MENÜ

Hasadı

Hasadı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasadı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.700 Hasadı haberi bulunmuştur.

Hasadı Haberleri

Antalyada erken portakal hasadı

Antalya'da erken portakal hasadı

Türkiye'nin ve Antalya'nın portakal üretiminde önemli yeri bulunan Finike ilçesinde, kasım başında başlayan portakal hasadı devam ediyor.

14.11.2018Ekonomi
Açık arttırma zeytin ağacı

Açık arttırma zeytin ağacı

Manisa’nın Akhisar ilçesinde kamulaştırılan bir araziden sökülüp Antalya’da Vakıf Zeytinliği’ne dikilen 760 ve 1200 yaşlarındaki 2 zeytin ağacı, iki yıllık toprağa uyum sürecinden sonra bu yıl ürün verdi.

13.11.2018Ekonomi
Tanesi 10 liradan 3 liraya düştü

Tanesi 10 liradan 3 liraya düştü

İzmir’de sonbahar meyvelerinden mandalina, ayva, nar ve avokado, pazar tezgahlarındaki yerini aldı. Ağırlığı 200 ile 300 gram arasında değişen ve tanesi 3 liraya satılan avokadoyu bilmeyenler, görünce şaşırıyor. Bilenler ise tanesi 10 liradan 3 liraya düşen avokadodan kilo ile alıyor. Kilogramı 1,5 liradan satılan şifa deposu mandalina ise düşük fiyatına rağmen ilgi görmedi.

12.11.2018Ekonomi
Seferihisar’da turuncu altın bereketi

Seferihisar’da 'turuncu altın' bereketi

Dünyanın en kaliteli mandalinası Satsuma, İzmir Seferihisar’da üretiliyor. Bu yıl mahsulün bol olduğunu belirten üreticiler, ihracatta rekor kırmak için turuncu altının ihtiyacı olan düşük hava sıcaklıklarını beklediklerini söyledi.

12.11.2018Ekonomi
Ahlat patatesi yüz güldürüyor

Ahlat patatesi yüz güldürüyor

Bitlis’in Ahlat ilçesinin zengin ve geniş tarım arazilerinde üretilen patatesin hasadı devam ederken, fiyatın geçen seneye oranla yüksek olması ise üreticinin yüzünü güldürüyor.

7.11.2018Ekonomi
Arıcıları çam balı kurtardı

Arıcıları çam balı kurtardı

İlkbaharda, yağışların İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da fazla olması nedeniyle çiçek balında yaşanan yüzde 40 düşüşe rağmen çam balı rekoltesinin yüksek olması, üreticiyi sevindirdi.

6.11.2018Ekonomi
Yalovada kivi hasadı başladı

Yalova'da kivi hasadı başladı

Türkiye'nin önemli kivi üretim merkezlerinden Yalova'da üreticiler hasat telaşı yaşıyor.

6.11.2018Ekonomi
Mucize bitkinin kökü de yaprağı da para kazandırıyor

"Mucize bitki"nin kökü de yaprağı da para kazandırıyor

Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen, gıda, ilaç, kozmetik gibi birçok alanda kullanıldığı için "mucize bitki" olarak nitelendirilen safran bitkisinin kökü, mor yaprakları ve sarı polenleri de para kazandırıyor.Safran üreticisi İsmail Yılmaz: "Bu sene buradan yaklaşık 10 kilogram civarında bir ürün inşallah alırız. Mor yapraklarının tamamı sipariş, sarı polenleri de satılıyor." ifadelerinde bulundu.

5.11.2018Ekonomi
Iğdır’da pamuk hasadı devam ediyor

Iğdır’da pamuk hasadı devam ediyor

Iğdır’da bu yıl daha geniş bir alanda ekimi gerçekleştirilen pamuğun hasadına başlandı.

5.11.2018Ekonomi
Kuşatma altında 24 saat

Kuşatma altında 24 saat

Pakistan’da Asya Bibi’ye beraat kararı çıkmasına kızan aşırılıkçı grubun kapattığı yolda mahsur kaldık! Kuşatma altında 24 saat...

3.11.2018Hürriyet Pazar
Limon üreticisi dertli

Limon üreticisi dertli

2.11.2018Erdemli
Orduda narenciye hasadı başladı

Ordu'da narenciye hasadı başladı

Ordu'da fındık üreticilerinin ek gelir elde etmek amacıyla yetiştirdiği narenciye ürünlerinin hasadına başlandı.

1.11.2018Ekonomi
Yeşil zeytin ve siyah zeytin nasıl kurulur İşte önemli püf noktaları

Yeşil zeytin ve siyah zeytin nasıl kurulur? İşte önemli püf noktaları

Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı zeytinin hasadı ekim ayı sonu itibarıyla başladı. Ağaçlardan toplanan çiğ zeytinler de şimdiden marketlerdeki yerlerini almaya başladı. Siz de zeytininizi hazır almak yerine çiğ halini alıp kendiniz evde zeytin kurmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç temel püf noktası var. Yeşil zeytin ve siyah zeytin için ayrı ayrı listeleyeceğimiz bu püf noktalarıyla enfes zeytinler kurabileceksiniz.

1.11.2018Mutfak Tüyoları
Zeytin üretcilerini üzdü

Zeytin üretcilerini üzdü

1.11.2018Samandağı
Kasım ayının kaçırılmaması gereken festivalleri

Kasım ayının kaçırılmaması gereken festivalleri

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yapılan kültür, sanat, müzik ve eğlence festivalleri kasım ayında sizleri bekliyor. Yorucu iş temposundan kendinizi uzaklaştırmak ve birkaç günlüğüne eğlenmek istiyorsanız bu haber tam size göre. Sizin için Türkiye’de ve dünyada yapılacak kasım ayı festivallerini derledik, hepsi birbirinden keyifli ve eğlenceli...

31.10.2018Seyahat
Mucize bitkinin faydaları kanıtlandı

Mucize bitkinin faydaları kanıtlandı

Yoğunlukla Kayseri'nin Bünyan ilçesi ile civarında yetişen ve "gilaburu" bitkisi, böbrek taşı düşürme ve ağrı kesici özelliğinin bilimsel olarak kanıtlanmasıyla eczanelerde takviye edici gıda olarak satılıyor.

30.10.2018Gündem
Narda fiyat da verim de arttı

Narda fiyat da verim de arttı

Türkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Antalya'da hasadı süren nar, hem elde edilen verim hem de fiyatıyla yüz güldürüyor.

26.10.2018Ekonomi
Hünnap nedir Hünnabın faydaları neler

Hünnap nedir? Hünnabın faydaları neler?

Birçok hastalığa şifa olduğu için 'ölümsüzlük meyvesi' olarak adlandırılan hünnabın ne olduğu ve faydaları merak konusu oldu. Anavatanı olan Çin'de 4 bin yıldan beri yetiştirilen hünnabın 56 cins ve 900 türü bulunuyor. Öte yandan hünnabın hangi mevsim olduğu da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, hünnap nedir? Hünnabın faydaları neler? Hünnap hangi mevsim çıkar?

25.10.2018Sağlık
Orduda genç arıcılar yetişiyor

Ordu'da genç arıcılar yetişiyor

Türkiye'de bal üretiminde ilk sıralarda yer alan Ordu'da, yaşları 19 ile 24 arasında değişen gençlerin arıcılık sektörüne kazandırılması amacıyla "Gencim Arı Gibi Çalışıyorum" projesi hayata geçirildi.

24.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sıcak suların sağlıkla buluştuğu rotalar

Sonbaharın son demlerini yaşadığımız, yavaş yavaş kışı hissetmeye başladığımız bu günlerde artık rotamızı sıcak sulara çevirme vakti geldi. Yazın soğuk denizle buluşmanın keyfi nasılsa, kışın da sıcacık termal sularla buluşmanın tadı bir başka. Türkiye’de SPA otelleri sunduğu konfor ve bol mineralli termal sularıyla hem şifa dağıtıyor hem de tüm yorgunluğunuzu alıyor. Romatizma, deri, kan dolaşımı, kalp, solunum yolu, sindirim sistemi, safrakesesi, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen termal sularla hafta sonu yapacağınız kısacık bir tatil tüm stresinizi alıp götürecek, yerini huzura bırakacak.

5.11.2018

Bir başkan vatandaşın kalbine dokunabilmeli

YEREL seçimler hem iktidar, hem de muhalefet partileri için çok önemli...

26.10.2018

Bir başkan vatandaşın kalbine dokunabilmeli

YEREL seçimler hem iktidar, hem de muhalefet partileri için çok önemli...

26.10.2018