MENÜ

Hatalı soru

Hatalı soru ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatalı soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatalı soru haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.327 Hatalı soru haberi bulunmuştur.

Hatalı soru Haberleri

2016 Ehliyet Sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı

2016 Ehliyet Sınavı soruları ve cevapları yayınlandı mı?

14 Mayıs 2016 Ehliyet sınavı soruları ve cevapları heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan Ehliyet sınavının ilk aşaması olan yazılı sınavı geçen adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar. Peki Ehliyet sınavı soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte son detaylar..

18.05.2016Gündem
2016 Ehliyet sınavı soruları yayınlandı mı

2016 Ehliyet sınavı soruları yayınlandı mı?

MEB tarafından uygulanan Ehliyet Sınavı 14 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00'de yapıldı. Sürücü belgesi almak isteyen adaylar için ilk aşama olan yazılı sınavı geçenler direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklar. Peki 2016 Ehliyet sınavı soruları ne zaman açıklanacak?

16.05.2016Gündem
14 Mayıs Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır

14 Mayıs Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır?

Ehliyet sınavı giriş yerleri nasıl sorgulanır? son günlerin en çok merak edilen konularından biri oldu... 14 Mayıs Ehliyet sınavı için heyecan dorukta. Cumartesi günü yapılacak olan Ehliyet sınavı giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar kayıtlı oldukları sürücü kursundan ehliyet sınavı giriş yeri belgelerini temin edebilirler. İşte Ehliyet sınavı ile ilgili ayrıntılar

12.05.2016Gündem
Gündemi takip eden avantajlı

Gündemi takip eden avantajlı

1 milyondan fazla öğrencinin katıldığı TEOG sınavları tamamlandı. İkinci gün fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavları yapıldı.Uzmanlara göre gündemi takip edenler için fende Aziz Sancar’lı, inkılapta ‘Selanik’ konulu ve yabancı dilde ise diyalog soruları belirleyici olacak.

29.04.2016Eğitim
Matematik belirleyecek

Matematik belirleyecek

TEOG sınavları dün başladı. Öğrenciler ilk gün Türkçe, matematik ve din kültürü sınavlarında ter döktü. Eğitimciler, sonucu matematikteki başarının belirleyeceğini vurguladılar.

27.04.2016Eğitim
1 soru 2 doğru

'1 soru 2 doğru'

Daha önce 6 sorusunun hatalı olduğu öne sürülen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda şimdi de bir Türkçe metni tartışılıyor. Bazı uzmanlara göre sorunun 2 doğru yanıtı var. ÖSYM ise itiraz edilen soruların incelendiğini açıklayarak, “Tüm adaylarımız müsterih olsun” dedi.

17.03.2016Eğitim
YGS’de 4 hatalı soru iddiası daha

YGS’de 4 hatalı soru iddiası daha

Üniversiteye girişin ilk aşaması olan YGS ardından sorularla ilgili tartışmalar sürüyor.

14.03.2016Eğitim
YGS puan hesaplama nasıl yapılıyor ÖSYM 2016

YGS puan hesaplama nasıl yapılıyor? ÖSYM 2016

YGS sınavı 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak. Milyonlarca öğrencinin ter dökeceği YGS sonrası adaylar 'YGS Puan Hesaplama nasıl yapılır?' sorusuna cevap arayacaklar. ÖSYM 2016 YGS puan hesaplama işlemi detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

7.03.2016Eğitim
TEOG’da mazeretliler daha avantajlı

TEOG’da mazeretliler daha avantajlı

Uzmanlara göre mazeret sınavlarına katılan öğrenciler daha avantajlı, çünkü genelde sorular kasımda yapılan TEOG ile benzer. Sadece matematik biraz daha zor.

14.12.2015Eğitim
“TEOGda görme engelliler için hazırlanan soru hatalı”

“TEOG'da görme engelliler için hazırlanan soru hatalı”

Geçen hafta yapılan TEOG ortak sınavlarında, bu sefer de görme engelliler için hazırlanan testte A kitapçığındaki 17’nci sorunun hatalı olduğu iddia edilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na başvuruldu.

1.12.2015Eğitim
TEOG’da bir hatalı soru iddiası daha

TEOG’da bir hatalı soru iddiası daha

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında uygulanan birinci dönem sınavları 25-26 Kasım’da yapıldı.

28.11.2015Eğitim
Son 3 yılın en zor sınavı

Son 3 yılın en zor sınavı

TEMEL Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında düzenlenen birinci dönem ortak sınavları dün başladı. Öğrenciler ilk gün Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi sınavlarına girdi.

25.11.2015Eğitim
Türkçe soruları zorlayıcıydı

Türkçe soruları zorlayıcıydı

Ortaokul 8’inci sınıfa giden 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin iyi bir liseye girmek için yarıştığı TEOG maratonunun ilk günü bitti. Öğrenciler Türkçe, matematik ile din kültürü  ve ahlak bilgisi derslerinde her testten 20’şer soru yanıtladı. Uzmanlar, ilk gün sınavında yer alan soruların genel olarak beklendiği gibi olduğunu söyleyerek, “Çalışan emeğinin karşılığını alacak” dedi.

25.11.2015Eğitim
Danıştay’dan kritik karar

Danıştay’dan kritik karar

Danıştay 8’inci Dairesi, 2014 YGS sorularının yüzde 20'sinin yayımlanmasına ilişkin ÖSYM Yönetim Kurulunun 12 Mart 2014 tarihli kararının iptaline karar verdi.

9.09.2015Eğitim
KPSS sorularına iptal davası açıldı

KPSS sorularına iptal davası açıldı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen olarak, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sosyal bilgiler öğretmenliği alan sorularından hatalı olduğu tespit edilen 1, 12, 31 ve 35. sorunun iptali istemiyle dava açtıklarını bildirdi.

24.07.2015Eğitim
KPSSye dava: ‘Hatalı soru’ iddiası

KPSS'ye dava: ‘Hatalı soru’ iddiası

KPSS’nin 12 Temmuz’da yapılan “Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi”ndeki sekiz sorunun hatalı olduğu iddiasıyla Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açıldı. Kendi aralarında para toplayarak avukat tutan 50 aday, sınavın iptal edilmesini istiyor. Dava açanlar soruların iptali için ÖSYM’ye de başvurdu. ÖSYM, itiraz dilekçelerinin incelendiğini söyledi.

22.07.2015Eğitim
KPSS’de 8 hatalı soru iddiası

KPSS’de 8 hatalı soru iddiası

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS'deki ‘Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi’nde yer alan coğrafya sorularının tartışmalı olduğunu ileri sürerek, hatalı soruların iptal edilmesini talep etti.

21.07.2015Eğitim
10 adımda tercih listesi nasıl oluşturulur

10 adımda tercih listesi nasıl oluşturulur?

Sonuçlar açıklandı. Şimdi tercih listesi oluşturmak gerekiyor. Okulların kontenjan tabloları ve Türkiye geneli yüzdelik dilimleri MEB internet sitesinde yayınlandı. MEB’in yayınladığı tablolarda okulların geçen yılki puanlarına yok, ama yüzdelik dilimleri var. Bu durumda tercih listesi oluştururken sadece yüzdelik diliminin önemli olduğu görülüyor. Eğitim uzmanı Hatice Yılmaz, İstanbul Avrupa yakasında oturan ve yüzdelik dilimi 8.48 olan bir öğrencinin tercih listesini adım adım oluşturmanın formülünü verdi.

30.06.2015Eğitim
Genel müdürden ilginç savunma  Sınavda bir sorunun iptal edilmesi büyük başarı

Genel müdürden ilginç savunma Sınavda bir sorunun iptal edilmesi büyük başarı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında, bu yıl bir sorunun hatalı bulunarak iptal edilmesi, soru hazırlama aşaması ve hazırlayanların uzmanlığını tartışılır hale getirdi. Sorular üçlü denetimden geçerken, hatalı soruyu hazırlayanın bir daha komisyonda görev alamıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, “Test geliştirme aşamasında deneme uygulaması yapamadığımız için tek bir sorunun iptal edilmesi aslında büyük başarı” görüşünü savunuyor.

30.06.2015Eğitim
Maratonda son düzlük

Maratonda son düzlük

Üniversiteye girişin ikinci aşaması LYS’de adaylar dün fen bilimlerinde ter döktü. Sorular açıklanmadı ancak öğrenci ve uzman yorumlarına göre kimya testinde 1 ya da 2 soru hatalı olabilir.

21.06.2015Eğitim
LYS maratonunda son düzlük

LYS maratonunda son düzlük

Üniversiteye girişin ikinci aşaması LYS’de adaylar dün fen bilimlerinde ter döktü. Sorular açıklanmadı ancak öğrenci ve uzman yorumlarına göre kimya testinde 1 ya da 2 soru hatalı olabilir.

20.06.2015Gündem
‘Hatalı soru’ için imza kampanyası

‘Hatalı soru’ için imza kampanyası

TEOG sınavında yabancı dil bölümündeki İngilizce testinde çıkan ve hatalı olduğu iddia edilen sorunun iptal edilmesi için change.org’da imza kampanyası başlatıldı.

5.05.2015Eğitim
YGS Türkçe’ye iki itiraz

YGS Türkçe’ye iki itiraz

15 Mart Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) bir Türkçe sorusunun hatalı olduğu gerekçesiyle iptal edilmesinin ardından uzmanlar iki soruda daha hata olduğunu iddia etti.

25.03.2015Eğitim
ÖSYM: Soruda hata yok

ÖSYM: Soruda hata yok

YGS'nin adayların erişimine açılan bölümündeki Türkçe testinde iki hatalı soru olduğu iddiaları ile ilgili ÖSYM Twitter’dan açıklama yaptı.

24.03.2015Eğitim
Danıştay: Soruları saklamak hak ihlali

Danıştay: Soruları saklamak hak ihlali

DANIŞTAY 8. Dairesi, ÖSYM’nin üniversite giriş sınavında sorulan soruların yüzde 20’sini açıklama kararının yürütmesini, ‘şeffaflık’ vurgusu yaparak durdurdu.

5.03.2015Eğitim
TEOG 1. Dönem Çıkmış Soru ve Cevapları 2014-2015

TEOG 1. Dönem Çıkmış Soru ve Cevapları 2014-2015

8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavları sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama: TEOG sınavına olumsuz hava koşulları yüzünden giremeyen öğrenciler 13-14 Aralık’ta yapılacak mazeret sınavına alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen TEOG merkezi ortak sınavları 26-27 Kasım'da gerçekleşti. TEOG soru ve cevaplarının linkleri haberimizde. Teog'da çıkmış ilginç sorular...

29.11.2014Gündem
Gözler 2. TEOG’da

Gözler 2. TEOG’da

TEOG’da geçen seneye göre soruların daha zor olması beklenirken, bazı derslerde eleyici sorular çıkmasına rağmen öğrenciler sınavları genelde kolay buldu.

28.11.2014Eğitim
Gözler 2. TEOG’da

Gözler 2. TEOG’da

TEOG’da geçen seneye göre soruların daha zor olması beklenirken, bazı derslerde eleyici sorular çıkmasına rağmen öğrenciler sınavları genelde kolay buldu.

27.11.2014Gündem
3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi

3 yıl sonra hatalı soru kabul edildi!

ADANA’da eşiyle kurduğu dershanede yöneticilik ve işyeri hekimliği yapan Dr. Hülya Gül Şahin, 27 Mart 2011’de ikinci üniversiteyi okumak için Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’na (YGS) girdi. Şahin, sınavda matematik bölümündeki 7’nci sorunun yanıtının seçeneklerde belirtip yanlış olduğu iddiasıyla ÖSYM Başkanlığı’na itiraz dilekçesi verdi.

22.07.2014Gündem
On binlerce iş güvenliği uzmanını şoke eden sınav

On binlerce iş güvenliği uzmanını şoke eden sınav

Geçtiğimiz 24 Mayıs’ta yapılan iş güvenliği uzmanlığı sınavında hatalı soru ve cevap şıklarının olduğunu iddia eden binlerce kişi, Ankara İdare Mahkemesi’nde yürütmenin durdurulması talebi ile dava açtı. Sınav katılımcılarına göre, ilk kez ÖSYM’nin yaptığı sınavda hatalı soru ve cevap şıkları bulunuyor.

10.07.2014Ekonomi
YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı

YGS sorularının açıklanmaması mahkemeye taşındı

Ankara Barosu, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın 23 Mart 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) soru ve cevaplarının yayınlanmayacağına ilişkin kararının yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesinde dava açtı.

13.05.2014Eğitim
Açıklanmayan YGS sorularına dava

Açıklanmayan YGS sorularına dava

ANKARA Barosu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (2014 YGS) uygulanan sınav sorularının ÖYSM tarafından kamuoyuna açıklanmamasın dava açtı.

13.05.2014Gündem
Fen ve teknoloji deney, grafik ve yorum ağırlıklı

Fen ve teknoloji deney, grafik ve yorum ağırlıklı

İkinci gün yapılan merkezi sınav sorularını değerlendiren uzmanlar, “Fen ve teknolojide deney, grafik ve yorum ağırlıklı soru çıktı. İnkılap tarihinde bir soru üst düzey yorum gerektirdiği için eleyici nitelikte, yabancı dilde ise özellikle son ünitelerden soru çıktı, İngilizce’de ise okuyan ve konuşan öğrenci avantajlı olacak” dedi.

29.04.2014Eğitim
YGS cevap kağıtları yayınlandı

YGS cevap kağıtları yayınlandı

ÖSYM, 23 Mart’ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) katılan adayların cevap kağıtlarının görüntülerine internet sitesinde yayınladı.

3.04.2014Eğitim
Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor

Veliler YGS sorularının açıklanmasını istiyor

Bilgi Edinme Kanunu kapsamından çıkan ÖSYM’nin pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sorularını açıklamayacak olmasına tepkiler sürüyor. Veliler, Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’ye dilekçe göndererek, soruların açıklanmasını istiyor.

20.03.2014Eğitim
LYS’de hatalı soru iddiası

LYS’de hatalı soru iddiası

LYS-3’teki (Edebiyat-Coğrafya) coğrafya testinde bir sorunun hatalı olduğu iddia edildi.

25.06.2013Eğitim
Uzmanlar LYS-1’i değerlendirdi: Matematik’te 2 hatalı soru var

Uzmanlar LYS-1’i değerlendirdi: Matematik’te 2 hatalı soru var

LYS-1 (Matematik) bugün 10.00-12.15 saatleri arasında yapıldı. Sınavdan sonra soruları değerlendiren uzmanlar, “Matematik testinde 2 hatalı soru var” dedi.

16.06.2013Eğitim
Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz

Tarih testini tam yapanların çok olmasını bekliyoruz

LYS-4 (Sosyal Bilimler) bugün yapıldı. Sınavın ardından soruları değerlendiren uzmanlar, genel olarak testlerin kolay olduğunu söylediler. Daha önce hiç tam yapanın çıkmadığı tarih testinin bu sene orta zorlukta olduğunu belirterek, “Tam yapan öğrenci sayısının çok olacağını düşünüyoruz” dediler.

15.06.2013Eğitim
Yakamoz hayvan mı değil mi

Yakamoz hayvan mı değil mi

Kim Milyoner Olmak İster'de 'Hangisi hayvan değildir' sorusuna 'Yakamoz' yanıtını vererek elenen Serpil Kanak'ın açtığı davaya kanaldan yanıt geldi: "Hata yok, TDK'ya göre hayvan"

25.05.2013Gündem
Yakamoz hayvan mı, değil mi

Yakamoz hayvan mı, değil mi

‘Kim Milyoner Olmak İster’de ‘Hangisi hayvan değildir’ sorusuna ‘Yakamoz’ yanıtını vererek elenen Serpil Kanak’ın açtığı davaya kanaldan yanıt geldi: “Hata yok; TDK’ya göre ‘hayvan’ ”.

23.05.2013Gündem
TUS ve DUS’ta hatalı soru iddiası

TUS ve DUS’ta hatalı soru iddiası

Adaylar 13 Nisan’da düzenlenen DUS’ta 5, 14 Nisan’da uygulanan TUS’ta ise 12 sorunun yanlış olduğu iddiasıyla ÖSYM’ye itiraz etti. Yapılan incelemeler sonrasında DUS’ta 2, TUS’ta ise 6 soru iptal edilip, 2 sorunun da cevap seçeneği değiştirildi. Adaylar diğer soruların da iptal edilmesi gerektiğini belirterek, dava açmaya hazırlanıyor.

3.05.2013Eğitim
YGS fizik testinde hatalı soru iddiası

YGS fizik testinde hatalı soru iddiası

Konya'da bir dershaneden yapılan açıklamada, pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) fizik bölümündeki 7 ve 8’inci soruların hatalı olduğu öne sürüldü.

28.03.2013Eğitim
YGS’de hatalı soru iddiası

YGS’de hatalı soru iddiası

Konya Sistem Dershaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) matematik bölümündeki 30. sorunun hatalı olduğunu iddia etti.

27.03.2013Eğitim
Etüt-Beslenme ilköğretim Okulları kapatılmasın

Etüt-Beslenme ilköğretim Okulları kapatılmasın

İstanbul’da sadece çalışan anne babaların çocuklarının eğitim aldığı Etüt-Beslenme İlköğretim Okulları’na öğrenci alımının durdurulmasına veliler tepkileri sürdürüyor.

25.06.2012Gündem
SBSDE HATALI SORU İDDİASI

SBS'DE HATALI SORU İDDİASI

Konya'da bir dersanenin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) A kitapçığında yer alan Fen Bilimleri Bölümü'ndeki 9'uncu kimya sorusunun hatalı olduğunu iddia etti.Sistem Dershanesi Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, "Soru ve cevapları incelediğimizde hem B seçeneğinin, hem C seçeneğinin taralı bölgesinde bulunan bazı elementlerin yukarıdaki özellikleri taşıdığını gördük. B seçeneğindeki taralı bölgede 8A grubu (soygazlar) ve 7A grubunun ilk iki üyesi oda koşullarında gazdır. Bu nedenle B seçeneğindeki çoğu elementin temsil edildiği taralı bölge yukarıda verilen özellikleri taşımamaktadır. Doğru şık olduğu açıklanan B seçeneği hatalıdır. En yakın cevap 'C' gözüküyor. 8A (soygazlar) oda koşullarında katı değildir, yüzeyi mat olmaz, elektron almaya veya vermeye yatkın değildir."Hasan DÖNMEZ/KONYA/DHA

9.06.2012Haber
SBSde hatalı soru iddiası

SBS'de hatalı soru iddiası

KONYA'da bir dersanenin Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) A kitapçığında yer alan Fen Bilimleri Bölümü'ndeki 9'uncu kimya sorusunun hatalı olduğunu iddia etti.

9.06.2012Gündem
ÖSYMnin TUSta itiraza ret kararı, mahkemeden döndü

ÖSYM'nin TUS'ta itiraza ret kararı, mahkemeden döndü

MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde görev yapan pratisyen hekim Mustafa Aydınol, ÖSYM’nin 12 Aralık 2010’da yaptığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda (TUS) 5 sorunun hatalı olduğu iddiasıyla kuruma başvurdu. ÖSYM başvuruyu reddetti. Aydınol, Ankara 15’inci İdare Mahkemesi’ne başvurarak ÖSYM’nin ret kararını iptal ettirdi.

22.12.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Suçlu, kusurlu ve siyasi sorumlu

ANKARA’daki terörist saldırının olduğu gece yazdığım ve ertesi gün bu köşede yayınlanan yazımda şöyle bir cümle kullanmıştım:

15.03.2016

Şehircilik Bakanlığı İBB’yi ezip geçiyor

ÇEVRE ve Şehircilik eski Bakanı İdris Güllüce döneminde İstanbul Valilliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde yaklaşık 1367 adet bakanlık işlemi askıya çıkarıldı.

8.12.2015

Olağan Türkiye tablosu

TEĞMEN su ürünleri mühendisi. Güneydoğu’da teröre karşı savaşıyor. Yüzbaşı mimar.

6.09.2012