MENÜ

Haliliye

Haliliye ile ilgili tüm haberleri, son dakika Haliliye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Haliliye haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.308 Haliliye haberi bulunmuştur.

Haliliye Haberleri

Göbeklitepe UNESCO listesine girdi, bölge turizmi canlandı

Göbeklitepe UNESCO listesine girdi, bölge turizmi canlandı

ŞANLIURFA’nın merkez Haliliye ilçesinde bulunan, tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması, kent ve bölge turizmini canlandırdı. Sıcak havaya rağmen yerli ve yabancı turistler Göbeklitepe’yi görmek için kente gelmeye başladı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, ’Daha eskisi yok’ diyerek yıllardır tanıtımını yaptıkları Göbeklitepe’nin UNESCO listesine girmesinin sadece Şanlıurfa değil, bölge ve Türkiye turizminin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

29.07.2018Gündem
Göbeklitepe UNESCO listesine girdi, bölge turizmi canlandı

Göbeklitepe UNESCO listesine girdi, bölge turizmi canlandı

ŞANLIURFA'nın merkez Haliliye ilçesinde bulunan, tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınması, kent ve bölge turizmini canlandırdı. Sıcak havaya rağmen yerli ve yabancı turistler Göbeklitepe'yi görmek için kente gelmeye başladı. Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, 'Daha eskisi yok' diyerek yıllardır tanıtımını yaptıkları Göbeklitepe'nin UNESCO listesine girmesinin sadece Şanlıurfa değil, bölge ve Türkiye turizminin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

29.07.2018Haber
Elektrik iki can aldı

'Elektrik' iki can aldı

Şanlıurfa'daki evinde elektrik akımına kapılan 4 yaşındaki çocuk ile Yalova Çınarcık'da kopan elektrik kablosuna temas eden bir vatandaş hayatını kaybetti.

18.07.2018Gündem
Göbeklitepede yeni bulgulara rastlandı

Göbeklitepe'de yeni bulgulara rastlandı

Tarihin başlangıç noktası olarak nitelendirilen Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'de, 15 mega anıtsal tapınak ile 200'den fazla dikili taşın daha olduğu tespit edildi. Harran Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal, "Yapılan jeofizik çalışmalarında en az 15 tane daha mega anıtsal tapınak ve 200'den fazla dikili taşın höyük içindeki toprağın altında olduğu tespit edildi. Arkeolojik kazılar önümüzdeki yıllarda da devam ettikçe yeni yapılarla karşılaşacağız" dedi.

14.07.2018Gündem
Göbeklitepede turist akını

Göbeklitepe'de turist akını

Şanlıurfa'da, 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe'nin, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmasıyla turizmde hareketlilik yaşanması bekleniyor.

6.07.2018Keyif
Kayınbiraderlerini vurmaya çalışırken sokaktaki 7 kişiyi vurdu

Kayınbiraderlerini vurmaya çalışırken sokaktaki 7 kişiyi vurdu

Şanlıurfa’da tartıştığı kayınbiraderlerine ateş açan enişte, sokaktan geçen 7 kişiyi yaraladı.

25.06.2018Gündem
Bakan Fakıbabadan patates açıklaması

Bakan Fakıbaba'dan "patates" açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin, "Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de, nohutta da... Tedbirlerimizi aldık." dedi.

22.06.2018Ekonomi