MENÜ

Handan Özgüven

Handan Özgüven ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Handan Özgüven haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Handan Özgüven haberi bulunmuştur.

Handan Özgüven Haberleri

Hessen, bugün sandık başında

Hessen, bugün sandık başında

Hessen’de tansiyon yüksek. 4 milyon 400 bin seçmen, eyalet parlamentosunda beş yıl boyunca görev yapacak 110 milletvekilini seçmek için bugün sandığa gidiyor. CDU ve SPD’nin büyük oranda oy kaybetmesi ve farklı koalisyon modelinin çıkması beklenen seçimlerde 15 Türk aday da yarışıyor.

26.10.2018Avrupa
Hessen’de 15 Türk aday yarışacak

Hessen’de 15 Türk aday yarışacak

Hessen’de pazar günü yapılacak seçimlerde 4 milyon 400 bin seçmen oy kullanacak, 55 milletvekili parti listelerinden 55 milletvekili ise seçim bölgelerinden tercihli oylarla meclise girecek. Seçimlerde 5 partiden 15 Türkiye kökenli aday da meclise girmek için yarışacak.

22.10.2018Avrupa
Alman parti teşkilatlarına da saldırdılar

Alman parti teşkilatlarına da saldırdılar

Almanya’da bir süredir Türk kurum, kuruluş ve camilerine saldıran terör örgütü yandaşları, şimdi de Almanya’da koalisyonu oluşturan CDU ile SPD teşkilatlarını hedef aldı.

15.03.2018Avrupa
Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Türkçe imza kampanyasına destek istedi

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Türkçe imza kampanyasına destek istedi

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, yaklaşık 350 bin Türk’ün yaşadığı Hessen okullarında Türkçe’nin ikinci veya üçüncü yabancı dil olarak okutulması için başlatılan imza kampanyasına destek istedi.

25.11.2017Dünya
Ana diliniz için düşün yollara

Ana diliniz için düşün yollara

Yazar, taksi işletmecisi Selçuk Ülger, Hessen Eyalet Meclisi milletvekili Handan Özgüven, Rhein Main Yüksekokulu Rektör Yardımcısı Ayşe Asar, Frankfurt Türk Cami Dernekleri Çalışma Birliği Koordinatörü Dr. Hüseyin Kurt, yaşam koçu Aynur Kılınçsoy, Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde başlatılan Türkçe kampanyasına neden destek verdiklerini anlattı.

15.11.2017Dünya
Hessen’de Türkçe için imza kampanyası

Hessen’de Türkçe için imza kampanyası

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde bir grup iş insanı, öğretmenler, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve eyalet meclisi milletvekilleri, Türkçe’nin okullarda ikinci veya üçüncü yabancı dil olarak okutulması için imza kampanyası başlattı.

5.11.2017Dünya
Avrupa’nın her yerinde Cumhuriyet coşkusu

Avrupa’nın her yerinde Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyet’in 94’ncü yıl dönümü, Türkiye’nin Avrupa’daki dış temsilciliklerinde verilen resepsiyonlarla kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Bulgaristan’dan Hollanda’ya çok sıyada ülkede etkinlikler düzenlendi. Viyana, Budapeşte, Madrid, Lahey, Kopenhag, Bern, Bükreş, Filibe, Atina, Üsküp, Tiran, Priştine, Saraybosna, Belgrad, Karadağ ve Stockholm’de büyükelçilikler tarafından verilen resepsiyonlara, bulundukları ülkelerdeki yabancı ülke temsilciliklerinden başbakanlara, dini cemaatlerden sivil toplum örgütlerine kadar çok sayıda davetli katıldı.

31.10.2017Dünya
CDU-Yeşiller hükümetine Türkçe mektubu

CDU-Yeşiller hükümetine Türkçe mektubu

Hessen’de bir grup sivil toplum temsilcisi, öğretmen ve milletvekilleri eyalet okullarında Türkçenin iki veya üçüncü yabancı dil olarak okutulması için mektup yazdı.

5.10.2017Dünya
Meclis önünde ‘Adalet’ istediler

Meclis önünde ‘Adalet’ istediler

CHP Hessen, Rheinland Pfalz, Saarland Birliği, Hessen Eyalet Meclisi önünde ‘Adalet’ mitingi düzenledi. Mitinge SPD Genel Başkan Yardımcısı ve Hessen Başkanı Gümbel, SPD milletvekili Handan Özgüven, Sol Parti Hessen Milletvekili Hermann Schaus de katıldı.

30.06.2017Dünya
Başkonsolos Çelik: Çocuklarınız için Türkçeyi isteyin

Başkonsolos Çelik: Çocuklarınız için Türkçeyi isteyin

Frankfurt Başkonsolosluğu’nun bahçesinde düzenlenen bayramlaşmaya, Rhein Main bölgesinde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle kültür, siyaset ve iş dünyasından isimler katıldı.

15.09.2016Avrupa
Seren Yüce: Doğallığı sadece ev yapımı limonatada arıyorsak bir sorun var

Seren Yüce: 'Doğallığı sadece ev yapımı limonatada arıyorsak bir sorun var'

İlk filmi ‘Çoğunluk’la büyük yankı uyandırmış, o sene katıldığı festivallerde ödüllere ambargo koymuştu. Seren Yüce, altı sene sonra ikinci filmi ‘Rüzgârda Salınan Nilüfer’le yine karşımızda. Bu film de en az ‘Çoğunluk’ kadar iddialı... Beyazperdede kendinizden izler bulup tedirgin olmanız garanti. Sebebi de filminin senaristliğini de üstlenen Yüce’nin keskin gözlemleri...

23.09.2016Hayat
TOPLU İNSAN MAYO SEÇER BEN BİKİNİ GİYİYORUM

TOPLU İNSAN MAYO SEÇER BEN BİKİNİ GİYİYORUM

Banu Sinaner’in annesi rolüyle “Kuzey Güney” ekibine katılan Hale Soygazi, başarılı oyunculuğunun yanı sıra Benjamin Button’vari güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Ebru karakterine ve yeni rol arkadaşlarına çok çabuk adapte olan Soygazi, “Daha önce hiç bu kadar güçlü bir kadını oynamamıştım” diyor.

27.09.2012Kelebek
İzmit sokakları tiyatroyla şenlenecek

İzmit sokakları tiyatroyla şenlenecek

Yaşadığı ağır depremin izlerini silmeye çalışan İzmit, bir uluslararası festivale evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl 4'ncüsü düzenlenen Uluslararası İzmit Sokak Tiyatroları Festivali, 1 Ağustos'ta başlıyor. Türkiye, Yunanistan, Meskika ve Fransa'dan toplulukların katılacağı festival, 10 Ağustos'a kadar sürecek.

30.07.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Artık imar affı olmasın

İZMİR’de 14 yılını geride bırakan Aziz Kocaoğlu, imar affı konusunda bir açıklama yaptı. Tecrübeli belediye başkanı diyor ki:

15.05.2018

Tanpınar’ı bilerek okumak Zweig’ı unutmamak

AHMET HAMDİ TANPINAR hakkında sormak istediklerinizin bütün yanıtlarını teknoloji sayesinde hemen öğrenebilirsiniz.

11.09.2017

‘Bir Şenlik’in 30. yılı

BİZDEN, hain bir saldırının alıp götürdüğü sevgili arkadaşım Onat Kutlar’ın bir sözünü tekrarlayarak başlamalıyım yazıma: “Sinema bir şenliktir.”

2.04.2011

RTÜK Mehmet Ali Erbil konusunda haklı mı

Perşembe günü "Hadi bakalım RTÜK, Mehmet Ali Erbil’i programında özürümsülerle dalga geçtiği için uyarmakta haklı mı, tartışalım" demiştim.

27.03.2006