MENÜ

Hatalı soru

Hatalı soru ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatalı soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatalı soru haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.283 Hatalı soru haberi bulunmuştur.

Hatalı soru Haberleri

Devlet Parasız Yatılı Sınavında hatalı soru

Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda hatalı soru

YGS'deki şifre ve ALES'te soru kitapçıklarının hatalı basılması nedeniyle ÖSYM eleşirilirken bir hata da Milli Eğitim Bakanlığı'nın Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda çıktı.

4.05.2011Gündem
ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor

ÖSYM, beceriksizliği nakte çeviriyor

Hatalarına birbiri ardına yenisini ekleyen ÖSYM, psikolojileri allak bullak olan sınavzedeleri ‘maddi açıdan da’ isyan ettirdi. Puanlarının tekrar hesaplanmasını isteyen adaylardan dilekçe başı 5 lira alınıyor.

3.05.2011Gündem
ÖSYM’nin sınavlarla imtihanı bitmedi

ÖSYM’nin sınavlarla imtihanı bitmedi

Milyonlarca adayı etkileyen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’ndaki (YGS) “şifreli kitapçık” skandalı, ardından YGS ve ALES’teki hatalı soru kitapçığı basımı ve son olarak YGS’de yanlış puan hesaplama gibi skandallarla hükümeti zor durumda bırakan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’i, 12 Haziran seçimlerine kadar aralarında TUS ve KPDS’nin de bulunduğu 5 sınav bekliyor.

2.05.2011Gündem
Yanlış çok o yok

Yanlış çok o yok

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) Eğitim Bilimleri Sınavı’nda ortaya çıkan kopya skandalının ardından dönemin ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın istifa etmesi üzerine Eylül’de göreve gelen Prof. Dr. Ali Demir’in dönemindeki yanlışlar, skandallar zincirine dönüştü.

30.04.2011Gündem
Özürlülerin de sonucu hatalı

Özürlülerin de sonucu hatalı

Şifre iddiaları ve hatalı soru kitapçığı skandalı nedeniyle kamuoyunun gündeminden düşmeyen ÖSYM’nin Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) giren özürlü öğrencilerin sınav sonuçlarını da yanlış değerlendirdiği iddia edildi.

29.04.2011Gündem
ALESte 278 adaya yeni sınav

ALES'te 278 adaya yeni sınav

ALES sınavıyla ilgili bir açıklama yapan ÖSYM, 278 adayın sınavının 15 Mayıs'ta aynı saatte tekrarlanacağını duyurdu.

27.04.2011Gündem
O istifa etmiyor siz görevden alın

O istifa etmiyor siz görevden alın

YGS’deki şifreli kitapçık skandalının ‘dumanı’ tüterken önce intihal suçlaması, ardından da ALES’teki hatalı soru kitapçığı skandalı, ÖSYM Başkanı Ali Demir’e karşı öğretim üyelerinin de sabrını taşırdı. Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği, Gül, Erdoğan ve Çubukçu’ya mektup yazarak, “Madem kendi istifa etmiyor, atayanlar onu görevden almalı” çağrısı yaptı.

25.04.2011Gündem
ÖSYM Başkanından ALES mağdurlarına e-posta

ÖSYM Başkanı'ndan ALES mağdurlarına e-posta

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) İzmir’de görülen soru kitapçığı krizi ardından, mağdur olan adaylara e-posta gönderen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, "Kitapçıklarınız incelenecek ve sizlerin mağdur olmaması için ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek gereken işlem yapılacaktır" dedi.

25.04.2011Gündem
ALESte soru kitapçığı skandalı

ALES'te soru kitapçığı skandalı

ÖSYM tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nda (ALES) İzmir’de soru kitapçığı krizi yaşandı. Kitapçıklardaki soruların eksik ve sayfa sıralarının karışık olması nedeniyle Manisa’dan yedek kitapçık getirildi ve sınav gecikmeli başladı. Bazı adaylara ise yedek kitapçık da gelmeyince sınava giremediler.

25.04.2011Gündem
Arınçtan ALES eleştirisi

Arınç'tan ALES eleştirisi

Skandal üzerine skandalla sarsılan ÖSYM’nin son mağdur ettikleri, dün ALES sınavına girenler oldu. Devlet Bakanı Bülent Arınç da yeterli sayıda soru kitapçığının gönderilemesinin çok büyük bir eksiklik olduğunu söyledi.

24.04.2011Gündem
YGSde bu kez de hatalı soru iddiası

YGS'de bu kez de hatalı soru iddiası

Özel Dershaneler Birliği Derneği (ÖZ-DE-BİR) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Köprülü, basına verilen YGS kitapçığının Fen Bilimleri Testi'nin 25. sorusunun hatalı olabileceğine ilişkin görüşlerini ÖSYM'ye ilettiklerini bildirdi.

7.04.2011Gündem
Cumhurbaşkanı TUS’u duydu

Cumhurbaşkanı TUS’u duydu

TUS’ta dört sorunun yanlış olduğu ve cevap anahtarı ile optik okuyucudan kaynaklanan hatalar yapıldığı iddiasıyla dava açan ve ilan veren Mustafa Aydınol ile 32 arkadaşına Cumhurbaşkanlığı’ndan “İlgileniyoruz” yanıtı geldi.

8.01.2011Gündem
YÖKten hatalı soru cevabı

YÖK'ten "hatalı soru" cevabı

ÖSYM, KPSS Lisans-Eğitim Bilimleri Sınavının sorularıyla ilgili “bir soruna rastlanmadığını” bildirdi.

22.11.2010Gündem
SBSde hatalı soru iddiası

SBS'de hatalı soru iddiası

Çözüm Dergisi Dershaneleri Fen ve Teknoloji Zümre Başkanı Fatma Topçu, 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS) A kitapçığı Fen ve Teknoloji testinin 14. sorusunda bilimsel hata yapıldığını öne sürdü.

5.06.2010Dünya
YGSde hatalı soru iddiası

YGS'de hatalı soru iddiası

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) temel matematik testinin 20. sorusunda 2 doğru şık bulunduğunu, bu nedenle bu sorunun yanlış olduğunu ve iptal edilmesi gerektiğini ileri sürüldü.

11.04.2010Gündem
ÖSSde hatalı soru iddiası

ÖSS'de hatalı soru iddiası

Uğur Dershaneleri Eğitim Öğretim Koordinatörü Alparslan Alemdar, ÖSS'de hatalı fizik soruları olduğunu ileri sürerek, bu soruların öğrencilerin sınav başarısını olumsuz etkilediğini, soruları ÖSYM'nin incelemesi ve iptal etmesi gerektiğini belirtti.

14.06.2009Gündem
Bu kez yüzlerce birinci çok zor

Bu kez yüzlerce birinci çok zor

Fen, Anadolu ve Meslek Liseleri’nde okumak isteyen 1 milyon 29 bin 404 ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi, dün Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) girdi. Geçtiğimiz yıl 97 öğrenci soruların tamamını cevaplandırmıştı ama bu yıl tam puan alacak öğrenci sayısı çok az olacak. Çünkü sorular zordu.

6.06.2009Gündem
Yarımağan: Hatalı soru saptanırsa iptal edilir

Yarımağan: Hatalı soru saptanırsa iptal edilir

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, dün gerçekleştirilen Öğrenci Seçme Sınavı'ndaki (ÖSS) soruların inceleneceğini, hatalı soru saptanırsa iptal edileceğini bildirdi.

17.06.2008Eğitim
Prof. Yarımağan: Hatalı soru iptal edilir

Prof. Yarımağan: Hatalı soru iptal edilir

ÖĞRENCİ Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, uzmanların tarih, Türkçe ve fen bilimleri testlerinde birer hatalı soru olduğu iddialarına açıklık getirdi. Prof. Yarımağan, "Bir hafta boyunca gelen şikáyetleri dinleyeceğiz. Uzmanlar inceler, eğer hatalı soru varsa iptal edilir" dedi.

16.06.2008Gündem
Sağlık’ta sınav skandalı

Sağlık’ta sınav skandalı

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce 17 Aralık Pazar günü yapılan Sağlık Bakanlığı Personeli Unvan Değişikliği sınavı, hatalı soru ve yanıtlar nedeniyle fiyaskoyla sonuçlandı.

18.01.2007Gündem
ÖSS’de bir soru iptal

ÖSS’de bir soru iptal

BU yıl dava konusu olan üniversite sınavındaki hatalı soru iddiası, bir sorunun iptal edilmesi, iki sorunun yanıt seçeneklerinin değiştirilmesiyle yeni bir boyut kazandı.

17.07.2006Gündem
Antalyada bir öğretmen ÖSS sorularını tartışmak için uzmanları TVye çağırdı

Antalya'da bir öğretmen ÖSS sorularını tartışmak için uzmanları TV'ye çağırdı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'nda hatalı soru bulunmadığını açıklamasına rağmen, Antalya'da coğrafya öğretmeni Elgin Apan ÖSS'nin sosyal bilgiler bölümündeki 14 ve 17. soruların hatalı olduğunu yineleyerek yanlış olmadığını savunanları tartışmaya davet etti.

24.06.2006Gündem
ÖSS’de hatalı soru çıkmadı

ÖSS’de hatalı soru çıkmadı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2006-ÖSS’de yanlış olduğu iddia edilen soruların uzmanlarca incelendiğini, hiçbir sorunun yanlış olmadığını bildirdi.

23.06.2006Gündem
Uzmanlar: Sorular kolaydı

Uzmanlar: Sorular kolaydı

Final Dershaneleri Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz’ın başkanlığındaki uzman öğretmenler Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) sorularını Hürriyet için değerlendirdi.

11.06.2006Gündem
Uzmanlar: Kitapçıkta hatalı soru yok

Uzmanlar: Kitapçıkta hatalı soru yok

ÖSS sorularını değerlendiren MEF Dersaneleri uzmanları, sınavda hatalı soru olmadığını söyledi.

15.06.2003Gündem
Çikolatalı sınav

Çikolatalı sınav

Fen, Anadolu ve meslek liseleri için 562 bini aşkın öğrenci yarıştı. Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde sınava girenlere okul yönetimi, çikolata ikram etti. Sonuçlar temmuz sonunda belli olacak.

9.06.2002Gündem
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak İOKBS sınav sonucu nasıl öğrenilir

Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İOKBS sınav sonucu nasıl öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için geri sayım devam ediyor. 2 Haziran'da İOKBS'ya katılan öğrenciler, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ederken, konuya dair MEB'den açıklama geldi. Peki, 2019-İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

17.06.2019Gündem
YKS sonrası adaylarda sınav yorumları Türkçe ve Matematik testi nasıldı

YKS sonrası adaylarda sınav yorumları! Türkçe ve Matematik testi nasıldı?

Üniversiteye geçiş için yurt genelinde düzenlenen YKS'nin ilk oturumu olan TYT tamamlandı. Sınavda ter döken adaylar, YKS sonrası sosyal medyadan testler hakkında paylaşımlarda bulundu. İşte, YKS yorumları ve sınavın zorluk derecesine yönelik sosyal medya üzerinden gelen son yorumlar...

15.06.2019Gündem
OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak MEB tarih verdi

OKBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB tarih verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, bursluluk sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarihi açıkladı Devlet tarafından tahsis edilecek olan bursluluk ücretine hak kazanmak isteyen öğrenciler, internet üzerinden bu konunun detaylarını araştırmaya başladı. Son birkaç yıldır İOKBS adıyla gerçekleştirilen bursluluk sınavı, sonuçlarının açıklanmasının ardından TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek. Peki, bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

14.06.2019Gündem
2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Bursluluk puanı nasıl hesaplanır

2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk puanı nasıl hesaplanır?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerinin katılım gösterdiği, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, (İOKBS) 2 Haziran'da tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını merak edip araştırmaya başladı. Peki, 2019 İOKBS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bursluluk puanı nasıl hesaplanır? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

7.06.2019Gündem
Bursluluk sınavı için soruları ve cevapları | Bursluluk puanı nasıl hesaplanır

Bursluluk sınavı için soruları ve cevapları | Bursluluk puanı nasıl hesaplanır?

Bursluluk sınavı soruları ve cevapları, sınavdan çok öğrencilerin gündeminde yer almaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımlayacağı bursluluk sınavı soruları ve cevapları hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, 5.6.7.8.9. sınıf bursluluk sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler...

2.06.2019Gündem
LGS öncesi son taktikler... Dinlenin, zihinsel olarak sınava hazırlanın

LGS öncesi son taktikler... Dinlenin, zihinsel olarak sınava hazırlanın

LGS 1 Haziran’da düzenlenecek. Binlerce öğrencinin katılacağı sınav öncesinde eğitim uzmanları, son günü dinlenerek geçirmeyi öneriyor. Uzmanlara göre, ayrıca açık havada yürüyüş yapılmalı, uyku gelmeden yatağa gidilmemeli ve beslenmeye dikkat edilmeli.

30.05.2019Eğitim
Doğru yorumlayan kazanır

Doğru yorumlayan kazanır

Liselere Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 1 Haziran’da 8’inci sınıf öğrencileri iyi bir lise için yarışacak. Stresini yenenler, soru çözme taktiklerini iyi bilenler, doğru anlayıp yorumlayanlar kazançlı çıkacak. Üç günlük yazı dizisinde uzmanlardan ders ders tüyolar aldık. İşte başarıya giden yol haritası:

21.05.2019Eğitim
Derbiyi kazanan kupaya dokunur

Derbiyi kazanan kupaya dokunur

Galatasaray ligin son düzlüğünde finalleri daha iyi oynuyor.

1.05.2019Futbol
‘Struma’nın hazin hikâyesi

‘Struma’nın hazin hikâyesi

O gemiden sadece tek bir insan sağ çıktı: David Stoliar. Bu, onun hikayesi. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Romanya’dan Filistin’e doğru umuda yolculuk yapan 769 Yahudi’nin Karadeniz’in soğuk sularına gömülmesiyle sonuçlanan Struma olayı, yazar Aaron Nommaz’ın son kitabına konu oldu. Nommaz’la ‘Vicdanları Sorgulatan Hikaye: Struma’yı ve dönemin suçlularını konuştuk.

12.04.2019Kitap Sanat
Mustafa Denizli: Futbol adına alınmış en rezalet karar

Mustafa Denizli: Futbol adına alınmış en rezalet karar

Kasımpaşa Teknik Direktörü Mustafa Denizli, İHA’ya çarpıcı açıklamalar yaptı. Yabancı kuralından VAR sistemine, eski yıldızı Diagne’den milli takımın Şenol Güneş kararına kadar her soruya içtenlikle cevap veren Denizli, özellikle 6+2+2 olarak değişmesi gündeme gelen yabancı kuralına tepki gösterdi.

8.04.2019Spor Arena
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocaktan son dakika açıklaması

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'tan son dakika açıklaması

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak açıklama yaptı. Şenocak açıklamasında "İstanbul’da sonucu etkileyecek şekilde usulsüzlüklerden emin olun fazlasıyla mevcut. Biz bunu ispat etmeye hazırız" ifadelerini kullandı.

1.04.2019Gündem
Karmaşık sistem depremi... Boeing’in 737 MAX uçaklarına hava sahaları kapatıldı, uçaklar hangara çekildi

Karmaşık sistem depremi... Boeing’in 737 MAX uçaklarına hava sahaları kapatıldı, uçaklar hangara çekildi

Boeing şirketi tarihinin en büyük kriziyle karşı karşıya. Yeni seri 737 MAX 8 tipi iki uçağının düşmesinin ardından ABD ve Kanada dahil tüm havayolları bu model uçaklarını yere çekti. Kalkış sırasında yaşanan iki kazanın ardından 737 MAX’lerin motor yeri değişimi ve tırmanışta uçağın burnunu fazla kaldırmasına karşılık geliştirilen MCAS sistemi ile yazılım sorunları havacılık sektöründe büyük karmaşa yarattı.

14.03.2019Ekonomi

Havacılık dünyasında Boeing depremi

346 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazalarının ardından Boeing model 737-8 Max ve 737-9 Max uçaklarının tüm uçuşlarının askıya alınması, uçuş güvenliği ve Boeing'e ait 2 tip uçağın güvenli olup olmadığını gündeme getirdi.

13.03.2019Dünya
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Biz asıl ittifakı sandıkta yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Biz asıl ittifakı sandıkta yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İYİ Parti ile ciddi bir iş birliği yaptık. Saadet Partisi'yle de dirsek temasımız var, onu da Sayın Karamollaoğlu ifade etmişti zaten. Biz asıl ittifakı sandıkta yapıyoruz." dedi.

4.03.2019Gündem
Mustafa Denizliden Diagne itirafı

Mustafa Denizli'den Diagne itirafı

Kasımpaşa'nın teknik direktörü Mustafa Denizli, kötü bir dönem yaşadıklarını fakat yaptıkları hataları telafi ederek önlerine koydukları Avrupa hedefine ulaşacaklarını söyledi.

13.02.2019Futbol

Yazar Sonuçları

O çocukların ruh halini bir düşünsenize

SORGULAYAN, düşündüren, araştıran bir eğitim almışsanız, test yapmayı sevmezsiniz.

25.04.2011

Maliye Bakanı adına imza komedisi

KOMEDİ ki ne komedi...

Aslında komedi ötesi bir olay.

29.09.2007

Zan yalanın kendisi 

Allah Rasulu zannın yol açabileceği zararlara karşı insanları şöyle uyarmaktadır: “Zandan sakının. Çünkü zan, yalanın ta kendisidir. Birbirinizin konuştuğuna kulak kabartmayın, birbirinizin özel hallerini araştırmayın, birbirinizle üstünlük yarışı içine girmeyin, birbirinize haset etmeyin, birbirinize kin beslemeyin, birbirinize sırt çevirmeyin. Ey Allah’ın kulları! Kardeş olun!” Peygamber Efendimiz’in uyarılarına baktığımızda, bugün sosyal medyanın zannın en çok yaygın olduğu mecra olduğunu görüyoruz.

26.05.2019

YSK kararının tartışılmasında temel kriterler

DÜNKÜ yazımız Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul kararını sandık kurullarının oluşumunda ‘kanuna aykırılık’ olduğu görüşüne dayandırdığını konu ediyordu. Bunun gerisinde, öncelikle 24 Haziran 2018 seçiminden önce yapılan bir yasa değişikliğiyle sandık kurulu başkanlarının kamu görevlileri arasından seçilmesi zorunluluğunun getirilmesi yatıyor.

10.05.2019

Evlilik bizi zenginleştiriyor

7 kez Oscar’a aday gösterilen ama bir kez bile kazanamayan Glenn Close “The Wife”taki performansıyla 45 yıllık kariyerinde zafere ulaşacak mı? Kendi yeteneğini eşi için hiçe sayan Joan ile sadakatsiz, yüksek egolu Joe’nun hikayesini konu alan “The Wife”ın başrol oyuncuları Glenn Close ve Jonathan Pryce, yeni filmlerini Barbaros Tapan’a anlattı.

24.02.2019