MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 696 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

Kafes’te üçüncü oturum da gergin başladı

Kafes’te üçüncü oturum da gergin başladı

KAFES Operasyon Eylem Planı Davası'nın üçüncü oturumu da ilk iki oturumuda gibi gergin başladı. Davanın tutuksuz sanığı Binbaşı Metin Fidan ile davanın görüldüğü Beşiktaş adliyesindeki görevli polis memur arasında tartışma yaşandı. Duruşmaya katılmak için saat 09.00’da eşi ile adliyeye gelen Binbaşı Metin Fidan duruşma başlamadan önce söz alarak kendisine hakaret ettiğini öne sürüdüğü polis memurunu Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurahmanoğlu’na şikayet etti.

18.06.2010Gündem
Bartın dağlarında atlı safari

Bartın dağlarında atlı safari

Mimar Derya Aydan (24), geçen haziranda Bartın’ın sahil kasabası Mugada’dan, Kastamonu’nun Daday İlçesi’ne gitmek üzere dört kişilik atlı grupla yola çıktı. Kuş uçumu 100 kilometrelik orman yolunda güzel bir yolculuk planlarken, beklemediği bir macera yaşadı. İzlenimlerini Hürriyet Seyahat okurları için yazdı.

16.05.2010Seyahat
Selçuk 10 yıl daha Fener’de

Selçuk 10 yıl daha Fener’de

Galatasaray’da meşhur atasözleri vardır.

30.03.2010Yazarlar
Aksu: Ana muhalefet aymazlık içinde

Aksu: "Ana muhalefet aymazlık içinde"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, “Kendisini sosyal demokrat zanneden Ana Muhalefet Partimiz, tıpkı eski zamanlarındaki anlayış içinde 'acelesi yok, bir gün memlekete demokrasi lazım olursa onu da biz getiririz' aymazlığı içinde” dedi.

26.03.2010Gündem
Hükümet IMF ile neden anlaşmadı

Hükümet IMF ile neden anlaşmadı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'nin içinde bulunduğu aşamada, Uluslararası Para Fonuyla (IMF) yapılacak bir anlaşmanın getirebileceği kredibilite katkısının çok fazla olmayacağını söyledi.

17.03.2010Ekonomi
Başkentte ulaşım fiyatları 6 yıl öncesine döndü

Başkent'te ulaşım fiyatları 6 yıl öncesine döndü

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı çalışan EGO ve özel halk otobüsleri ile minibüslerde ulaşım ücretlerinde altı yıl öncesine dönüldü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ulaşımda indirime ilişkin alınan mahkeme kararının, Ankara Büyükşehir Belediyesi için kaos anlamına geldiğini söyledi. Gökçek, bu uygulamadan ötürü zarar ettiklerini ifade etti.

2.03.2010Ekonomi
Başbakandan İnönüye diktatör benzetmesi

Başbakan'dan İnönü'ye diktatör benzetmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Memur-Sen'in düzenlediği, “Uluslararası Demokrasi Kongresi”nin açılışında konuştu.

25.01.2010Gündem
Ada’dayım gelin bir çay içelim

Ada’dayım gelin bir çay içelim

Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ofisine doğru giderken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni telefon açıp, “Jetleriniz uçağımızı taciz etti” diyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yanıtı, “Sayın Bakan ben şu anda Kıbrıs’tayım. Çözümü konuşuyoruz. Hadi siz de gelin Ada’da bir çay içelim. Bunları konuşalım” oluyor.

2.09.2009Gündem
Konser provokasyonu tatlıya bağlandı

Konser provokasyonu tatlıya bağlandı

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, Topkapı Sarayı'ndaki konseri sırasında dışarıda yaşanan olaylar nedeniyle Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür'ün kendisine çiçek vermesine ilişkin, “Bana çiçek getirdiler, teşekkürle kabul ettim ve böylece bu hadise tatlıya bağlanmış oldu” dedi.

15.07.2009Gündem
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
Burada doğdu burada batacak

Burada doğdu burada batacak

Bir kamyonetin kasasından Kasımpaşalıları selamlayan Kılıçdaroğlu, "Şu an Başbakan’ın hayatının büyük bir bölümünü geçirdiği AKP’nin kalesi Kasımpaşa’dasınız. Halkın ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi: "İlgiyi görüyorsunuz. Başbakan burada doğdu, burada batacak."

16.03.2009Gündem
Baykal: İktidar oldun ama adam olamadın

Baykal: İktidar oldun ama adam olamadın

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Sinop'ta, partisince düzenlenen mitingde halka hitap ediyor. İşte Baykal'ın konuşmasından satır başları:

28.02.2009Gündem
‘Yetenekli ve güzel’ olarak anılmak isterim

‘Yetenekli ve güzel’ olarak anılmak isterim

Ayçin İnci, tiyatro ile dizi oyunculuğunu kıyasladı:

9.02.2009Kelebek
Şevket kadar saf değilim

"Şevket kadar saf değilim"

Bir Reşat Nuri Güntekin klasiği olan Yaprak Dökümü, dizi olarak ekranlara geldiği günden bu yana birçok kişiyi televizyon başına kilitliyor. Evin tek oğlu ‘Şevket’ rolünde oldukça başarılı bir performans gösteren Caner Kurtaran’ı daha önce ‘Kırık Kanatlar’ dizisinde ve ‘Kurtlar Vadisi Irak’ filminde de izlemiştik. Yakışıklı oyuncu Caner Kurtaran nam-ı diğer ‘Şevket’le; oyunculuğundan hayatına kadar her konuda konuştuk.

2.12.2008Kelebek
Tapu tepeden tırnağa imaj değiştiriyor

Tapu tepeden tırnağa imaj değiştiriyor

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, vatandaşta “güven yaratabilmek” amacıyla kurumun imajını yenilemeye hazırlanıyor.

28.09.2008Ekonomi
Baykaldan Ermenistan eleştirisi

Baykal'dan Ermenistan eleştirisi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Ermenistan’a gidiş kararını eleştirdi ve “Bari Ermenistan’a gitmişken soykırım anıtına da çelenk koysun” dedi.

4.09.2008Gündem
Küpeli, uzun saçlı o polis nerede

Küpeli, uzun saçlı o polis nerede?

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Mustafa Balbay ile polisler arasında ilginç diyolaglar yaşandı.

4.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Komploları deviriyorum

BAKKALA giriyorum, bu konuşuluyor...

9.05.2010

Ödül töreninde 5 iyi, 5 kötü

Bu yıl 3’üncüsü yapılan Yeşilçam Ödülleri bugüne kadar izlediğim en derli toplu, en organize ödül töreni oldu.

24.03.2010

Aldatıp yakalanmayan erkek de mi aptal?

Birkaç gün önce gazetelerde epey saçma bir araştırmaya yer verilmişti.

4.03.2010

Ah be Tarkaaannnnn!

Daha birkaç gün önce eski ama eskimeyen, insanı alıp götüren bir şarkısına kendimden geçerek eşlik etmiştim.

1.03.2010

İkinci Hintnâme

ŞU Hint diyarından işte size hem hakiki, hem de mecâzi anlamında bir ahiret sorusu:

Kuzum, dün sözünü ettiğim “nirvana” nedir? Hadi cevabı da kendim vereyim.

9.02.2010

Aşk, benim kör atlı topal süvarimdir Kimseye hesap vermem, gelince atlar giderim

İnanamıyorum o kadın, bu kadın mı?

Bir yıl önce, yıkılmış dağılmış bir haldeydi...

30.01.2010

TSK’nın kıymetini bilin

BİNLERCE yıldır bu toprakların semalarında ay-yıldızlı bayrak dalgalanır. Onun gölgesinde aileler kurulur, yaşamlar sürdürülür, insanlar Allah’a olan ibadetlerini yerine getirirler...

26.01.2010

Kardeşim popondan mı çıktı anne?

Kızıma hamile kaldığımda, Emre Berent’e bu durumu anlatmaya karar verdiğimizde, gelecek olası soruları aklımızdan geçirip “Nasıl oldu?” açıklamasını da nasıl yapacağımızı araştırmaya başladık...

22.01.2010

‘Ejder Kapanı’na gidilir, çünkü...

Uğur Yücel müthiş oynamış! Her sahnesi, her repliği, her bakışı, filmdeki karakter için değiştirdiği ses tonu; kısacası Yücel’in oyunculuğundaki her ayrıntı olağanüstü. “ışte budur” diyorsun her seferinde.

21.01.2010

Herkesin iki oy hakkı olmalı

PAZAR sabahı eşim Tansu ile çok ilginç bir sabah sohbeti yapıyoruz.

“Bir dahaki seçimde oyumu Türkiye Komünist Partisi’ne vereceğim” diyor.

8.12.2009
Yakalanmışım

Yakalanmışım

Vay vay vay...

“Hürriyet.com.tr”da benim yazım, yanlışlıkla Ahmet Hakan imzasıyla yayınlanmış.

5.12.2009

Havanda su dövdük

SİYASİ iktidarın “Açılım” projesinin Meclis’teki görüşmelerini izleyenler gördüler:

14.11.2009

Erdoğan, tehlikeli sulara giriyor…

Başbakan’ın İsrail’e yönelik eleştirileri, ilk günlerde fazla bir tepki bulmamış, bunun geçici bir gerilim olduğu sanılmıştı. Ancak Erdoğan’ın tempoyu arttırması ve fırsat buldukça İsrail’i terslemesi, İran gezisi ve Tahran’da yaptığı açıklamalar, yavaş yavaş bazı çevrelerde kaşların kalkmasına ve soruların sorulmaya başlamasına yol açıyor. Türkiye’deki Yahudi cemaatinden başlayıp, Washington’a kadar uzanan bu sorgulama, Erdoğan ile ilgili soru işaretlerini yeniden arttırıyor.

29.10.2009

Genel Sekreter’in satır araları

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan’ın geçtiğimiz hafta belediye muhabirleriyle yaptığı sohbet toplantısında metroyla ilgili sözleri konuşuldu.

12.10.2009

Erkeği eğiten kadındır

Cameron Diaz’a benzeyen Meral Kaplan adlı manken oyuncumuz demiş ki; “Sevgilimle 1,5 yıldır birlikteyim ve bir tokadını bile yemedim”...

23.09.2009

Başın öne eğilsin Can

Can Dündar, Bebek’te Deniz Taksi’de sevgilisiyle öpüşürken yakalandı ya...

19.09.2009

Twestival’i duydunuz mu?

Evvelki gün Twitter sayfamda (www.twitter.com/mkarakartal) “Twitter hayırlara vesile olacak” dedim, arkadaşlarımı meraklandırdım.

8.09.2009

Ada’dayım gelin bir çay içelim

Lefkoşa’da KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ofisine doğru giderken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni telefon açıp, “Jetleriniz uçağımızı taciz etti” diyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yanıtı, “Sayın Bakan ben şu anda Kıbrıs’tayım. Çözümü konuşuyoruz. Hadi siz de gelin Ada’da bir çay içelim. Bunları konuşalım” oluyor.

3.09.2009

ABD ile ortaklığın şartı gelişmiş piyasa ekonomisi

OBAMA’nın ortaya attığı "model ortaklık" tanımını daha çok konuşacağız. Obama’nın açıklamalarından, bu tanımın içinin henüz tam olarak doldurulmadığını, zaman içinde işbirliği yapılacak alanlarla birlikte doldurulup geliştirilmeye çalışılacağını anlıyoruz.

8.04.2009

Bir AKP’liye, ’Eşinizi seksi buluyor musunuz’ diye neden sorulamaz?

HADİ başkasının eşini sorsam anlayacağım...

Ama hayır...

Kendi eşini soruyorum.

24.03.2009

Gökçek ayıp ediyor

GEÇEN akşam Tarafsız Bölge’de Melih Gökçek, rakibi Murat Karayalçın’a ağzına geleni söyledi...

11.03.2009

- Size bayılıyorum - ESTAĞFURULLAH

Sizi bilmem ama ben bu adama gerçekten bayılıyorum. Komedi Dükkanı’na ölüyorum. Anırarak filan gülüyorum.

21.02.2009

Darbeyi sadece askerler mi yapar

TSK son yıllarda bazı çevreler tarafından neden yıpratılıyor?

17.01.2009

Farklı bir dünya

ÇOĞUNUZ o dünyada yaşamıyorsunuz ama en azından okuyorsunuz.

17.01.2009

Kim kimi uyutuyor?

BİZİM mi gözlerimiz bizi aldatıyor yoksa Çocuk Esirgeme Kurumu’nun (SHÇEK) yurt ve yuvalarındaki 12 bin 500 çocuğun iyi bakımından, korunmasından, iyi birer birey olarak yetiştirilmelerinden sorumlu olan Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’nun gözleri mi ona yalan söylüyor, doğrusu anlamakta zorlanıyoruz.

3.11.2008

Bülent Hanım böyle bir kavanoz var mı

Dün Bakırköy Capacity Alışveriş Merkezi’ndeki "Hafta Sonu Magazin Tarihi Sergisi"ni gezdim.

24.10.2008

Baykal’ın karşısına neden çıkamıyor?

ÇIKAMIYOR çünkü...

2002’de "masumiyet çağı"nı yaşıyordu... Önü kesilmişti, haksızlıklara maruz kalmıştı, mağdur edilmişti, mazlum olmuştu... 2008’de ise "masumiyet", müzeye kaldırıldı...

2.10.2008

Gece yarısı bildirileri olmayacak

HERKES soruyor:- Org. İlker Başbuğ nasıl bir strateji uygulayacak? Üslubu nasıl olacak?

10.08.2008

Böyle erkekler de var

BOŞANAN kadınlara ait KEY’lerin (Konut Edindirme Yardımı), boşandıkları kocaya ödenmesi, hafta içinde en çok tartışılan konulardan biriydi.

2.08.2008

Hrant Dink-Ergenekon; Laubalilik-Ciddiyet

Hrant Dink cinayeti davasını ilk kez izledim. Bir yıldır her duruşmaya gitmiştim ama duruşma salonuna girmemiştim. Sanıklardan Ogün Samast’ın 18 yaşını doldurmamış olması nedeniyle, duruşmalar kapalı yapılıyordu. Ogün Samast, bayağı “büyümüş”, epey kilo da almış ve bu arada 18 yaşını da doldurmuş. Duruşma açık yapılınca, ben de izleyenlerden biri olabildim.

7.07.2008