MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hakan Fidan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hakan Fidan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.685 Hakan Fidan haberi bulunmuştur.

Hakan Fidan Haberleri

Genelkurmaydan son dakika açıklaması ABDde kritik görüşme

Genelkurmay'dan son dakika açıklaması! ABD'de kritik görüşme

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın beraberinde Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın da bulunduğu heyetin dün Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster başkanlığındaki ABD heyetiyle gerçekleştirdiği görüşmede Suriye ve Irak'taki gelişmeler, terörle mücadele, ikili ilişkiler ve diğer güvenlik konularının ele alındığı bildirildi.

9.05.2017Gündem
ABD ile YPG pazarlığı

ABD ile YPG pazarlığı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs’ta ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da yapacağı ilk yüz yüze görüşme öncesinde Washington’a gelen Türk heyeti üç gün boyunca üst düzey temaslarda bulundu.

8.05.2017Dünya
Fotoğraflar ABD heyetine gösterildi

Fotoğraflar ABD heyetine gösterildi

Washington’a giden üst düzey Türk heyeti, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford başkanlığındaki heyetle görüştü. Görüşmede, Türk istihbarat birimlerinin tespit ettiği, hem kamuoyuna yansımış hem de yansımamış Suriye’deki Amerikan askerlerinin PYD/YPG’lilerle ile birlikte hareket ettiklerini gösteren fotoğraflar Amerikan heyetine verildi.

7.05.2017Dünya
Orgeneral Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Dunford ile görüştü

Orgeneral Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Dunford ile görüştü

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın'dan oluşan heyet, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford başkanlığındaki heyetle bir görüşme gerçekleştirdi.

6.05.2017Gündem
Delillerimiz iade için yeterli

Delillerimiz iade için yeterli

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs’taki ABD ziyareti öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ABD’ye gitmesinin ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da bugün çantasında FETÖ dosyasıyla bu ülkeye gidiyor.

6.05.2017Gündem
Çatışmasızlık bölgeleri için çalışmalar sürüyor: Öncü ekip Washington’a

Çatışmasızlık bölgeleri için çalışmalar sürüyor: Öncü ekip Washington’a

Üç garantör ülke Türkiye, Rusya ve İran’ın Suriye’de ‘çatışmasızlık bölgeleri’ konusunda mutabakata varmasının ardından Genelkurmay Başkanı Akar, MİT Müsteşarı Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek hafta Trump ile yapacağı görüşmeye hazırlık için Washington’a gitti. Heyet, hem çatışmasızlık girişimi için destek arayacak hem de Trump yönetimini ‘PYD/YPG ittifakından vazgeçirmek’ için uğraşacak.

5.05.2017Dünya
ABDye sürpriz ziyaret

ABD'ye sürpriz ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15-17 Mayıs'ta gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve MİT Müsteşarı Fidan ABD'ye gitti.

5.05.2017Gündem
Suriye yorumu: Çatışmasız bölgeyle yüzde 50 çözülür

Suriye yorumu: Çatışmasız bölgeyle yüzde 50 çözülür

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye’de 4 noktada çatışmasızlık bölgeleri kurulması halinde sorunun yüzde 50’sinin çözülmüş olacağını söyledi. Erdoğan, “Bu, İdlib merkezli bir alan; İdlib vilayetinin yanında Halep’in bir kısmı, Humus’un El Rastan bölgesi, Şam kırsalı, Deraa kırsalı ve Kuneytra kırsalı buna dahil” dedi.

4.05.2017Gündem
Rusya’yla ilişkilere Soçi onarımı: Bölgenin kaderi değişecek

Rusya’yla ilişkilere Soçi onarımı: Bölgenin kaderi değişecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in daveti üzerine Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Soçi kentine giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnanıyorum ki Rusya ve Türkiye’nin burada atacağı adım, bölgenin kaderini değiştirecektir” dedi. Erdoğan ve Putin’in Soçi’de yaklaşık üç saat süren zirvesine Suriye’deki gelişmeler, çatışmasızlık bölgeleri ve ekonomik kısıtlamaların kaldırılması damgasını vurdu.

3.05.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'daki temaslarının ardından, özel uçak "TUR" ile saat 19.45'te Ankara'ya geldi.

3.05.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın uçağında sürpriz isim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağında sürpriz isim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi ziyaret için Hindistan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heyetinde MHP Milletvekili Saffet Sancaklı da yer aldı.

1.05.2017Gündem
Sosyal medyada çok konuşulan kare: Hulusi Akar, Abdullah Gül...

Sosyal medyada çok konuşulan kare: 'Hulusi Akar, Abdullah Gül...'

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'in aktardığı, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü 1970'lerin Londrasında yan yana gösterdiği iddia edilen fotoğraf ortaya çıktı. Sosyal medyada bugün çok konuşulan fotoğrafla birlikte paylaşılan hikaye de ilginç...

29.04.2017Gündem
15 Temmuz ziyareti iddianamede

15 Temmuz ziyareti iddianamede

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanlığı Karargâhı’nın işgal edilmesine ilişkin 221 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede çarpıcı bir detay yer aldı. 15 Temmuz’da öğleden sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinden önce, Karargâh’a geldiği belirtildi.

27.04.2017Gündem
Erdoğanı kızdıran ölçüsüz övgülerle dolu şiirler

Erdoğan'ı kızdıran 'ölçüsüz övgülerle' dolu şiirler

Aşırı övgü ifadeleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çeken ve toplatılması talep edilen "Erdoğanname" adlı şiir kitabında ifadeler dikkat çekti. Erdoğan'a aşırı övgü dolu şiirler içeren kitapta, Erdoğan için ‘Soyu yüce' ifadesi kullanıldı.

13.04.2017Gündem
15 Temmuz Komisyonu Başkanı: Genelkurmay ve MİT’ten yanıt gelsin isteriz

15 Temmuz Komisyonu Başkanı: Genelkurmay ve MİT’ten yanıt gelsin isteriz

Meclis 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’ndan Reşat Petek, Genelkurmay ve MİT’e yazılı olarak sordukları sorulara henüz yanıt alamadıklarını söyledi.

10.04.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Adil Öksüz soruları

Kılıçdaroğlu'ndan Adil Öksüz soruları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'kontrollü darbe girişimi' iddiasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, darbe girişiminin iki kilit ismi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulisi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın komisyona davet edildiğini ancak hükümet tarafından engellendiğini öne sürdü. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın "Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum" sözlerine ilişkin "Bu laf çok güzel bir laf. Bu laf aslında bütün bu olaylardan kendisinin haberinin olduğunu itiraf eden bir cümledir. Hiç aldatılmamışsa ve hiç aldanmamışsa bütün bu olaylardan kendisinin bilgisinin olduğunu söylüyor zaten. Bundan büyük itiraf olamaz." derken, 'Bu cümleyi acaba başka yerden mi aldı, gazeteci arkadaşlar soruştursun.' diye konuştu.

5.04.2017Gündem
Türkiye ile Almanya arasında kriz... En alt seviyeye indirildi...

Türkiye ile Almanya arasında kriz... En alt seviyeye indirildi...

Türkiye ile Almanya arasındaki "FETÖ" krizinde Ankara'nın Berlin yönetimi ile istihbarat işbirliğini en alt seviyeye çektiği belirtiliyor.

3.04.2017Gündem
Aile boyu darbeci

Aile boyu darbeci

Akıncı Üssü’ndeki darbe faaliyetleriyle ilgili iddianamede 15 Temmuz’un sivil yöneticilerine ilişkin detaylı bilgilere yer verildi. İddianameye göre 15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’nde olan Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu’nda görev yapan Hasan Balcı’nın asker iki oğlu da darbede görev aldı. Örgütün sivil yöneticilerinden Hakan Çiçek’in asker kardeşi de 15 Temmuz gecesi Akıncı’daydı.

1.04.2017Gündem
Alman gazetesinden müthiş iddia Merkel o ismi yeni öğrenmiş

Alman gazetesinden müthiş iddia! Merkel o ismi yeni öğrenmiş!

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Alman Haberalma Servisi'ne (BND) verdiği FETÖ'cü listesi Almanya'yı karıştırdı. Oklar Alman Haberalma Servisi Başkanı Bruno Kahl'e döndü. Alman gazetesi FAZ'ın haberine göre Başbakan Merkel, MİT'in listesinde bir Alman milletvekilinin adının yer aldığını basından öğrendi.

31.03.2017Dünya
Alman Bakan: MİT belgesi  provokasyon olabilir

Alman Bakan: MİT belgesi provokasyon olabilir

ALMANYA İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) FETÖ yapılanması hakkında kendilerine verdiği listenin bir provokasyon olabileceğini düşündüklerini söyledi.

30.03.2017Dünya
Almanya’dan MİT’e soruşturma

Almanya’dan MİT’e soruşturma

Federal Almanya Savcılığı, Almanya’daki FETÖ yanlılarına yönelik casusluk faaliyetlerinde bulunduğu şüphesiyle Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) karşı soruşturma başlattı. Federal Savcılık sözcüsü Frauke Köhler, soruşturmanın başarısının Alman istihbaratının elindeki delillere bağlı olduğunu söyledi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Doğruysa, bu çok ağır bir gelişme olur” dedi.

28.03.2017Gündem
Zekai Aksakallı: Ömer Halisdemir’le 8 kez görüştüm, Terzi’yi öldürmesini istedim

Zekai Aksakallı: 'Ömer Halisdemir’le 8 kez görüştüm, Terzi’yi öldürmesini istedim'

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara'daki Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda astsubay başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili davada flaş gelişme... Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı darbe günü yaşananları anlattı. Aksakallı, darbeci Semih Terzi'yle telefondaki diyalogları da paylaştı.

20.03.2017Gündem
Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Kriptolu telefon raporu: Yaklaşık 45 saniyede...

Devlet büyüklerinin kullandığı kriptoluların da arasında bulunduğu telefonların usulsüz dinlendiği iddialarına yönelik kapatılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 28 eski personelinin yargılandığı davada, MİLCEP-K2 kriptolu telefonları inceleyen bilirkişi heyeti, "telefonların kriptografik açıdan çok zayıf olduğunu ve standart bir dizüstü bilgisayarın işlemci gücü ve hafıza kapasitesiyle, yaklaşık 45 saniyede kriptolu gönderilen kapalı metnin tamamen kırılabildiğini" belirledi.

17.03.2017Gündem
Danıştay’dan çarpıcı Fidan kararı

Danıştay’dan çarpıcı Fidan kararı

DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Genel Kurulu, Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın AK Parti’den milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesi ve daha sonra ise adaylıktan vazgeçip görevine yeniden atanması işleminin iptaline ilişkin açtığı davanın ret kararını bozdu.

14.03.2017Gündem
Yüksek tempolu iyileşme

Yüksek tempolu iyileşme

Uçak krizi sonrası normalleşen ilişkiler kapsamında dördüncü kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, ilişkilerin yüksek bir tempoda iyileşmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. 2 ülke 2019’u karşılıklı turizm yılı ilan ederken, milli paralarla ticaret için Rus kartlarının altyapısına uyum için çalışılacak. Ayrıca Rusya ve Türkiye 1 milyar dolar hacminde ortak yatırım fonu kurdu.

10.03.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Rusya'dan MS-21 uçakları almakla ilgileniyor. Rusya ve Türkiye arasında vize serbestisi sağlanması için eylemlerimizi hızlandırmalıyız, bu konu yakın zamanda çözümlenebilir. Suriye'de akan kanın durması için ortak çabalarda bulunmalıyız" dedi.

10.03.2017Dünya
Çatı darbe iddianamesinin tek kadın şüphelisi... Hakan Fidanı o uğurlamış

Çatı darbe iddianamesinin tek kadın şüphelisi... Hakan Fidan'ı o uğurlamış

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Genelkurmay Başkanlığındaki eylemlerle ilgili 221 kişi hakkında hazırlanan çatı iddianamesindeki tek kadın şüpheli protokol personeli Kübra Yavuz'un, 2010 KPSS sorularını çalanlar arasında olduğu iddia edildi. Genelkurmay Karargahında o geceki görüntüleri kamera kayıtlarına yansıyan Kübra Yavuz'un, darbe gecesi saat 20.22'de Genelkurmay Karargahı binasında MİT Müsteşarı Fidan'ı uğurladığı görüntülere yansıdı.

7.03.2017Gündem
Gözaltına alınmadan 1 saat önce FETÖcü general atamış

Gözaltına alınmadan 1 saat önce FETÖ'cü general atamış

15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı’ndaki darbe faaliyetine ilişkin iddianameden çarpıcı detaylar çıktı. Darbe girişimi öncesi Genelkurmay Personel Başkanı olarak görev yapan korgeneral İlhan Talu’nun 16 Temmuz’da gözaltına alınmadan hemen önce bir generalin atama emrini verdiği ortaya çıktı. Bu general daha sonra FETÖ nedeniyle ihraç edildi.

5.03.2017Gündem
15 Temmuzun Genelkurmay görüntülerini 092660 plakalı tankla ezip yakmışlar

15 Temmuz'un Genelkurmay görüntülerini 092660 plakalı tankla ezip yakmışlar

15 Temmuz’da Genelkurmay Başkanlığı’nın basılarak komutanların rehin alınmasına ilişkin iddianamede önemli bilgiler yer aldı. Darbe girişiminin başarısız olduğunun anlaşılması üzerine darbeci askerlerin, Genelkurmay’da o gece yaşananların kaydedildiği bellekleri tank altında ezdikleri ardından da yaktıkları ortaya çıktı.

4.03.2017Gündem
Darbe iddianamesi hazır: 38x2988 ağır müebbet

Darbe iddianamesi hazır: 38x2988 ağır müebbet

15 Temmuz darbe girişiminin temel soruşturmalarından biri olan, Genelkurmay Başkanlığı’nın basılarak komutanların rehin alınmasına ilişkin iddianame tamamlandı. ‘Darbenin beyin takımı’ olarak geçen ‘Yurtta Sulh Konseyi’nin 37 üyesi ile FETÖ elebaşı Gülen hakkında 2 bin 988 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi.

3.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Trump görüşmesinden ne çıkacak?

TÜRKİYE dış politikada yeni bir hamleye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen haftaki Hindistan ve Rusya ziyaretlerini şimdi Kuveyt, Çin, ABD ve Brüksel izleyecek.

8.05.2017

Gül siyasete mi dönüyor?

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Abdullah Gül’ü partiye davet etmesinin ardından, en çok başlıktaki soruyu duyar oldum.

27.04.2017

Bu çıkış bütün anketleri çöpe mi gönderecek?

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin dün akşam NTV-Star canlı yayınında Nazlı Çelik’in sorusu üzerine söyledikleri 16 Nisan referandumun seyrini bütünüyle değiştirebilir.

13.04.2017

15 Temmuz Komisyonu Başkanı: Genelkurmay ve MİT’ten cevap isteriz

Meclis 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’ndan Reşat Petek, Genelkurmay ve MİT’e yazılı olarak sordukları sorulara henüz yanıt alamadıklarını söyledi.

10.04.2017

Erdoğan Diyarbakır’da “Evet çıkarsa diyalog” mesajı mı verdi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Nisan’da Diyarbakır’da söyledikleri kraldan çok kralcı meslektaşlarımızca “Herkesle konuşuruz, yeter ki elinde silah olmasın” diye duyuruldu.

2.04.2017

Gülen, CIA'le içli dışlı mı

GÜLEN’in iadesi konusunda ABD makamları ile yapılan ilk temas değil.

21.03.2017

Ankara’da korkunç şüphe

Alman dış istihbarat örgütü başkanı Bruno Kahl 18 Mart’ta der Spiegel dergisine bir mülakat verdi ve ortalık karıştı.

19.03.2017

15 Temmuz darbe girişimi ve MİT

MİT, 27 Mayıs darbesini Menderes’e haber vermemişti.

8.03.2017

Saat 20.22'den önce altı kişi darbe sinyali almış

1-) Fotoğraf 15 Temmuz gecesi saat 20.22’de Genelkurmay Başkanlığı’nın kapısında çekildi.

7.03.2017