MENÜ

Hatalı soru

Hatalı soru ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatalı soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatalı soru haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.336 Hatalı soru haberi bulunmuştur.

Hatalı soru Haberleri

Erkan Mumcu: Vekalet felaket değil

Erkan Mumcu: Vekalet felaket değil

ANAP'lı Erkan Mumcu, Başbakan Bülent Ecevit'in yerine bir başkasının vekalet etmesinin bir felaket anlamına gelmeyeceğini bildirdi.

1.06.2002Gündem
Soru: Kurumlar vergisi beyannamesinde hatalı olarak Serbest Bölgeden elde edilen gelirleri beyannamede istisna şeklinde değerlendirilmiştir.

Soru: Kurumlar vergisi beyannamesinde hatalı olarak Serbest Bölgeden elde edilen gelirleri beyannamede istisna şeklinde değerlendirilmiştir.

Halbuki istisna kapsamına girebilmesi için kambiyo mevzuatı gereğince dövizin Türkiye'ye getirildiğinin belgelenmesi gerekir. Böyle bir belge olmadığı için ek beyanname verilecektir. Bu durumda ortaya çıkacak vergiyi taksitlendirebilme imkanı varmıdır yoksa bir seferde mi ödenmesi gerekir?

10.09.2002Ekonomi
Verheugen: Türkiye cesaretlendirilmeli

Verheugen: Türkiye cesaretlendirilmeli

AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumluüyesi Günter Verheugen, Türkiye'de gerçekleştirilen reformların herkesi şaşırttığını, Türkiye'ye hak ettiği yerin verilmesi gerektiğini söyledi. Verheugen, Kıbrıs sorunu konusunda ise Türk hükümetine ve KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a yönelik sert ifadeler kullandı.

10.09.2002Dünya
Gözler YSKda

Gözler YSK'da

YSK Başkanı Tufan Algan, Recep Tayyip Erdoğan, Necmettin Erbakan, Akın Birdal, Murat Bozlak ve diğerlerinin aday olup olamayacaklarını bugün akşam saatlerinde açıklayacağını belirtti.

20.09.2002Gündem
Bozlak: Temsilde adalet ortadan kalkar

Bozlak: Temsilde adalet ortadan kalkar

DEHAP milletvekili adayı ve HADEP eskiGenel Başkanı Murat Bozlak, ilk seçim sonuçlarının aynen devam etmesi durumunda, ''temsilde adaletin ortadan kalkacağını'' ileri sürdü.

3.11.2002Gündem
Kemalizmden vazgeçmeye hazır mısınız

"Kemalizmden vazgeçmeye hazır mısınız?"

Bayram günü, provokatör bir başlık, farkındayım. Ama, AB ile müzakereye başlama tarihi almak üzere tarih verilmesi gibi şerefli bir pazarlık içinde olduğumuz şu günlerde, AB içinde sesi çok duyulan bir Avro-parlamenterin bu sözleri önemli bence. Diyor ki "Şimdi Türkler'e sormamız gereken soru şu: Kemalizmden vazgeçmeye hazır mısınız?"

5.12.2002Gündem
MEDYADAN : Alıntıla (Cem Yılmazdan Nouma şov)

MEDYADAN : Alıntıla (Cem Yılmaz'dan Nouma şov)

Bu hafta (Okullarımız Yıkılmasın Kampanyası beni fena yıktı) doğru dürüst gazete bile okuyamadım. Ama sağda solda gözüme takılanları veya sizin bana gönderdiğiniz alıntıları yine "ortaya karışık” derledim sizin için. Abuk sabuk başlıklar ve muhtefil alıntılar, ayırmadan hepsi birarada.

11.05.2003Kelebek
2.4 milyon kişiye anapara ödendi

2.4 milyon kişiye anapara ödendi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Zorunlu Tasarruf anapara ödemelerinde bugüne kadar 2.4 milyon kişiye, 681 trilyon lira ödeme gerçekleştirildiğini bildirdi.

21.05.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Lara’da kamp rezaleti

ANTALYA’da yayınlanan Yeni İleri Gazetesi’nde benim yıllar önce yazıp, sonra ‘umutsuzluktan’ rafa kaldırdığım bir konu ele alınmış.

22.04.2002

Bazı futbol soruları!

TÜRKİYE'nin dünya futbol şampiyonasına odaklandığı şu günlerde, hepimiz milli takımla yatıyoruz, milli takımla kalkıyoruz. Onların başarılı olmasını diliyoruz.

5.06.2002

Brüt 20, net 10 dakika

DÜN Çankaya'dan döner dönmez AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ı aradım. Tabii sorum, her gazetecinin sorduğu soruydu:

16.11.2002

Oğuz doğru seçim

Yönetim Oğuz’u takımın başına getirerek doğru mu yaptı?

12.12.2002

Anahtar Türkiye'de

ORTADA ciddi bir açmaz var. Türkiye harekáta destek vermedikçe, ABD operasyonunun Irak'ta çabuk ve kesin bir başarıya ulaşma şansı az. Saddam bunu biliyor. Ve bu yüzden de direniyor. Bu da ABD'yi sıkıntıya sokuyor. Irak'a yönelik bir operasyonu kaçınılmaz hale getiriyor.

20.01.2003

Milletin vekili soruyor: Karamehmet'e var da çiftçiye yok mu?

BDDK eliyle Pamukbank ve Yapı Kredi Bankası'ndan yapılan ‘‘hortumlama’’ meselesi Meclis gündemine geliyor.

1.02.2003

Futbolcu mezarlığı

Galatasaray ile Fenerbahçe'ye bakıyorsunuz, yerli-yabancı futbolcu mezarlığı gibi üzerlerinde ‘‘El Fatiha’’ yazıyor. Felipe, Fatih Terim'e göre Ali Sami Yen'i yıkacaktı. G.Saray Kulübü'nü yıktı, geçti.

11.02.2003

Amerikan Dışişleri'nin iflası

IRAK'a yapılacak operasyon, sadece Türkiye'de değil, Amerikan yönetiminde de ciddi bir iç kargaşaya ve çekişmeye neden oluyor.

5.03.2003