MENÜ

Haluk Pekşen

Haluk Pekşen ile ilgili tüm haberleri, son dakika Haluk Pekşen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Haluk Pekşen haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 288 Haluk Pekşen haberi bulunmuştur.

Haluk Pekşen Haberleri

CHP’de PM iptal edildi

CHP’de PM iptal edildi

CHP’de yarın yapılacak Parti Meclisi(PM) toplantısı iptal edildi.

22.02.2019Dünya
İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

İstanbul’a İmamoğlu, Ankara’ya Yavaş aday

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP Parti Meclisi’nde İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Bolu başta olmak üzere 67 yerin adayı açıklandı.

19.12.2018Gündem
Pekşenden CHPnin tepesine 3. aday iddiasına yanıt

Pekşen'den CHP'nin tepesine 3. aday iddiasına yanıt

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra başlayan genel başkanlık tartışması büyüyor. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce yanlıları olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlarken eski Trabzon milletvekili Haluk Pekşen’in de genel başkanlık için aday olduğu iddia edilmişti. Pekşen, iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi.

5.07.2018Gündem
Bana yakın olup listede olmayan da var

'Bana yakın olup listede olmayan da var'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İnce’ye yakın isimlere kısıtlı yer verildiği iddiasına ilişkin konuştu: “Bana çok yakın olup da listede yer alamayan arkadaşlarım da var. Sonuçta bir kan değişimine ihtiyacımız var. Kişiye yakın milletvekillerini tanımlamayı çok doğru bulmuyorum.

22.05.2018Gündem
CHPde o isimler yeniden listeye alınacak mı

CHP'de o isimler yeniden listeye alınacak mı?

Milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etme süresinin sonuna yaklaşırken kulislerde en merak edilen partilerden biri CHP oldu. Bu arada CHP'nin saat 16.15'te aday listesini YSK'ya teslim edeceği öğrenildi.

21.05.2018Gündem
CHPde yeniden aday olamayan vekil: Karşı çıktım, tasfiye edildim

CHP'de yeniden aday olamayan vekil: 'Karşı çıktım, tasfiye edildim'

CHP’nin 24 Haziran’da seçime gireceği milletvekili aday listesinin dışında kalan Trabzon Milletvekili ve Parti Meclis (PM) üyesi Haluk Pekşen, "Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıktığım için tasfiye edildim" dedi.

21.05.2018Gündem
İşte CHPde listeye giremeyen isimler

İşte CHP'de listeye giremeyen isimler

CHP’nin 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda parti yönetimine muhalefet eden isimler büyük ölçüde çizik yedi. Listede İlhan Cihaner, Ali Şeker, Eren Erdem ve Barış Yarkadaş gibi isimlere yer verilmezken, Selin Sayek Böke İzmir’den aday gösterildi. Kurultay’da Kılıçdaroğlu’nun karşısında aday olmak için imza toplayan Mustafa Balbay da listede kendisine yer bulamadı.

20.05.2018Gündem
7 ay sonra duruşmaya geldi

7 ay sonra duruşmaya geldi

ADANA ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin ‘terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım’ suçundan yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, 7 ay sonra yeniden duruşma salonuna geldi.

9.05.2018Gündem
‘Umarız CHP kendisini bu hastalıktan kurtarır’

‘Umarız CHP kendisini bu hastalıktan kurtarır’

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ile CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’da askeri üniforma giymesiyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

2.04.2018Gündem
AK Partiden CHPye sert sözler

AK Parti'den CHP'ye sert sözler

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Ünal, CHP'den sınır birliklerine yapılan ziyaret ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kamuflaj giymesine yönelik eleştirilere yanıt verdi.

2.04.2018Gündem
Ölüm köyünün acılı tarihi duvardaki fotoğraflarda

Ölüm köyünün acılı tarihi duvardaki fotoğraflarda

Trabzon'un Düzköy ilçesi Çayırbağı köyünde son yılarda ölümlerin çoğunluğunun kanser hastalığından olması, bölgedeki herkesi tedirgin ediyor. Kanserden ölenlerin fotoğraflarının kahve duvarında sıralandığı köyde yaşayanlar, 'Kanser teşhisi konulur' endişesi ile hastanelere başvurmaya korkar hale geldi. TBMM’ye önerge veren CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, köyde yapılan taramada son yıllarda yüzde 85’inin kanser vakalarından kaynaklı olan ölümlerin araştırılmasını istedi.

29.03.2018Gündem
İşte Kılıçdaroğlunun yeni A takımı... Tuncay Özkan CHP Genel Başkan Yardımcısı oldu

İşte Kılıçdaroğlu'nun yeni A takımı... Tuncay Özkan CHP Genel Başkan Yardımcısı oldu

CHP'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri belli oldu. Tuncay Özkan, Basınla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu. Tuncay Özkan, Kılıçdaroğlu'na rakip olan Muharrem İnce'nin PM listesinde yer almıştı. CHP'de Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Bülent Tezcan, Genel Sekreterliğe ise Akif Hamzaçebi getirildi.

12.02.2018Gündem
Anahtar PM kapısını açmadı

'Anahtar' PM kapısını açmadı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçildiği CHP kurultayında kıran kırana Parti Meclisi seçimi yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde yer alan bazı isimler PM’ye giremezken, dışarıdan 7 kişi listeyi deldi. Resmi olmayan sonuçlara göre Parti Meclisi'ne 29 yeni isim taşındı.

5.02.2018Gündem
Kılıçdaroğlunun listesini delen 10 isim

Kılıçdaroğlu'nun listesini delen 10 isim

CHP'de Parti Meclisi'ne (PM) giren isimler belli oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde yer almayan 10 isim delegeler tarafından PM'ye taşındı. Parti Meclisi seçiminde en yüksek oy ise Haluk Koç'a çıktı.

5.02.2018Gündem
Mavi Yıldız tehlikede

Mavi Yıldız tehlikede

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Trabzon’un Mavi Yıldız (kar yıldızı) çiçeğiyle ünlü Kadıralak ve Marzallı (Koru) Yaylası’nın sit derecesini değiştiren kararına köylüler tepki gösterdi: Burada oteller, moteller kuracaklarlar. Buna izin vermeyiz.

6.01.2018Gündem
Kadir Topbaşın projeleri iptal edildi

Kadir Topbaş'ın projeleri iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İBB eski Başkanı Kadir Topbaş döneminde ihalesi yapılan 6 metro projesini rafa kaldırdı. Topbaş döneminde “Borçlanma yoluyla inşası planlanıp, Ekim ayında İBB Meclis toplantısında oy çokluğuyla onaylanan 2018 yılı bütçesinde yer alan 6 metro hattını iptal edildiği öğrenildi.

2.01.2018Ekonomi
CHPli vekil açıkladı: Tartışılan KHK için AİHMye acil koduyla başvuru yapıldı

CHP'li vekil açıkladı: Tartışılan KHK için AİHM'ye 'acil koduyla' başvuru yapıldı

CHP Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 121. maddesinin iptali için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) elden başvurdu. Hürriyet'e Fransa'nın Strazburg kentinde bulunduğunu ve az önce başvurusunu mahkemeye elden yaptığını açıklayan Pekşen, "Toplumda infial yaratan ve sonuçları itibariyle telafisi imkansız hak ihlalleri sonucu doğuracak bir düzenleme olduğundan ivedi yargılama yapılması için başvurdum" dedi.

29.12.2017Gündem
CHPden çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP'den çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, son KHK'larla ilgili olarak tepki göstererek "Militarist bir toplum, militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor" dedi.

25.12.2017Gündem
CHPden tartışılan madde için flaş hamle

CHP'den tartışılan madde için flaş hamle

CHP, 15 Temmuz ve sonrasındaki eylemleri bastırmak için hareket eden sivillere yargılama muafiyeti sağlayan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin iptali için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidiyor.

25.12.2017Gündem
Bir köşk daha... 25 de bungalov

Bir köşk daha... 25 de bungalov

Bolu’nun sembollerinden Gölcük Milli Parkı’na yeni bir dağ köşkü ve 25 adet bungalov yapılacak. 3.1 kilometre teleferik, 1.5 kilometre yamaç kızağı için de ihaleye çıkılacak. Yılda ortalama 500 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği Bolu Gölcük Milli Parkı, göl gazinosuyla birlikte 22 yıllığına kiraya da verilecek. Haberin ayrıntıları şöyle:

11.12.2017Ekonomi
AK Partiden CHPli vekilin canlı yayındaki o sözlerine dava

AK Parti'den CHP'li vekilin canlı yayındaki o sözlerine dava

AK Parti'den, bir televizyon programında, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin "Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı" ifadesini kullanan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen hakkında, 100 bin liralık manevi tazminat davası açıldı.

17.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Menemen olayı ve Kubilay’ın katli kitaplardan çıkarıldı

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki müfredatında, 8. sınıf ‘İnkılap Tarihi’ kitabından Atatürk ilkelerinin anlatıldığı ‘Atatürkçülük’ ünitesi çıkarılmıştı.

20.12.2018

40 yıl önce de tartıştığımız bu ‘tuzaktan’ kurtulamıyoruz: CHP kurultayı ve değişim

HUKUKÇU Haluk Pekşen geçen dönem CHP Trabzon milletvekiliydi. Bir dönem ‘çıkışları’ nedeniyle genel merkez nezdinde sıkıntı yaşadı; Muharrem İnce’yi ‘sahneye’ çıkaran isim olduğu biliniyor.

26.07.2018

Trabzon nasıl bu hale düştü?

“DÜNYA kenti olan Trabzon’u az gelişmiş bir ülke varoşu yaptılar” diyen kim? Bu kentin CHP milletvekili Av. Haluk Pekşen...

9.05.2018

Seçim güvenliği korkutuyor

GEÇEN pazartesi günü gece yarısı, Meclis’ten geçen seçim kanunu değişikliklerinin seçim güvenliğini ortadan kaldırdığı konusunda büyük endişeler getirmesi özellikle muhalefet kanadında tartışılmaya başlandı.

14.03.2018

Pekşen 'kadro' ile çıkışta

CHP Kurultayı’nda Trabzon milletvekili Haluk Pekşen’le karşılaştığımızda, “Aday değil misiniz, listelerde adınızı görmedik” demiştik.

1.03.2018

Mersin'de 'torpilli' isyanı

MERSİN’den bir partili aradı; “CHP böyle kurultaylar, seçimler yapacaksa, suçluları hemen partiden atmalı” dedi.

6.02.2018

OHAL’den istifalara... Sorular, sorular

İZNİNİZLE bugün yazı tarzımda bir değişiklik yapmak istiyorum. Yazılacak konu çok olduğu için kısa kısa haberler vermek istiyorum.

1.11.2017

Ben bu CHP’yi anlayamıyorum

CHP’li Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Faşist diktatör” deyince çok geçmeden CHP yöneticileri tarafından uyarılır diye düşündüm.

31.10.2017