MENÜ

Hamile Çocuk

Hamile Çocuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hamile Çocuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.636 Hamile Çocuk haberi bulunmuştur.

Hamile Çocuk Haberleri

34 hamile çocuk davası: 18 doktorun yargılanmasına başlandı

34 hamile çocuk davası: 18 doktorun yargılanmasına başlandı

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2018 yılında çoğunluğu Suriyeli uyruklu 15 yaş altı 34 çocuğun hamile olduğu halde sağlık görevlilerince adli makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin 18 doktorun yargılanmasına başlandı. Kadın Doğum Uzmanı Ö.A. "Bizler çoluk çocuk sahibi insanlarız. Çocuk istismarı konusunda hassasız" diyerek gerekli bildirimleri adli makamlara yaptığını söyledi. Savunma yapan diğer sanık doktorlar da görevleri gereği hastaların yaş küçüklüğünü tespit ettiklerinde gerekli bildirimleri yaptıklarını belirterek, beraatlerini istedi. Adnan Oktar Davasın'da da tutuklu olarak yargılanan sanık Kadın Doğum Uzmanı H.E.A.'nın bir sonraki duruşmada SEGBİS ile savunmasının alınmasına karar veren mahkeme, duruşmayı Kasım ayına erteledi.

1.10.2019Gündem
‘Hamile çocukları saklamak’tan 18 doktora dava

‘Hamile çocukları saklamak’tan 18 doktora dava

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017’de yaşayanan hamile çocuk skandalının adresi, 2018’de Bağcılar oldu. Hastaneye başvuran ve yaşları 15’ten küçük olan 34 hamile çocukla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, hastaların durumunu zamanında emniyete bildirmeyen 18 doktor hakkında 2 yıldan 3.5 yıla kadar hapis istedi.

30.05.2019Gündem
34 hamile çocuk... Bağcılarda 18 doktora dava açıldı

34 hamile çocuk... Bağcılar'da 18 doktora dava açıldı!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı,  Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2018 yılında çoğunluğu Suriyeli uyruklu 15 yaş altı 34 çocuğun hamile olduğu halde sağlık görevlilerince adli makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturmayı tamamlandı. 10 doktora birden fazla vakayı bildirmedikleri gerekçesiyle 'Zincirleme olarak kamu görevlisinin suçu bildirmemesi' suçundan 6 aydan 3 yıl 6'şar aya kadar hapis istendi. 8 doktora da birer vakayı bildirmediklerinden  'Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi' suçundan 6 aydan 2'şer yıla kadar hapisleri talep edildi.

29.05.2019Gündem
ÇGD’den Hürriyet’e haber ödülü

ÇGD’den Hürriyet’e haber ödülü

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2018 yılının başarı ödüllerini açıkladı. Muhabirimiz Dinçer Gökçe, 17 Ocak 2018’de yayımlanan “Türkiye’nin Utanç Listesi” haberiyle yılın ödülüne değer görüldü.

16.04.2019Gündem
14 yaşında 8.5 aylık hamile çocuk koruma altına alındı

14 yaşında 8.5 aylık hamile çocuk koruma altına alındı

Adana'da gittiği hastanede 8.5 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki kız çocuğunu devlet koruma altına alarak yurda yerleştirdi.

19.12.2018Gündem
Türkiyeyi sarsan olayda tanık olarak ifade verdi

Türkiye'yi sarsan olayda tanık olarak ifade verdi

KANUNİ Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017 yılında yaşları 18’in altında 115 çocuğun hamile olduğunun saptanmasına ve durumun polise bildirilmemesine ilişkin Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D.’nin yargılandığı davada, olayı savcılığa ihbar eden Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz "tanık" olarak dinlendi.

21.11.2018Gündem
Sendikadan hamile çocuklar sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sendikadan 'hamile çocuklar' sorunu ile ilgili kritik açıklama

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Merkez Yönetim Kurulu, ‘11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’ne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, Hürriyet’in haberleri ile gündeme gelen ‘hamile çocuklar’ sorununa geniş yer verildi.

11.10.2018Gündem
Sağlık Bakanlığından hamile çocuk raporu: 115 değil 158

Sağlık Bakanlığı'ndan 'hamile çocuk' raporu: 115 değil 158!

Sağlık Bakanlığı, Hürriyet’in haberleri sonrası gündeme gelen Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ‘hamile çocuklar’ ile ilgili rapor hazırladı.

8.10.2018Gündem
Hamile çocuk skandalını ortaya çıkaran görevliden mobing davası

Hamile çocuk skandalını ortaya çıkaran görevliden mobing davası

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hamile çocuk skandalını ortaya çıkaran Sosyal Hizmet Uzmanı İclal Nergiz, hamile çocukları ilgili birimlere bildirmemekten dolayı yargılanan başhekim yardımcısı Akif A. hakkında 50 bin liralık manevi tazminat talepli mobbing davası açtı.

28.08.2018Gündem
CHPden daimi çocuk hakkı komisyonu teklifi

CHP'den daimi çocuk hakkı komisyonu teklifi

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, TBMM’de çocuk haklarının geliştirilmesi ve korunması alanında çalışacak daimi bir ‘Çocuk Hakkı İzleme Komisyonu’ kurulması için kanun teklifi verdi.

24.07.2018Gündem
Suçu ona attılar

Suçu ona attılar

Hürriyet’in gündeme getirdiği ‘115 hamile çocuk’ skandalıyla ilgili davanın ilk duruşması görüldü. Davada tutuksuz yargılanan başhekim yardımcısı ile sosyal hizmetler uzmanı, olayı ortaya çıkaran İclal N.’yi suçladı.

3.07.2018Gündem
115 hamile çocuk skandalında sıcak gelişme... Suçu o örgüte attılar

115 hamile çocuk skandalında sıcak gelişme... Suçu o örgüte attılar

Hürriyet’in gündeme getirdiği “115 hamile çocuk” skandalıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması yapıldı. İlk kez hakim karşısına çıkan Başhekim Yardımcısı A.A ile Sosyal Hizmetler Uzmanı N.D suçlamaları kabul etmedi. Sanıklar savunmalarında FETÖ’yü ve bulunduğu ihbarla skandalı ortaya çıkaran Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz'i suçladı.

3.07.2018Gündem
Hamile çocuklara rızasıyla ilişkiye girdi raporu

Hamile çocuklara 'rızasıyla ilişkiye girdi' raporu

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hamile çocuk skandalıyla ilgili Başhekim Yardımcısı A.A. ile Sosyal Hizmetler Uzmanı N.D. hakkında açılan davanın ayrıntıları ortaya çıktı. İddianamede, Suriyeli hamile çocuklar, sosyal hizmetler birimine görüşmeye gitmediği için konuyla ilgili 'cinsel istismar olarak değerlendirilmedi' şeklinde rapor düzenlendiği ve 110 hamile çocuğun yer aldığı listeden sadece 3 çocuk hakkında hastane polisine bildirim yapıldığı vurgulandı.

11.04.2018Gündem
Bir hamile çocuk skandalı da Edirnede... Şok rapor açıklandı

Bir 'hamile çocuk' skandalı da Edirne'de... Şok rapor açıklandı

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017’nin ilk 5 ayında 39’u Suriyeli, 38’i 15 yaşından küçük 115 çocuğun hamile olduğunun gündeme gelmesinin ardından Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından kentteki durum araştırıldı. Araştırmaya göre 2017’de Edirne’de 186 hamile çocuk tespit edildi.

9.03.2018Gündem
Tuhaf atama

Tuhaf atama

Hürriyet’in, “Türkiye’nin utanç listesi” olarak gündeme getirdiği 115 hamile çocuğa ilişkin suçlanan iki kamu görevlisine yönelik yürütülen soruşturmada dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı İclal Nergiz (32), hastaneye 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında olan 115 çocuğun hamile olduğunu, bu kayıtların zorunlu olduğu halde polise bildirilmediğini saptayıp hazırladığı tutanakla durumu 3 Ekim günü Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirmişti.

5.02.2018Gündem
Skandalı çıkardı ‘sürgün’de kaldı

Skandalı çıkardı ‘sürgün’de kaldı

Hürriyet’in haberleri ile gündeme oturan ‘115 hamile çocuk’ skandalını ortaya çıkaran hastane personeli İclal Nergiz’e ilişkin dikkat çekici bir karar ortaya çıktı.

31.01.2018Gündem
‘115 hamile çocuk’ için soruşturma yolu

‘115 hamile çocuk’ için soruşturma yolu

Hürriyet'in gündeme getirdiği ‘115 hamile çocuk’ skandalında İstanbul Valiliği’nin, suçlanan 2 kamu görevlisi ile ilgili verdiği ‘Soruşturmaya yer yok’ yazısı idare mahkemesince iptal edildi.

29.01.2018Gündem
115 hamile çocuk skandalında gelişme...

'115 hamile çocuk' skandalında gelişme...

Hürriyet’in gündeme getirdiği ‘115 hamile çocuk’ ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Valiliği'nin, suçlanan iki kamu görevlisi hakkında ‘soruşturma izni verilmemesi’ kararını idare mahkemesi iptal etti. Kararda, çocuk istismarına yönelik kuvvetli şüphenin bulunduğu kaydedildi.

29.01.2018Gündem
Sağlık Bakanı şehit ve yaralı sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı şehit ve yaralı sayısını açıkladı

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türkiye'ye bugüne kadar 130 yaralının geldiğini belirterek, "130 yaralıdan 11'i Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanemizde. 82 yaralı kısa süreli tedavi uygulanıp taburcu edildi. 14 kayıp var bölgede, bunların 3'ü bizim askerimiz, 11 tanesi de Özgür Suriye Ordusu mensubu." dedi.

26.01.2018Gündem
Utanç listesi skandalı sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti

'Utanç listesi' skandalı sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti

İstanbul’da ortaya çıkan ‘115 hamile çocuk' skandalının ardından, Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlükleri'ni uyardı. Bakanlığın talimatı üzerine harekete geçildiğini kaydeden Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, özel ve devlet hastanelerinde düzenli olarak doğum kaydı yapıldığını ancak İstanbul’da gündeme gelen olaydan sonra, Sağlık Bakanlığı talimatıyla kayıtların yeniden incelemeye alındığını söyledi.

24.01.2018Gündem
Utanç listesindeki çocuklar için flaş gelişme

Utanç listesindeki çocuklar için flaş gelişme

Hürriyet’in “Türkiye’nin utanç listesi” başlığı ile gündeme getirdiği 115 ‘hamile çocuk’ ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, 15 yaşın altındaki çocukların ifadesi yarın alınmaya başlıyor.

23.01.2018Gündem
Skandalın yaşandığı hastane önünde protesto

Skandalın yaşandığı hastane önünde protesto

Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan bir grup kadın, ’115 hamile çocuk’ skandalını protesto etti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe ise "15 yaşından büyük çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar belli koşullarda şikayete tabidir. Ancak suçun şikayete tabi olması bildirim yükümlülüğünü bertaraf etmez" dedi.

21.01.2018Gündem
Son dakika... 115 hamile çocuk skandalıyla ilgili flaş gelişme

Son dakika... 115 hamile çocuk skandalıyla ilgili flaş gelişme

Hürriyet.com.tr'nin duyurduğu, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın bildirilmediği iddialarına ilişkin, hastanede görevli 2 personel hakkında kamu davası açıldı.

19.01.2018Gündem
Utanç listesi sonrası İstanbuldaki tüm hastanelere tek tek sordular

'Utanç listesi' sonrası İstanbul'daki tüm hastanelere tek tek sordular

Hürriyet’in haberi sonrası Türkiye’nin gündemine oturan 115 hamile çocuk ile ilgili gelişmeler tartışılmaya devam ediyor. Konu ile ilgili başlatılan inceleme ve soruşturmanın yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve kadın örgütleri de bir dizi girişimde bulundu.

19.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yozgat-Sarıkaya’da Roma hamamına isim ve slogan aranıyor

Hafta sonu Yozgat’a gittik, Sarıkaya ilçesindeki Roma hamamının tanıtımı için...

23.11.2018

TSK’nın başarısı ABD’yi sıkıştırıyor

Türkiye’nin, Zeytin Dalı harekâtı başarıyla sürüyor.

4.02.2018

Zeytin Dalı, siyasi dengeleri etkiledi

Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtı askeri dengeleri değiştirdiği gibi siyasi dengeleri de değiştiriyor.

28.01.2018

‘115 hamile çocuk’ olayındaki ürperten detaylar

HÜRRİYET’in Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan “115 hamile çocuk” skandalıyla ilgili haberi, ‘Zeytin Dalı’ harekâtı nedeniyle arada kaynayıp gitse de sonuçları bakımından son yılların en önemli habercilik olaylarından biriydi. Önemliydi, çünkü:

26.01.2018

Birlik olma zamanı

TÜRKİYE’nin Afrin’de yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekâtı meşrudur.

21.01.2018

İclal’e ne yapmalı?

İSTANBUL’da bir hastanede küçük yaşta hamile kızlar skandalını ortaya çıkaran hastane çalışanı İclal’e yapılması gerekenleri yazıyorum:

19.01.2018