MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hakan Fidan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hakan Fidan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.685 Hakan Fidan haberi bulunmuştur.

Hakan Fidan Haberleri

ABD İdlibi vurursa Türkiye ne yapacak

ABD İdlib'i vurursa Türkiye ne yapacak?

Başbakan Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesinde, Suriye’deki son durum masaya yatırıldı. ABD’nin İdlib’i vurma yönünde verdiği işaretlerin değerlendirildiği toplantıda, bu durumda Cilvegözü Sınır Kapısı’nın insani yardımlar dışında giriş-çıkışlara kapatılması kararlaştırıldı

10.08.2017Gündem
2nci kez aynı savunma

2'nci kez aynı savunma

Akıncı Hava Üssü’ndeki darbe faaliyetine ilişkin davada savunma yapan eski YAŞ üyesi Akın Öztürk, üsse 15 Temmuz gecesi Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın ricası üzerine gittiğini iddia ederek, “Genelkurmay Başkanı’ndan talimat alarak darbecileri ikna etmeye çalıştım” dedi.

4.08.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katarda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 12.25'te Katar'ın başkenti Doha'ya geldi.

24.07.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveytten ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'ten ayrıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt'teki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile saat 11.10'da Katar'ın başkenti Doha'ya gitti.

24.07.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Körfezde kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Körfez'de kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Katar krizinin çözümü için Körfez turuna çıktı. Erdoğan önce Suudi Arabistan’da Kral Selman’la, ardından Kuveyt’te de Kuveyt Emiri ile görüştü. İslam dünyasının içinden geçtiği dönemde daha fazla birlik ve dayanışma içinde olması gerektiğini belirten Erdoğan, "Kardeş kavgasının kazananı yok" mesajını verdi. Cumhurbaşkanı bugün de Katar'a gidecek.

24.07.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistanda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez turu kapsamında özel uçak "TUR" ile saat 13.40'ta Suudi Arabistan'a geldi. Katar krizi ve Mescid-i Aksa'da yaşananlar nedeniyle ziyaret büyük önem taşıyordu. Cumhurbaşkanı, Cidde'de Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüştü. Erdoğan buradaki temaslarının ardından Kuveyt'e geçmek üzere saat 17.39'da Suudi Arabistan'dan ayrıldı. Cumhurbaşkanı saat 19.30'da Kuveyt'e ulaştı.

23.07.2017Dünya
Mete Yarar, 15 Temmuz gecesi Marmariste yaşananları anlattı

Mete Yarar, 15 Temmuz gecesi Marmaris'te yaşananları anlattı

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otelde 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşananları anlattı.

15.07.2017Gündem
15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz askeri darbe girişiminin gösterdiği belki de en acı gerçeklerden birisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabında söylediği türden “Bütün kalelerin zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş” olduğu idi. Fethullahçı örgütlenmenin yıllardır hükümetlerin göz yummasıyla polis, yargı, eğitim kademelerinde yaygın şekilde örgütlendiği biliniyordu. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bu kadar sessiz ve derinden örgütlendikleri tahmin edilemiyordu.

O geceyi Meclis’te anlattılar

O geceyi Meclis’te anlattılar

Darbe girişimini önlemede kilit rol üstlenen isimler, o gece yaşadıklarını daha sonra Meclis’te FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na anlattı.

Erdoğan’ın darbe gecesi kritik anları

Erdoğan’ın darbe gecesi kritik anları

Cumhurbaşkanı, güvendiği isimlerle gece boyunca adım adım halkla birlikte uygulanacak darbeyi püskürtme planını uygulamaya başladı. Darbeciler gece saat 22.00 sularında hain planlarını uygulamaya koyarken, Erdoğan’ın bulunduğu otelin önünde de darbeye karşı çıkan halk, toplanmaya başlamıştı.

Akreditasyon iptalini kimler, nasıl belirledi

Akreditasyon iptalini kimler, nasıl belirledi

Almanya’nın Hamburg kentinde geçen hafta sonu yapılan G20 zirvesinde 1’i Türkiye kökenli 32 gazetecinin akreditasyonu iptal edildi. Herkes bu gazetecileri kimin, nasıl belirlediğini merak ediyor.

13.07.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putinle görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüştü

G20 zirvesi kapsamında Hamburg'da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin'le görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Basına kapalı olan görüşme öncesi kısa bir açıklama yapan Putin, Erdoğan'a hitaben, "Sayın Cumhurbaşkanı, büyük ölçüde sizin duruşunuz sayesinde, Suriye'deki durumu iyiye doğru değiştirmek mümkün oldu. Bu süre içinde terörist oluşumlara büyük darbe indirildi" ifadelerini kullandı.

8.07.2017Dünya
G-20 öncesi Afrin teması

G-20 öncesi Afrin teması

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile geçen hafta gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinden sonra Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yüz yüze görüşmek için dün İstanbul’a geldi.

2.07.2017Gündem
İstanbulda kritik ziyaret

İstanbul'da kritik ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a gelen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'yu kabul etti.

2.07.2017Gündem
Berline iade için  2. FETÖ listesi

Berlin'e iade için 2. FETÖ listesi

TÜRKİYE, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerini içeren ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, Almanya’ya ikinci FETÖ listesi gönderdi

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütüyle bağlantılı olduğundan şüphelendiği Almanya’daki Türklerin isimlerinin yer aldığı ikinci listeyi de Alman makamlarına ulaştırdı.

27.06.2017Dünya
Almanya’da bir Türk’e daha casusluk suçlaması

Almanya’da bir Türk’e daha casusluk suçlaması

Alman Federal Başsavcılığı, ülkedeki Kürtlerle ilgili Türk istihbaratına casusluk yaptığı suçlamasıyla bir Türk hakkında dava açtı.

22.06.2017Dünya
Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim

'Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim'

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle yine duruşmaya katılmadı.

20.06.2017Gündem
Hanefi Avcı’ya “Zecr tokadı” atmışlar

Hanefi Avcı’ya “Zecr tokadı” atmışlar

Devrimci Karargah davası sanığı eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’yı yargılayan heyetteki 3 hakim ve 2 savcının mevcut hukuk kurallarına aykırı olarak aleyhinde mütalaada bulunup kasten karar verdikleri gerekçesiyle 5 ayrı suçtan 23 yıla kadar hapisleri istendi. İddianamede, Hanefi Avcı’nın Fetullahçıların devlet içindeki kadrolaşması ve faaliyetlerini deşifre eden bir kitap yazması üzerine örgüt onu zecr tokadıyla cezalandırmak için birçok soruşturma yürüterek hakkında kamu davaları açtırmıştır” denildi.

13.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara’da olağandışı gelişmeler

Ankara’dan son birkaç hafta içinde gelen haberlere topluca bakarsanız, icra gücünü halk oylamasıyla elinde toplamış bir cumhurbaşkanı altında kurulmuş bir tek parti hükümetinden beklenecek kestirilebilirlik düzeyinde olmadığını görebilirsiniz.

3.08.2017

15 Temmuz’a üçüncü göz

15 Temmuz darbe girişimi üzerinden çok önemli bir tartışma yürüyor. Bu sayede dudak uçuklatacak  yeni bilgilere ulaşıyorum. 15 Temmuz üzerinden kelle avcılığına soyunanlar ilgi alanımın dışında.

1.08.2017

Tam bir yıl 15 gün sonra bu bilgi niye sızdırıldı

15 Temmuz 2016 darbe girişiminden tam 1 yıl 15 gün sonra çok ilginç bir bilgiyi öğrendik.

31.07.2017

Kritik YAŞ’ın şifreleri

Başbakan Binali Yıldırım, 2 Ağustos 2017 Çarşamba günü kritik bir Yüksek Askeri Şura(YAŞ) toplantısına başkanlık edecek.

31.07.2017

O gece MİT’te yaşananlar

15 Temmuz gecesi okunan salalar direnişin sembolü oldu.

30.07.2017

Üçüncü perde: Aralarından biri doğruyu söylemiyor

15 Temmuz öğleden sonra ve gecesi MİT binası giderek bir muamma haline geliyor.

28.07.2017

O gece MİT'e gelen telefon

MEHMET Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan vedaya hazırlanıyor.

26.07.2017

Kılıçdaroğlu ile kontrollü darbe işini konuştuk

ANKARA’dan İstanbul’a yaptığı uzun yürüyüşün ardından Kemal Bey’le ilk kez karşılaştık.

18.07.2017

Başbakana MİT söylemediyse kim söyledi darbeyi?

Üzerinden bir yıl geçti ve Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan darbe girişimi istihbaratını alamamasını sorgulamaya devam ediyor.

18.07.2017

Bir daha asla

TÜRKİYE’de darbeler dönemi kapandı diye yazdığımda beni fazla iyimser bulanlar oldu. Daha önce de böyle yazmıştım ama 15 Temmuz darbe girişimi olmuştu.

16.07.2017

Erdoğan’ın da darbeye direnenlere bir borcu var

Geçen yıl bu gece Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden döndü.

15.07.2017

İddianamelerden 15 Temmuz’un yıldönümüne bakmak

BİR süredir 15 Temmuz 2016 darbe girişimine ilişkin ana iddianameleri konu alan değerlendirmeler yazıyorum. Mesaimin önemli bir bölümünü iddianameleri okuyarak geçirdiğimi söyleyebilirim.

14.07.2017

Darbe girişimi kışlada önlenebilir miydi?

15 Temmuz günü MİT Müsteşarı’na karşı helikopterlerin ve ağır silahların da kullanılacağı ihbarını yapan Binbaşı O. K. ile ilgili olarak yazdığım yazıların, iktidarcı medyada “kontrollü darbe” iddialarına destek olarak yorumlanmasını hayretler içinde okudum.

10.07.2017

15 Temmuz ve istihbarat 10: Darbeyi getiren hatalar zinciri

GERİDE bıraktığımız iki hafta boyunca 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçteki istihbarat zafiyetini, bu alanda kurumsal yapı ve mevzuattan kaynaklanan sorunları, ayrıca Gülen cemaatinin devletin resmi tehdit değerlendirmelerindeki iniş-çıkışlı algısını muhtelif açılardan değerlendirmeye çalıştım.

7.07.2017

15 Temmuz ve istihbarat (6): Gülenciler MİT’e ne kadar sızdı

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargâhı’nda derdest edilen generallerden biri, kamuoyunun görevi nedeniyle yakından tanıdığı bir isim olan Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü’dür.

3.07.2017

Dış politika kimin elinde?

Türkiye’nin izlediği Orta Doğu politikası, genel olarak dış politikası uluslararası planda tartışılırken dış politikanın dümeninde kimin olduğu da sıkça sorulur oldu.

3.07.2017

Eğer o soruyu sordurduysa bu boşluğu da doldurtmalı

CUMHURİYET gazetesi bayramın ikinci günü çok ilginç bir iddia ortaya attı.

28.06.2017

15 Temmuz ve İstihbarat 3: İş darbe istihbaratına gelince herkes topu birbirine atıyor

FETULLAH Gülen’in müritlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en aşağıdan en yukarılara doğru bütün kademelerine nüfuz etmesi, general-amiral kadrolarının neredeyse yarısını ele geçirmesi, bu organizasyona dayanarak bir darbeye kalkışabilmesi uzun yıllar, on yıllar boyunca yürütülen sistematik, planlı bir çabanın sonucu olarak ortaya çıktı.

28.06.2017

15 Temmuz ve İstihbarat 2: MGK’nın 2004 Gülen kararı neden uygulanmadı?

TBMM’de 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere oluşturulan komisyonun çalışmaları, devletin kurumlarının geçmişte Gülen cemaatini bir “tehdit” olarak değerlendirerek önemli uyarılarda bulunduklarını, ancak uygulamaya gelindiğinde AK Parti iktidarının bu uyarıları önemsemediğini ve alınmış olan kararları da rafa kaldırarak Fetullahçı organizasyona geniş bir hareket serbestisi tanıdığını ortaya koyuyor.

27.06.2017

Yürüyüş hükümeti rahatsız etti

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet yürüyüşüne” başladığı 15 Haziran günü hükümetten ciddi bir tepki gelmemişti; olağanüstü hal gerekçesiyle yürüyüşün zorla dağıtılacağı spekülasyonları da boşa çıkmıştı.

16.06.2017

Adaletin damatlarla imtihanı

FETÖ’nün psikolojik savaş unsurları pazar gecesinden itibaren yeni bir algı operasyonuna girdi.

12.06.2017