MENÜ

Hat Müzesi

Hat Müzesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hat Müzesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hat Müzesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 752 Hat Müzesi haberi bulunmuştur.

Hat Müzesi Haberleri

Ney Itri dinlerim

Ney Itri dinlerim

Süleymaniye’den İsfahan’a, İsfahan’dan Edirne’ye kadim izleri dolaşırım

26.03.2016Gündem
36 saatte Sen’in kuzey yakası

36 saatte Sen’in kuzey yakası

Paris’in kuzey yakası farklı kimliklerdeki semtlerden oluşur. Örneğin tarihi bölgesi anıtsal yapılarıyla ünlüdür: Louvre, Tuileries Parkı ve Kraliyet Sarayı... Başına buyruk Marais, devrim zamanlarının zarif açık alanları: Bastille ve Concorde meydanları... 19’uncu yüzyılın finans merkezi ise bugün geniş bulvarları, kapalı pasajları, dev mağazalarıyla dikkat çekiyor. İşte kuzey yakasının çok kimlikli yapısını yansıtan mekânlardan bir seçme...

Kadir Topbaş: 16,3 milyar lira yatırım yapacağız

Kadir Topbaş: 16,3 milyar lira yatırım yapacağız 

İstanbul Büyükşehir Belediye’sinin  16,1 milyar lira olarak belirlenen 2016 yılı bütçesi, İBB meclisinde 62 ret oya karşın 154 evet oyuyla, oy çokluğuyla kabul edildi.

12.11.2015Gündem
‘Demsa Müzesi’nde hevesimiz kırıldı’

‘Demsa Müzesi’nde hevesimiz kırıldı’

Demsa Holding’in ortağı Cengiz Çetindoğan, İstanbul Sütlüce’de 2014 yılında açmayı planladıkları Demsa Collection’ın hâlâ ‘ruhsat’ beklediğini belirtti. Aradan geçen zaman içerisinde heveslerinin de kırıldığını dile getiren Çetindoğan, “2-3 yıl içerisinde açabiliriz” dedi.

23.07.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sarayında makam turu

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda makam turu

ATATÜRK Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı hizmet binalarının kapısını geçen hafta basına açan Cumhurbaşkanlığı, bu kez Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın makamının bulunduğu Temsil Binası’nı tanıttı. Erdoğan da, bizzat ev sahipliği yaptığı makam katı turunda daha önce hiç görüntülenmemiş özel bölümleri gösterdi. Çalışma ofisinde ve “Huzur bulduğum yer” dediği özel kütüphanesinde Osmanlı saraylarının vazgeçilmez tütsüsü Buhur’u tercih eden Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi içinde 2 bin 300 kişi kapasiteli Türkiye’nin en büyük opera salonunun yapılacağını da açıkladı.

15.07.2015Gündem
Müzede yaz başkadır

Müzede yaz başkadır

Sanat galerileri yavaş yavaş yaz tatiline girdi ama müzeler açık. İşte İstanbul ve Ankara’daki güncel müzelerde görmeniz gerekenler...

28.06.2015Keyif
Çamlıca’nın silueti değişti bile...

Çamlıca’nın silueti değişti bile...

Cumhuriyet tarihinin en büyük ibadethanesi olacak Çamlıca Camii’nin inşaatı büyük oranda tamamlandı. Açılan davalar henüz sonuçlanmadı ancak ‘İstanbul’un seyir terası’ olarak bilinen Çamlıca’nın silueti çoktan değişti...

2.06.2015Hayat
1.5 milyar dolarlık yerli uçak projesi

1.5 milyar dolarlık yerli uçak projesi

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin ‘ilk yerli uçak üretim projesini’ tanıttı. Başbakan, milli iradenin ‘olmazları olura’ çevirdiğini belirterek, ilk yerli uçakla 2019’da Konya’dan Yüksekova’ya uçmayı hedeflediklerini söyledi.

27.05.2015Ekonomi
Louvredaki İslam eserleri Türk uzmana emanet

Louvre'daki İslam eserleri Türk uzmana emanet

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Louvre Müzesi’nin İslam Eserleri Bölümü sanat tarihi uzmanı Alemdar’a emanet.

5.05.2015Avrupa
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Sirkeci değişiyor

Sirkeci değişiyor

Tarihi yarımadanın çehresi değişiyor. Banliyo trenlerinin kaldırılmasıyla, Unkapanı-Yedikule arasındaki sahil şeridi 5 yıldır üzerinde çalışılan proje çerçevesinde yeniden şekillenecek. Gar müze olacak.

14.03.2015Gündem
36 saatte Anguilla

36 saatte Anguilla

Kuzey Yarımküre’deki kıştan bunalanlara rüya gibi adalar, güneşli kumsallar sunan Karayipler’de küçük bir ada… St. Martin’in yaklaşık 13 kilometre güneyinde… Bozcaada’nın iki katı genişliğindeki Anguilla, İngiltere’ye bağlı. Kuru ve düzlük. 20 yıl önce başlayan turizm sayesinde hızla gelişti. Şimdi bölgenin Malliouhana, Zemi gibi lüks otelleri ve iddialı restoranlarından bazıları burada. Nefes kesici güzellikteki kumsallarında, mimarileriyle dikkat çeken pek çok villa, bu villaların Kevin Bacon, Jimmy Buffett gibi ünlü müdavimleri var.

17.02.2015Seyahat
Terör 2 No’dan Barış’a fırça

Terör 2 No’dan Barış’a fırça

O, bir yandan PKK-PYD, IŞİD, El Kaide ve DHKP-C ile mücadele ederken, tablolarıyla da barışa hizmet ediyor. O, terör polisinin en tepesindeki 2 numaralı isim; Terör Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Sula... 1’i Diyarbakır’da tam 4 sergi açmış. Binlerce kişi ziyaret etmiş. Bir PKK sempatizanı ziyaret defterine, ‘Sanatınızın önünde saygıyla eğiliyorum. Hayatım boyunca takdir ettiğim ilk polissiniz’ diye yazmış...

26.01.2015Gündem
Karaköy-Beyoğlu Tüneli 140ncı yaşını kutluyor

Karaköy-Beyoğlu Tünel'i 140'ncı yaşını kutluyor

1875 yılında hizmete giren Karaköy-Beyoğlu Tünel’in 140’ıncı yılı kutlandı. Günde 181 seferle yaklaşık 15 bin yolcu taşıyan Tünel dünyada ikinci, yer altı metroları arasında ise ilk olma özelliğini taşıyor.

19.01.2015Keyif
Koç ve Sabancı’nın inşaatına başladığı yeni müzeleri 2016’da açılacak

Koç ve Sabancı’nın inşaatına başladığı yeni müzeleri 2016’da açılacak

İstanbul’a iki yeni ve muhteşem müze daha geliyor. Vehbi Koç Vakfı’nın Dolapdere’de tasarımcı Kirsten Lees’e yaptıracağı Çağdaş Sanat Müzesi ile Demet Sabancı Çetindoğan’ın ünlü mimar Zaha Hadid’e Sütlüce’de yaptıracağı müzenin inşaatları başladı. İki müzede 2016’da açılacak.

25.12.2014Ekonomi
Sürgün değil ömürlük macera

Sürgün değil ömürlük macera

Sibirya Ekspresi’ne binmek, ‘hayal yolculuklar’ listesinde bir klasik, asla eskimiyor, tahtından inmiyor. ‘Çar’ın Altını’ olarak anılan özel trenle Sibirya turuna çıktığınızda, bavulunuzu toplamadan 8 bin kilometre yol yapıyor, iki kıta, üç ülke, farklı iklimler ve coğrafyalar görüyorsunuz. Duraklarımız Moskova, Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, İrkutsk üzerinden Baykal Gölü, Ulan Ude, Ulan Batur, Gobi Çölü, Erlian ve Pekin.

26.10.2014Seyahat
Çamlıca Camisinde kadınlar için özel alanlar yapılacak

Çamlıca Camisi'nde kadınlar için özel alanlar yapılacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olacağı belirtilen Çamlıca Camisi'nin kaba inşaatının yüzde 60'ı tamamlandı. Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olacağı belirtilen Çamlıca Camisi'nde kadınların ihtiyaçlarına yönelik özel çalışmalar yapılıyor. Cami inşaatı hakkında bilgi veren İstanbul Cami ve Eğitim Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Külünk "Bir pozitif ayrımcılıkla hanımlara yönelik özel çalışmalar yaptık. Bunda projenin müelliflerinin hanım olmasının da elbette katkısı var. Kadın ve erkeklerin abdest alma mahalleri yan yana değil, ayrı katlarda. Hanımlar abdest aldıkları mekandan namaz kılacakları mekana özel bir asansörle çıkacaklar. Emzirme odası, çocuk bakım odası gibi lazım olabilecek her türlü altyapıyı oluşturmaya gayret ediyoruz" dedi.

15.09.2014Gündem
48 saatte İstanbul

48 saatte İstanbul

İstanbul Roma, Bizans ve Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 8 bin yıllık bir şehir. Gelin bu eski şehrin küçük ve bilmediğimiz, ayan beyan ama göremediğimiz kadim sırlarının izini sürelim.

17.08.2014Seyahat

Yazar Sonuçları

İlk güzel haber: Umut Evleri

FELAKET haberleri, dehşet fotoğraflar, siyasi tartışmalar... İçimizi karartan haberlerin arasında bunalmıyor muyuz? İyi şeyleri daha çok görmeye ihtiyaç duymuyor muyuz? Güzel haberlere, yeni projelere, umut veren hikayelere, gülümseten öykülere, iyi şeylere... Size güzel haberlerim var: Aklınıza gelebilecek her iyi haber artık bu köşede. İlk iyi haberimiz ise ‘Umut Evleri...’

8.11.2015

Kadir Topbaş ağız tadıyla bir metro açılışı yapamayacak

Levent-Hisarüstü metro durağı açılışı pazar günü yapıldı...

20.04.2015

Sakıp Sabancı: Ölüm yıldönümünde özel arşivimden anı ve fotoğraflar

Sakıp Sabancı... Bürokratı, Memuru, Genci, Yaşlısı, Fakiri, Zengini, Köylüsü, Şehirlisi Türkiye'de hemen hemen herkesin tanıdığı çok yakın dostum 'Vatandaş Sabancı'yı 11.ci ölüm yıldönümünde bu yazı ve fotoğraflarla bir kez daha anıyorum. Işıklar içinde yatsın

10.04.2015

Gençaydın'ın duyarlılıkları

Yalçın Gökçebağ ile uzun zamandır tasarladığımız Zafer Gençaydın’ı atölyesinde ziyaret etmeyi en sonunda geçen hafta gerçekleştirdik.

29.03.2015

Devrimle sonuçlanan 5.5 saatin öyküsü

BERLİN- Bir suikasta kurban giden ABD Başkanı John F. Kennedy, tarihe geçen “Ich bin ein Berliner” (Ben bir Berlinliyim) sözünü söylediğinde tarih 26 Haziran 1963’tü.

9.11.2014

SİBİRYA GÜNLÜKLERİ 6 BAYKAL GÖLÜ'NÜN KIYISINDA

Taş köprünün üzerinde duruyoruz. Aşağıda muhteşem bir koy var. Sanki Ege kıyılarındayız. Tam bu sırada yağmur başlıyor ancak hemen mayoları giyip göle koşuyoruz. İnsan hayatında kaç kere Baykal Gölü’nde yüzme fırsatı bulur ki!

2.09.2014