MENÜ

Hatalı soru

Hatalı soru ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hatalı soru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hatalı soru haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.291 Hatalı soru haberi bulunmuştur.

Hatalı soru Haberleri

Güney Kore’de sınav fiyaskosu istifa getirdi

Güney Kore’de sınav fiyaskosu istifa getirdi

GÜNEY Kore’de, üniversiteye giriş sınavında iki sorunun hatalı çıkması üzerine Eğitim Bakanı özür diledi, soruları hazırlayan kurulun başkanı ise istifa etti.

24.11.2014Dünya
Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor

Ak Parti Maraş için niye özür dilemiyor

Reha Çamuroğlu, AK Parti’nin ilk Alevi açılımının kilit ismiydi. 2007’de Tayyip Erdoğan’ın davetiyle AK Parti’ye katıldı, milletvekili seçildi. Hükümetin muharrem ayı iftarlarının ilkinde onun imzası vardı. Hızlı başladı ancak Erdoğan’ın Alevi açılımı konusundaki danışmanlığı sadece sekiz ay sürebildi. AK Parti’den ayrıldıktan sonra hükümeti yüksek perdeden eleştirse de yakın zamana kadar Tayyip Erdoğan’daki kredisi devam etti. Erdoğan en son 1.5 yıl önce demokratikleşme paketi hazırlıkları sırasında davet ederek görüşlerini dinledi. Bugün ise Başbakan Davutoğlu’nun 23 Kasım’daki Dersim ziyareti ile birlikte somutlaşması beklenen son açılım konusunda hayli karamsar, köşeli cümleler kuruyor. Suriye üzerinden yaşananlardan sonra AK Parti ile Alevilerin kopuşunun artık kategorik olduğunu düşünüyor. Davutoğlu’nun U dönüşü yapabilmesinin son 4 yıl için Alevilerden özür dilemesine bağlı olduğunu söylüyor.

16.11.2014Gündem
Vahid Halilhodzic: Ültimatom haberleri gerçek dışı

Vahid Halilhodzic: Ültimatom haberleri gerçek dışı

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda Lokeren ile oynayacakları maç öncesi düzenlediği basın toplantısında, "Buraya iyi bir netice almak, gruptan çıkmak için geldik. Ultimatom yönünde, başkanımızdan son uyarı çağrıları yapılıyor yönündeki haberler tamamen gerçek dışı" dedi.

5.11.2014Futbol
İran, Esadın düşmesine izin vermeyecek

'İran, Esad'ın düşmesine izin vermeyecek'

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın düşmesine izin vermeyeceklerini söyledi. Abdullahiyan ayrıca, "Suriye'nin milli egemenliğine karşı oluşturulacak uçuşa yasak bölge ya da askeri birliklerin Suriye topraklarına girmesi gibi her türlü hatalı girişimin kötü sonuçlar doğuracağı konusunda Türkiye'yi uyardıklarını" belirtti.

10.10.2014Dünya
Neden ‘İslam Devleti’ demiyoruz

Neden ‘İslam Devleti’ demiyoruz?

IRAK ve Suriye’deki terör örgütlenmesi, kendine bir süredir “İslam Devleti” adını veriyor. Ama Türkiye’de aralarında Hürriyet’in de bulunduğu medya ağız birliği etmişçesine “IŞİD” olarak yazıyor bu örgütün adını.

Çocuk güvenlik koltuğum yok diye az daha bebeğimi vermeyeceklerdi

Çocuk güvenlik koltuğum yok diye az daha bebeğimi vermeyeceklerdi

İtameks'in çocuk güvenlik koltuğu panelinde moderatör oldum. Oradan gelen 20 bin lira, hukuki hata sonucu, suçsuz yere 6 yıl 4 ay hapiste yatan Nilay Özçulcu'ya gitti....

AB yolu ifade özgürlüğünden geçiyor

AB yolu ifade özgürlüğünden geçiyor

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Neelie Kroes, dinleme skandallarını ilginç bir benzetmeyle yorumladı: “Casusluk dünyadaki en eski ikinci meslek ve çoğu kez en eski birinci meslekle de (fahişelik konusunda yapılan espriye atıfta bulunuyor) bağlantılıdır. Ancak elbette hükümetler kendi vatandaşlarını koruyacak."

7.09.2014Dünya
Bakan Avcıya, imam hatiplere yerleştirilen gayrimüslim öğrenciler soruldu

Bakan Avcı'ya, imam hatiplere yerleştirilen gayrimüslim öğrenciler soruldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, Özel Pangaltı Ermeni Ortaokulu mezunu Arda Christof A.’nın, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne, Ermeni asıllı başka bir veli K.B.’nin kızı Şişli Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne otomatik olarak kaydedilmesini sordu.

27.08.2014Eğitim
Bir gün koltuğa oturdu Ereğliyi dağıttı

Bir gün koltuğa oturdu Ereğli'yi dağıttı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde şehir dışına çıkan Belediye Başkanı Ak Partili Hüseyin Uysal’ın yerine bir günlüğüne vekaleten bakan meclis üyesi Fevzi Ekşi, AK Parti Milletvekili Ercan Candan’ın eski danışmanı olan Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek’i görevden aldı. Ereğli Haber isimli internet sitesine göre Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise Cöbek'in görevden alınma kararından sonra belediyeye geri döndü ve görevden alınma kararını durdurdu.

20.08.2014Gündem
Yöneticiler neden yalan söyler

Yöneticiler neden yalan söyler?

Doğruyu söylemek, şeffaf olmak çok önemli. Özellikle de iş dünyasında. Fakat herkes her zaman doğruyu söyleyemeyebilir. Şirket birleşmeleri, işten çıkarmalar gibi olaylarda dedikodular hemen yayılıyor ve yöneticilerden bu aşamada bir açıklama bekleniyor. İşler tam netleşmemişken bu bilgiler yayıldığında yöneticiyi zor bir durum bekliyor. Açıklama yapsa erken olabilir, net bilgileri veremeyebilir, geçiştirmek için yalan söylese güvenilirliğini kaybedebilir.

MEB TEOG Sonuçları - TEOG 2014 Lise Kontenjanları - TEOG Puan Hesaplama

MEB TEOG Sonuçları - TEOG 2014 Lise Kontenjanları - TEOG Puan Hesaplama

MEB TEOG Sonuçları - TEOG 2014 Lise Kontenjanları - TEOG Puan Hesaplama, TEOG Tercih Kılavuzu, Lise Kayıt İşleri, Lise Kayıt Zamanları, Milyonlarca öğrencinin beklediği TEOG Sonuçları Başladı. TEOG Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? TEOG Tercihleri Nasıl Yapılır? TEOG ile ilgili her şey hurriyet.com.tr'de

25.07.2014Gündem
TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sonuçları açıklandı

Merkezi ortak sınavlarda yerleştirmeye esas puanlar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. sınıflara yönelik 2014 yılı temel eğitimden ortaöğretime geçiş uygulaması kapsamında oluşan yerleştirmeye esas puan değerlerini açıkladı.

8.07.2014Eğitim
Sınavlara 50 dava

Sınavlara 50 dava

Kılavuz ve testlerle ilgili öğrenci velilerinin 50 dava açtığı Milli Eğitim Bakanlığı bir yandan mahkemelerde hukuki mücadele veriyor, bir yandan da davaları hızlandırmak için yasa çalışması yapıyor.

5.07.2014Gündem
Eleştirmene ‘Sen dön kendine bak’ denmez

Eleştirmene ‘Sen dön kendine bak’ denmez

Köşe yazılarında, edebiyat dünyasını acımasızca eleştiriyor. Hele birini diline doladıysa, o yazarın vay haline...

4.07.2014Hayat
TEOG gerdi

TEOG gerdi

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 28-29 Kasım’daki asıl sınav sonuçlarına yürütmeyi durdurma kararı velileri tedirgin etti, şimdi gözler mahkemede.

3.07.2014Eğitim
TEOG gerdi

TEOG gerdi

ORTAOKUL 8’inci sınıf öğrencilerinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 28-29 Kasım’daki asıl sınav sonuçlarına yürütmeyi durdurma kararı velileri tedirgin etti, şimdi gözler mahkemede.

2.07.2014Gündem
Suarez ısırdı o istifa etti

Suarez ısırdı o istifa etti

Luis Suarez'e kupa tarihinin en ağır cezasının verilmesinin ardından Uruguay Teknik Direktörü Oscar Tabarez, FIFA'daki Strateji Belirleme Komisyonu'ndaki görevinden istifa etti.

28.06.2014Spor
Cumhurbaşkanı Güle CHPden YGS isteği

Cumhurbaşkanı Gül'e CHP'den YGS isteği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP'nin Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Çorum Milletvekili Tufan Köse ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ı kabul etti.

2.06.2014Gündem
Türkiyede sehven enflasyonu

Türkiye'de sehven enflasyonu

Sehven;Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre, "dalgınlık veya unutkanlık sonucunda oluşan, yanlışlıkla" anlamına geliyor. Türkiye günlük hayatında ise "sehven" son dönemde, adaletten, enflasyon hesabına; YGS sınavından, SGK emekliliklerine kadar hayatın her alanında en çok duyulan kelime haline geldi. Son olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na İstanbul Başsavcılığı'ndan gönderilen, "şüpheli sıfatıyla ifade vermesine" ilişkin çağrının "sehven" gönderildiği açıklandı. Ancak, aynı zamanda milletvekili de olan ve milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle, savcıların ifadeye çağırması mümkün olmayan Kılıçdaroğlu'nun yaşadığı "sehven" olayı, Türkiye'de pekçok kişinin de başına geldi.

29.04.2014Gündem
Mansur Yavaştan önemli açıklamalar

Mansur Yavaş'tan önemli açıklamalar

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş basın toplantısı düzenledi. Seçim tartışmalarıyla ilgili soruları cevaplayan yavaş toplantının ardından dışarıda bekleyen partililere seslendi. Mansur Yavaş burada, "Sevdamız Ankara, ama bilsinler ki sonuç alamazsak bundan böyle sevdamız Türkiye olacak" dedi.

6.04.2014Gündem
Kayıp uçak: Yanıt bekleyen 10 soru

Kayıp uçak: Yanıt bekleyen 10 soru

Malezyalı yetkililer kayıp uçağa ait olduğu düşünülen 122 nesnenin yerinin uydular aracılığıyla tespit edildiğini açıkladı.

27.03.2014Dünya
Matematik zorladı coğrafya en kolaydı

Matematik zorladı coğrafya en kolaydı

ÖSYM, bu yıl YGS sorularının yalnızca yüzde 20’si, yani 32 tanesini kamuoyuyla paylaştı. Sınavın genel olarak ‘kolay’ olduğunu belirten uzmanlar, matematik sorularını ‘ayırt edici’ olarak değerlendirdi. Uzmanlara göre en kolay sorular ise coğrafyadan geldi. BİLFEN Liseleri bölüm başkanları, Fen-34’üncü sorunun hatalı olduğunu iddia ettiler. Öğretmenler, “Grafik verileri dikkate alınarak hazırlanan bu biyoloji sorusunda, C seçeneğinde verilen bilgi yanlış, kabul edilemez. Bu soruda bilimsel bir hata yapılmıştır” dediler.

23.03.2014Gündem
Öğretmenler sınavda

Öğretmenler sınavda

2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün. Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor. Geriye kalanları ya daha önce denemiş, bir kapıyı aralamamış, ya da kazandığı bölümü beğenmemiş adaylardan oluşuyor. Çünkü, sınava giren ve bir fakülte ya da bölüme kayıt olan adaylardan 500 bini okuduğu alandan memnun kalmıyor, yeniden sınava giriyor.

23.03.2014Eğitim
ÖSYM 30 yıldır sınav sorularını paylaştığı için sorular zorlaştı

ÖSYM 30 yıldır sınav sorularını paylaştığı için sorular zorlaştı

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, ÖSYM'nin sınav sorularını yayınlamama kararına yönelik, "Bu kararın alınmasını gerektiren teorik sebep haklı gözüküyor. Çünkü 30 yıldır soru sorula sorula ve bunlar kamuoyuna mal edile edile giderek soru bankaları tükenmeye ve zorlaşmaya başladı" dedi. Öğrencilere de seslenen Çetinsaya “Gerçekten hayat 160 dakikadan ibaret değil” diye konuştu.

22.03.2014Eğitim
Ders çalışmama bahaneleri: Ben akıllı değilim, öğretmen çok sıkıcı, çalışmaya vaktim yok...

Ders çalışmama bahaneleri: Ben akıllı değilim, öğretmen çok sıkıcı, çalışmaya vaktim yok...

Çalışmayı sevmeyen her insan gibi, başarılı olmayan her öğrencinin de mutlaka bunun için bir bahanesi olur. Psikolojik Danışman Dr. Nevin Dölek, bazı derslerde başarı göstermeyen öğrencilerin çeşitli bahanelere sığındığı düşüncesinde. Dölek, “Ben akıllı değilim, çalışmaya vaktim yok, öğretmen çok sıkıcı demeyin, motive olup ders çalışın” dedi. Dölek’in önerileri şöyle:

17.02.2014Eğitim
Bilic: Hakemler insani hatalar yapıyorlar

Bilic: Hakemler insani hatalar yapıyorlar

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Bursaspor'u 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

16.02.2014 Futbol
Sen sussan, kan konuşur

Sen sussan, kan konuşur

Aslında olay aydınlanmıştı. Cinayet silahı elimizdeydi, elimizdeki tek zanlı da itiraf etmişti ama mesleki güdü mü, başka bir duygu mu, içim rahat değildi.

15.02.2014Kelebek
Almanyada vergi numarası skandalı

Almanya'da vergi numarası skandalı

Almanya’da 164 binden fazla vergi mükellefine yanlış vergi numarası verildiği ortaya çıktı. Bakanlık halen 14 bin kişinin gerçek kimliğini tespit etmeye çalışıyor.

14.02.2014Gündem
Tek adam olmak despotizme davetiye çıkartır

Tek adam olmak despotizme davetiye çıkartır

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, herkesle kavgalı olmanın Türkiye’ye çok şey kaybettirdiği uyarısında bulunarak, ‘‘Türkiye’de başbakanın bu kadar güçlü olması, tek adam olması bütün gücü elinde tutması sağlıklı bir şey değil. Dünyanın her yerinde bu sağlıklı bir şey değil. Bu, insanı bir şekilde despotizme davet ediyor.’’ şeklinde konuştu.

11.02.2014Gündem
Yatırımcıyı ters köşeye yatırdı

Yatırımcıyı ters köşeye yatırdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, TÜİK'in Ocak ayında enflasyonu yanlış hesaplamasının TÜİK'in veri kalitesi ve güvenilirliği üzerinde şüpheleri artıracağına dikkat çekti. Yanlış verinin yatırımcıların, başta faiz olmak üzere, getiri hesaplamalarında sorunlar yaratacağını da vurgulayan Öztrak yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

6.02.2014Ekonomi
Enflasyonda sehven hata

Enflasyonda 'sehven' hata!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) sigara fiyatlarında 'sehven' hatalı veri girişi nedeniyle Ocak ayı enflasyonunun yanlış hesaplandığını bildirdi. Yeni hesaba göre Ocak ayı TÜFE yüzde 1,72'den yüzde 1,98'e revize edildi. Ocak ayı yıllık enflasyonu da yüzde 7,48'den yüzde 7,75'e yükseltildi.

5.02.2014Ekonomi
İkinci dönem yapılacak mazeret sınavına girenlerin sayısı artar

İkinci dönem yapılacak mazeret sınavına girenlerin sayısı artar

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ilan edildi. Geçmiş yıllardaki sınavlar gibi ne basın toplantısı yapıldı, ne de herhangi bir sıralama, tam yapan öğrenci sayısı ve isimleri sıralandı. Öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçları açıklandıktan sonra kafalar da karıştı.

25.01.2014Eğitim

Yazar Sonuçları

Neden "İslam Devleti" demiyoruz?

Irak ve Suriye'deki terör örgütlenmesi, kendine bir süredir "İslam Devleti" adını veriyor. Ama Türkiye'de aralarında Hürriyet'in de bulunduğu medya ağız birliği etmişçesine "IŞİD" olarak yazıyor bu örgütün adını.

6.10.2014

Dünya Umurumda Değil

Atişko' cuğuma zona teşhisi kondu, nokta. Benim için hayat durdu.

20.09.2014

Veda ve başlangıç…

Atletizmle ilgilenenler bilirler, yarışın başlaması startını veren tabanca patlamadan bir atlet ya da atletler fırlarsa, buna “faux depart” denir. Yarış devam etmez. Yarışmacılar yarışa başlama çizgisine geri dönerler.

27.08.2014

“Bilmiyorum” diyememek

Hata kabul etmek, özür dilemek, eksikliğini, yanlışlığını kabul etmek bizim buralarda pek kabul görür bir olay değil malumunuz. Hata yapsan bile arkasında duracaksın ki imajına bir zarar gelmesin.

22.08.2014

Seçimin bir diğer kaybedeni: Araştırma şirketleri

KAMUOYU yoklaması yapan araştırma şirketlerinin tahminleri Türkiye’de her seçimin değişmeyen tartışma konularından biridir. Ancak araştırma kuruluşlarının seçimdeki rolü, yakın zamanlardaki hiçbir seçimde geçen pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde olduğu kadar büyük bir tartışmayı tetiklememiştir.

13.08.2014

Babacan çantasını mı topluyor?

Küresel konjonktürün tam tersine döneceği böyle ‘türbülanslı’ bir ortamda, ‘kokpitte kim var? Ne yapılacak?’ soruları en önemli soru haline geliyor.

20.07.2014

Evlenmeye karar vermeden önce: Son kontroller!

Evlilik... Çoğu kişi için kendiliğinden gelişen mutlu, heyecanlı, coşkuyla kutlanacak bir karar. Ama bazıları var ki, lafını duyduğunda bile kaygı, panik, kararsızlık, stres yaşıyor!

20.06.2014

Menopozda doğum yapılabilir mi

“Menopoza giren bir kadın tabiî ki çocuk sahibi olamaz, böyle soru olur mu hocam?” demeyin, menopoz dönemindeki bir kadının en azından şimdiki tıbbi teknik ve imkânlarla çocuk doğurabilmesi mümkün değil ama “otçu-çöpçü hocalar” bu konuda da iddialılar. Şaka yapmıyorum, birkaç hafta önce izlediğim bir TV programında “çakma sağlıkçı ot tüccarı” bunu başardığını söyledi. Hem de kendinden son derece emin bir edayla!

12.06.2014

Reza’yı sal, Deniz’i hapset!

BEN hâlâ finallerime giriyorum.

11.06.2014

Erkeklerin Kadınları Cinsellikten Soğutan 10 Hatası

Erkekler dikkat! Bu hataları yapıyorsanız, eşiniz sizden soğuyabilir. Bazı hatalar çifti tedavi gerektirebilen cinsel isteksizliğe ve mutsuz bir cinsel hayata kadar götürebilir.

9.06.2014

Tüketmek bir terapidir

(Bugün eski bir yazı okutacağım size. Ekim 2006’da Hürriyet-internette yayımlanmış, ama güncelliğini korumuş bir yazı.)

5.04.2014

Öğretmenler sınavda

2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün. Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.

24.03.2014

Öğretmenler sınavda

2 milyon 7 bini aşkın aday için bugün büyük gün. Sınava girenlerin yarıya yakını ilk kez bu yarışa katılıyor.

22.03.2014

Dr. Goebbels kuramları

Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.

13.02.2014

‘Yolsuzluk’ ve siyasi faturası

Nihayet New York Times’ın Nobel Ekonomi Ödülü sahibi köşe yazarı Paul Krugman da Türkiye konusuna girdi.

1.02.2014

CHP’de hiçbir şey gizli kalmaz

CHP Genel Merkezi kaynaklı, 5’li komisyonun aday adayı üzerindeki çalışmaları etrafında gelişen tartışmalar giderek büyüyor...

1.02.2014