MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hakan Fidan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hakan Fidan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.685 Hakan Fidan haberi bulunmuştur.

Hakan Fidan Haberleri

El yakan MİT dosyası

El yakan MİT dosyası

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, MİT Eski Müşteşarı Emre Taner, yardımcısı Afet Güneş ile birlikte 5 MİT mensubu hakkında yürütülen soruşturma dosyası Başsavcı vekili Oktay Erdoğan'ın resmi yazı ile terör savcısı Adem Özcan’dan alındı. Başsavcı vekili Oktay Erdoğan’ın resmi yazı ile dosyayı istemesi üzerine Adem Özcan geçtiğimiz hafta dosyaları göndererek, soruşturmayı bıraktı. İlk savcı Sadrettin Sarıkaya'nın elindeki MİT dosyası, 5 ismi ifadeye çağırdıktan kısa süre sonra alınmış ve Savcı Özcan'a verilmişti.

4.12.2012Gündem
HSYK: MİT savcısından dosyayı biz almadık

HSYK: MİT savcısından dosyayı biz almadık

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkan Vekili Ahmet Hamsici, özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nce, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 2 MİT görevlisi ve eski MİT çalışanlarına ilişkin yürütülen soruşturmanın savcısının değiştirildiğine yönelik haberlere ilişkin, “Soruşturmada ikinci savcının görevden alınmasının HSYK ile hiçbir ilgisinin olmadığını” söyledi.Hamsici, “Başsavcının bir tasarrufudur. Hakan Fidan'a soruşturma açılması için Başbakanlık'a yazılan yazı bildiğim kadarıyla cevaplandırılmadı. O yüzden dosya duruyordu. Başsavcı takdir etmiş dosyayı kendi uhdesine almış bildiğim kadarıyla” dedi.

5.12.2012Gündem
Üçlü Zirve Toplantısı Ankarada

Üçlü Zirve Toplantısı Ankara'da

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ev sahipliğinde, gerçekleştirilen Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Zirve Süreci'nin yedinci toplantısı kapsamında ikili görüşmeler yapıldı.

12.12.2012Gündem
MİT’ten böcek harekâtı

MİT’ten böcek harekâtı

Başbakan Erdoğan’ın evinin altındaki ofisinde böcek bulunduğunu açıklamasının ardından, MİT’in konuyla ilgili büyük bir soruşturma yaptığı ortaya çıktı.

24.12.2012Gündem
‘İhmal ve kasıt’lı suç duyurusu

‘İhmal ve kasıt’lı suç duyurusu

TÜRK jetinin 22 Haziran’da Suriye tarafından düşürülmesi sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un ailelerinin avukatı Mehmet Katar, uçağın düşürülmesinde ihmal ve kasıt şüphesi bulunduğu gerekçesiyle ilgililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

26.12.2012Gündem
En yakınınızdakiyle dinliyorlar

En yakınınızdakiyle dinliyorlar

Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisine yöneltilen, “MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın savcı tarafından ifadeye çağrılması cemaat-AK Parti mücadelesi mi?” sorusuna, “Buna gülerim” yanıtı verdi.

28.12.2012Gündem
MİT’çileri soruşturma

MİT’çileri soruşturma

Devrimci Karargâh örgütüne yönelik etüt çalışmasını hazırlayan dönemin İstanbul MİT Bölge Başkanı ve MİT görevlileri hakkında soruşturma izni verilmediğine dair yazının altında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın imzasının yanı sıra sürpriz bir ismin daha imzası yer aldı.

30.12.2012Gündem
Düşürülen Türk uçağı için soruşturma

Düşürülen Türk uçağı için soruşturma

Suriye tarafından düşürülen Türk savaş uçağıyla ilgili iki flaş gelişme yaşandı. Malatya Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, iki pilotun şehit olduğu olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcılığın ayrıca, MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkında soruşturma açılmasına izin verilmesi için Başbakanlık'a yazı yazacağı iddia edildi. Daha önce Hakan Fidan ile bazı MİT mensuplarının KCK soruşturmasını yürüten özel yetkili savcılık tarafından ifadeye çağrılması üzerine yasal düzenleme yapılmış ve soruşturma izni Başbakan'ın iznine bağlanmıştı.

1.01.2013Gündem
Düşürülen jete soruşturma

Düşürülen jete soruşturma

Suriye’nin düşürdüğü uçakta şehit olan teğmenin ailesinin 21 Aralık’ta yaptığı suç duyurusunun ardından Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

1.01.2013Gündem
Malatya Başsavcılığından MİT açıklaması

Malatya Başsavcılığı'ndan MİT açıklaması

Suriye tarafından düşürülen Türk jeti ile ilgili şehit pilotun ailesinin başvurusu üzerine soruşturma başlatan Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın soruşturmaya dahil edildiği yönündeki haberleri yalanladı.

2.01.2013Gündem
Başsavcılık: Re’sen soruşturma yok

Başsavcılık: Re’sen soruşturma yok

Suriye’nin düşürdüğü uçakta şehit olan Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un aile avukatı Mehmet Katar, uçağın düşürülmesinde ihmal ve kasıt bulunduğu iddiasıyla 21 Aralık’ta Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

2.01.2013Gündem
Hakan Fidan büyükelçilere hitap etti

Hakan Fidan büyükelçilere hitap etti

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, büyükelçilere hitap etti.

3.01.2013Gündem
İmralı brifingi

İmralı brifingi

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, dünyanın dört bir köşesinde görev yapan büyükçelçilere, Abdullah Öcalan’la yürütülen müzakerelere ilişkin bilgi verdi.

3.01.2013Gündem
Müzakere adada başladı

Müzakere adada başladı

Devlet-Öcalan temasları sürerken sürpriz bir gelişme oldu. Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk ve BDP’li Ayla Akat dün saat 08.00’de Ataköy Marina’dan kalkan tekneyle İmralı’ya gitti.Öcalan, 2 saat kalan heyettekilere süreç hakkında bilgi verdi ve “Hedef silaha ihtiyaç duyulmayacak bir ortam yaratmak. Müzakerelere başlandı. Herkes dikkatli ve hassas olsun” dedi. Önceki pazar günü de MİT yöneticileri Öcalan’la 4 saat görüşmüş örgütün silah bırakmasına ilişkin bir ön takvim şekillenmişti. MİT ve Öcalan görüşmesi ortaya çıktığında PKK’nın Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar, diyalog sürecinde kendileriyle bir temas olmadığını belirterek, ''Bu iş İmralı'dan yürütülemez'' dedi.

3.01.2013Gündem
İmralı’daki özel temsilci Hakan Fidan

İmralı’daki özel temsilci Hakan Fidan

Başbakan “İmralı’yla görüşüyoruz’” deyince gözler bir kez daha MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a çevrildi. Fidan, Öcalan ile görüşmeye gitmişti. Peki Başbakan’ın ‘Sır küpüm’ dediği Hakan Fidan’ı ne kadar tanıyorsunuz?

5.01.2013Gündem
Tatlısesten İmralı görüşmelerine destek

Tatlıses'ten İmralı görüşmelerine destek

İBRAHİM Tatlıses, Abdullah Öcalan ile sürdürülen görüşmelere destek verirken, "Ne kadar ömrüm kaldı ki? Bırakın da bu gözler barışla süslenmiş bir ülke görsün" dedi.

6.01.2013Gündem
Kelebek yaptılar

Kelebek yaptılar

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Abdullah Öcalan ile yürütülen müzakereler konusunda “Öcalan’ın sıfatının değiştiğini görüyoruz. Daha önce ‘bebek katili’ olan adının, bugün bir sevgi kelebeğine, bir kült lidere dönüştüğünü izliyoruz” dedi.

7.01.2013Gündem
Gül, MİT Müsteşarı Fidanı kabul etti

Gül, MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

8.01.2013Gündem
MGK’dan karar çıktı mı

MGK’dan karar çıktı mı

CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Öcalan ile yürütülen görüşme sürecinde yasal zorunluluk açısından kritik bir konuyu gündeme getirdi.

9.01.2013Gündem
Ahmet Türk İmralı görüşmesini anlattı

Ahmet Türk İmralı görüşmesini anlattı

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olarak Gazeteci Ahmet Hakan'ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İmralı'da Abdullah Öcalan ile görüşmesini anlatan Türk, "Şanlıurfa'da eski bir milletvekili 8 çocuklu biriyle evlilik yapmış. Benimle bu konuda konuştu. Ben de olayı tam bilmiyorum. 'Bunu nereden biliyorsunuz' diye sordum. Bana 'Ben her şeyi takip ederim' diye yanıt verdi" dedi. Türk, barış süreci başladığında, bazı olumsuzlukların yaşanabileceğini, süreci baltalamak isteyenlerin olabileceğini dile getirdi.

9.01.2013Gündem
PKK çekilirken vurmayız

PKK çekilirken vurmayız

''Terörün bitmesi konusunda umudumu yitirmedim'' diyen Başbakan Erdoğan, silah bırakarak çekilmesi durumunda PKK’lıları vurmayacakları mesajını verdi. Başbakan Erdoğan, Öcalan'ın odasına televizyon konulacağını da açıkladı.

10.01.2013Kelebek
MİT’ten savcılara da suç duyurusu

MİT’ten savcılara da suç duyurusu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan uluslararası hava sahasında 6 ay önce Suriye tarafından düşürülen Türk uçağında şehit olan pilotun yakınlarının avukatı Mehmet Katar’ın suç duyurusuna suç duyurusuyla karşılık verdi.

10.01.2013Gündem
MİT Müsteşarı ile 20 dakikalık görüşme

MİT Müsteşarı ile 20 dakikalık görüşme

MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık'a geldi, Başbakan'la 20 dakika görüştü.

14.01.2013Gündem
Raportör, talebin reddini istedi

Raportör, talebin reddini istedi

ANAYASA Mahkemesi, CHP’nin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın KCK şüphelisi sıfatıyla ifadeye çağrılmasının ardından çıkarılan, MİT mensuplarının ve Başbakan’ın özel olarak görevlendirdiği kamu görevlilerinin terör suçlarında bile Başbakan izniyle soruşturulabilmeleri düzenlemesinin iptali istemini yarın görüşerek, karara bağlayacak.

16.01.2013Gündem
Anayasa Mahkemesinden MİT tartışmasına son nokta

Anayasa Mahkemesi'nden MİT tartışmasına son nokta

Anayasa Mahkemesi CHP'nin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın KCK şüphelisi sıfatıyla ifadeye çağrılmasının ardından çıkarılan, MİT mensuplarının ve Başbakan'ın özel olarak görevlendirdiği kamu görevlilerinin terör suçlarında bile Başbakan izniyle soruşturulabilmeleri düzenlemesinin iptali istemini reddetti.

17.01.2013Gündem
Yargı zırhına anayasa vizesi

Yargı zırhına anayasa vizesi

Anayasa Mahkemesi (AYM), CHP’nin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın KCK şüphelisi sıfatıyla ifadeye çağrılmasının ardından çıkarılan, MİT mensuplarına ve Başbakan’ın özel olarak görevlendirdiği kamu görevlerine soruşturma zırhına vize verdi.

17.01.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Bundan böyle falcılık yapacağım

Hepimizin kişisel sorunları var. İçimizde, 2012'yi çok kötü geçirmiş olanlarımız da var. Ancak geneline bakarsak ve bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda, Türkiye'nin şanslı olduğu ortaya çıkıyor. Toplum olarak iyi bir yıl geçirdik. Tüm okurlarıma, sağlıklı ve güzel bir 2013 yılı dilerim.

30.12.2012

“Tayyip Baba”, “yeni yıl hediyesi” getirdi mi?

Başbakan Tayyip Erdoğan yeni yıla girmeye 48 kala, ülkenin “en yakıcı sorunu” konusunda yeni yılda yol alınabileceğine ilişkin “sinyaller” vermişti.

1.01.2013

39 milyarlık kepçe yüzde dörtlük kaşık

“YENİ yılın ilk gününde zam yağmuru başladı”. Dün sabahtan itibaren Internet sitelerinin haber başlıkları arasında ilk sırayı zam haberleri alıyor ve hemen hepsi zam haberlerini bu ve buna benzer başlıkla veriyor.

2.01.2013

Erdoğan hangi vesayeti kastediyor?

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen cuma akşamı TRT’de çıktığı mülakatın en iz bırakıcı açıklaması, geçen şubat ayında özel yetkili yargının MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı hedef alan hamlesini konu aldı. Beşiktaş Adliyesi’ndeki özel yetkili savcılık Fidan’ı sorguya çağırmış, ardından buradaki nöbetçi hâkimlik MİT Müsteşarı hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

2.01.2013

“İhtiyat”a evet; “umutsuzluk”a hayır...

Eyüp Can’ın dünkü “İmralı’da Öcalan’la iki gün” başlıklı haber-yazısı, yeni yılın ilk haftasının en büyük “haber bombası” idi. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın yılbaşı öncesi İmralı’da iki gün geçirdiğini ve “Öcalan ile müzakeresi tamamlanana kadar adada kalmayı tercih ettiğini” ve “nihayetinde Öcalan ile PKK’nın silah bırakması yönünde kapsamlı ve belli bir takvime dayalı bir mutabakatı varmış” olduğunu içeren haber-yazısı.

3.01.2013

Erdoğan tutuksuz yargılama istiyor ama...

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen cuma akşamı TRT’ye verdiği mülakatın çarpıcı noktalarından biri “yargıdaki vesayet”ten söz ederken, aynı zamanda “tutuksuz bir yargılama mekanizmasının çalıştırılması” gereği konusunda oldukça kuvvetli görüşler ifade etmesiydi.

3.01.2013

İmralı'daki görüşmenin perde arkası

Başbakan Erdoğan’ın bir televizyon kanalında ‘İmralı’yla görüşmeler yapılıyor’ açıklamasının ardından yaşananlar, Kürt meselesinde yeni bir sürecin başladığını gösteriyor…

4.01.2013

Cemil Çiçek’ten anayasa sitemi

2013’ün en önemli meselesi sivil anayasanın yapılmasıdır.

4.01.2013

“Devlet-Öcalan” ve İmralı-Kandil denklemi

“Devlet”, Abdullah Öcalan ile, Öcalan ise “devlet” ile ilk kez görüşmüyor.

6.01.2013

Keşke siyaset sussa

TOPLUMUN tüm kesimleri...

7.01.2013

Asla asla deme!

SEVDİĞİM güzel bir sözdür bu: Asla asla deme!

7.01.2013

Erdoğan’ın oyun planı ne?

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, 2009’daki Kürt açılımı ve sonrasındaki Oslo sürecinin ardından bu kez İmralı üzerinden üçüncü bir iddialı denemeye girişirken hangi saiklerle hareket ediyor?

9.01.2013

“İmralı Süreci”ni Anlama Kılavuzu...

Abdullah Öcalan ile ilgili olarak içinde bulunduğumuz durum, “eskinin devamı” mı; yoksa “yeni bir süreç” mi? Bu, bir “süreç” mi? Yahut, daha süreç olup olmadığı henüz belli olmayan gelişmelerin “başlangıç noktası”nda mıyız?

10.01.2013

Kardeşine bakmayan millete nasıl bakarmış

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu...

10.01.2013

İmralı’yı Hudeybiye’ye benzetmek caiz midir?

Fethullah Gülen sulhun öneminden söz ettiği konuşmasında Hudeybiye Anlaşması’ndan söz etti.

12.01.2013

Öcalan'a göre Paris suikastını kim yaptı

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’la yaptığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. ‘MİT’in başlattığı sürecin sekteye uğramasına izin verilmemeli’ diyen Abdullah Öcalan önemli açıklamalar yaptı.

16.01.2013

İmralı ile müzakerenin ilk aşaması

TARAFLARDAN fazla ses çıkmayınca bilgi kirliliği duruldu, medyanın bu konudaki haber hevesi de dindi sayılır.

17.01.2013

Kandil’in sessizliğini neye yormalı?

YAKINDAN izlemeyenler için önce bir özet vermeye çalışayım.

21.01.2013

Bahar gelecek dağlarda otlar bitecek vs!

AB Bakanı Egemen Bağış, dün Hürriyet’te Cansu Çamlıbel’e artık bir yılan hikâyesine dönüşen 4. Yargı Paketi ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

21.01.2013

CHP'de 'ikinci Paris krizi' yaşanır mı?

Hüseyin Aygün’ün, Sakine Cansız’ın ailesini ziyaretle başlayan tartışma artarak sürüyor.

22.01.2013