MENÜ

Hakan Fidan

Hakan Fidan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hakan Fidan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hakan Fidan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.676 Hakan Fidan haberi bulunmuştur.

Hakan Fidan Haberleri

Fidan’ı isteyen savcı böyle ele geçti

Fidan’ı isteyen savcı böyle ele geçti

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında aranırken önceki gece düzenlenen operasyonla yakalanan eski hâkim Dursun Ali Gündoğdu ile savcılar Adnan Çimen ve 7 Şubat 2012’de MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağıran Sadrettin Sarıkaya’nın Yunanistan’a kaçmak için hazırlık yaptıkları açıklandı.

19.02.2017Gündem
İstanbul’da FETÖ operasyonu

İstanbul’da FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY davası kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan iki savcı ve bir hakim İstanbul’da yakalandı. Yakalananlar arasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı ifadeye çağıran Sadrettin Sarıkaya’da bulunuyor.

18.02.2017Haber
Son Dakika: FETÖ operasyonunda 1 hakim ve 2 savcı yakalandı

Son Dakika: FETÖ operasyonunda 1 hakim ve 2 savcı yakalandı

FETÖ'den aranan 1 hakim ve 2 savcı düzenlenen operasyon ile yakalandı. Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yakalanan eski hakim Dursun Ali Gündoğdu ile savcılar Adnan Çimen ve Sadrettin Sarıkaya için Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 2 gün ek gözaltı süresi verdi.

17.02.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'daki temaslarını tamamlayarak özel uçak "TUR" ile saat 20.27'de Ankara'ya geldi.

16.02.2017Gündem
Erdoğan ve Akar Mescid-i Nebevide namaz kıldı

Erdoğan ve Akar Mescid-i Nebevi'de namaz kıldı

Kutsal topraklara giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Akar'ın Mescid-i Nebevi'de namaz kıldı. Erdoğan ve Akar'ın fotoğrafı sosyal medyada hızla yayıldı, çok sayıda paylaşım aldı.

16.02.2017Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan umre yaptı

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan umre yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Suudi Arabistan'da Kabe'yi ziyaret ederek umre yaptı.

16.02.2017Gündem
Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, istihbarat alanındaki işbirliğini ele almak üzere Almanya’ya gideceği öne sürüldü.

13.02.2017Dünya
Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Merkel’in Ankara ziyaretinin ardından istihbarat alanındaki işbirliğini ele almak üzere MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Almanya’ya geleceği öğrenildi. Fidan’ın Alman istihbarat teşkilatlarıyla masaya oturması bekleniyor.

13.02.2017Dünya
Rakka yanıtı: Elinizde alternatif varsa değerlendiririz

Rakka yanıtı: Elinizde alternatif varsa değerlendiririz

ABD’nin yeni yönetimiyle ilk yüz yüze resmi temas yapıldı. Ankara, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo’ya, bir önceki yönetimle sorun yaratan tüm başlıklarda ayrıntılı bilgi verdi. Şimdi ABD’nin kendi içinde yapacağı değerlendirme önemli. Özellikle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi ve Suriye’yle ilgili ABD tarafının atacağı adımlar kritik öneme sahip. Açıkça, “Rakka operasyonunun birlikte yapılım” önerisini yapan Ankara’ya, CIA Başkanı’nın yanıtı, “Elinizde bu alternatif var ise biz bunu ciddi ciddi değerlendireceğiz” oldu.

10.02.2017Gündem
Saray’da üçlü zirve

Saray’da üçlü zirve

Göreve gelmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yapan CIA Başkanı Mike Pompeo, dün Ankara’da kritik temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CIA Başkanı Pompeo ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile üçlü zirve yaptı. Görüşmelerde masadaki en önemli başlık El-Bab ve Rakka Operasyonu ile terörle mücadele oldu.

9.02.2017Gündem
Erdoğan-Fidan görüşmesine sürpriz isim de katıldı

Erdoğan-Fidan görüşmesine sürpriz isim de katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CIA Direktörü Mike Pompeo ile görüştü.

9.02.2017Gündem
Yurtta Sulh Konseyi’nin 20 maddelik sıkıyönetim direktifi ortaya çıktı

Yurtta Sulh Konseyi’nin 20 maddelik sıkıyönetim direktifi ortaya çıktı

İçişleri Bakanlığı’nın TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na gönderdiği belgelerde, darbe girişimi sürecine ilişkin önemli tespitlere yer verildi. Belgeler arasında 15 Temmuz’daki darbe girişiminin başarılı olması halinde neler yapılacağına ilişkin Yurtta Sulh Konseyi’nin 20 maddelik sıkıyönetim direktifi de yer aldı.

31.01.2017Gündem
İslamcı yazarı ziyaret ettiler

İslamcı yazarı ziyaret ettiler

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan, İslamcı kesimin önde gelen edebiyatçılarından Nuri Pakdil’i Ankara’daki evinde birlikte ziyaret ettiler.

30.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Yıldırımı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başbakan Yıldırım'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Saat 19.15'te başlayan kabul yaklaşık 2 saat sürdü.

26.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akar ve Fidan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akar ve Fidan ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

19.01.2017Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Davutoğlu, Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı

Davutoğlu, Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu’na gönderdiği metinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı. Davutoğlu, "Türkiye'ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık" dedi. Eski başbakan, Rus uçağını düşüren Türk pilot hakkında da konuştu. 24 Kasım 2015 tarihinde Rus uçağının düşürülmesi sonrasında 'talimatı bizzat ben verdim' diyen Davutoğlu, komisyona bu sözüyle ne demek istediğini anlattı.

12.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

5.01.2017Gündem
Ek ifade: Onu hükümet istedi

Ek ifade: Onu hükümet istedi

FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Ankara Cumhuriyet savcıları Mehmet Tamöz ve Ahmet Akça’ya verdiği 153 sayfalık ek ifadesinde, Ergenekon, Balyoz, Odatv davaları konusunda açıklamalarda bulundu. Ergenekon ve Balyoz davalarında uydurma delilerin ortaya çıktığını belirten Okur, ‘Şemdinli savcısı’ olarak tanınan Ferhat Sarıkaya’nın da hükümetin isteği üzerine mesleğe kabul edildiğini belirtti. Okur, özetle şunları söyledi:

4.01.2017Gündem
Abdullah Gülden Fetullah Gülen yanıtı

Abdullah Gül'den Fetullah Gülen yanıtı

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Darbe Komisyonu’nun terör örgütü lideri Fetullah Gülen’le ilgili sorusuna, “Siyaset hayatımda bu yapı ve lideriyle ilişkim olmadı” yanıtını verdi. Gül, Hakan Fidan'a ilişkin olarak, "İfadeye çağrılan MİT Müsteşarı'na tek sahip çıkan bendim. Beni ilk rahatsız eden 2010'daki referandum süreciydi" dedi.

4.01.2017Gündem
Bilal için Kısıklıyı basacakmış

Bilal için Kısıklı'yı basacakmış

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, ek ifadesinde 17-25 Aralık operasyonunu anlatırken, “18 Aralık 2013 akşamı ben Hasan Doğan’ın kriptolu telefonu ile Sayın Başbakan da Efkan Ala’nın kriptolu telefonu ile görüşme yaptık. Başbakan, Zekeriya Öz’ün Kısıklı’ya bu akşam baskın yapacağı ve Bilal Erdoğan’ı alacağı konusunda istihbarat aldıklarını söyledi” dedi.

3.01.2017Gündem
Yanıtlarım

Yanıtlarım

TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun 9 soru yönelttiği eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel’den yanıt geldi.

29.12.2016Gündem
Kumpasa niyet FETÖye kısmet

Kumpasa niyet FETÖ'ye kısmet

Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davalarının özel yetkili başsavcıvekili olan ve FETÖ firarisi olarak aranan Fikret Seçen’in inşaatıyla bizzat ilgilendiği Silivri’deki Türkiye’nin en büyük duruşma salonunda şimdi FETÖ’cüler yargılanıyor. 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan 29 polis dün ilk kez bu salonda hâkim karşısına çıktı.

27.12.2016Gündem
7nci ifade: Özün alınmasını ben istedim

7'nci ifade: Öz'ün alınmasını ben istedim

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan eski Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, Ankara Adliyesi’nde dün yedinci kez ifade verdi.

23.12.2016Gündem
İşte FETÖnün teşkilat şeması: 7 katlı piramit

İşte FETÖ'nün teşkilat şeması: 7 katlı piramit

TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, ön taslak raporunu hazırladı ve örgütün teşkilat şemasını ortaya çıkardı. Hürriyet’in ulaştığı taslak raporda yer alan bilgiler özetle şöyle:

21.12.2016Gündem
Üçlü çözüm  seferberliği

Üçlü çözüm seferberliği

Türkiye, Rusya ve İran Suriye’de muhalifler ile Esad rejimi arasında siyasi çözümün sağlanması için faaliyetlerini hızlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, dün akşamki telefon görüşmesinde Suriye krizinin çözümüne zemin hazırlama amacıyla yapılması planlanan Astana zirvesini görüştü.

18.12.2016Dünya
15 Temmuzu saat saat anlattı

15 Temmuz'u saat saat anlattı

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın (ÖKK) 15 Temmuz gecesi darbeci askerler tarafından ele geçirilmesine ilişkin ikinci iddianame tamamlandı. İddianamede, müşteki sıfatıyla Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın ifadesine yer verildi. Aksakallı, 15 Temmuz günü ve gecesinde yaşanılanları saat saat anlattı ve özetle şunları söyledi:

16.12.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fidanla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fidan'la görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.      

8.12.2016Gündem
Son dakika: Türk askerine saldırıda İran yapımı insansız hava aracı izi iddiası

Son dakika: Türk askerine saldırıda İran yapımı insansız hava aracı izi iddiası

Suriye'nin kuzeyindeki El Bab bölgesinde bulunan Türk birliklerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısına ilişkin bulguların İran yapımı insansız hava aracını (İHA) işaret ettiği iddia ediliyor.

8.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Doha’da okul yapıp Milli Eğitim’e bağışladık

TAV İnşaat’ın Doha’daki 4 milyar dolarlık havalimanının inşaatını sürdürdüğü günlerdi... Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar’ı ziyareti sırasında ülkede yaşayan Türkler talepte bulundu:

18.02.2017

CIA Başkanı tatmin etti mi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın ABD Başkanı Trump’la görüşmesi ve CIA Başkanı Pompeo’nun ilk yurtdışı ziyaret kapsamında Türkiye’ye gelmesi son dönemin en önemli gelişmelerindendi.

12.02.2017

Erdoğan-Trump görüşmesinin perde arkası

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, Başkan Trump’la görüşmeye, başkanlık görevinde başarılar dileyerek başlıyor.

8.02.2017

Trump bunların alayını monşere çevirdi monşere

TRUMP Reis, resmen ve alenen Müslümanlara Amerika kapısını kapattı ya...

31.01.2017

Genelkurmay Başkanı Nuri Pakdil’le ne konuştu?

GENELKURMAY Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, yazar Nuri Pakdil’e yaptığı ziyaret günün konusu oldu. O ziyarette Nuri Pakdil’in bazı şair dostlarıyla birlikte bir de edebiyatçı-yazar Rasim Özdenören var.

31.01.2017

Referandum duası mı yoksa hayır duası mı

İHLAS Haber Ajansı’na göre, Türkiye’den umreye giden bir gruba “referandum duası” okutulmuş...

30.01.2017

Kararnamelerle ülke yönetmek

"OLAĞANÜSTÜ Hal” neden ilan edilmişti, hatırlayanınız var mı?

6.01.2017

5 saat 45 dakikalık 'karadelik' darbe raporuna niçin kondu

HERKESİN gözü önündeki çok ilginç bir ayrıntıyı dikkatinize sunuyorum:

27.12.2016

Bir borç olarak 15 Temmuz gerçeği

TÜRKİYE 15 Temmuz’da büyük bir badire atlatırken, 248 şehit verdi, 2 bin 193 vatandaşımız da gazi oldu.

19.12.2016