MENÜ

Hami Aksoy

Hami Aksoy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hami Aksoy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 273 Hami Aksoy haberi bulunmuştur.

Hami Aksoy Haberleri

Dışişleri Bakanlığından kimyasal silah iddialarına sert cevap

Dışişleri Bakanlığı'ndan kimyasal silah iddialarına sert cevap

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin kimyasal silah kullandığı yönündeki iddialara ilişkin,"Terör örgütü tarafından yapılan, dezenformasyona dayanan bu alçakça iftiraları kategorik şekilde reddediyoruz" dedi.

18.10.2019Gündem
DEAŞlı tutuklular ve aileleri terörden arındırılmış bölgede tutulacaklar

DEAŞ'lı tutuklular ve aileleri terörden arındırılmış bölgede tutulacaklar

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, DEAŞ’lı tutuklular ve ailelerinin akıbetine ilişkin, “Ülkemizce gözetim altına alınacak DEAŞ mensupları ve ailelerinin, Suriye içinde terörden arındırılmış bölgelerde tutulması yönünde çalışmalar yapılacaktır” dedi.

13.10.2019Gündem
Dışişlerinden sert tepki: İhanet etmektir

Dışişleri'nden sert tepki: İhanet etmektir!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Arap Ligi Genel Sekreteri’nin ülkemizi suçlaması, terör örgütünün suçlarına ortak olmak ve Arap dünyasına ihanet etmektir." denildi.

12.10.2019Gündem
Son dakika... Dışişlerinden DEAŞlı tutuklular açıklaması

Son dakika... Dışişleri'nden DEAŞ'lı tutuklular açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında DEAŞ’lı tutuklular ve ailelerinin akıbeti için, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump ile yaptığı son telefon görüşmesinde belirttikleri üzere, Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılacak alanlardaki alıkoyma merkezlerinde bulunan DEAŞ unsurlarının ve yine harekat alanındaki kamplarda bulunan ailelerinin gözetimini üstleneceğiz." açıklamasında bulundu.

12.10.2019Dünya
Son dakika... Türkiyeden ABDye yaptırım yanıtı

Son dakika... Türkiye'den ABD'ye 'yaptırım' yanıtı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Barış Pınarı Harekatıyla bağlantılı olarak ABD Hazine Bakanlığı'nın Türkiye'ye yönelik yaptırım hazırlığı içinde olduğuna dair yapılan açıklamalara ilişkin, "Tam mütekabiliyet çerçevesinde misliyle mukabelede bulunacağımızdan kimsenin şüphesi olmamalıdır." dedi.

11.10.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından net mesaj: Güvenli bölgeyi hayata geçirmekte kararlıyız

Dışişleri Bakanlığı'ndan net mesaj: Güvenli bölgeyi hayata geçirmekte kararlıyız

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin, Fırat'ın doğusunu teröristlerden temizleyerek kendi bekasını ve güvenliğini korumak ayrıca Suriye’nin huzur, barış ve istikrarını sağlamak amacıyla güvenli bölgeyi hayata geçirmekte kararlı olduğunu bildirdi.

7.10.2019Dünya
ABD likeını geri aldı

ABD 'like'ını geri aldı!

ABD Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından, FETÖ firarisinin ‘Bahçeli’siz siyaset’ tweet’ine yapılan ‘like’ skandala yol açtı. Bahçeli’nin sağlık durumuna ilişkin mesajı ‘beğenen’ Büyükelçilik “Yanlışlıkla oldu” dedi. Ancak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, Dışişleri Bakanlığı’na çağırılarak izahat istendi. Ardından ABD Büyükelçiliği’nden ikinci özür geldi.

7.10.2019Gündem
Son dakika... ABD Büyükelçiliği maslahatgüzarı Dışişlerine çağrıldı

Son dakika... ABD Büyükelçiliği maslahatgüzarı Dışişleri'ne çağrıldı

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı, büyükelçiliğin, sosyal medyadaki bir paylaşımı beğenisi nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

6.10.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığı’ndan ’Kıbrıs’ açıklaması

Dışişleri Bakanlığı’ndan ’Kıbrıs’ açıklaması

Dışişeri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Mısır, Yunanistan ve GKRY Dışişleri Bakanlarının katılımıyla New York’ta düzenlenen ’Üçlü Toplantı’ sonrası yayımlanan bildiriyle ilgili, "Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi ve Kıbrıs Türklerini yok saymaya ve izole etmeye yönelik, siyasi saiklerle atılan adımların başarılı olma şansı yoktur" açıklamasında bulundu.

28.09.2019Gündem
Türkiyeden Mısıra sert tepki

Türkiye'den Mısır'a sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan "yalan ve iftiralarla dolu" açıklamasını Türkiye'nin reddettiğini belirterek, "Darbeyle iktidara gelenlerin Türkiye'de demokrasiyi eleştirmesi başlı başına trajikomiktir." değerlendirmesinde bulundu.

25.09.2019Gündem
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından Yunanistana sert tepki

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'da Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol Takımı'na yapılan saldırının aşırı milliyetçi ve ırkçı çevrelerin çirkin yüzünü ortaya koyduğunu belirterek "Oyun sırasında gerilimden kaçınmak için iki takım arasında önceden alınan kararların aksine, sahada Yunan bayrağı varken Türk bayrağının çekilmesine engel olunmasını hiçbir şekilde kabul etmiyoruz." dedi.

17.09.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından açıklama: Doğru bulmuyoruz

Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama: Doğru bulmuyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD'nin ülkedeki Venezuela'ya ait tüm mal varlıklarını dondurması kararının, Venezuela'nın iktidar ve muhalefet temsilcileri arasında sürdürülen görüşmelerin devam ettiği dönemde açıklanmasını doğru bulmadıklarını bildirdi.

9.08.2019Gündem
FETÖcü Ali Sipahinin iade talebinin reddedilmesine Türkiyeden tepki

FETÖ'cü Ali Sipahi'nin iade talebinin reddedilmesine Türkiye'den tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Brezilya'nın, Türkiye'nin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu Ali Sipahi'nin iade talebini reddetmesine ilişkin, "FETÖ, faaliyetlerini sürdürdüğü her ülke için olduğu gibi Brezilya'nın da güvenliğine tehdit oluşturmaya devam etmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

9.08.2019Gündem
ABD ile anlaşamazsak güvenli bölgeyi kendimiz kurarız

"ABD ile anlaşamazsak güvenli bölgeyi kendimiz kurarız"

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD’den bir askeri heyetin yarın güvenli bölgeyle ilgili görüşmeler yapmak için Türkiye’ye geleceğini açıkladı. Ancak görüşmelerin ‘ilanihaye’ sürmeyeceğini vurgulayan Sözcü Aksoy, “Suriye’de ABD ile anlaşma sağlanamaması halinde güvenli bölgeyi tek başına oluşturmak zorunda kalacağız” dedi. ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Türkiye ziyaretinde güvenli bölgeye ilişkin getirdiği önerilerin Ankara tarafından kabul edilmediğini belirten Aksoy, dün düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

3.08.2019Gündem
Büyükelçiler toplanıyor

Büyükelçiler toplanıyor

Dışişleri Bakanlığı’nın geleneksel Büyükelçiler Konferansı’nın 11’incisi bugün başlıyor.

3.08.2019Dünya
Son dakika... Dışişleri: ABD heyeti yarın Ankaraya gelecek

Son dakika... Dışişleri: ABD heyeti yarın Ankara'ya gelecek

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD ile ortak bir noktada buluşulamaması halinde (Suriye sınırında) güvenli bölgeyi tek başımıza oluşturmak zorunda kalacağız." dedi.

2.08.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından kıta sahanlığı açıklaması

Dışişleri Bakanlığından kıta sahanlığı açıklaması

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Türkiyenin Doğu Akdenizdeki 92 bin kilometrekare kıta sahanlığı ile bazı adaların egemenliğini kaybettiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, Hükümetimizin, Doğu Akdenizde kıta sahanlığımızda uluslararası hukuktan kaynaklı meşru hak ve çıkarlarımızı koruma konusundaki kararlılığı tamdır dedi.

11.07.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden ABDye S-400 tepkisi

Son dakika... Dışişleri'nden ABD'ye S-400 tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD Dışişlerinin S400 açıklamasına dair, "ABD tarafını ilişkilere zarar verecek yanlış adımlar atmaktan kaçınmaya davet ediyoruz." dedi.

10.07.2019Dünya
Türkiyeden Miçotakise seçim tebriği

Türkiye'den Miçotakis'e seçim tebriği

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'daki erken genel seçimin galibi merkez sağ Yeni Demokrasi (ND) Lideri Kiriakos Miçotakis'i tebrik etti.

8.07.2019Dünya
Son dakika... Libyadaki göçmen merkezi saldırısına peş peşe tepkiler

Son dakika... Libya'daki göçmen merkezi saldırısına peş peşe tepkiler

Dışişleri Bakanlığı, Libya'da Hafter güçleri tarafından düzenlenen ve göçmen merkezini hedef alan saldırıya tepki gösterdi. Avrupa Birliği, saldırıyı kabul edilemez olarak niteledi. Fransa saldırıyı kınadı.

3.07.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından KKTCye düşen füze açıklaması

Dışişleri Bakanlığından "KKTC'ye düşen füze" açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) başkent Lefkoşa ve Girne arasındaki Taşkent köyü yakınlarına düşen füzeye ilişkin olayın KKTC makamlarınca BM ve ilgili ülkelerin dikkatine getirilmekte olduğu ve bu girişimleri Türkiye'nin desteklediği açıklamasında bulundu.

1.07.2019Gündem
Son dakika... Irak Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika... Irak Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarını çağırarak, Türkiye'nin teröristlere yönelik sınır ötesi operasyonlarının kararlılıkla süreceğini bildirdi.

30.06.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden ABDye sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığının "2018 Uluslararası Dini Özgürlükler Raporu"nun Türkiye ile ilgili bölümlerinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "Müslüman vaiz ve siyasi figür" olarak bahsedilmesine ilişkin, "Bu, hain darbe girişimine destek anlamına gelmektedir. Müttefik bir ülkede demokrasiye darbe girişiminde bulunanları masum din adamı olarak nitelemeleri, ikiyüzlü bir yaklaşımdır." dedi.

22.06.2019Dünya
Yunanistandan Türkiyeye karşı AB hamlesi... Skandal talep

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı AB hamlesi... Skandal talep

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'nin Kıbrıs Adası açıklarındaki doğal gaz arama çalışmalarına ilişkin, Avrupa Birliği'nden (AB) yaptırım talebinde bulunacaklarını söyledi.

16.06.2019Dünya
Rumların sondaj oyunu

Rumların sondaj oyunu

Doğu Akdeniz’i doğalgaz ve petrol kaynakları için tek taraflı olarak parselleyip uluslararası şirketlere kiralayan Kıbrıs Rum yönetimi, yine gerginliği arttıracak bir karara imza attı. Fatih sondaj gemisinin KKTC açıklarında faaliyete geçmesi ve Yavuz sondaj gemisinin de kazıya hazırlanması üzerine paniğe kapılan Rum yönetimi, Fatih’in personeli ve Türkiye Petrolleri Anonim Şirketi ile işbirliği yapan şirketlerin yetkililerinin de aralarında olduğu 25 kişi için Avrupa tutuklama emri çıkardı. Rum yönetiminin sondajı destekleyen yabancı şirketlere gözdağı vermeyi ve çalışmaları yavaşlatmayı amaçladığı belirtiliyor.

11.06.2019Gündem
Son dakika... Dışişlerinden ABDye sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi başlıklı karara tepki gösterdi.

11.06.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden Rum yönetimine sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden Rum yönetimine sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Güney Kıbrıs Yönetimi'nin (GKRY) Fatih sondaj gemisi çalışanları ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile iş birliği yapan şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardığı yönündeki haberlere ilişkin, 'Kıbrıs Türklerini yok sayarak ve haklarını gasbederek hareket eden GKRY'nin bu haddini aşan karar şayet doğru ise bizim açımızdan hiçbir hükmü ve geçerliliği olmayacaktır. Bu cürette bulunduğu takdirde gereken cevabı vereceğimizden de kimsenin şüphesi bulunmamalıdır.' dedi.

10.06.2019Dünya
Dışişlerinden sert tepki: Gerekli adımları atmaktan çekinmeyiz

Dışişleri'nden sert tepki: Gerekli adımları atmaktan çekinmeyiz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Güney Kıbrıs Yönetimi'nin (GKRY) Doğu Akdeniz'de bazı uluslararası şirketlerle yaptığı doğal gaz gelir anlaşmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, "Söz konusu anlaşma, Ada'nın doğal kaynakları üzerinde eşit haklara sahip olan Kıbrıs Türklerinin haklarının GKRY tarafından gasp edilmeye devam edildiğini gösteren somut bir örnektir." değerlendirmesinde bulundu.

7.06.2019Dünya
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından S-400 açıklaması

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan S-400 açıklaması

Dışişleri Sözcüsü Aksoy, S-400 sürecinin planlandığı gibi gittiğini bildirdi.

31.05.2019Dünya
Türkiyeden ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi kararına  tepki

Türkiye'den ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD'deki Türkiye karşıtı çevrelerin son dönemde ABD Kongresi nezdindeki faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını gözlemliyoruz. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde kabul edilen, 'ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi' başlıklı karar bunun yeni bir tezahürü olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

22.05.2019Gündem
Çağrı ABD’ye gömülecek

Çağrı ABD’ye gömülecek

Dışişleri Sözcüsü Hami Aksoy, ABD’de 9 Mayıs’ta trafik kazasında yaşamını yitiren Çağrı Üre’nin, 25 Mayıs’ta Los Angeles’ta İslami usullere göre toprağa verileceğini söyledi.

19.05.2019Gündem
DHKP-C üyesi 9 teröriste beraat

DHKP-C üyesi 9 teröriste beraat

Yunanistan’da Atina Ağır Ceza Mahkemesi, Kasım 2017’de, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ziyareti öncesinde üç hücre evine yapılan baskınlarda yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi 9 zanlının beraatine karar verdi. Mahkeme, DHKP-C üyeleri Hasan Biber, Burak Ağarmış, Mehmet Doğan, Ali Ercan Gökoğlu, Hazal Seçer, Şadi Naci Özpolat, Anıl Sayar, İsmail Zat ve Ergül Acer’in ‘terör örgütüne üye olmak’ ve ‘silah ve patlayıcı madde bulundurmak’ suçlarından beraatine hükmetti.

16.05.2019Dünya
Yunanistanın skandal kararına Türkiyeden sert tepki

Yunanistan'ın skandal kararına Türkiye'den sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'da mahkemenin, ülkede Kasım 2017'de yakalanan DHKP-C ile iltisaklı 9 kişinin "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasından beraatine karar vermesine ilişkin değerlendirmesinde, DHKP/C, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri bakımından Yunanistan'ın güvenli bir sığınak haline dönüştüğünü endişeyle gözlemlediklerini belirtti.

15.05.2019Gündem
Dışişlerinden Kırgızistana çok sert FETÖ tepkisi: Kabul edilemez

Dışişleri'nden Kırgızistan'a çok sert FETÖ tepkisi: Kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Kırgızistan Başmüftülüğünün düzenlediği iftar yemeğine FETÖ mensuplarının davet edilmesi hakkında açıklama yaptı. Aksoy yaptığı açıklamada, " 7 Mayıs tarihinde düzenlediği iftara bu ülkedeki FETÖ elebaşlarının da davet edilmiş olmaları kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

13.05.2019Dünya
Son dakika... Dışişleri Bakanlığından Almanyaya tepki

Son dakika... Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün Türkiye'yi İşkenceye Karşı Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesi'ne sadık kalmaya çağıran açıklamasının hiçbir dayanağı bulunmadığını belirterek, "Türkiye'yi karalamaya çalışan bu tür asılsız iddiaların resmi makamlarca ciddiye alınmasını ayrıca manidar buluyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

12.05.2019Dünya
Dışişlerinden Fransadaki Türk okulu iddialarına yanıt

Dışişleri'nden Fransa'daki "Türk okulu" iddialarına yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransız basınında Fransa'da büyükelçilik destekli Türk okulu açılmasına ilişkin çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve manipülatif unsurlar içerdiğini söyledi.

10.05.2019Gündem
Son dakika... Dışişlerinden ABDye sert yanıt

Son dakika... Dışişleri'nden ABD'ye sert yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ve ABD Kongre üyelerinin İstanbul'da yerel seçimlerin yenilenmesine dair açıklamalarına ilişkin, "Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından alınan bu karara herkesin saygı göstermesi gerekir. Benzer gelişmelerin ABD ve başka ülkelerde de yaşandığının, bunların demokrasinin kuralları çerçevesinde çözümlendiğinin hatırda tutulması gerekir." ifadesini kullandı.

9.05.2019Dünya
NATOda GKRYnin davet edildiği törene Türk heyeti katılmadı

NATO'da GKRY'nin davet edildiği törene Türk heyeti katılmadı

NATO'nun Avrupa karargahına GKRY'nin davet edilmesi üzerine Türk heyeti devir teslim törenine katılmadı.

3.05.2019Dünya
ABD’ye rapor tepkisi: Gerçeklikten kopuk ve tarafgir

ABD’ye rapor tepkisi: Gerçeklikten kopuk ve tarafgir

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu 2019 yılı raporunun Türkiye ile ilişkili bölümüne sert tepki gösterdi.

2.05.2019Gündem
Dışişlerinden ABDye sert tepki

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu 2019 yılı raporunun Türkiye bölümünde yer alan ifadelere ilişkin, "FETÖ mensuplarını dini baskıya uğrayan Sünni Müslümanlar olarak nitelendirmesi, daha en baştan bu raporun ne denli tarafgir, gerçeklikten kopuk olduğunu ve hangi şer odaklarının etkisiyle kaleme alındığını açıkça ortaya koymaktadır." ifadelerini kullandı.

1.05.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden Sevakin Adası açıklaması

Son dakika... Dışişleri'nden Sevakin Adası açıklaması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Sudan'ın Sevakin Adası'na ilişkin Türkiye ile Sudan arasındaki anlaşmanın iptal edilebileceği yönünde basında yer alan haberlerin gerçekle ilgisi olmadığını söyledi.

26.04.2019Dünya
Son dakika... Dışişleri: ABDden somut adım bekliyoruz

Son dakika... Dışişleri: ABD'den somut adım bekliyoruz

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD'nin tehdit diline başvurduğunu görüyoruz. ABD’nin dayatmalarla sonuca ulaşamayacağını anlaması gerekiyor." dedi.

26.04.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığından sert açıklama: YPG/PKKlı teröristlerle görüşen...

Dışişleri Bakanlığı'ndan sert açıklama: YPG/PKK'lı teröristlerle görüşen...

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) heyetini kabul etmesini kınadı.

19.04.2019Gündem
Dışişleri’nden AB’ye tepki: Keyfi, aceleci ve talihsiz

Dışişleri’nden AB’ye tepki: Keyfi, aceleci ve talihsiz

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans’ın 31 Mart yerel seçim sonuçlarıyla ilgili ifadelerine tepki gösterdi.

8.04.2019Gündem
Son dakika... Dışişlerinden ABye sert tepki

Son dakika... Dışişleri'nden AB'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'ın yerel seçim sonuçlarıyla ilgili ifadelerine dair, "AB yetkililerinin hukuki sürece saygı göstermeksizin keyfi ve aceleci açıklamaları büyük bir talihsizlik." dedi.

7.04.2019Dünya
Dışişlerinden ABDye sert tepki

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, ABD Dışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamanın görüşmeden önce kaleme alındığının aşikar olduğunu belirtti.

4.04.2019Dünya
Dışişlerinden ABDye yerel seçim yanıtı

Dışişlerinden ABD'ye "yerel seçim" yanıtı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, “Hiçbir ülkenin, hukuk ve demokrasiden uzak şekilde başka bir ülkenin seçim sonuçlarına müdahale etme ve kendisini sonuçların meşruiyet kaynağı olarak görme yetkisi yoktur.” ifadesini kullandı.

2.04.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Dışişleri sözcüsünün bu mesajına dikkat 

DEVLETLER dünyaya bir mesaj vermek istediklerinde, Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü üzerinden şu biçimle verirler:

1.06.2019

Erdoğan-Trump görüşmesinin perde arkası

- Amerikan CNBC kanalı, ismi açıklanmayan kaynaklarına dayandırdığı haberinde, “ABD’nin Türkiye’ye Rus yapımı S-400 hava savunma sistemi alımından vazgeçerek ABD yapımı Patriot sistemlerinin alımı yönünde karar vermesi için iki haftalık süre verdiğini” iddia etti. Yine aynı kaynaklarına göre Türkiye S-400 alımını iptal etmemesi halinde ciddi yaptırımlar ile karşılaşacak, Türkiye F-35 programından çıkarılacak.

31.05.2019