MENÜ

Hatalı soru

Hatalı soru ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatalı soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatalı soru haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.327 Hatalı soru haberi bulunmuştur.

Hatalı soru Haberleri

Çikolatalı sınav

Çikolatalı sınav

Fen, Anadolu ve meslek liseleri için 562 bini aşkın öğrenci yarıştı. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde sınava girenlere okul yönetimi, çikolata ikram etti. Sonuçlar temmuz sonunda belli olacak.

9.06.2002Gündem
Uzmanlar: Kitapçıkta hatalı soru yok

Uzmanlar: Kitapçıkta hatalı soru yok

ÖSS sorularını değerlendiren MEF Dersaneleri uzmanları, sınavda hatalı soru olmadığını söyledi.

15.06.2003Gündem
Uzmanlar: Sorular kolaydı

Uzmanlar: Sorular kolaydı

Final Dershaneleri Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz’ın başkanlığındaki uzman öğretmenler Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sorularını Hürriyet için değerlendirdi.

11.06.2006Gündem
ÖSS’de hatalı soru çıkmadı

ÖSS’de hatalı soru çıkmadı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2006-ÖSS’de yanlış olduğu iddia edilen soruların uzmanlarca incelendiğini, hiçbir sorunun yanlış olmadığını bildirdi.

23.06.2006Gündem
Antalyada bir öğretmen ÖSS sorularını tartışmak için uzmanları TVye çağırdı

Antalya'da bir öğretmen ÖSS sorularını tartışmak için uzmanları TV'ye çağırdı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'nda hatalı soru bulunmadığını açıklamasına rağmen, Antalya'da coğrafya öğretmeni Elgin Apan ÖSS'nin sosyal bilgiler bölümündeki 14 ve 17. soruların hatalı olduğunu yineleyerek yanlış olmadığını savunanları tartışmaya davet etti.

24.06.2006Gündem
ÖSS’de bir soru iptal

ÖSS’de bir soru iptal

BU yıl dava konusu olan üniversite sınavındaki hatalı soru iddiası, bir sorunun iptal edilmesi, iki sorunun yanıt seçeneklerinin değiştirilmesiyle yeni bir boyut kazandı.

17.07.2006Gündem
Sağlık’ta sınav skandalı

Sağlık’ta sınav skandalı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce 17 Aralık Pazar günü yapılan Sağlık Bakanlığı Personeli Unvan Değişikliği sınavı, hatalı soru ve yanıtlar nedeniyle fiyaskoyla sonuçlandı.

18.01.2007Gündem
Prof. Yarımağan: Hatalı soru iptal edilir

Prof. Yarımağan: Hatalı soru iptal edilir

ÖĞRENCİ Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, uzmanların tarih, Türkçe ve fen bilimleri testlerinde birer hatalı soru olduğu iddialarına açıklık getirdi. Prof. Yarımağan, "Bir hafta boyunca gelen şikáyetleri dinleyeceğiz. Uzmanlar inceler, eğer hatalı soru varsa iptal edilir" dedi.

16.06.2008Gündem
Yarımağan: Hatalı soru saptanırsa iptal edilir

Yarımağan: Hatalı soru saptanırsa iptal edilir

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, dün gerçekleştirilen Öğrenci Seçme Sınavı'ndaki (ÖSS) soruların inceleneceğini, hatalı soru saptanırsa iptal edileceğini bildirdi.

17.06.2008Eğitim
Bu kez yüzlerce birinci çok zor

Bu kez yüzlerce birinci çok zor

Fen, Anadolu ve Meslek Liseleri’nde okumak isteyen 1 milyon 29 bin 404 ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi, dün Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girdi. Geçtiğimiz yıl 97 öğrenci soruların tamamını cevaplandırmıştı ama bu yıl tam puan alacak öğrenci sayısı çok az olacak. Çünkü sorular zordu.

6.06.2009Gündem
ÖSSde hatalı soru iddiası

ÖSS'de hatalı soru iddiası

Uğur Dershaneleri Eğitim Öğretim Koordinatörü Alparslan Alemdar, ÖSS'de hatalı fizik soruları olduğunu ileri sürerek, bu soruların öğrencilerin sınav başarısını olumsuz etkilediğini, soruları ÖSYM'nin incelemesi ve iptal etmesi gerektiğini belirtti.

14.06.2009Gündem
YGSde hatalı soru iddiası

YGS'de hatalı soru iddiası

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) temel matematik testinin 20. sorusunda 2 doğru şık bulunduğunu, bu nedenle bu sorunun yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini ileri sürüldü.

11.04.2010Gündem
SBSde hatalı soru iddiası

SBS'de hatalı soru iddiası

Çözüm Dergisi Dershaneleri Fen ve Teknoloji Zümre Başkanı Fatma Topçu, 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS) A kitapçığı Fen ve Teknoloji testinin 14. sorusunda bilimsel hata yapıldığını öne sürdü.

5.06.2010Dünya
YÖKten hatalı soru cevabı

YÖK'ten "hatalı soru" cevabı

ÖSYM, KPSS Lisans-Eğitim Bilimleri Sınavının sorularıyla ilgili “bir soruna rastlanmadığını” bildirdi.

22.11.2010Gündem
Cumhurbaşkanı TUS’u duydu

Cumhurbaşkanı TUS’u duydu

TUS’ta dört sorunun yanlış olduğu ve cevap anahtarı ile optik okuyucudan kaynaklanan hatalar yapıldığı iddiasıyla dava açan ve ilan veren Mustafa Aydınol ile 32 arkadaşına Cumhurbaşkanlığı’ndan “İlgileniyoruz” yanıtı geldi.

8.01.2011Gündem
YGSde bu kez de hatalı soru iddiası

YGS'de bu kez de hatalı soru iddiası

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, basına verilen YGS kitapçığının Fen Bilimleri Testi'nin 25. sorusunun hatalı olabileceğine ilişkin görüşlerini ÖSYM'ye ilettiklerini bildirdi.

7.04.2011Gündem
Arınçtan ALES eleştirisi

Arınç'tan ALES eleştirisi

Skandal üzerine skandalla sarsılan ÖSYM’nin son mağdur ettikleri, dün ALES sınavına girenler oldu. Devlet Bakanı Bülent Arınç da yeterli sayıda soru kitapçığının gönderilemesinin çok büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

24.04.2011Gündem
ALESte soru kitapçığı skandalı

ALES'te soru kitapçığı skandalı

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) İzmir’de soru kitapçığı krizi yaşandı. Kitapçıklardaki soruların eksik ve sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle Manisa’dan yedek kitapçık getirildi ve sınav gecikmeli başladı. Bazı adaylara ise yedek kitapçık da gelmeyince sınava giremediler.

25.04.2011Gündem
ÖSYM Başkanından ALES mağdurlarına e-posta

ÖSYM Başkanı'ndan ALES mağdurlarına e-posta

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) İzmir’de görülen soru kitapçığı krizi ardından, mağdur olan adaylara e-posta gönderen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, "Kitapçıklarınız incelenecek ve sizlerin mağdur olmaması için ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek gereken işlem yapılacaktır" dedi.

25.04.2011Gündem
O istifa etmiyor siz görevden alın

O istifa etmiyor siz görevden alın

YGS’deki şifreli kitapçık skandalının ‘dumanı’ tüterken önce intihal suçlaması, ardından da ALES’teki hatalı soru kitapçığı skandalı, ÖSYM Başkanı Ali Demir’e karşı öğretim üyelerinin de sabrını taşırdı. Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, Gül, Erdoğan ve Çubukçu’ya mektup yazarak, “Madem kendi istifa etmiyor, atayanlar onu görevden almalı” çağrısı yaptı.

25.04.2011Gündem
ALESte 278 adaya yeni sınav

ALES'te 278 adaya yeni sınav

ALES sınavıyla ilgili bir açıklama yapan ÖSYM, 278 adayın sınavının 15 Mayıs'ta aynı saatte tekrarlanacağını duyurdu.

27.04.2011Gündem
Özürlülerin de sonucu hatalı

Özürlülerin de sonucu hatalı

Şifre iddiaları ve hatalı soru kitapçığı skandalı nedeniyle kamuoyunun gündeminden düşmeyen ÖSYM’nin Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren özürlü öğrencilerin sınav sonuçlarını da yanlış değerlendirdiği iddia edildi.

29.04.2011Gündem
Yanlış çok o yok

Yanlış çok o yok

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) Eğitim Bilimleri Sınavı’nda ortaya çıkan kopya skandalının ardından dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın istifa etmesi üzerine Eylül’de göreve gelen Prof. Dr. Ali Demir’in dönemindeki yanlışlar, skandallar zincirine dönüştü.

30.04.2011Gündem
ÖSYM’nin sınavlarla imtihanı bitmedi

ÖSYM’nin sınavlarla imtihanı bitmedi

Milyonlarca adayı etkileyen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndaki (YGS) “şifreli kitapçık” skandalı, ardından YGS ve ALES’teki hatalı soru kitapçığı basımı ve son olarak YGS’de yanlış puan hesaplama gibi skandallarla hükümeti zor durumda bırakan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’i, 12 Haziran seçimlerine kadar aralarında TUS ve KPDS’nin de bulunduğu 5 sınav bekliyor.

2.05.2011Gündem
ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor

ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor

Hatalarına birbiri ardına yenisini ekleyen ÖSYM, psikolojileri allak bullak olan sınavzedeleri ‘maddi açıdan da’ isyan ettirdi. Puanlarının tekrar hesaplanmasını isteyen adaylardan dilekçe başı 5 lira alınıyor.

3.05.2011Gündem
Devlet Parasız Yatılı Sınavında hatalı soru

Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda hatalı soru

YGS'deki şifre ve ALES'te soru kitapçıklarının hatalı basılması nedeniyle ÖSYM eleşirilirken bir hata da Milli Eğitim Bakanlığı'nın Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda çıktı.

4.05.2011Gündem
278 adayın ALES sınavı yarın tekrarlanacak

278 adayın ALES sınavı yarın tekrarlanacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM), “hatalı soru kitapçığı” nedeniyle Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) giremeyen 278 aday için yarın sınav tekrarlayacak.

14.05.2011Gündem
278 adayın ALESi tekrarlandı

278 adayın ALES'i tekrarlandı

İzmir'de “hatalı soru kitapçığı” nedeniyle Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES) giremeyen 278 aday için sınav tekrarlandı.

15.05.2011Gündem
Dışarıda asfalt içeride ALES

Dışarıda asfalt içeride ALES

İzmir’de hatalı soru kitapçığı nedeniyle Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) giremeyen 278 aday, dün Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yeniden sınava girdi.

15.05.2011Gündem
ALES’te de hesap şaştı

ALES’te de hesap şaştı

İzmir’de 500 adaya hatalı soru kitapçığı dağıtıldığı ortaya çıkınca tartışmalara neden olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları dün açıklandı.

25.05.2011Gündem
Yok böyle denklik

Yok böyle denklik

ÖSYM’nin 29 Mayıs’ta yaptığı Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın Tıp doktorluğu 2. aşama kitapçığındaki 100 sorudan 75’inin geçen yılki sınavla aynı olduğu ortaya çıktı.

14.06.2011Gündem
Kimya bozan hatalı sorular

Kimya bozan hatalı sorular

LYS maratonunun sonuncusu olan Fen Bilimleri sınavında hatalı soru olduğu iddia edildi. Uzmanlara göre basın kopyasındaki Kimya testinde 16’ncı sorudaki veri sıralaması yanlış, 10 ve 12’nci sorularınsa iki doğru yanıtı var. Üç sorunun da iptali isteniyor.

26.06.2011Gündem
LYS’de her türden bir tam puan çıktı

LYS’de her türden bir tam puan çıktı

Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) sonuçları dün açıklandı.

21.07.2011Gündem
Sınav biter skandal bitmez

Sınav biter skandal bitmez

YGS’de birçok skandalla gündemden düşmeyen ÖSYM’nin LYS’deki skandallar serisi de devam ediyor. Bu kez de LYS’ye giren 4 öğrenci, tercih formlarında değişiklik yapıldığı iddiasıyla itiraz dilekçesi verip ÖSYM hakkında suç duyurusunda bulundu.

9.08.2011Gündem
TTBden ÖSYMye soru itirazı

TTB'den ÖSYM'ye soru itirazı

TÜRK Tabipleri Birliği (TTB), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) 25 Eylül 2011 tarihinde gerçekleştirilen ve doktorların girdiği Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (TUS) 3 sorunun hatalı olduğunu iddia ederek iptalini istedi.

4.11.2011Gündem
ÖSYMnin TUSta itiraza ret kararı, mahkemeden döndü

ÖSYM'nin TUS'ta itiraza ret kararı, mahkemeden döndü

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde görev yapan pratisyen hekim Mustafa Aydınol, ÖSYM’nin 12 Aralık 2010’da yaptığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (TUS) 5 sorunun hatalı olduğu iddiasıyla kuruma başvurdu. ÖSYM başvuruyu reddetti. Aydınol, Ankara 15’inci İdare Mahkemesi’ne başvurarak ÖSYM’nin ret kararını iptal ettirdi.

22.12.2011Gündem
SBSde hatalı soru iddiası

SBS'de hatalı soru iddiası

KONYA'da bir dersanenin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) A kitapçığında yer alan Fen Bilimleri Bölümü'ndeki 9'uncu kimya sorusunun hatalı olduğunu iddia etti.

9.06.2012Gündem
SBSDE HATALI SORU İDDİASI

SBS'DE HATALI SORU İDDİASI

Konya'da bir dersanenin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) A kitapçığında yer alan Fen Bilimleri Bölümü'ndeki 9'uncu kimya sorusunun hatalı olduğunu iddia etti.Sistem Dershanesi Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, "Soru ve cevapları incelediğimizde hem B seçeneğinin, hem C seçeneğinin taralı bölgesinde bulunan bazı elementlerin yukarıdaki özellikleri taşıdığını gördük. B seçeneğindeki taralı bölgede 8A grubu (soygazlar) ve 7A grubunun ilk iki üyesi oda koşullarında gazdır. Bu nedenle B seçeneğindeki çoğu elementin temsil edildiği taralı bölge yukarıda verilen özellikleri taşımamaktadır. Doğru şık olduğu açıklanan B seçeneği hatalıdır. En yakın cevap 'C' gözüküyor. 8A (soygazlar) oda koşullarında katı değildir, yüzeyi mat olmaz, elektron almaya veya vermeye yatkın değildir."Hasan DÖNMEZ/KONYA/DHA

9.06.2012Haber
Etüt-Beslenme ilköğretim Okulları kapatılmasın

Etüt-Beslenme ilköğretim Okulları kapatılmasın

İstanbul’da sadece çalışan anne babaların çocuklarının eğitim aldığı Etüt-Beslenme İlköğretim Okulları’na öğrenci alımının durdurulmasına veliler tepkileri sürdürüyor.

25.06.2012Gündem
YGS’de hatalı soru iddiası

YGS’de hatalı soru iddiası

Konya Sistem Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) matematik bölümündeki 30. sorunun hatalı olduğunu iddia etti.

27.03.2013Eğitim
YGS fizik testinde hatalı soru iddiası

YGS fizik testinde hatalı soru iddiası

Konya'da bir dershaneden yapılan açıklamada, pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) fizik bölümündeki 7 ve 8’inci soruların hatalı olduğu öne sürüldü.

28.03.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

Maliye Bakanı adına imza komedisi

KOMEDİ ki ne komedi...

Aslında komedi ötesi bir olay.

29.09.2007

O çocukların ruh halini bir düşünsenize

SORGULAYAN, düşündüren, araştıran bir eğitim almışsanız, test yapmayı sevmezsiniz.

25.04.2011

Olağan Türkiye tablosu

TEĞMEN su ürünleri mühendisi. Güneydoğu’da teröre karşı savaşıyor. Yüzbaşı mimar.

6.09.2012