MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 696 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

Yıkılmadık, ayaktayız

"Yıkılmadık, ayaktayız"

Düzce'de kamp yapan Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

7.07.2011Futbol
Arınçtan açıklamalar

Arınç'tan açıklamalar

Arınç, NTV'de yayımlanan Seçimin Ardından programında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı.

30.06.2011Gündem
Bayrak siyaseti yapıyorum

Bayrak siyaseti yapıyorum

Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Bayrak siyaseti yapıyor” sözlerine Erzurum’dan yanıt verdi, “Eğer tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet demekse bayrak siyaseti yapıyorum” dedi. Konuşmasına, “Hele Dadaş, eyi misen, hoş musan” sözleriyle başlayan Erdoğan, şöyle konuştu:

10.06.2011Gündem
Demokratik plastik patlayıcıya rastlamadım

Demokratik plastik patlayıcıya rastlamadım

AK Parti kurmayları genel seçimler öncesinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

4.06.2011Gündem
CHPli Topraka sert sözler

CHP'li Toprak'a sert sözler

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Binnaz Toprak'ı adını anmadan eleştirdi. Erdoğan, ''CHP'nin bir tane profesör milletvekili bayan İstanbul'daki Zincirlikuyu Mezarlığı'nın kapısında 'Her nefis ölümü tadacaktır' ayeti var, diyor ki çok tiksindirici. Sen profesör, ilim insanı, ilim kadını olabilirsin ama irfan sahibi olamamışsın'' dedi. Miting sonrası Rize Valiliği'ni ziyaret eden ve burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Suriye'de bir mezhep çatışması yaşanmasından endişe ettiklerini belirtti.

14.05.2011Gündem
Batum: Kaset olayları sistematik

Batum: "Kaset olayları sistematik"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, kaset ve dinleme olaylarının “sistematik olduğunu” ileri sürerek, “AKP'nin, Türkiye'de siyaseti buraya getirdiğine inanıyorum” dedi.

9.05.2011Gündem
Tekin: Türkiyenin sorunu türban değil

Tekin: Türkiye'nin sorunu türban değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Dinimizde haram var mı? Yoksulluk var mı? İftira var mı? Yalan var mı? Bunlar yok, ama hepsi bunlarda var. Onun için kimse bunu yemeyecek, Türkiye'nin sorunu (türban) bu değil, Türkiye'nin sorunu işsizlik, yolsuzluk, yoksulluktur” dedi.

3.05.2011Gündem
Sağlık Bakanı: Danıştaya itiraz edeceğiz

Sağlık Bakanı: Danıştay'a itiraz edeceğiz

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Danıştay 5. Dairesinin, Sağlık Bakanlığının “Tam Gün Kanunu” işleminin, “Kamuda görevli hekimlerin muayenehane açamayacaklarına” ilişkin bölümünü iptali kararıyla ilgili olarak, "Hükümet olarak, Sağlık Bakanlığı olarak. Danıştay İdari Dava Dairelerine hemen itiraz ediyoruz." dedi.

8.04.2011Gündem
AK Parti’nin hedefi birinci parti olmak

AK Parti’nin hedefi birinci parti olmak

Ak Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, basın mensuplarıyla, Kordon’da kahvaltı yaptı, Özdemir Asaf’tan şiirler okudu.

22.03.2011Ege
Benim Kabem insandır

Benim Kabe'm insandır

Engin gönüllü olmanın, mütevazılığın bir mertebesi varsa onun en yüksek katında oturan bir bilge kişi o. "Garip" mahlasıyla bestelediği aşk türküleri, göğüs parçalayan avazları, 15 dakikayı aşan uzun havalarıyla Anadolu kültürüne damgasını vuran bozlak ustası, Yaşar Kemal'in deyimiyle "Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş'tan sözediyoruz.

21.03.2011Gündem
Benim Kabem insandır

Benim Kabe'm insandır

Engin gönüllü olmanın, mütevazılığın bir mertebesi varsa onun en yüksek katında oturan bir bilge kişi o. "Garip" mahlasıyla bestelediği aşk türküleri, göğüs parçalayan avazları, 15 dakikayı aşan uzun havalarıyla Anadolu kültürüne damgasını vuran bozlak ustası, Yaşar Kemal'in deyimiyle "Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş'tan sözediyoruz.

21.03.2011Gündem
Başbakandan Kılıçdaroğluna sert cevap

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na sert cevap

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün kendisiyle ilgili açıklamalarını değerlendirirken, “Eğer hastaneye gitmesi gereken birisi varsa kendisidir. Kısa zamanda bir tedaviye ihtiyacı var” dedi.

24.01.2011Gündem
Burhan Kuzuya bu kez çiçek attılar

Burhan Kuzu'ya bu kez çiçek attılar

Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulunun açılışına katılan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ya, konuşmasını yaptığı sırada öğrenciler çiçek attı.

22.12.2010Gündem
Demirörenden transfer müjdesi

Demirören'den transfer müjdesi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, merak edilen soruları yanıtladı.

7.12.2010Futbol
Gökçek: Metro çalışmaları nüfusa göre yapılacak

Gökçek: Metro çalışmaları nüfusa göre yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, metro çalışmalarına Sincan ve Keçiören hatlarından başlanacağını bildirerek, “Son olarak Çayyolu metrosu yapılacak. Çalışmalar nüfusa göre yapılacak. Buna siyasi anlam koymak mantıksız bir şey” dedi.

21.10.2010Gündem
Yener benim şövalyem

Yener benim şövalyem

“İpek Tuzcuoğlu hamile” dediler, “Reklam aşkı” dediler... Merak ettim, Muğla’ya “Dürüye’nin Güğümleri”nin setine gittim. Karşımda sanki 17 yaşında aşık bir çift vardı; devamlı birbirlerine dokunan, gözleri aşkla dolu, biri yememişse, diğerinin boğazından lokma geçmeyen... İşte İpek Tuzcuoğlu ve Yener Gürsoy’un kısa sürede nikâh masasına taşınan aşk hikayeleri...

16.10.2010Kelebek
Her oyuncuyu getirebilirim

"Her oyuncuyu getirebilirim"

Beko Basketbol 1. Lig'de mücadele edecek olan Medical Park Trabzonspor'un kulüp asbaşkanı Zeyyat Kafkas, bu sezon maçlarını oynayacakları salonda daha çok bayan taraftar olacağını söyledi.

14.10.2010Basketbol
Ankarada sürpriz buluşma

Ankara'da sürpriz buluşma

Ankara'da sürpriz bir buluşma gerçekleşti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu TESK Genel Kurulu öncesinde bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, gazetecilere 10 dakika süren sürpriz buluşmada başörtüsü konusunu görüştüklerini söyledi. Kılıçdaroğlu, ne konuştuklarına açıklık getirmedi ama CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi görüşmenin ayrıntılarını anlattı. Hamzeçebi, Başbakan'ın ''Başörtüsü sorununu çözelim'' teklifine Kılıçdaroğlu'nun ''Ne dediysek o. Sözlerimizin arkasındayız'' yanıtını verdiğini söyledi.

27.09.2010Gündem
Diyarbakırda ne konuşacak

Diyarbakır'da ne konuşacak

Erdoğan, Show TV'de Siyaset Meydanı'nda Ali Kırca ile Tuba Atav'ın sorularını yanıtladı.

24.08.2010Gündem
KPSSdeki iddialar Köşk yolunda

KPSS'deki iddialar Köşk yolunda

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS-2010 sınavlarının ciddi iddialar sebebiyle şaibeli bir sınav olduğunu savundu ve “ÖSYM'nin bu iddialar karşısında yapacağı soruşturmadan bir sonuç çıkmayacağını biliyorum. Konunun incelenmesi için Cumhurbaşkanlığı makamına yazılı olarak da, sözlü olarak da başvuruda bulunuyoruz” dedi.

20.08.2010Gündem
2011de partim ikinci olursa ayrılırım

'2011'de partim ikinci olursa ayrılırım'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “2011 seçimlerinde eğer benim partim seçimlerde ikinci parti çıkacak olursa (ki böyle bir şeyi hiç beklemiyorum inşallah) ben genel başkanlıktan ayrılırım. Niye? Birinci derecede partinin o konuma gelmesinden kendimi sorumlu tutarım” dedi.

12.08.2010Gündem
Erdoğan: Partim ikinci olursa bırakırım

Erdoğan: Partim ikinci olursa bırakırım

Başbakan Erdoğan, 2011 seçimlerinde partisi ikinci olursa genel başkanlıktan ayrılacağını söyledi.

11.08.2010Gündem
Benim aşklarım hep sorunlu oldu

"Benim aşklarım hep sorunlu oldu"

Söylediği şarkılarıyla olduğu kadar, gerek çektiği kliplerle gerek çektiği reklamlarla adından söz ettiriyor. O, bir meslekle yetinmeyenlerden. Müzisyenlik, yönetmenlik… İki işini de başarıyla yapan, hareketli şarkılarıyla coşturan, duygusal şarkılarıyla kalbimize dokunan Metin Arolat’la; yeni albümünü, yönetmenliğini ve hayata dair birçok şeyi konuştuk.

6.08.2010Kelebek
Cindoruk: Kardeşçe yaşamak istiyoruz

Cindoruk: Kardeşçe yaşamak istiyoruz

DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, “Biz Türkiye Cumhuriyeti'nin özgür vatandaşları olarak kardeşçe yaşamak istiyoruz” dedi.

29.07.2010Gündem
Cimbomu ateşe atmışlar

Cimbom'u ateşe atmışlar

Taraftarlar, otobüsün etrafında cirit atarken, ortada bir tane bile eskort yoktu. Futbolcular, hiç olmaması gereken bir şeyi yapıp aşağı indiler. Otobüste onları durduracak bir tek yönetici bile bulunmuyordu.

22.07.2010Futbol
LYS öncesi öğrencilere kontenjan müjdesi

LYS öncesi öğrencilere kontenjan müjdesi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversite kontenjanlarının yüzde 7.6 artırılacağını belirterek, “550 bin öğrenciye karşılık 672 bin kontenjanımız var. Bu mükemmel bir şey” dedi.

18.06.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Aynalar sadece olanı gösterir

ŞÜKRÜ Küçükşahin, köşesinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü durumunu çok güzel özetlemiş.

1.09.2011

Tatiş alır mıydınız?

Financial Times gazetesinden Lucy Kellaway, tatil kavramının artık eskisinden farklı olduğu gerçeğinden yola çıkarak “worliday” kelimesini ortaya atmış.

17.08.2011

En çok incittiklerimiz aslında en çok sevdiklerimiz

Bir roman daha. Damardan. Çok çok duygusal. Sarsıyor insanı. Yapmış yine yapacağını Elif Şafak. Doğan Kitap’tan çıkan son romanı ‘İskender’de anne-oğul ilişkisini anlatıyor. Çöz çözebilirsen. Bütün kadınların okuması lazım. Erkeklerin de tabii.

16.07.2011

Süheyl yüzünden program terk etmek

İZİN verirseniz önce Süheyl Batum için şu iki saptamayı yapacağım:

3.07.2011

Erdoğan, TSK ile sorun istemiyor

Başbakan hemen her gün bir başka kanala çıkıp konuşuyor. Bu söyleşilerin belirli bölümlerini bir araya getirince, Erdoğan’ ın Türk Silahlı Kuvvetleri’yle artık hesaplaşmak istemediği, hatta uyum içinde yoluna devam etmek istediği ortaya çıkıyor. Bakın, bu söyleşilerde üç ipucu verdi ki, her biri diğerinden daha önemliydi...

9.06.2011

Kimse Libya’da ne istediğini tam bilmiyor

Çok garip bir durumla karşı karşıyayız. Libya’ya NATO bombardımanı sürüyor, ancak ya kimseler final hedef hakkındaki görüşlerini açıklamak istemiyor ya da henüz doğru dürüst bir karar verememiş durumdalar. Buna, Türkiye de dahil. Eğer bir an önce temel politikada anlaşma olmazsa, Libya daha da karışabilir.

1.04.2011

Yandaş yandaşı muhalifhanede görmüş!

BİRİLERİ bir yandaş gazetecinin eline Soner Yalçın’ın CHP’ye yazdığı mektubu tutuşturunca iktidar yandaşları (ben “yalaka” demeyi daha doğru buluyorum, nezaket gereği “iktidar yandaşı” diye yazacağım ama siz “yalaka” diye okuyun) mal bulmuş Mağribi gibi mektubun üzerine atladılar.

22.02.2011

Diktatörün türbanlı sevgilisi

BİLİYOR musunuz, Mussolini’nin türbanlı bir Müslüman sevgilisi varmış ve birlikte Kuran okurlarmış.

19.02.2011

Trafikle ilgili sorularım

Hanidir trafik meselesiyle ilgili kalem oynatmıyordum, hazır İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Elektronik Denetleme Sistemi’yle emniyet şeridi ihlallerinin yakından denetlendiğini söylemişken, hem kendisine hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başta olmak üzere tüm ilçelerin belediyelerine aklımdaki bazı soruları sorayım.

28.01.2011

Lider bir buket çiçeğin etrafındaki ip gibidir

HER seferinde aynı şey oluyor: İçimden bir ses, “Kaç” diyor, “Hemen toparlan ve kaç. Arka kapıdan sıvış...” Sahne korkusu inanılmaz bir şey. Ömrümden ömür gidiyor.

27.01.2011

TRT 30 yıl önce 4. Murad’ı yayınladı, kimse tartışmadı

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’den rica etsek, 30 yıl önce gösterilen “4. Murad” dizisini arşivlerden çıkarıp yeniden yayınlar mı acaba?

9.01.2011

Pişmiş manşete su katıyorum

“ESKİ Türkiye”de manşetler her zaman çok önemliydi.

Zafer çığlıkları hep manşetlerden atılır, tarihi hep manşetler yazardı.

21.11.2010

Çok mutluyum çok

BEN tam da Kemal Bey defterini, büyük bir hayal kırıklığıyla kapatmaya karar vermiştim ki...

4.11.2010

Tayyip Bey CHP’yi yönetebilir miydi?

YÖNETE-MEZDİ.

Vallahi de billahi de yönetemezdi.

29.10.2010

Eskisi kötüydü yenisi daha kötü

ESKİ yargı düzeni şöyle bir şeydi:

20.10.2010

Sitcom'un dönüşü muhteşem oldu

BUGÜN sizi, adını bile telaffuz edemediğim HSYK ve artık gına getirten türban konusundan kurtarayım mı?

Hadi öyleyse biraz sitcom yapalım.

20.10.2010

Diş perisi dövizle ödeme yapıyor

Yakın zamanda evine hırsız buyur etmiş biri olarak -hem de derin uykudayken- bunun çok hoş bir deneyim olmadığı konusunda hemfikirim.

22.09.2010

Bodrum bitmedi yeni başlıyor

EZBERLENMİŞ klişelerle konuşmak hepimize kolay geliyor. Dün hafta sonu için Bodrum’a geldiğimde de üç dört gün önce yazıldığına bir kez daha tanık olduğum bir klişeyi hatırladım: “Bodrum bitmiş abi!”

27.08.2010

Felaketler, milli geliri artırır

İLK bakışta yanlışmış izlenimi yaratan yukarıdaki ifade, halen kullanılan milli gelir muhasebesinin mantığına göre doğrudur.

24.08.2010

Yüzde 43'te hâlâ bu cesaret varsa

ŞİMDİ düşünün.

Kendinizi “onun yerine” koyun.

16.08.2010

Karavan Seyir defteri 3

Karavan yaşamı bizi aile mi yaptı?... Akyaka’daki Vira Vira’nın kahvaltısına aşık oldum...

23.07.2010

Ne diyeyim

RADİKAL’in manşetinde “Kılıçdaroğlu: Başörtülü kızlar üniversiteye girmeli” cümlesini okuyunca...

Hemen oturup bir “helal olsun” yazısı patlatıverdim.

2.07.2010