MENÜ

Hamam

Hamam ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hamam haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hamam haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.692 Hamam haberi bulunmuştur.

Hamam Haberleri

Safranboluda hafta sonu yoğunluğu

Safranbolu'da hafta sonu yoğunluğu

Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Safranbolu'yu, hafta sonu yerli ve yabancı yaklaşık 20 bin turist ziyaret etti. UNESCO tarafından dünyada en iyi korunan ilk 20 kent arasında gösterilen Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Safranbolu, hafta sonu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

13.05.2019Seyahat
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul'un bazı ilçelerinde planlı elektrik kesintileri yaşanıyor. İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelere arıza onarım bakım ve yatırım tesislerinin devreye alınması için yapılan ‘Planlı Bakım ve İyileştirme Çalışmaları Elektrik Kesintisi Programı’ kapsamında enerji verilemiyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

6.05.2019Gündem
Gaziantep Sanat ve Tanıtım Günleri başladı

Gaziantep Sanat ve Tanıtım Günleri başladı

Gaziantep Kültür Sanat ve Tanıtım Günleri kapsamında Ayıntap Sanat Festivali başladı. ‘Kırkyama’ konulu serginin açılışında konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Ülkemizin yetiştirdiği güzide sanatçılarımızı bu tarihi mekânda ağırlamak oldukça güzel" dedi.

3.05.2019Kitap Sanat
Yeni sosyal yardım yasası, Türkleri de olumsuz etkileyecek

Yeni sosyal yardım yasası, Türkleri de olumsuz etkileyecek

Dini sembollerin kamuya açık yerde yasaklandığı Avusturya’nın başkenti Viyana’nın Belediye Başkanı Michael Ludwig, hükümetin uygulamalarının birlikte yaşamı geri plana attığına dikkati çekti ve “Dini sembollerin kamuda yasaklanması doğru değildi. Yeni sosyal yardım düzenlemesi de ülkedeki yabancıları olumsuz etkileyecek” dedi.

3.05.2019Avrupa
‘Doğu’nun Işığı’ Gaziantep’te

‘Doğu’nun Işığı’ Gaziantep’te

Gaziantep, 2 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında “Doğu’nun Işığı” teması çerçevesinde düzenlenecek Ayıntab Sanat: Gaziantep Sanat Günleri’ne ev sahipliği yapacak. Etkinlik, birçok sergiyi ve sanatçıyı sanatseverlerle buluşturacak.

29.04.2019Kitap Sanat
Eşimin eteğini de öperim, ayağını da öperim... Bundan kime ne

'Eşimin eteğini de öperim, ayağını da öperim... Bundan kime ne!'

28 Nisan’da Murat Evler ile evlenecek oyuncu İpek Tanrıyar, dün bir otelde arkadaşları ve ailesiyle gelin hamamı yaptı. Kahvaltıyla başlayan hamam sefasında zenne oryantal şov yaparken, DJ eşliğinde göbekler atıldı.

26.04.2019Magazin
Bulgarlar alışverişe, Yunanlar eğlenmeye gidiyor

Bulgarlar alışverişe, Yunanlar eğlenmeye gidiyor

Yunan ve Bulgar turistlerin de sık ziyaret ettiği Edirne’de, havaların ısınmasıyla turizm hareketliliği arttı. Sınır kapılarında önceki yıllarda gurbetçilerin giriş çıkışı nedeniyle görülen yoğunluk, yabancı turistlerin ziyareti nedeniyle artık yılın her günü gözlenebiliyor.

18.04.2019Avrupa
Bitmek üzere Hamam bile var...

Bitmek üzere! Hamam bile var...

Yunan Ekibi AEK'nın yaptırdığı 'Ayasofya Stadı' bitmek üzere

12.04.2019Avrupa
Türkiye’nin batıdaki en uç noktası Babakale

Türkiye’nin batıdaki en uç noktası Babakale

Türkiye'nin en batı ucundaki Osmanlı kalesi Babakale, 300 yıllık tarihi ve doğasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Kale ve içindeki caminin kitabelerinde, Babakale’nin 1723-1726 yıllarında Kaptan-ı Derya Kaymak Mustafa Paşa tarafından inşa ettirildiği yazılı.

8.04.2019Seyahat
Dikkat +18 Hamam böceklerini öldürün

Dikkat! +18! 'Hamam böceklerini öldürün'

1994 yılındaki soykırımda hayatını kaybeden yaklaşık 800 bin kişi anılıyor.

8.04.2019Dünya
Anne ve çocuğu hamamda boğularak can verdi

Anne ve çocuğu hamamda boğularak can verdi

Ankara'da bir hamamın havuz bölümünde anne ve çocuğu boğularak hayatını kaybetti.

7.04.2019Haber
Ankarada korkunç olay Anne ve kızı hamamda can verdi

Ankara'da korkunç olay! Anne ve kızı hamamda can verdi

Ankara'da bir hamamın havuz bölümünde anne ve çocuğu boğularak hayatını kaybetti.

7.04.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 3 Nisan tarihli elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 3 Nisan tarihli elektrik kesintisi programı

İstanbul’un pek çok ilçesinde planlı elektrik kesintileri yaşanıyor. Bakım programı çalışması süresince elektrik verilemiyor. Peki, elektrik kesintisi ne kadar sürecek, elektrikler ne zaman gelecek? İşte 3 Nisan tarihli elektrik kesintisi programı

3.04.2019Gündem
Gelibolulu Beyaz Ruslar

Gelibolulu Beyaz Ruslar

Bolşevik Devrimi’nden sonra kaçan Beyaz Rusların yaklaşık 30 bini Gelibolu’ya sığınmıştı. Önümüzdeki yıl, Beyaz Rusların bu göçünün 100’üncü yılı. Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Vedat Çalışkan, zorunlu gurbet hayatı yaşayan Rusların etkilerini ve yaşadıklarını araştırdı. Beyaz Rusların tiyatro, kütüphane, dekovil hattı, futbol takımı kurduklarını belirten Prof. Çalışkan, “Gelibolu, Rusların yeniden ayağa kalkabilmesi için adeta bir sığınaktı. Bu insanlar, kendilerini ‘Gelibolulu’ olarak adlandırmışlardır” dedi.

31.03.2019Gündem
Türklerin Anadoluya giriş kapısı Ahlat ziyaretçilerini bekliyor

Türklerin Anadolu'ya giriş kapısı 'Ahlat' ziyaretçilerini bekliyor

İtalya'da bu yıl gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda "sakin şehir" kabul edilen Bitlis'in Ahlat ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgi görüyor.

29.03.2019Seyahat
Safranboluda 1,5 milyon turist hedefi

Safranbolu'da 1,5 milyon turist hedefi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu, geçen yıl ağırladığı 1 milyon 263 bin turist sayısını arttırarak, 2019 yılında 1,5 milyon yerli ve yabancı konuğunu zamanda yolculuğa çıkarmayı hedefliyor.

29.03.2019Seyahat
Myra antik kent hangi ildedir

Myra antik kent hangi ildedir?

Antik bir bölge olan Myra, Demre ovasına kurulmuş bu antik kenttir. M.Ö. V. yüzyılda varolan Bu kent ‘Yüce Ana Tanrıçasının yeri’ anlamına gelmektedir. Peki, Myra antik kent hangi ildedir?

27.03.2019Gündem
En eski hamam korunamadı

En eski hamam korunamadı

Eyüp Camisi’nin yakınlarında bir inşaatın temel kazılarında Bizans ve Osmanlı dönemine ait hamam kalıntıları bulundu. Ancak koruma kurulu, buluntuların kaldırılıp ‘inşaata devam edilmesi’ kararı verdi. Eserlerin yüzde 70’i kepçe darbeleriyle kırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı makineleri durdurdu.

24.03.2019Gündem
Kepçe ile tarla düzeltirken buldu Hepsi yan yana örülmüş

Kepçe ile tarla düzeltirken buldu! Hepsi yan yana örülmüş

Karaman'da kepçe ile tarla düzelten bir kişi, Bizans veya Roma dönemine ait olduğu sanılan bir yapıyı ortaya çıkardıKaraman'da kepçe ile tarla düzelten bir kişi, tesadüfen Bizans veya Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen bir yapıyı ortaya çıkardı.Kadir Birer, merkeze bağlı Bostanözü köyünde babadan kalma yaklaşık 100 metrekarelik tarlayı, hafta sonları gidip dinlenmek amacıyla düzelttirmek istedi.Kepçe operatörü tarlada çalışırken sert bir katmana rastladı. Operatör, kırmaya çalıştığı katmanın eski bir yapı olduğunu gördü. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye gelen Jandarma ekipleri, çevrede güvenlik tedbiri aldı. Karaman Müzesi yetkilileri de bölgede inceleme yaptı.Bulunan eserin Bizans veya Roma dönemine ait tarihi yapı kalıntısı olduğu sanılıyor. Köy muhtarı Ali Önkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Göksu Nehri'nin kenarında kurulu olan köylerinin çevresinde birçok tarihi kalıntı olduğunu söyledi.Daha önce söz konusu alanın yakınında tarihi kalıntıya rastlanmadığını belirten Önkol, şunları kaydetti:"Burası küçük bir yer. Tarla sahibi, düzelttirmek için kepçeci ile anlaşmış. Amacı, birkaç fidan dikerek ailesiyle hafta sonlarında piknik yapmak. Kepçe operatörü çıkan kalıntıları görünce hemen Jandarmayı aramış. Jandarma ekipleri ile buraya geldiğimizde şaşırdık. Müzeden de yetkililer geldi. Şu an kesin bir şey söyleyemeyeceklerini bize ilettiler. Araştırılıyor. Hamam, su kemeri veya toplu bir fırın olabilir. Yan yana örülmüş kemerler var. Hala sapasağlam duruyorlar. Ne kadar büyüklükte, etrafında başka yapı var mı, araştırma sonucu ortaya çıkacak. İnşallah iyi bir sonuç ortaya çıkar, köyümüzün adı duyulur, gelen gidenimiz artar."

21.03.2019Haber
Kepçe ile tarla düzeltirken buldu Hepsi yan yana örülmüş...

Kepçe ile tarla düzeltirken buldu! Hepsi yan yana örülmüş...

Karaman'da kepçe ile tarla düzelten bir kişi, Bizans veya Roma dönemine ait olduğu sanılan bir yapıyı ortaya çıkardı

21.03.2019Gündem
Saman nezlesi (rinit) nedir

Saman nezlesi (rinit) nedir?

Bahar mevsiminde en çok yaşanan sağlık sorunlarından biri de saman nezlesi oluyor. hapşırma, burun akıntısı ve tıkanıklığı, kaşıntı ve genizde akıntı gibi belirtilerle kendisini gösteren saman nezlesi, özellikle alerjik yatkınlığı olan kişilerde görülüyor. Peki, saman nezlesi tam olarak nedir?

19.03.2019Sağlık
Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 modern kütüphanesi arasında

Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 modern kütüphanesi arasında

Restorasyonu ve iç tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından üstlenilen Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 kütüphanesi arasına seçildi. ABD’de yayımlanan aylık popüler kültür ve teknoloji dergisi Wired’ın, dünya üzerindeki en güzel 10 kütüphaneyi derlediği çalışmasında, Beyazıt Kütüphanesi dördüncü sırayı aldı.

18.03.2019Kampüs
Doğu Anadolu’nun masalsı İshak Paşa Sarayı

Doğu Anadolu’nun masalsı İshak Paşa Sarayı

Saray değil de adeta bir canlı efsane gibi kurulu olduğu tepeden ovayı gözleyen İshak Paşa Sarayı, yüzlerce yıllık geçmişiyle ziyaretçilerini masal dünyasında gezintiye çıkarıyor.

14.03.2019Seyahat
Side UNESCO yolunda

Side UNESCO yolunda

Manavgat Belediyesi tarafından Side Antik Kenti'nde UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi ve Hamam Müzesi çalışmaları sürdürülüyor.

13.03.2019Seyahat
Haftanın ilk günü İstanbul’da elektrik kesintisi yaşanacak – Elektrikler ne zaman gelecek

Haftanın ilk günü İstanbul’da elektrik kesintisi yaşanacak – Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası’ndan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın dört günlük kesinti programına göre, birçok ilçeye bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik verilemeyecek. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

10.03.2019Gündem
Kara Şimşek yollara geri döndü

Kara Şimşek yollara geri döndü

Almanya’da yaşayan Uşaklı 2 genç çocukluk hayalleri olan 80’li yılların efsane dizisi Kara Şimşek’in unutulmaz aracı Kitt’in aynısını yaparak Türkiye’ye gezmeye geldiler. Dizide ki araçla aynı donanım ve özelliklere sahip olan araç görenleri kendine hayran bırakırken yapay zekası ile de emsallerini kıskandırıyor. Aslen Uşaklı olan ve Almanya’nın Münih kentinde yaşayan Ramazan Çelik ve Özcan Temel isimli gençler yaklaşık 5 yıl süren çalışmanın ardından, 80’lerin efsanevi dizisi Kara Şimşek’te konuşabilen yapay zekalı otomobil Kitt’in birebir aynısını yaparak Türkiye’ye gezmeye geldiler. Hurdalıktan aldıkları dizide kullanılan aracın aynısı olan 1982 model Pontiac marka otomobili modifiye ederek birebir aynı hale getiren Uşaklı gençler, şimdi emek emek yaptıkları aracın keyfini sürüyor. Banaz ilçesi Hamam Boğazı Termal tesislerine gezmeye gelen gençler ilçenin ilgi odağı haline gelirken, aracı gören vatandaşlar durdurup hatıra fotoğrafı çekilmek için bir birleriyle yarışıyor.

8.03.2019Haber
Gurbetçiler yaptı ‘Kara Şimşek’ yollara geri döndü

Gurbetçiler yaptı! ‘Kara Şimşek’ yollara geri döndü

Almanya’da yaşayan Uşaklı 2 genç, çocukluk hayalleri olan 80’li yılların efsane dizisi ‘Kara Şimşek’in unutulmaz aracı ‘Kitt’in aynısını yaparak Türkiye’ye gezmeye gitti. Dizideki araçla aynı donanım ve özelliklere sahip olan araç yapay zekasıyla görenleri kendine hayran bıraktı.

7.03.2019Avrupa
‘Tombak: Altından Süzülen Zarafet’ sergisi

‘Tombak: Altından Süzülen Zarafet’ sergisi

Yapı Kredi Müzesi koleksiyonundaki tombaklardan yola çıkılarak hazırlanan ve 28 Nisan'a kadar sürecek 'Tombak: Altından Süzülen Zarafet' sergisi, İstiklal Caddesi'ndeki Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ta ziyaretçilerini bekliyor.

7.03.2019Seyahat
Çarşı Pazar filmi nerede çekildi Çarşı Pazar filminin oyuncuları kimdir

Çarşı Pazar filmi nerede çekildi? Çarşı Pazar filminin oyuncuları kimdir?

Çarşı Pazar filmi beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Esnaf komedisi olan Çarşı Pazar’da Anadolu’nun güzel bir kasabasında dedesinin dedelerinden kalma hamamında kese yaparak hayatını kazanan Kahraman’ın öyküsü anlatılıyor. Peki, Çarşı Pazar filmi nerede çekildi, oyuncuları kimler?

27.02.2019Televizyon
2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta

1990'da inşa edilen ve Bursa'da yer alan Kervansaray Termal Otel, satışa çıktı. Otel, 2017'de de satışa çıkmıştı ancak , Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu'nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesinden dolayı satılamamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer Sayılgan, “Hukuki anlamda gerekli tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni haberleri paylaşacağız. Bünyemizde 6 otel bulunuyor. Termal Otel’in de holding bünyesinde kalması için elimizden gelen tüm fedakarlığa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

25.02.2019Ekonomi
Sağlık Bakanı açıkladı: Yeni bir düzenleme hazırlığı var...

Sağlık Bakanı açıkladı: Yeni bir düzenleme hazırlığı var...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı.

18.02.2019Gündem
500 yıl önce yapılmıştı Turistler akın ediyor

500 yıl önce yapılmıştı! Turistler akın ediyor

TOKAT’ın Zile ilçesinde Osmanlı Dönemi’nde yapılan, mülkiyeti Bıyıklı İbrahim Ağa Vakfı’na ait Yeni Hamam’ın giriş kapısının üzerindeki ’kuş sarayı’, yerli- yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. ’Kuş sarayı’nda, yaklaşık 500 yıldır kuşlar olduğu belirtildi.

12.02.2019Ekonomi
Yol bu hale geldi... Ulaşıma kapandı

Yol bu hale geldi... Ulaşıma kapandı

Mersin'in Mut ilçesinde aşırı yağış nedeniyle ilçeye bağlı 11 mahalle yolunda heyelan nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. Şehir merkezinde bulunan Kale ve Güllük mahallelerinde meydana gelen göçük sebebiyle 2 ev kullanılamaz hale gelirken can kaybının olmadığı bildirildi.

11.02.2019Gündem
Mersinde heyelan

Mersin'de heyelan

Mersin'in Mut ilçesinde aşırı yağış nedeniyle ilçeye bağlı 11 mahalle yolunda heyelan nedeniyle yollar ulaşıma kapandı. Şehir merkezinde bulunan Kale ve Güllük mahallelerinde meydana gelen göçük sebebiyle 2 ev kullanılamaz hale gelirken can kaybının olmadığı bildirildi.

11.02.2019Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 11 Şubat elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 11 Şubat elektrik kesintisi programı

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi yaşanıyor. Hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşların kafasında ise aynı soru işareti var: Elektrikler ne zaman gelecek? İşte 11 Şubat elektrik kesintisi programı

11.02.2019Gündem
Bafa Gölü’nde gün batımında görsel şölen

Bafa Gölü’nde gün batımında görsel şölen

Ege Bölgesi'nin en büyük gölü olan, Muğla- Aydın il sınırları içindeki Bafa Gölü'nde güneşin vedası görsel şölen oluşturdu. Bulutların arasından sızan güneş ışınlarının sarı tonlarla üzerine düştüğü gölde seyrine doyum olmayan görüntüler oluştu.

5.02.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

LEZİZ İTALYAN: Buono.Italiano

Birkaç ay önce Paloma Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Ece Tonbul ile günümüz İtalyan mutfağının önde gelen temsilcilerinden Cristina Bowerman’la Club Marvy’de açacağı restoran öncesi Roma’da buluşup sohbet etmiştik.

11.05.2019

Bir Bayındır masalı

EGE’nin Safranbolu’su Bayındır’ın kalbinde, kollarında, sokaklarında, evlerinde bugünlerde şifa var, hayat var, Sokak Sağlıklaştırma Projesi var... Yepyeni bir Bayındır’la ve çiçeği burnunda bir projeyle tanışmaya hazır mısınız?

9.05.2019

AKM 2020'yi kaçırmasın

Temeli geçen aylarda atılan Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) işler hızlandı. 20 ay içinde tamamlanması beklenen projenin mimarı Murat Tabanlıoğlu merkezin işletme modelinin bir an önce belirlenmesi ve sanat etkinliklerinin de hazırlanarak uluslararası sanat takvimlerine girilmesi gerektiğini söylüyor.

21.04.2019

Beğeniliyorum öyleyse varım

“Üzülerek şunu söyleyebiliriz ki, birçok insan, bütün güçlerini fiziksel görünüşleri ve ötekiler üzerinde bıraktıkları etki konusuna harcamaktadırlar.”

15.04.2019

Evrenin “Ritim Prensibini” biliyor musun?

Günaydın, yepyeni bir günden merhaba…

3.04.2019

Tokat’ın şaşırtan lezzetleri

Tarihte birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, 6 bin yıllık bir geçmişi olan Tokat pek bilinmese de tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ilimiz. Tokat’ın kültürel zenginliği sadece tarihi yapılarında değil mutfağında da kendisini gösteriyor. Rum ve Ermeni Mutfağı’ndan izler taşıyan Tokat’ın en meşhur yemekleri Tokat Kebabı, pehli bat, baklalı dolma ve keşkek olsa da Tokat mutfağında adına olmasa da tadına aşina olduğunuz pek çok lezzet var.

29.03.2019

Büyük güne hazırlanıyor

İstanbul merkezli sokak giyim markası Les Benjamins’in yaratıcısı Bünyamin Aydın’la en son geçen yıl Floransa’daki Pitti Uomo’daki gösterisi sırasında görüşmüştük.

18.03.2019

14 adımda Çukurcuma

Keşfetmeyi, seyahat etmeyi, tarihi, kültürü, daracık sokakları, gizli çıkmazları, kahvecileri, antikacıları, esnaf lokantalarını sevenler için elimizin altında 3 bin yıllık koca bir şehir var. İSTANBUL… Üstelik giriş vizesiz ve cebimizdeki parayı altı ile çarpmamız gerekmiyor. Bu kez dünyayı keşfetmek bir yana dursun, yaşadığımız şehri keşfedelim dedik ve Cihangir-Çukurcuma hattında düştük yollara. Güneş biraz yüzünü gösterince, sizin de kendinizi İstanbul sokaklarına vurmanız için bir mini rehber hazırladık.

12.02.2019

Sene 2087 ben neredeyim

Alternatif Ankara hayatının takipçisi lavarla.com’un yazarlarından @suleymancanku, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından bir oyun başlattı.

5.02.2019