MENÜ

Hak Ve Özgürlükler Partisi

Hak Ve Özgürlükler Partisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hak Ve Özgürlükler Partisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hak Ve Özgürlükler Partisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 846 Hak Ve Özgürlükler Partisi haberi bulunmuştur.

Hak ve Özgürlükler Partisi kısaca HAK-PAR, Türkiye'de kurulu sol kanat bir siyasi partidir. Kürt kimliğiyle ön plana çıkmaktadır. Partinin başlıca kuruluş amacı, Türkiye'de yaşayan Kürt vatandaşların sorunlarının çözümüne yardımcı olmak ve Kürt dilinin konuşulabilmesi başta olmak üzere birçok hak ve özgürlüğün teminat altına alınmasını sağlamak olarak gösterilmektedir. Siyasi olarak Türkiye'nin federal bir yapıya bürünmesini savunan HAK-PAR, bu yönüyle Demokratik Toplum Hareketi partilerinden ayrılmaktadır. Partinin genel başkanı olan Fehmi Demir 25.10.2015 tarihinde Pozantı'da meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitirdi.

 

Hak Ve Özgürlükler Partisi Haberleri

Kemal Burkayın acı kaybı Kurtarılamadı...

Kemal Burkay'ın acı kaybı! Kurtarılamadı...

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) eski Genel Başkanı Kemal Burkay’ın kızı Helin Burkay, İsveç’te geçirdiği kaza sonrası yaşamını yitirdi.

7.04.2017Gündem
HÖH oy kaybetti DOST baraja takıldı

HÖH oy kaybetti DOST baraja takıldı

BULGARİSTAN’da önceki günkü  2 Türk partisinin de katıldığı  seçimde Hak ve Özgürlükler Partisi’nin (HÖH) oyu düşerken, yeni kurulan DOST partisi  parlamentoya giremedi.

27.03.2017Dünya
Kılıçdaroğlu ByLocku sordu: O listeyi açıklayın

Kılıçdaroğlu ByLock'u sordu: O listeyi açıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çok tartışılan ByLock kullanıcılarıyla ilgili çağrı yaparak, “ByLock listelerini kamuoyuna açıklasınlar. Açıklamamak suçtur. Savcıların, siyasi ayağı ortaya çıkarmak için daha cesur olmaları lazım” dedi. Anayasa değişikliği konusunda “12 Eylül’den daha despot bir anayasa geliyor. ‘Evet’ oyu kullananlar, kaosa sürüklenen bir tablonun vebalini üstleneceklerdir” diyen Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şöyle konuştu:

18.03.2017Gündem
Almanya tepkisi: Daha kötüsünü yapıyorsunuz

Almanya tepkisi: Daha kötüsünü yapıyorsunuz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk bakanların referandum toplantılarına izin vermeyen Almanya’ya tepki gösterirken AK Parti hükümetini de eleştirdi. Bulgaristan’da seçilen Türk asıllı Erdinç İsmail Hayrullah’ın Türkiye’de propaganda yapmasının engellenmesini örnek gösteren Kılıçdaroğlu, dünkü Meclis grup toplantısında özetle şöyle konuştu:

7.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bakın biz buna evet diyoruz

Kılıçdaroğlu: Bakın biz buna 'evet' diyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Milletvekili sayısını 600’e çıkarıyorlar. Mantıklı bir tek gerekçe söyleyemiyorlar. Neymiş milli irade daha iyi temsil edilirmiş. Sen onu istiyorsan yüzde 10 seçim barajını kaldır. Yüzde 1 alan parti genel başkanı da mecliste temsil edilsin. Bakın biz buna evet diyoruz" dedi.

7.03.2017Gündem
YSK listeyi güncelledi: 9 partili seçim

YSK listeyi güncelledi: 9 partili seçim

Seçimlere hazırlanan partilere kötü sürpriz var. YSK, 1 Kasım 2015’teki genel seçimlere katılan 29 partiden 21’ine vize vermedi. Buna göre, AK Parti, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, CHP, HDP, MHP, Saadet Partisi, Vatan Partisi’nin seçime girme hakkı olacak. Ayrıca 1 Kasım 2015’teki seçime katılmayan Hür Dava Partisi de seçimlere katılabilecek. Böylece seçimde toplam 9 parti olacak. Seçime katılamayacak partilerin referandum faaliyetleri de sınırlı olacak. Erken hazırlık, erken seçim iddialarını da akla getirdi.

26.01.2017Gündem
AİHMden Kürtçe kongre kararı

AİHM'den Kürtçe kongre kararı

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Hak ve Özgürlükler Partisi’nin (HAK-PAR) 2004’teki kongresinde delegelerin Kürtçe konuşmalarını engelleyemediği gerekçesiyle hakkında hapis cezası verilen Semir Güzel’in ifade özgürlüğünün Türkiye tarafından ihlal edildiğine karar verdi.

14.09.2016Dünya
Anayasa Mahkemesinden iki parti hakkında suç duyurusu

Anayasa Mahkemesi'nden iki parti hakkında suç duyurusu

DSP'nin 2008, Hak ve Özgürlükler Partisi'nin 2008 ve 2009 yıllarına ait kesin hesaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesince iki parti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

13.04.2016Gündem
AYMden 2 parti hakkında suç duyurusu kararı

AYM'den 2 parti hakkında suç duyurusu kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), 2008 yılındaki mali hesap denetimi sonrası Demokratik Sol Parti (DSP), 2008 ve 2009 mali hesap denetimi sonrası ise Hak ve Özgürlükler Partisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi

13.04.2016Gündem
Bulgaristan ile ataşe krizi

Bulgaristan ile ataşe krizi

Bulgaristan yönetimi, 'diplomasi ile uyuşmayan faaliyetlerde bulunduğu' gerekçesiyle Türkiye'nin Burgaz Başkonsolosluğu'nda görevli ataşe Uğur Emiroğlu'nu 'persona non grata' ilan edince Türkiye'den karşı hamle geldi.

22.02.2016Dünya
Liderlerin sandığından hangi parti çıktı

Liderlerin sandığından hangi parti çıktı

1 Kasım Genel Seçimlerinde siyasilerin sandığından hangi parti birinci çıktı? Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun oy kullandığı sandıktan AK Parti, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sandığından da yine AK Parti birinci çıktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'nun oy kullandığı sandıktan en fazla oy CHP'ye çıktı.

1.11.2015Gündem
54 milyon seçmen oy kullanacak

54 milyon seçmen oy kullanacak

Türkiye, 26. Dönem Parlamentosunun üyelerini belirlemek üzere 1 Kasım'da sandık başına gidiyor. Seçimde, 54 milyon 49 bin 940 seçmen, cezaevlerinde kurulacak 358 sandıkla toplam 175 bin 6 sandıkta oy kullanacak.

29.10.2015Gündem
HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir için cenaze töreni düzenlendi

HAK-PAR Genel Başkanı Fehmi Demir için cenaze töreni düzenlendi

Mersin'de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir için Ankara'da cenaze töreni düzenlendi.

27.10.2015Gündem
39 vekillik için kıl payı hesaplar

39 vekillik için kıl payı hesaplar

Hürriyet'in, Demokrasi Denetçileri'ni temel alan "1 Kasım Aday Analizi" araştırmasını temel alan kapsamlı çalışmasına göre, 35 ildeki 39 seçim bölgesi çok kritik. Bu bölgelerdeki yüzde 0,39 ile yüzde 3 arasındaki oy değişimleri, 7 Haziran'a göre farklı dağılım çıkmasıne neden olabilir. 1 Kasım, ince hesapların seçimi olacak. AK Parti 7 Haziran’da çıkardığı 258 milletvekiline en az 18 sandalye daha eklemek istiyor. CHP, MHP ve HDP de kritik oy farklarıyla kazandıkları vekilleri kaptırmama peşinde. O nedenle her parti kıl payı hesaplar yapıyor. Hürriyet muhabirleri iki seçim arasındaki farkları, partilerin ince hesaplarını ve kritik illeri araştırdı. Tek parti iktidarı mı, koalisyon mu sorusunun yanıtını 35 ilde kıyasıya bir rekabetle çıkacak 39 milletvekilliği belirleyecek.

25.10.2015Gündem
Hak-Par Genel Başkanı Fehmi Demir trafik kazasında hayatını kaybetti

Hak-Par Genel Başkanı Fehmi Demir trafik kazasında hayatını kaybetti

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Demir'in ölümünden yaklaşık 2 saat sonra 1 Kasım seçimleri için yapmış olduğu propaganda konuşması TRT ekranlarına geldi. Kısa süre önce ölüm haberi gelen Fehmi Demir'i ekranlarda gören Hak-Par'lılar bu durum karşısında duygulandı.

25.10.2015Gündem
Hak-Par genel başkanı Fehmi Demir trafik kazasında hayatını kaybetti

Hak-Par genel başkanı Fehmi Demir trafik kazasında hayatını kaybetti

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.Alınan bilgiye göre, Mersin'in Tarsus ilçesi TEM Otoyolu Damlama mevkisinde meydana gelen kazada, HAK-PAR Genel BaşkanıFehmi Demir'in kullandığı otomobil, yol kenarında arızalanan arabasınıkontrol eden Avusturya vatandaşı Hacı Murat Doğu'ya çarptı. Kazada,kaygan yolda direksiyon hakimiyeti kaybolan otomobil bariyerlereçarparak durabildi. Fehmi Demir ile Hacı Murat Doğu kaza yerinde hayatını kaybetti. Demir ile Doğu'nun cenazeleri Tarsus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

25.10.2015Haber
Genel seçimler hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

Genel seçimler hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

1 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde

22.10.2015Bilgi
Tüm partiler anlaştı: İstanbulda 1 Kasım için centilmenlik anlaşması

Tüm partiler anlaştı: İstanbul'da 1 Kasım için centilmenlik anlaşması

İstanbul Valiliği'nde parti temsilcileriyle yapılan toplantıda, parti binaları ve seçim bürolarının çevresi ile İlçe Seçim Kurulları'nca gösterilecek yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart gibi materyallerin asılmaması, ayrıca ibadethaneler, hastaneler ile okul, yurt ve pansiyonların etrafında hoparlörlerle anons, duyuru ve propaganda yapılmaması konusunda oy birliği ile mutabakata varılarak centilmenlik kararı alındı.

9.10.2015Gündem
Partilerin pusuladaki yeri belli oldu

Partilerin pusuladaki yeri belli oldu

1 Kasım tarihinde yapılacakseçimlerde kullanılacak oy pusulalarında AK Parti 20., CHP 4., MHP 13.,HDP ise 17. sırada yer alacak.Diğer partilerin sırası ise şu şekilde; “Millet Partisi 1. sırada, Vatan Partisi 2. sırada, Genç Parti 3.sırada, Hak ve Adalet Partisi 5. sırada, Merkez Parti 6. sırada, Hak veÖzgürlükler Partisi 7. sırada, Saadet Partisi 8. sırada, Demokratik SolParti 9. sırada, Demokrat Parti 10. sırada, Bağımsız Türkiye Partisi 11.sırada, Anadolu Partisi 12. sırada, Halkın Yükseliş Partisi 14. sırada,Halkın Kurtuluşu Partisi 15. sırada, Liberal Demokrat Parti 16. sırada,Muhafazakar Yükseliş Partisi 18. sırada, Büyük Birlik Partisi 19.sırada, Adalet ve Kalkınma Partisi 20. sırada, Türkiye Komünist Partisi21. sırada, Komünist Partisi 22. sırada, Demokratik Gelişim Partisi 23.sırada, İlk Parti 24. sırada, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve KalkınmaPartisi 25. sırada, Doğru Yol Partisi 26. sırada, Millet ve AdaletPartisi 27. sırada” 

13.09.2015Haber
1 Kasım seçimlerine katılacak partiler yayımlandı

1 Kasım seçimlerine katılacak partiler yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanan, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’ne katılacak partilerin yer aldığı liste, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

28.08.2015Gündem
YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı

YSK kesin seçim sonuçlarını açıkladı

YSK, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan 25. dönem milletvekili genel seçimi ile ilgili olarak kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Buna göre AK Parti 258, CHP 132, MHP 80, HDP 80 milletvekilliği kazandı.

18.06.2015Gündem
Gurbetçi oylarının oranları belli oldu

Gurbetçi oylarının oranları belli oldu

Milletvekili genel seçimlerinde, yurtdışı temsilcilikleri ve gümrük kapılarındaki sandıklarda, AK Parti 519 bin 474, HDP 211 bin 299, CHP 179 bin 277, MHP 96 bin 377 oy aldı.

10.06.2015Avrupa
İstanbulda resmi olmayan kesin sonuçlar

İstanbul'da resmi olmayan kesin sonuçlar

İstanbul'da 25. dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin resmi olmayan kesin sonuçlar belli oldu.

8.06.2015Gündem
Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları Açıklandı

Seçim Sonuçları - Türkiye Geneli Seçim Sonuçları Açıklandı

Seçim sonuçları artık tamamlanmak üzere. Sandıkların büyük çoğunluğu açıldı. Seçim sonuçlarına göre Ak Parti yine birinci parti. Seçim sonuçlarından çıkan diğer önemli sonuç ise HDP'nin barajı geçmiş olması. CHP ise seçim sonuçlarına göre istediğini alamamış gibi gözüküyor. İşte 2015 Genel Seçimlerinde şu ana kadar sandıklardan çıkan sonuçlar.

7.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Külliye'de bir kral...

SUUDİ Kralı Ankara ziyaretinde askeri törenle karşılanmış, Cumhurbaşkanı uçağın kapısında karşılamış.

12.04.2016

Türkler Rusya’da üvey evlat gibi ortada kaldı

UÇAK düşürme olayından sonra biz Türkler buralarda üvey evlat gibi ortada kaldık!

11.02.2016