MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 691 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

Başbakan Erdoğandan önemli açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtladı.

3.02.2013Gündem
3 kadın PKKlı toprağa veriliyor

3 kadın PKK'lı toprağa veriliyor

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 kadın PKK'lı toprağa verildi. Sakine Cansız'ın tabutunu Tunceli'de yine kadınlar omuzladı, 3 kilometre taşıdılar ve Zazaca ağıtlarla uğurladılar. Kahramanmaraş'ta toprağa verilen Fidan Doğan'ın babası şok bir iddiada bulundu.

18.01.2013Gündem
İngiltere usulü üyelik

İngiltere usulü üyelik

Tam tamına 2,5 yıldan beri Türkiye-AB ilişkilerinde hiçbir müzakere başlığı açılmıyor, açılamıyor. Bir ‘blokaj’ durumu mevcut. Bu durumu aşabilmek için AB Komisyonu, ‘pozitif gündem’ diye bir ‘açılım’ yarattı. En azından bu gündeme binaen, ‘Fransa, Kıbrıs Rum Kesimi’ tarafından açtırılmayan başlıklar, gayrı resmi olarak müzakere ediliyor, vize konuları tartışılıyor vs…

30.12.2012Gündem
Büyükanıtın Komisyondaki ifadeleri

Büyükanıt'ın Komisyon'daki ifadeleri

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu'nun sorularına verdiği cevaplar ortaya çıktı.

17.11.2012Gündem
CHPden Başbakana Oslo soruları

CHP'den Başbakan'a Oslo soruları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Milletvekilleri, insanımızı ilgilendiren herhangi bir sorunla ilgili düşüncesi olan herkesle görüşebilir. Bu, CHP'nin tutumunun ekseninin, yörüngesinin şuraya veya buraya kaydığı anlamına gelmez” dedi.

12.09.2012Gündem
Perinçek’i öldürmeyi reddettim

Perinçek’i öldürmeyi reddettim

Ergenekon Davası’nda tanık olarak dinlenen Alaattin Çakıcı, “Mehmet Eymür’ün adamlarından biri beni arayarak Doğu Perinçek’i öldürmeyi teklif etti ama ben bu teklifi reddettim. Susurluk kazası olmasaydı Perinçek’in çocukları yetim kalacaktı” dedi.

26.07.2012 Gündem
Başbakan Erdoğanın konuşmasının tam metni

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak bizim PKK terör örgütüyle PYD'nin oradaki (Suriye'nin kuzeyi) işbirliğine tabii ki sıcak bakmamız mümkün değil. Buradaki yapılanma, oradaki Kürtlerin bir yapılanması olarak değerlendirilemez. PKK terör örgütüyle PYD'nin bir yapılanmasıdır ki bu tabii hassas dengelerimiz arasında yer alacaktır ve şu anda da yer almaktadır. Bunun değerlendirmesini yapmak durumundayız. Burada kalkıp da bu oluşuma 'eyvallah' edecek halimiz yok” dedi.

26.07.2012Gündem
Suç Amerikada değil Mülkiyede

Suç Amerika'da değil Mülkiye'de

Darbe komisyonunun sorularını kendine özgü üslubuyla yanıtlayan Demirel, "İkinci bir devlet arıyorsanız o askeriye işte" dedi. Darbelerle ABD'nin alakası olmadığını savunan Demirel, Mülkiye'yi suçladı.

4.07.2012Gündem
Skypela evlilik teklifi

Skype'la evlilik teklifi

Survivor yarışması için Dominik Cumhuriyeti’nde bulunan ünlü sunucu Burcu Esmersoy 1 yıl önce ayrıldığı işadamı sevgilisi Cem Alper’den internet üzerinden evlenme teklifi aldı.

4.06.2012Kelebek
Bakan Şahin: Light militandım

Bakan Şahin: Light militandım

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, çıktığı bir televizyon programında, üniversite yıllarını anlattı ve "Light militandım" dedi.

21.05.2012Gündem
Arınç: 27 Nisanı alkışlayanlar CHPnin Onur Öymenleri

Arınç: 27 Nisan'ı alkışlayanlar CHP'nin Onur Öymen'leri

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “27 Nisan'da o gece yarısı bildirisine alkış tutanlar da yine CHP'nin Onur Öymen'leri ve bugünkü yönetim kademesinde olanlarıdır. O zaman onu alkışlayanlar, şimdi sanki 27 Nisan'dan şikayetçi durumuna düşüyorlar. Çok garip duruma düşüyorlar. Sussalar daha iyi olacak” dedi.

18.01.2012Gündem
Bayraktardan ince ayara yanıt

Bayraktar'dan 'ince ayar'a yanıt

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gazetecilerin "O ince ayar nedir?" sorusunu bir cümleyle yanıtladı.

13.01.2012Futbol
Bayraktar: Fenerbahçelileri seviyoruz

Bayraktar: Fenerbahçelileri seviyoruz

Yılın Yıldızları Ödül Töreni"ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon'da yaptığı açıklama ile ilgili olarak "Biz Fenerbahçelileri seviyoruz" dedi.

12.01.2012Gündem
Demirtaş: Herkes Van halkını misafir etmeli

Demirtaş: "Herkes Van halkını misafir etmeli"

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, herkesin evini açıp Van halkını misafir etmesi gerektiğini söyleyerek, “Kimin nerede ne gücü varsa, boş evini, yazlığını, oturduğu evi, kim ne katkı sunabiliyorsa Van halkı ile kış koşullarını atlatmak üzere dayanışma göstermelidir” dedi.

15.11.2011Gündem
Arınç: Esnafın ve çiftçinin borcu erteleniyor

Arınç: Esnafın ve çiftçinin borcu erteleniyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, depremden etkilenen esnafın Halk Bankasına, çiftçilerin de Ziraat Bankasına mevcut borçlarının faizsiz olarak 1 yıl erteleneceğini, çalışanların SSK prim borçlarının da ertelenmesinin mümkün olacağını söyledi.

24.10.2011Gündem
Yıkılmadık, ayaktayız

"Yıkılmadık, ayaktayız"

Düzce'de kamp yapan Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

7.07.2011Futbol

Yazar Sonuçları

Yoksa siz hâlâ pin kodunuzu bilmiyor musunuz?

O, Türkiye’deki beş sertifikalı pin kodu analistinden biri. Sibel Arda’yla rakamların büyülü dünyasına doğru ilginç bir yolculuğa çıkıyoruz.

6.04.2013

Âkil insanların başına gelecekler

Âkiller 63 kişi... E vatandaşımın kendi çözüm projesi yok mu sanıyorsun? Trafiği çözme projesi olmayan taksiciyle karşılaştınız mı hiç? Şimdi bu vatandaşlardan yüz binlerceyi bir araya koy! 70 milyon eksi 63 alternatif çözüm projesi çıkmazsa, benim adım Gülse değil!

6.04.2013

Diyarbakır’ın havası…

DİYARBAKIR- Hakkari’nin “sorun çözülüyor” havasına hiç girmediğini, olan-biten kuşkulu ve mesafeli yaklaştığı daha, Van havaalanında karşılayanlar, daha Van vilayet sınırlarını aşıp Hakkari’ye varmadan anlatmışlardı.

24.02.2013

Ne işi var tek başına!

Amerikalı Sarai Sierra’nın İstanbul’da öldürülmesi üzerine, sosyal medyada “Ne işi var tek başına” yorumlarında bulunanlar eleştiri yağmuruna tutuldu...

5.02.2013

En optimal namaz sepeti

YARIN pazar ve Hürriyet yazarı İsmet Berkan geçen pazar günü sorduğu dünyanın en zor matematik sorusunun cevabını verecek.

1.02.2013

Bize düşen bilgiyi işe yarar kılmak

Shakespeare, oyunlarında 29 bin 66 kelime kullanıyor. Bu arkadaşla polemiğe girmem. Bakın gördünüz mü bilgiyi kendim için nasıl yararlı kıldım.

8.12.2012

Bize düşen bilgiyi işe yarar kılmak

Shakespeare, oyunlarında 29 bin 66 kelime kullanıyor. Bu arkadaşla polemiğe girmem. Bakın gördünüz mü bilgiyi kendim için nasıl yararlı kıldım

7.12.2012

Cem Özer haklı mı?

Nurgül Yeşilçay’ın sevgilisi Tolga Karaçelik tarafından tartaklanması sonrası devreye eski koca Cem Özer girdi...

29.08.2012

Şehit sayısından argüman üretmek

YILLARA göre “şehit sayısı” bilançosu çıkarıp yayınlıyorlar.

8.08.2012

Beyzbol sopasına karşı ele alınabilecek şeyler

OBAMA, bizim Başbakan’la telefonla konuşurken eline beyzbol sopası almış...

2.08.2012

Gül'ün amacı adaylık değil, AKP'ye "ince ayardı"...

Cumhurbaşkanlığı Basın Danışmanı Ahmet Sever'in taşıdığı mesaj tam yerini buldu. Ayrıca, bu açıklama çok daha iyi oldu, zira gerilim giderek artıyordu. Birgün çok daha büyük bir patlama yaşanacakken, Köşk şimdiden içini dökmüş oldu. Ak Parti de durumu anladı ve alttan alıp, yarayı tedavi yoluna gitti.

31.07.2012

Baro başkanı biliyor Davutoğlu bilmiyor

İNGİLTERE’de Tony Blair art arda seçim kazandıkça CHP’nin durumu, “Tony Bileir, Deniz bilmeir” diye espri konusu yapılırdı.

25.07.2012

Esad için yer aranmaya başlandı, ancak henüz kabul eden ülke bulunamadı…

Gaddar dünya işte böyledir. Ne kadar yakın müttefik olursanız olun, işler kötü gitmeye başladı mı, kimse yüzünüze bakmaz. Esad ailesi için gidecekleri bir yer arandığını biliyor muydunuz? Diplomatik kaynaklarımın kulağıma fısıldadığı son gelişmeyi size aktarayım. Kimler reddediyor, hayret edeceksiniz.

19.07.2012

Gülben, Hülya ve selülit zinciri

Kadına şiddet dedi, üç çocuk doğurdum ben diye heyheylendi, memleket için yaptırdığım okullar niye bu kadar haber olmuyor diyerek içlendi.

15.06.2012

Böyle gelinler de var

KAYNANA-gelin ilişkileri denilince, akla hemen olumsuz şeyler gelir.

1.06.2012

Tuttu fırlattı kalbimi ezdi üstünü, çiğnedi

BAŞLIK, Gökçe’nin şarkısının nakarat bölümünden naklen yayımlanıyor. Şarkı geçtiğimiz yaz çok popüler olmuş ama benim dilime yeni takıldı.

20.04.2012

Çiftlikten markete

SÖKTAŞ’ın altı yıl önce Germencik’in Turanlar Köyü’nde kurduğu Efeler Çiftliği’ni geçen hafta ziyaret etme şansı buldum.

6.04.2012

Yine sopayla doğru yolu seçtik…

UEFA sopası olmasaydı, bizim kulüpler katiyen bu kararı alamazlardı. Ne yaparlar ederler ve 58. maddeyi bir değil birkaç defalığına delerlerdi. Büyük kulüpler durmadan dans ettiler. İçlerinde bir tek GS başından itibaren aynı tutumu sürdürdü. Türk futbolu, biraz kerhen, biraz kazara namusunu kurtardı.

27.01.2012

Mickey’nin pipisi vaa mı

‘Mickey’nin Çılgın Yolculuğu’ gösterisine gidip çıkışta Mickey’nin pipisi var mı diye soran kaç çocuk vardır sizce?

20.01.2012

Bir annesinin kızlık soyadı eksik

YENİ Türk Ticaret Kanunu’nda ilginç düzenlemeler var.

10.01.2012

Yerli malı yurdun malı

En son Yerli Malı Haftası anınız hangisi? Kaçımız çocuğumuza yerli malının ne demek olduğunu aktarıyoruz? İnternette bizden iyi araştırma yapabilen 10 yaşındaki çocuklar için yerli malının bir şey ifade etmemesi normal mi? Slow food hareketi yerli malı kullanma haftasının farklı bir versiyonu mu?

9.12.2011

Hepimiz nasıl Dersimli olduk

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün Tarafsız Bölge’de konuştu.

30.11.2011

Türk’ün Türk’e propagandasını İzmirli İzmirliye mi yapıyor

“Ege’de Son Söz” haber sitesinde Gönül Soyoğul sormuş, Hürriyet Ege yazarı Sıtkı Şükürer cevap vermiş.

9.11.2011

Yancıların Başbakan’a yaptığı büyük fenalıklar

İKTİDARA “yancı” yazılan birtakım “tuhaf” tipler türedi.

Boşluktan istifade edip acayip raconlar kesiyorlar.

10.10.2011

Dicle neden, Fırat neden

İNSANA ait hiçbir şey beni şaşırtmaz.

8.09.2011

Aynalar sadece olanı gösterir

ŞÜKRÜ Küçükşahin, köşesinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü durumunu çok güzel özetlemiş.

1.09.2011

Tatiş alır mıydınız?

Financial Times gazetesinden Lucy Kellaway, tatil kavramının artık eskisinden farklı olduğu gerçeğinden yola çıkarak “worliday” kelimesini ortaya atmış.

17.08.2011

En çok incittiklerimiz aslında en çok sevdiklerimiz

Bir roman daha. Damardan. Çok çok duygusal. Sarsıyor insanı. Yapmış yine yapacağını Elif Şafak. Doğan Kitap’tan çıkan son romanı ‘İskender’de anne-oğul ilişkisini anlatıyor. Çöz çözebilirsen. Bütün kadınların okuması lazım. Erkeklerin de tabii.

16.07.2011