MENÜ

Hasip Kaplan

Hasip Kaplan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hasip Kaplan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hasip Kaplan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.045 Hasip Kaplan haberi bulunmuştur.

Hasip Kaplan Haberleri

HDPli Hasip Kaplana kötü haber

HDP'li Hasip Kaplan'a kötü haber

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan'a verilen 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasını uygun buldu. Ceza böylece kesinleşti.

24.01.2018Gündem
Demirtaş istenirse ikna edilebilir

'Demirtaş istenirse ikna edilebilir'

Parti eş başkanlığına adaylıkla ilgili attığı tweetlerle gündem olan HDP eski Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, bir yılı aşkın süredir Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti. Uzun ve verimli bir görüşme yaptıklarını belirten Kaplan, Demirtaş'ın HDP 3. Genel Kongresi'nde aday olmayacağını açıklamasıyla ilgili ise "Başkanlık konusunda halkımız isterse Selahattin Demirtaş ikna edilebilir. Örgüt, parti isterse ikna edilebilir" dedi.

20.01.2018Gündem
Googleda Türk halkı en çok ne arıyor

Google'da Türk halkı en çok ne arıyor?

Google, geçen haftanın Türkiye'de en çok arananlarını duyurdu.

15.01.2018Teknoloji
MHPden Kürt seçmen tepkisi: HDP bile Hasip Kaplanı kınıyor

MHP'den 'Kürt seçmen' tepkisi: 'HDP bile Hasip Kaplan'ı kınıyor'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "Milli mutabakat arayışının ürünü olan cumhur ittifakına zarar vermek için 'Kürt seçmeni' kavramı üzerinden siyaset algısı yaratmak, hakikatte MHP düşmanlığının bir başka kripto versiyonudur. Eski milletvekili Hasip Kaplan'ın eş başkan adaylığı konusundaki bölücü tutumu HDP tarafından bile kınanırken, ırk ve etnik köken üzerinden siyaset algısı oluşturma çabası ateşle oynamaktır" dedi.

13.01.2018Gündem
Demirtaştan Hasip Kaplana yanıt

Demirtaş'tan Hasip Kaplan'a yanıt

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan’ın parti içinde tartışmalara neden olan açıklamalarıyla ilgili olarak, "Umarım Hasip Bey kastını aştığını kabul edecektir" dedi.

12.01.2018Gündem
HDPnin başına gelecek mi Ahmet Türk noktayı koydu

HDP'nin başına gelecek mi? Ahmet Türk noktayı koydu

HDP Eşbaşkanlığı için Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’in adı geçerken, Ahmet Türk’ün 'ağabey formülü'yle eş genel başkanlığa getirilebileceği de konuşuluyordu. Ahmet Türk 'Böyle bir görevi yapmaya sağlığım el vermiyor' diyerek ağabey formülüne noktayı koydu. Türk, eski HDP Milletvekili Hasip Kaplan'ın açıklamaları için, "Talihsizliktir. Faşizme karşı ortak mücadele edilmesi gereken bir dönemde, geçmişte Kürt kesiminden çok sol ve sosyalist kesim ile ilişkisi olduğunu söyleyen Kaplan'ın bu mesajları vermesi doğru değildir" dedi.

11.01.2018Gündem
HDPde Türk formülü

HDP'de Türk formülü

HDP’de 11 Şubat’ta yapılacak olağan kongre süreci tartışmalı başladı.

10.01.2018Gündem
Sırrı Süreyya Önderden Hasip Kaplana sert yanıt

Sırrı Süreyya Önder'den Hasip Kaplan'a sert yanıt

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Hasip Kaplan'ın "HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek" açıklamalarına cevap verdi. "İlkel milliyetçilik yani ırkçılık hastalıklı bir duygudur. Bazen Hasip örneğinde görüldüğü gibi insanı insanlığından eder" diyen Önder, HDP'nin yeni eşbaşkanını seçerken Kürtlüğüne ya da Türklüğüne bakmayacaklarını söyledi. Açıklamasıyla tepki çeken Hasip Kaplan ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan istifa ettiğini duyurdu.

10.01.2018Gündem
HDPden Hasip Kaplan açıklaması: Kınıyor ve ayıplıyoruz

HDP'den Hasip Kaplan açıklaması: Kınıyor ve ayıplıyoruz

Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, HDP Kurultayı öncesinde eş başkanlık adaylığına ilişkin çarpıcı mesajlar paylaştı. Kaplan, "HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin,benim naçizane önerim,herkes haddini bilecek." dedi. Kaplan'ın açıklamasına HDP'den yanıt geldi. HDP'nin açıklamasında, "Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz." dendi.

9.01.2018Gündem
Hasip Kaplan: Sırrı gitsin film çeksin..

Hasip Kaplan: Sırrı gitsin film çeksin..!

Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan twitter hesabından şubattaki HDP kongresi ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Tweetleriyle tepki alan Kaplan verdiği bir yanıtta "Sırrı gitsin film çeksin..!" ifadelerini kullandı.

9.01.2018Gündem
Tahir Elçi İstanbulda anıldı

Tahir Elçi İstanbul'da anıldı

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ölüm yıldönümünde İstanbul’da da anıldı.

27.11.2016Gündem
Nöbetçileri terör örgütü propagandasından tutukladılar

'Nöbetçiler'i terör örgütü propagandasından tutukladılar

Haberleri nedeniyle hakkında çok sayıda soruşturma başlatılan Özgür Gündem gazetesine destek amacıyla ‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ kampanyasına katılarak birer günlüğüne gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapan Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, ünlü yazar Aziz Nesin’in oğlu gazeteci Ahmet Nesin ile Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi gazeteci Erol Önderoğlu, tutuklandı. Gerekçe ise ‘terör örgütü propagandası yapmak’.

20.06.2016Gündem
Tahir Elçinin öldürülmesini protesto eden gruba müdahale

Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto eden gruba müdahale

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etmek ve basın açıklaması yapmak isteyen aralarında avukatların ve siyasi partililerin bulunduğu gruba polis Galatasaray Meydanı'nda müdahale etti.

28.11.2015Gündem
Selahattin Demirtaş erken seçimde aday olamayabilir

Selahattin Demirtaş erken seçimde aday olamayabilir

Erken seçim kararı, HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın milletvekili olmasının önünü kapatabilir.

14.08.2015Gündem
1 Mayıs’ı  kol kola kutlayalım

1 Mayıs’ı kol kola kutlayalım

DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği’nin de aralarında bulunduğu ‘1 Mayıs 2015 Düzenleme Komitesi’, 1 Mayıs 1977’de Kazancı Yokuşu’nda ölenleri karanfillerle andı.

29.04.2015Gündem
Fenerbahçenin kararına siyasilerden ilk tepkiler

Fenerbahçe'nin kararına siyasilerden ilk tepkiler

Fenerbahçe Futbol Takımı'na yönelik saldırının ardından, kulübün "failler bulunana kadar futbol oynamayacağız" kararına, siyasetçilerden de tepki geldi.

6.04.2015Gündem
İç Güvenlik yasası neleri değiştirecek

İç Güvenlik yasası neleri değiştirecek?

Milletvekillerinin yaralandığı kavganın ardından görüşülmesine ara verilen İç Güvenlik Yasası Meclis’te kabul edildi. Yasaya göre toplu işlenen suçlarda 48 saate kadar gözaltı yapılabilecek. Polisin üst, eşya ve araç arama izni ile silah kullanma yetkisi genişletilecek. Polis iletişimi dinleyip bunu 48 saat sonra hâkim onayına sunacak. Gösterilerde sapan silah, kaşkol suç aleti sayılıp hapis cezası verilecek.

28.03.2015Gündem
Bakan Öztürk: Gökçek konusunda idari yönden 4483e göre işlem yapacağız

Bakan Öztürk: Gökçek konusunda idari yönden 4483'e göre işlem yapacağız

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, "Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında bilebildiğim kadarıyla yargıda şu anda birtakım şikâyetler üzerine bir işlem devam ediyor. O işlemin sonucu, muhtemelen, eğer devam ederse, yargıda bir şekilde muamele görürse bize gelecektir ve onunla ilgili olarak idari yönden de 4483'e göre işlem yapacağımız açıktır" dedi.

27.03.2015Gündem
CHPnin önergesini AK Parti grubu yanlışlıkla kabul edince tartışma çıktı

CHP'nin önergesini AK Parti grubu yanlışlıkla kabul edince tartışma çıktı

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında AK Partili vekiller, CHP'nin görüşmelerin devam etmesi yönündeki önergesini yanlışlıkla kabul etti. Bu durum Meclis'te tartışma çıkardı.

27.03.2015Gündem
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi: Bu yasa 7 Hazirana kalmadan AYMye gidecek

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi: Bu yasa 7 Haziran'a kalmadan AYM'ye gidecek

TBMM Genel Kurul'da, İç Güvenlik Paketi kabul edilerek, yasalaştı.Tasarının kabulünden önce konuşan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''Bu yasa 7 Haziran'a kalmadan önümüzdeki hafta CHP tarafından Anayasa Mahkemesi'ne gidecek'' dedi.

27.03.2015Gündem
İç Güvenlik Paketi TBMMde kabul edildi

İç Güvenlik Paketi TBMM'de kabul edildi

Kamuoyunda "İç Güvenlik Paketi" olarak bilinen, Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Toplam 231 oy kullanıldı. 199 kabul, 32 red oyu çıktı.

27.03.2015Gündem
Elitaştan İç Güvenlik Paketi açıklaması

Elitaş'tan İç Güvenlik Paketi açıklaması

Başbakan Yardımcısı Akdoğan'ın Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kandil ve Çözüm Süreci hakkındaki zehir zemberek açıklamalarının ardından Ankara'da ikinci bomba patladı. Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Paketi’nin kalan maddelerini yarın TBMM Genel Kurulu’nda ele alacaklarını açıkladı.

25.03.2015Gündem
Muhalefetten Arınçın sözlerine ilk tepkiler

Muhalefetten Arınç'ın sözlerine ilk tepkiler

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki açıklamalarına muhalefet partilerinden tepkiler geldi.

24.03.2015Gündem
İşte Öcalanın Nevruz mesajı

İşte Öcalan'ın Nevruz mesajı

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları yoğun yağmur altında geçti. HDP Grup Başkan vekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan'ın mesajını Kürtçe olarak okudu. Ardından mesajın Türkçesini Sırrı Süreyya Önder okudu. Öcalan mesajında 'Çağrısını yaptığım kongre ile yeni bir dönem başlayacak'' vurgusu yaptı.

21.03.2015Gündem
Hasip Kaplan: Serok varken senin başkanlığına kim bakar

Hasip Kaplan: Serok varken senin başkanlığına kim bakar

ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'ndeki nevruz kutlamalarına katılan HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, dünyada tek tip başkanlık olmadığını belirterek, "Ne var bizde Kürdistan'da Serok (başkan) var. Serok varken senin başkanlığına kim bakar. Başkanlık, başkanlık, başkanlık diye tutturmuşsun kardeşim" dedi.

20.03.2015Gündem
Şırnak’ta nevruz kutlamasında 4 polis ile 1 çocuk yaralandı

Şırnak’ta nevruz kutlamasında 4 polis ile 1 çocuk yaralandı

ŞIRNAK ve Bingöl’de bugün nevruz, binlerce kişinin katıldığı törenlerle coşku içerisinde kutlandı. Bingöl’deki kutlamalar olaysız geçerken, Şırnak’taki kutlamalarda önlem alan polise taşlı saldırıda, 4 polis ile 5 yaşındaki bir çocuk yaralandı.

19.03.2015Gündem
Batman Nevruz’unda olaylar çıktı

Batman Nevruz’unda olaylar çıktı

Batman’da HDP ve DBP’nin birlikte organize ettiği Nevruz kutlamaları sırasında olaylar çıktı. Polisin göstericilere müdahalesiyle başlayan olaylarda iki çocuk yaralandı. Polis, kalabalığa biber gazı ve tazyikli suyla müdahale ederken, yüzü kapalı bazı kişiler bölgede bulunan bir sivil polis aracını ateşe verdi.

19.03.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Semiha Yıldırım ile Dilek İmamoğlu başımızın tacıdır

Mine Kırıkkanat’gillerin Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım’a yönelik yaptıkları ayıplara ve terbiyesizliklere...

13.06.2019

Şunlardan vazgeçilse

- CUMA namazı sonrası uzatılan mikrofonlara siyasi açıklamalar yaparak camiyi ve cuma namazını siyasete bulaştırmaktan...

12.01.2018

Birikmiş notlar

Ne biçim fotoğraf bu?

11.01.2018

Abdullah Gül olayı bitmiştir

“LİDER olmak”, “liderlik geni barındırmak”, “lider doğmak” gibi tabirlere ve nitelemelere hayli mesafeliyim.

10.01.2018

“TEKBİR”li Tepkiler…

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’nda yer alan bir esere yönelik tepki gündemdeydi. 

7.11.2016

Baldıran zehriyse baldıran zehri

DÜNÜN baldıran zehri, Çözüm Süreci’ni başlatmaktı. Bugün ise HDP’nin seçim hükümetine girmesi tam bir baldıran zehrine dönüştü. Kimse sorumluluğunu üstlenmek istemiyor.

21.08.2015

IŞİD aniden buharlaştı

“SURİYE’deki bütün gruplar, etnik, mezhep, dini ayrım gözetmeksizin Türkiye’nin dostudur.”

1.08.2015