MENÜ

Hatice Foster

Hatice Foster ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatice Foster haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatice Foster haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 47 Hatice Foster haberi bulunmuştur.

Hatice Foster Haberleri

Defne Joy Fosterın annesine Anayasa Mahkemesinden kötü haber

Defne Joy Foster'ın annesine Anayasa Mahkemesi'nden kötü haber

Anayasa Mahkemesi, Kerem Altan'ın evinde 2011'de ölü bulunan sunucu Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster'ın, "kızının şüpheli ölüm olayında ceza soruşturmasının etkili yürütülmemesi nedeniyle yaşam hakkının ihlal edildiği" iddiasıyla yaptığı bireysel başvuruyu kabul edilemez buldu.

6.04.2019Magazin
Neden hala yaşıyorum bilmiyorum

'Neden hala yaşıyorum bilmiyorum!'

2 Şubat 2011'de hayatını kaybeden Defne Joy Foster, cumartesi günü Zincirlikuyu'daki mezarı başında anılacak.

31.01.2019Magazin
Defne Joy ölümünün 7. yılında anıldı

Defne Joy ölümünün 7. yılında anıldı

Oyuncu Defne Joy Foster, ölümünün 7’nci yıl dönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki mezarının başında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı. Törende ağlayarak kızının mezar taşına sarılan anne Hatice Foster'ı yakınları teselli etti.

2.02.2018Magazin
Defne Joy Fosterın annesi AYMye başvurdu

Defne Joy Foster'ın annesi AYM'ye başvurdu

2011'de gazeteci Kerem Altan'ın evinde ölü bulunan sunucu Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, hukuk savaşına devam ediyor.

17.04.2015Magazin
Defne Joy Fosterın ölümü davasında kararın gerekçesi açıklandı

Defne Joy Foster'ın ölümü davasında kararın gerekçesi açıklandı

Sunucu Defne Joy Foster'ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan'ın geçtiğimiz haftalarda "Yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi" suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığı davada gerekçeli karar açıklandı.

25.02.2015Gündem
Foster davasında önce 3 ay hapis sonra erteleme

Foster davasında önce 3 ay hapis sonra erteleme

SUNUCU Defne Joy Foster’ın 2 Şubat 2011’de ölümüyle ilgili 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan gazeteci Kerem Altan, 3 ay hapse çarptırıldı. Anadolu Adalet Sarayı 36’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Altan’ın suçunun ‘yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek’ olduğu kanaatine vardığını belirten Hâkim Mehtap Yılmaz, cezayı 4 yıldır süren duruşmalardaki iyi hali nedeniyle 2 ay 15 güne indirdi. Hâkim, sanığın bir daha suç işlemeyeceği kanaatine vardığını belirterek cezayı erteledi.

12.02.2015Gündem
Defne Joy Fosterın ölümü davasında karar

Defne Joy Foster'ın ölümü davasında karar

Defne Joy Foster'ın ölümü davasında Kerem Altan "Yardım veya bildirim yükümlüğünü yerine getirmemek" ten suçlu bulundu. 2 ay 15 gün hapis cezası aldı. Ceza ertelendi. Cezanın ertelenmesiyle duruşma salonunda ağlamaya başlayan anne Hatice Foster, hakim Mehtap Yılmaz’a “Sizin de evlatlarınız vardır. Niye bu kadar az ceza verildi” dedi. Hakim de, “Ben de, çocuklarım da Defne’yi çok severdik. Ama bu dosyada verilecek en fazla cezayı verdik. Müsterih olun” dedi.

12.02.2015Gündem
Defne Joy Fosterın annesi: Kızım 45 kiloydu, nasıl taşıyamadı

Defne Joy Foster'ın annesi: Kızım 45 kiloydu, nasıl taşıyamadı

Sunucu Defne Joy Foster'ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 7'nci duruşması görüldü. Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, ''Kızım 45 kiloydu, sanık onu nasıl taşıyamadı. Ambulansı aramadı. Anneyim, yüreğim sızlıyor'' dedi.

23.10.2014Gündem
Defne Joy Fosterın  ölüm nedeni kesinleşti

Defne Joy Foster'ın ölüm nedeni kesinleşti

Defne Joy Foster’ın ölüm nedeni, 15 ayrı adli tıp uzmanının oybirliği ile kabul edilen raporla kesinleşti.

4.09.2014Magazin
Hatice Fosterı ağlatan sürpriz

Hatice Foster'ı ağlatan sürpriz

Sezen Aksu, 3 yıl önce vefat eden ünlü sunucu Defne Joy Foster'ın doğum gününü unutmadı.

3.09.2014Magazin
Defne Joy Tolga Kareli hiç sevmezdi

'Defne Joy Tolga Karel'i hiç sevmezdi'

Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, Söylemezsem Olmaz programında Senem Kuyucuoğlu ve Tolga Karel'in mahkemede tanık olarak dinlenecek olmasını değerlendirdi.

13.06.2014Magazin
Defne’nin alnındaki iz nasıl oldu

Defne’nin alnındaki iz nasıl oldu

SUNUCU Defne Joy Foster’ın ölümünde, ‘yardım yükümlülüğünü’ yerine getirmediği gerekçesiyle hakkında, ‘ölüme sebebiyet verme’ suçlamasıyla 3 yıla kadar hapsi istenen Kerem Altan’ın yargılandığı davaya Anadolu 36’ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

3.12.2013Gündem
Defne Joyun otopsisini yapan doktor konuştu

Defne Joy'un otopsisini yapan doktor konuştu

SUNUCU Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan hakkında "yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın 4. duruşması görüldü. Defne Joy’un otopsisini yapan Dr. Mehmet Özbay, "Yaptığım incelemede Defne Joy Foster’ın alnının sol tarafında bir sıyrık tespit ettim. Ölümüyle alakası olmayan bir yaradır" dedi. Anne Hatice Foster de "Herkesi susturdular. Kızımın bağırmaması için ağzını kapattı, ölümüne sebep oldu. Yüreğim kan ağlıyor" diye konuştu.

3.12.2013Gündem
Defne Joy davasında otopsiyi yapan doktor dinlenecek

Defne Joy davasında otopsiyi yapan doktor dinlenecek

Defne Joy Foster'ın ölümüyle ilgili Kerem Altan hakim karşısına çıktı. Mahkeme, Defne Joy Foster’ın otopsi raporunda kaş üzerine yara olduğunu belirterek, otopsiyi yapan doktorun gelecek celse tanık olarak dinlenilmesine karar verdi.

9.07.2013Gündem
Defne Joy Foster davası sürüyor

Defne Joy Foster davası sürüyor

Defne Joy Foster’ın ölümünde ‘yardım yükümlülüğünü’ yerine getirmediği gerekçesiyle hakkında ‘ölüme sebebiyet verme’ suçlamasıyla dava açılan Kerem Altan’ın gelecek celse yeniden savunması alınacak.

6.06.2013Gündem
Kültürlü adam 112’yi aramazsa

Kültürlü adam 112’yi aramazsa

Kerem Altan’ın, Defne Joy Foster’ın ölümüne sebep olmak suçundan yargılandığı davada, anne Hatice Foster isyan etti: “Kültürlü bir adam. 112’yi çağırmış olsa 2 dakikada gelirdi. Kızımın ölmesine sebebiyet verdi.”

6.06.2013Gündem
Kerem Altan ilk kez hakim karşısında

Kerem Altan ilk kez hakim karşısında

Defne Joy Foster’ın evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan’a, ’yardım yükümlülüğünü yerine getirmemek suretiyle ölüme neden olmak’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde sabah saatlerinde görülmesi beklenen duruşma, hakimin rahatsız olması nedeniyle öğleden sonra 26. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi tarafından görüldü.

14.02.2013Gündem
Savcı kapattı Bakanlık açtı

Savcı kapattı Bakanlık açtı

Dizi oyuncusu, sunucu ve DJ, Defne Joy Foster, 2 Şubat 2011’de gazeteci Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybetmişti.

14.11.2012Gündem
Kerem Altan hakim karşısına çıkacak

Kerem Altan hakim karşısına çıkacak

Dizi oyuncusu, sunucu ve eski DJ Defne Joy Foster’ın 2 Şubat 2011’de evinde hayatını kaybettiği Kerem Altan’a, ihmal ve tedbirsizlik nedeniyle ölüme sebebiyet verme suçundan dava açıldı. 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen Kerem Altan, 14 Şubat’ta Kadıköy 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkacak.

14.11.2012Gündem
Defne gideli 1 yıl oldu

Defne gideli 1 yıl oldu

Kadıköy Caddebostan’da Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster’in ölümünün üzerinden bir yıl geçti.

4.02.2012Gündem
DEFNE JOY FOSTERIN ANNESİ İLK DEFA KONUŞTU

DEFNE JOY FOSTER'IN ANNESİ İLK DEFA KONUŞTU

Geçtiğimiz yıl gazeteci arkadaşı Halit Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu/oyuncu Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster, bu sabah telefonla konuk olduğu "2.Sayfa" canlı yayınında kızı Defne olmadan geçen bir yılı anlattı. Oldukça zor zamanlar geçirdiğini anlatan Hatice Foster; Defne’yi çok özlediğini ve onun ruhuyla konuştuğunu ifade etti. "Üzerimden bir tır geçti, altından kalkamıyorum. Allah kimselere böyle acı tattırmasın. Neler çektiğimi bir Allah bir de ben bilirim. Yeter ki şu adalet yerini bulsun. Çok yaralıyım. Günah olduğunu bilmesem giderim onun yanına ama müslümanlıkta intihar etmek çok günah. Yaşıyor muyum, yaşamıyor muyum farkında değilim..." diye konuşan Hatice Foster’ın açıklamaları.

3.02.2012Ne Oluyor
Allah mutlu etsin

Allah mutlu etsin

GEÇTİĞİMİZ şubat ayında hayatını kaybeden Defne Joy Foster’ın eşi İlker Yasin Solmaz, sessiz sedasız evlendi.

28.10.2011Kelebek
Defne Joyun eşi evlendi

Defne Joy'un eşi evlendi

35 yaşında hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin Solmaz, gözlerden uzak bir şekilde evlendi. 8 ay önce eşinin ölümüyle şoke olan Solmaz, Bolu'da, anaokulu müdürü Beyza Dankal'la nikah masasına oturdu.

28.10.2011Gündem
VİCDANIM SIZLIYOR AMA İNŞALLAH MUTLU OLUR

VİCDANIM SIZLIYOR AMA İNŞALLAH MUTLU OLUR

Genç yaşında hayata veda eden sunucu Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin solmaz'ın evlenmek üzere olduğu iddialarına Foster'ın annesinden yanıt geldi.

17.09.2011Spor Arena
Uluça su testisi tazminatı

Uluç'a 'su testisi' tazminatı

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından yazdığı ve büyük tepkilere neden olan 'Su testisi su yolunda kırılır' yazısı nedeniyle tazminat ödemeye mahkum oldu.

13.09.2011Gündem
‘Yalvarırım anneler günü kaldırılsın’

‘Yalvarırım anneler günü kaldırılsın’

Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster isyan etti

9.05.2011Kelebek
SU TESTİSİ SAVUNMASI

"SU TESTİSİ" SAVUNMASI

"Su testisi su yolunda kırıldı" yazısı nedeniyle hakkında 100 bin TL’lik tazminat davası açılan Gazeteci Hıncal Uluç, mahkemeye gönderdiği dilekçesinde, hayatını kaybeden Defne Joy Foster’a ve ailesine hakaret etmediğini, sadece eleştiri yazısı yazdığını belirtti.

27.04.2011Gündem
En cahil adam bile 112’yi arardı

En cahil adam bile 112’yi arardı

Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster’ın annesi Hatice Foster, kızının ölümüne ihmalin yol açtığını öne sürdü.

12.02.2011Kelebek
Defnenin annesi konuştu: Bizim de duyduğumuz şeyler var

Defne'nin annesi konuştu: Bizim de duyduğumuz şeyler var

Defne Joy'un annesi Hatice Foster, ilk kez Savaş Ay'a konuştu: “Tek tesellim, torunum Can... Biraz daha susacağız. Ama bizim de duyup öğrendiğimiz şeyler var elbet. Hepsi çıkar ortaya…”

12.02.2011Gündem
Savcılık neden soruşturma başlatmadı

Savcılık neden soruşturma başlatmadı

Ailesi, Defne Joy Foster’ın ölümünün üzerindeki sis perdesini aralamaya kararlı. Foster’ın anne ve babası, gerekli soruşturmanın başlatılması için savcılığa başvuruda bulunmaya hazırlanıyor.

8.02.2011Gündem
Defne Joyun ailesinden açıklama

Defne Joy'un ailesinden açıklama

Ölümü üzerine pek çok spekülatif haber ve yorum yapılan Defne Joy Foster'ın ailesi, bugün avukatları aracılığıyla bir basın açıklaması yaptı...

8.02.2011Gündem
Bu işin peşini bırakmayacağım

Bu işin peşini bırakmayacağım

Kızı Defne Joy Foster’ın öldüğünü televizyondan öğrendiğini söyleyen anne Hatice Foster “Bir gün önce telefonla konuştuk, kendine 3G’li telefon aldığı için mutluydu... Kızım kocasına çok düşkündü.... Ne olursa olsun bu işin peşini bırakmayacağım” dedi...

5.02.2011Gündem
‘Gözün arkada kalmasın Can aslanlar gibi büyüyecek’

‘Gözün arkada kalmasın Can aslanlar gibi büyüyecek’

Ani ölümü herkesi şoke eden ünlü sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster, dün gözyaşları arasında toprağa verildi.

4.02.2011Gündem
Defne son yolculuğuna uğurlandı

Defne son yolculuğuna uğurlandı

32 yaşında ölen ünlü sunucu Defne Joy Foster son yolculuğuna uğurlandı.

3.02.2011Gündem
Allahım sabır ver

"Allahım sabır ver"

Kadıköy'de bir arkadaşına ait evde dün akşam hayatını kaybeden sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster'in annesi Hatice Foster, İzmir'den İstanbul'a geldi.

3.02.2011Gündem
DEFNE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

DEFNE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Kadıköy'de bir arkadaşına ait evde dün ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster'in cenazesi, İstanbul'da toprağa verildi.Foster için Zincirlikuyu Camisi'nde tören düzenlendi. Foster'in cenazesi, burada öğle vakti kılınan namazın ardından omuzlar üstünde Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedileceği yere kadar taşındı. Foster'in cenazesi, daha sonra burada toprağa verildi.Foster'in annesi Hatice Foster, cenaze törenine ambulansla getirildi. Tekerlekli sandalye ile kızının tabutunun yanına gelen Foster, fenalaşınca yeniden ambulansa taşındı. Hatice Foster, bir süre sonra tekrar tekerlekli sandalye ile cami avlusuna getirildi. Tören boyunca Hatice Foster'ın yanında sağlık ekipleri bulundu.Törene Foster'in eşi Yasin Solmaz, dayısı Nejat Nayman, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Azra Akın, Nilgün Belgün, Metin Arolat, İpek Tanrıyar, İnci Türkay, Burcu Güneş, Emre Altuğ, Çağla Şikel, Pascal Nouma, Acun Ilıcalı ve çok sayıda ünlü katıldı.

3.02.2011Haber
Defne Joy Foster ölü bulundu

Defne Joy Foster ölü bulundu

Dizi oyuncusu, sunucu ve eski DJ Defne Joy Foster, Caddebostan’da arkadaşına ait evde ölü bulundu. Astım hastası olduğu bilinen Defne Joy Foster’ın "solunum yetmezliği", "kalp krizi" veya "astım krizi" yüzünden hayatını kaybettiği sanılıyor. Diğer yandan bazı internet sitelerinde yer alan 'Ambulans gelmedi' iddiasıyla ilgili olarak İstanbul Sağlık Müdürlüğü'den açıklama yapıldı.Henüz 32 yaşında hayata veda eden ünlü sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Foster'ın cenazesi Zincirlikuyu Camii'nde öğlen namazını mükeatip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

3.02.2011Gündem
ANNESİ DEFNEM DİYE GÖZYAŞI DÖKTÜ

ANNESİ "DEFNEM" DİYE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Sunucu Defne Joy Foster'in annesi Hatice Foster THY'nin tarifeli uçağıyla İzmir'den İstanbul'a geldi. Tekerlekli sandalyedeki Hatice Foster'a kız kardeşi de eşlik etti. Acılı anne havalimanında "Allah bana sabırlar versin ...Defnem Defnem" diyerek gözyaşı döktü. (Haber / Kamera: Murat ÇAKIR İstanbul DHA)

2.02.2011Haber
El örgüsünü modayla buluşturdu adını da 2 Ters 1 Düz koydu

El örgüsünü modayla buluşturdu adını da 2 Ters 1 Düz koydu

Örgü örmeyi anneannesinde öğrendi. La Salle’de modayı öğrendikten sonra da hiç tereddüt etmeden bir örgü markası yarattı. İlk ‘2 Ters 1 Düz’ koleksiyonunda birkaç model dışında her şey yüzde yüz el örgüsü. Yani el emeği göz nuru.

14.01.2011Kelebek
Ayrılığın başlangıcı, Kore Savaşı sırasındaki anlaşmalı boşanma

Ayrılığın başlangıcı, Kore Savaşı sırasındaki anlaşmalı boşanma

ABD’li emekli savaş pilotu Roger Coleman’ın 56 yıl sonra Adana’da kavuştuğu kardeşi Suzan Kızıltunç’un yaşamöyküsü bir "ayrılık fırtınası"nı anlatan uzun bir romana benziyor.

17.05.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Babalar yarışıyor

Helen Fielding’in yarattığı karakter, serinin üçüncü adımı ‘Bridget Jones’un Bebeği’nde çocuğunun gerçek babasını bulmak için çabalıyor. Film, esprili diyalogları ve kimi komik sahneleriyle keyifli bir seyirlik...

16.09.2016

Evlenenler, ayrılanlar, gidenler, zirvedekiler... Ve, bir 2011 acısıyla, tatlısıyla böyle geçti

Öncelikle yazayım, özellikle işi magazin olan arkadaşlarım, hoş siyaset ve ekonomiden de küçük bilgilerde yer alacak, o nedenle bu köşeyi kesip saklayın...

13.01.2012

İzmir layık olduğu yerde hiç değil

Haftanın beş günü, Hilton spor merkezi GYM’deyim. Bir türlü, yeni Genel Müdür Todori Kalamaris ile tanışamadık.

4.02.2011

Denize her girdiğimde denizkızlarını ararım...

Ben bir türlü doğmak istememişim. Daha anneciğimin karnındayken suya ne kadar düşkün olduğum belliymiş aslında.

12.05.2004