MENÜ

Hasta Hakları

Hasta Hakları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hasta Hakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hasta Hakları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.937 Hasta Hakları haberi bulunmuştur.

Hasta Hakları Haberleri

‘Şiddet eylem planında son aşamaya geldik’

‘Şiddet eylem planında son aşamaya geldik’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlıkta şiddet eylem planının son aşamasına gelindiğini duyurdu.

4.04.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı, İzmirdeki doktora şiddet olayına müdahil oldu

Sağlık Bakanlığı, İzmir'deki doktora şiddet olayına müdahil oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktor Nuri Ersoy Yoğurtçuoğlu'na yönelik şiddet olayına müdahil olduklarını bildirdi.

3.04.2019Gündem
Sağlık çalışanları haklarında düzenleme yayınlandı

Sağlık çalışanları haklarında düzenleme yayınlandı

Sağlık çalışanlarının haklarına ve güvenliğine yönelik düzenlemeleri içeren “Çalışan Hakları ve Güvenliği Uygulamaları Rehberi” yayınlandı.

19.01.2019Ekonomi
AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bahçelievler Belediye başkan adayı Hakan Bahadır oldu. Peki Hakan Bahadır kimdir? İşte Ak Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır'ın biyografisi.

29.12.2018Gündem
Kıyma makinesi iki parmağını kopardı Komşusunun iddiasıyla şoke oldu

Kıyma makinesi iki parmağını kopardı! Komşusunun iddiasıyla şoke oldu

KAHRAMANMARAŞ'ta, 5 çocuk annesi Tülay Bülbül (39), kıyma çektiği sırada sağ elini elektrikli kıyma makinesine kaptırdı. İki parmağı kopan Bülbül, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edildi. Ancak, Tülay Bülbül, kopan parmaklarının makineden çıkarılarak hastaneye götürülmesine rağmen burada kaybolduğunu ve yerine dikilmediğini iddia ederek operasyonu yapan doktor F.V. ve diğer sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

10.12.2018Gündem
Doktordan anne- oğula dayak iddiası... Hastane inceleme başlattı

Doktordan anne- oğula dayak iddiası... Hastane inceleme başlattı

AFYONKARAHİSAR'da yaşayan Erkan (34) ve annesi Sabriye Peynircioğlu (54), muayene için gittikleri devlet hastanesinde kendilerini dövdüğü iddiasıyla polise gidip, genel cerrahi uzmanı doktor T.M.'den şikayetçi oldu. Anne ile oğlunu dövdüğü öne sürülen T.M., açıklama yapmazken, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

11.10.2018Gündem
Üniversiteli İdil’e IFMSA’dan görev

Üniversiteli İdil’e IFMSA’dan görev

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi İdil Kına, öğrenciler tarafından yönetilen dünyanın en büyük organizasyonlarından olan Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (IFMSA) İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu direktörlüğüne seçildi.

10.09.2018Eğitim
Son dakika gelişmesi... İlaç fiyatlarında önemli karar

Son dakika gelişmesi... İlaç fiyatlarında önemli karar

İlaç fiyatlarının tespitine ilişkin usul ve esaslar, Bakanlığın teklifi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, sağlık hizmetlerinin ücret tarifeleri belirlenecek veya tasdik edilecek, hasta hakları ile hasta ve çalışan güvenliğine yönelik düzenleme yapılacak. Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünce, sağlık hizmeti sunumunda ihtiyaç duyulan ve ileri teknoloji gerektiren tıbbi cihaz, ürün ve hizmetlerin üretimine, teknolojilerinin geliştirilmesine ve yurt dışından transferine yönelik yerli ve yabancı yatırım ve teknoloji imkanları araştırılacak, teşvik edilecek ve bu ürünlerin off-set ticareti düzenlenecek.

10.07.2018Gündem
Kansersin denildi, karnından çıkan şoke etti

'Kansersin' denildi, karnından çıkan şoke etti

Kist olduğu sanılarak ameliyata alınan kadının karnından, 3 yıl önce sezaryen ile yaptığı doğumda unutulan bir kavanoz gazlı bez çıktı.

2.04.2018Gündem
Avustralyada bir ilk Ötenaziyi yasallaştırdılar

Avustralya'da bir ilk! Ötenaziyi yasallaştırdılar

Ölümcül hasta olanların yasal yollardan tıbbi destekle hayatlarına son vermesi anlamına gelen ötenaziyi yasallaştıran ülkelere Avustralya da katıldı. Avustralya’nın Victoria eyaleti ülkede ötenaziyi yasallaştıran ilk eyalet oldu.

30.11.2017Dünya
Hastaneye sağlam girdi yatalak çıktı

Hastaneye sağlam girdi yatalak çıktı

60 yaşındaki Hamiyet Akdak’a özel bir hastanede tiroid bezi ameliyatı yapıldı. Ancak iddiaya göre, Akdak’a hatalı operasyon yapıldı. Ameliyat sonrası yoğun bakımda kalan Akdak şimdilerde yatalak durumda. Konuşma ve görme yetisini kaybeden Akdak’ın ameliyatını yapan iki doktor ve hastaneye karşı 500 bin TL tazminat talebi ile dava açıldı.

23.03.2017Gündem
Hemşire ve hemşire adayı hakkında suç duyurusu

Hemşire ve hemşire adayı hakkında suç duyurusu

Sağlık Bakanlığı bir devlet hastanesi ve bir özel sağlık kuruluşunda yoğun bakımdaki hastalarlarla selfie çekip paylaşan bir hemşire ve bir hemşire adayı hakkında suç duyurusunda bulundu.

21.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Çağatay’ın dizisini Netflix nasıl aldı?

Netflix’in ilk Türk dizisi, Çağatay Ulusoy’un başrolünü oynadığı “The Protector/Hakan: Muhafız” önümüzdeki çarşamba günü başlıyor.

29.11.2018

Kore gazisine bu ayıp nasıl yapıldı?

“Ayla” filmiyle hepimizin yakından tanıdığı 92 yaşındaki Kore gazimiz Süleyman Dilbirliği, sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı.

22.11.2017

Bu ne sapıklık, bunlar nasıl insanlar?

Bazen delirecek gibi oluyorum. Sinirimden ha saçımı ha başımı yoldum, yolacağım.

21.10.2016