MENÜ

Hamsi

Hamsi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hamsi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hamsi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.648 Hamsi haberi bulunmuştur.

Hamsi Haberleri

En ucuz balık hamsi en pahalısı kalkan

En ucuz balık hamsi en pahalısı kalkan

Denizlerde av yasağının kalkmasıyla birlikte, balıkçı tezgáhlarını taze balıklar doldurmaya başladı. Hamsi her zaman olduğu gibi en ucuz balık olarak tezgáhlarda yerini alırken, kalkan lüks olma özelliğini koruyor.

3.09.2002Spor Arena
Lüfer bolluğu

Lüfer bolluğu

Av yasağının uygulanması nedeniyle Marmara Denizi'nde lüfer bolluğu yaşanıyor. Daha önce fiyatı 10 milyon lira olan lüferin tanesi 1-2 milyon liraya kadar düştü.

26.09.2002Gündem
İftar sofrası el yakıyor

İftar sofrası el yakıyor

Ramazan ayının değişmez iftariyeliği hurmanın kilosu 2-9 milyon lira, siyah zeytinin kilosu da 2-5 milyon 750 bin lira arasında değişiyor.

3.11.2002Gündem
Marmara Denizi canlandı

Marmara Denizi canlandı

Geçmiş yıllarda yaşanan yoğun kirlilik yüzünden canlı türünde büyük ölçüde azalma olan Marmara Denizi yeniden canlandı. Önceki av sezonlarında hamsi bile yakalanamayan Marmara Denizi'nde, bu yıl lüfer ve uskumru bolluğu yaşanıyor.

6.11.2002Gündem
Hamsi bereketinin sırrı

Hamsi bereketinin sırrı

Karadeniz'e, 1980 yılında Kuzey Amerika kıyılarından, gemilerin balast suları ile gelen ve hamsinin besin kaynağı plaktonlarla beslendiği için hamsi varlığını tehdit eden''Mnemiopsis Leidyi'' adı verilen canlının, yine aynı yöntemle Karadeniz'e gelen ''Beroe'' isimli başka bir canlı tarafından kontrol altına alınması hamsi populasyonunu arttırdı.

28.11.2002Gündem
2 kilometrelik mangal hevesi

2 kilometrelik mangal hevesi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yapımına başlanan 2 bin metre uzunluğundaki mangalda, 15 ton hamsi pişirilerek Guinness rekorunun kırılmaya çalışılacak.

10.12.2002Gündem
Dünyanın en uzun mangalı Ereğlide hazırlanıyor

Dünyanın en uzun mangalı Ereğli'de hazırlanıyor

Karadeniz Ereğli Belediyesi, ‘‘dünyanın en uzun mangalı’’ ile adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırmak istiyor. 22 Aralıkta yapılacak olan 1'inci Hamsi Festivali'ne yetiştirilecek 2 bin metrelik mangalla Peru'ya ait rekor tarihten silinecek.

14.12.2002Seyahat
2 kilometrelik mangal

2 kilometrelik mangal

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yapılan 2 bin 2 metre uzunluğundaki mangalda, 15 ton hamsi pişirilerek Guinness Rekoru kırma denemesi gerçekleştirildi.

22.12.2002Gündem
Guinness’lik Türk mangalı

Guinness’lik Türk mangalı

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen Hamsi Festivali için belediye tarafından hazırlanan 2 bin 2 metre uzunluğundaki dev mangalda hamsi pişirilip rekor kırıldı. Daha önceki rekor, 1999 yılında 613 metrelik mangalla Peru'da kırılmıştı.

22.12.2002Gündem
Türbanı aştık

Türbanı aştık

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, medyanın ortamı rahatlatması gerektiğini belirterek, ‘‘Biz türbanı aşmışız, medya bunlarla uğraşıyor’’ dedi. Erdoğan, hükümete yönelik eleştirilerin erken olduğunu söyleyerek bir yıllık süre istedi.

3.01.2003Gündem
MEDYADAN : Ortaya karışık

MEDYADAN : Ortaya karışık

Haftanın akla ziyan haber başlıkları (Pülümür-Kızılay geyikleri vd) - Koç'un cep telefonu yokmuş - Mehmet Barlas' butter - Köşenin adı niye Ma Fes - Viziteye çıkan akıl hastası - Vatandaş ayırınca kaçan dolandırıcı - Yine böyyük medya ödülleri vesaire...

2.02.2003Gündem
Kar yağdı balık bollaştı

Kar yağdı balık bollaştı

Karadeniz Bölgesi'ni etkisine alan soğuk hava ve kar yağışı en çok balıkçıları sevindirdi.

21.02.2003Gündem
Yunanlılara özel köpekbalığı

Yunanlılara özel köpekbalığı

Günübirlik alışveriş yapmaya gelen Yunanlılar'ın özel isteği üzerine Edirneli balıkçılar Karadeniz'den camgöz cinsi köpekbalığı getirip satmaya başladı.

24.02.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

1.5 kilo hamsi yiyor da acaba ne okuyor

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın partisinin seçimleri kazanması üzerine, onun kişiliği, yaşamı üzerine değişik yazılar okudum.

8.11.2002

Steve, ben közlenmiş patlıcanın sosuna biraz tahin katmayı severim, demez mi!

Geçen yaz İstanbul'un sıcaktan kavrulduğu günlerden birinde, telefonumu ortak bir arkadaşımızdan aldığını, adının Steve Yaşar olduğunu söyleyen biri, Boston'dan aradı.

23.11.2002

Balık sağlıklı bir yiyecek mi?

BEN sağlığına dikkat etmeye çalışan biriyim. Halen 50 yaşındayım. Özellikle doğru beslenmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hayvansal gıdalardan uzak durmaya çalışıyorum.

24.11.2002

Çok yiyip içenin derdi de çok olur

Bir gurme için iyi yaşamanın tanımı oburca yaşamak olmamalı. Keşişler için değil, ağzının tadını bilenler için yazılan bir köşede benden duymak istenilen elbette bir perhiz yazısı olamaz.

5.01.2003

Toplu intihar ve hayal kırıklığı

FIKRAYI, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk geçmişte yaşanan bir siyasi olay nedeniyle anlattı.

29.01.2003