MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 691 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

Erdoğan: Devlet üzerine düşeni yaptı

Erdoğan: Devlet üzerine düşeni yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 1 Mayıs'ta arzu edilmeyen neticelerin doğmasının dayatmalardan kaynaklandığını belirterek, “Biz, işçilerimizin 1 Mayıs'ı kutlamaları yönünde herhangi bir endişe taşımadık, taşımıyoruz. Yalnız, bir hukuk devleti içerisinde yasalar neyi emrediyorsa bu çerçeve içerisinde yapmalarına ve bu tür törenleri yaparken de her türlü destekleyici bu noktada yardımı vermeye de hazır olduğumuzu hep söyledik” dedi.

2.05.2008Gündem
Unakıtandan sanayicilere: Sendikalar orada yürüyor, sizden ses yok

Unakıtan'dan sanayicilere: Sendikalar orada yürüyor, sizden ses yok

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis toplantısının konuğu olan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, emeklilik yaşının düşürülmesi gibi geçmişte çıkarılan yasalara sanayicilerin ses çıkarmamasını eleştirdi.

26.03.2008Gündem
Kelime-i Sehadet’in yerini türban almış

Kelime-i Sehadet’in yerini türban almış

CHP lideri Deniz Baykal, Türkiye’ye yabancı menşeli bir kıyafetin İslamiyet’in özü gibi dayatıldığını öne sürerek, "Türban, sanki İslamiyet’in temel tarifi... Kelime-i Şehadet’in yerini türban almış gibi..." dedi. Baykal, dün gazetecilere türbanla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

31.01.2008Gündem
Özgür Kızdan 5 yılda kurtuldum

Özgür Kız'dan 5 yılda kurtuldum

Reklam filminde canlandırdığı "Özgür Kız" karakteriyle ünlendikten sonra albüm çıkaran Nil Karaibrahimgil, bu durumun yarattığı dezavantajı InStyle dergisine anlattı.

28.06.2007Kelebek
Çocuk yapmaktan korkuyorum

Çocuk yapmaktan korkuyorum

Bu ay, önce Montreal Caz Festivali’nde, ardından da Alaçatı Babylon’da konserler verecek olmanın heyecanını yaşayan Nil Karaibrahimgil, InStyle dergisi için objektif karşısına geçti. Nil, "Çocuk çok farklı bir sorumluluk, henüz yapmaktan korkuyorum" dedi.

28.06.2007Kelebek
Herkes ’hadi sizi affettik’ diyor

Herkes ’hadi sizi affettik’ diyor

CHP Lideri Baykal, DSP ile birleşmeye düşündüğünün ötesinde destek olduğunu belirterek, "Vatandaşlar, ’Burnumuzdan getirdiniz, ama hadi sizi affettik, iyi ki yaptınız’ diyor. Sitemler bitti" dedi. Baykal, DSP Lideri Sezer ve Rahşan Ecevit’e teşekkür ziyareti yapacak.

18.05.2007Gündem
Erdoğan: Seçime karşı çıkmak samimiyetsizlik

Erdoğan: Seçime karşı çıkmak samimiyetsizlik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, erken seçimin Eylülde yapılmasına ilişkin görüşlere tepki göstererek, “Seçimin zamanı Eylül olur mu? Zaten Kasımdı normalde. Hani 'öne çekelim' deniyordu.Bu bir samimiyet testidir, bir samimiyet sınavıdır” dedi.

3.05.2007Gündem
Arınçın anlattığı pehlivan fıkrasındaki çırak kim

Arınç'ın anlattığı pehlivan fıkrasındaki çırak kim

Bülent Arınç Köşk adayının tespitinde yaşanan olayları bir pehlivan fıkrası ile anlattı.

26.04.2007Gündem
Bizden Avrupa şampiyonu çıkmaz

Bizden Avrupa şampiyonu çıkmaz

Siz sordunuz, Türk futbolunun Avrupa'daki elçisi Şenes Erzik yanıtladı. İşte Dijital Taraftar Ropörtajı...

17.04.2007Spor
Petek Gülşene laf attı

Petek Gülşen'e laf attı

Geleceğin Çocukları Vakfı yararına Reina'da düzenlenen etkinliğe katılan Petek Dinçöz, Reha Muhtar'la ilişkisiyle gündeme gelen Gülşen'e laf attı.

20.07.2006 Kelebek

Yazar Sonuçları

Alaton, Şahenk ve Akın nasıl komünist oldu!

İlk işaret fişeği 18 Nisan'da İshak Alaton'dan geldi.

6.05.2008

Farazi bir kitap bölüşümü

Üç hafta önce size sinyalini verdiğim gibi, içimi bendeniz öte tarafa göçtükten sonra çocuklarımın kütüphanemi ne halt eyleyecekleri endişesi kemiriyor.

22.03.2008

Ne yapacağım ben Allah aşkına

BENİM gibi kişisel özgürlüğüne fena halde düşkün olan biri, şimdi kalkıp hiç utanıp sıkılmadan, "18 yaşını bitirmiş genç kızların üniversitelerde kılık kıyafetine bal gibi de karışılır" mı diyecek?

9.02.2008

Bize demokrasi ve laiklik yetmiyor… Biraz da empati gerekiyor…

Bu coğrafyada her konu, bir orta okul münazarasındaki gibi tartışılmak zorunda mı?

18.01.2008

Ben sadece Ayşe’yim

Bıcır bıcır. Konuşuyor da konuşuyor. Tatlı. Okurken canlandırdığınız kadından farklı. Ukala değil. Yaşı gibi. Kendi gibi.

23.11.2007

Acayip güzel acılar yaşadım

Konuşmaya ikna edinceye kadar canım çıktı. "Kimseyle konuşmadım bunca ay, konuşmam" dedi. Ağzından girdim, burnundan çıktım.

18.11.2007

Cumhuriyetçi üniforma

Üstelik, belki de o üniformaların köken itibariyle, üzerinde güneş batmayan "Majesteleri İmparatorluğu"ndaki en soylu kolej ve üniversitelere uzandığını hatırlayarak, "Yahu, kremanın bile kaymağı ve aristokrasinin daniskası olan okul üniforması adetiyle cumhuriyetçiliği irtibatlandırmak nasıl mümkün olur?" diyorsunuz.

10.11.2007

Eşi türbanlı birinin Çankaya’ya çıkması yanlış olur

İnanılmaz bir "zihin kirlililiği" var... Belki de daha çok, "bulanık zihinlerin" kirlettiği tehlikeli bir satrancın yeraltından gelen sinsi hamlelerini yaşıyoruz. Bu hafta bu kritik soruların cevaplarını arayacağız. Sorular iki bölüme ayrılıyor...

12.08.2007

Roka Birleşik Devletleri

Mutfak konusuyla ilgiliyseniz bilirsiniz, Türkiye’de hemen herkesin Türk mutfağının tanıtılmasıyla ilgili mutlaka bir fikri vardır.

4.08.2007

CHP’den gitmesi gerekenler

SEÇİMLERDEN en olumsuz etkilenen partinin CHP olduğu ortada.

Sonuç, "Vurun abalıya" hesabı CHP Lideri Deniz Baykal üzerinde yeniden tartışma yarattı; güçsüzlüğü başından belli muhalefet yeniden hareketlendi.

1.08.2007

Prof.Dr. Köfteci Kasap Elektrikçioğlu

Bizim mahallede, bir Ali Abi vardı. Ali Abi’ nin manavı vardı ama, aynı zamanda kasaptı, ve aslen, babadan yadigar elektrikçiydi.

12.06.2007

Bunlar da hukukçularımız

HÁKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK) dünkü toplantıya da katılmayan -böylece kurulun toplanmasını engelleyen- Adalet Bakanlığı Müsteşarı Fahri Kasırga hakkında Yargıtay Birinci Başkanlığı’na "suç duyurusu" yapmaya karar vermiş ve bu amaçla bir de tutanak düzenlemiş.

22.03.2007

Kişisel yazı

Sevgili günlük;
İki gün sonra, tastamam 35 yaşımı dolduruyorum.

10.02.2007

Trençkot altında Kazablanka

Burberry marka, tıpkı otomobildeki bir Bentley yahut Jaguar gibi, kalburüstü giyim kuşamın sembolü haline geldi. Zaten şimdi hatırlamaya çalışıyorum da, Bogart’ın dışında kimler aynı "Burberry" trençkotla modern mitoslara dahil olmadı ki!

3.02.2007

Keşke bu iş çete işi olsa

KİM var bu işin arkasında?

21.01.2007

Gürtuna'dan AKP'ye 'gözü dönmüşler' tepkisi: "Rantiye hırsıyla İstanbul peşkeş çekiliyor"

6.1.2007 tarihli Hürriyet Gazetesi’ndeki köşenizde “13 koruya nasıl bakılıyor” ara başlıklı yazınızda belirtilen; İBB tarafından İstanbul korularındaki yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada ifade edilen “Geçmişte koruların bakımı için çalışma yapılmadığı” iddiası doğru değildir.

13.01.2007

Kurşun sık daha iyi

Siyah beyazlılar Antalya’da oynadığı iki maçta da özlenen performansa ulaşamadı. Ve Tigana diyor ki... ’Eğer bir sakatlık yaşanırsa, F.Bahçe ile başa çıkamayız.’ Bu, Beşiktaş taraftarına söylenecek söz mü?

12.01.2007

İlk veli toplantım

Küçük yaşta çocuklarımızı yuvaya ya da kreşe vermeye başladığımız zaman, sadece çocuğumuzun değil, bizim de ufkumuz genişliyor.

15.12.2006

Ona ilk öğrettiğim kelime Hayırlısı olsun!

Nevin’in numarasını çevirdiğimde, "Bir dakika müsaade et, bisikletteyim, park edip seni ararım" dedi. Şaka yapıyor zannettim.

9.12.2006

Bizim de Papa’dan beklentilerimiz var

Herkes Türkiye’den bir şeyler bekliyor. Bizim beklentimiz de, Papa’nın “Müslüman Türkiye AB’ye giremez” anlamına gelen eski açıklamasını düzeltmesi veya -hala fikrini değiştirmediyse- ısrar etmesidir. Ama Papa’nın bu konudaki görüşünü açıkça öğrenmek istiyoruz.

28.11.2006

Arjantin’de Fener’i izlemek

İstanbul’u kar götürürken Buenos Aires yaza hazırlanıyor.

5.11.2006

Nobel'i hak etmek

ORHAN Pamuk ile ilgili yazılara istinaden size Nobel ödülleri tarihinden küçük bir öykü anlatmak istiyorum.

14.10.2006

Kısa mesaj cmhryti

Ericsson iki bin kişiyi kapsayan bir araştırma yaptırmış. Durum şu: Aylık mesajlaşma ortalamasında (yüzde 81) çoktan diğer Avrupa ülkelerini sollamışız.

10.10.2006

Özgür ve mutlu iki kadın

Pek çok tekniğin uygulayıcısı olan Güneş Tan Akdoğan ve kızı Ebru Feyizoğlu, ekimde Sırp psikolog Slavanski’nin geliştirdiği Deep Peat adlı semineri İstanbul’da düzenleyecekler. Kendileriyle anne-kız-enerji sohbeti yaptım...

2.10.2006

Parola Atatürk işaret 'Ne mutlu Türküm diyene'dir

KİMİN ipi kimin elinde, kimin eli kimin neresinde?

Herkes bir şeyler söylüyor. Bir daha anlatıyorum.

28.09.2006

Babalar

Üslubuna kurban olduğumuzun Başbakan’ı yine mühim beyanatta bulunmuş:

23.09.2006

Şeyhülislam Ruhat Hanım

Ruhat Mengi ikidir, Vatan gazetesinden bana soru patlatmakta...

29.08.2006

Zapsu’ya nasihat

TAMAM, yaşça küçüğüm.

Bu nedenle size nasihat etmem, en azından adaba aykırı ve racona terstir.

22.07.2006

Hadi Çaman’ın salonuna dokunmayın

TEŞVİKİYE Caddesi’nin üstündeki bir binanın duvarında 16 yıldır bir tabelaya rastlarız.

7.06.2006

Reklam Kurulu’ndan sansür

DÜN Vahap Munyar’ın yazısından öğrendim. Reklam Kurulu "habere de" ceza kesmeye başlamış. Özellikle de reklamı yasak olan ilaç ve sigara haberlerine. Reklam Kurulu reklamın yasak olduğu iki sektörde parayla haber yapıldığını düşünüyormuş.

21.05.2006

Sürprizsiz bir Anneler Günü

Anneler Günü, hediye alıp verme gününe dönüşünce, biz de ailece durumu biraz abarttık.

11.05.2006

Öngörülemeyen büyüme

BİR ekonominin gidişatı izlenirken, bakılması gereken ilk ve en önemli gösterge "büyüme" yüzdesidir.

4.04.2006