MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 696 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

Usulsüz kart kullanımı iddiasına beraat ancak 5 yıl...

Usulsüz kart kullanımı iddiasına beraat ancak 5 yıl...

Davutpaşa Metro istasyonunda 8 Temmuz 2014 tarihinde başkasına ait indirimli İETT kartını kullanan 3 kız kardeş hakkında açılan dava sonuçlandı. “Dolandırıcılık" ve “Kamu görevlisine direnme" suçlarından 3 kardeşi de beraat ettiren mahkeme, tartıştıkları özel güvenlik görevlilerine hakaret ettikleri gerekçesi ile her üç kardeşi de cezalandırdı. Mahkeme, kardeşlerden ikisine 1'er yıl 2'şer ay, birine de 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası vererek, bu cezaları 5 yıl süreyle suç işlememeleri koşulu ile erteledi.

8.07.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Mertçe kıran kırana bir şirket kurmayı yeğlerim

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Mertçe kıran kırana bir şirket kurmayı yeğlerim

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu genel seçimlerde yüzde 13 oy alarak 80 milletvekili çıkaran Halkın Demokratik Partisi (HDP) ile de koalisyon görüşmeleri yapabileceğini söyledi. Davutoğlu ayrıca koalisyon seçenekleriyle ilgili olarak "Geçmişte Türk siyasetinde gördük. Başka bir partinin insafına bırakılmış olur. Onun yerine mertçe ve kıran kırana bir şirket kurmayı yeğlerim" dedi ve ekledi "Şirket derken Türkiye’yi şirket gibi gördüğümden değil."

17.06.2015Gündem
Kadınların yatak odası sırları

Kadınların yatak odası sırları

evişmek bir düşünce sporu değil aslında. Anı yaşamalı, zevk almaya ve zevk vermeye kendini bırakmalı insan. Ama söz konusu kadınlar olduğu sürece bu hiçbir zaman böyle olmayacak. Çünkü her durumda olduğu gibi seks sırasında gereğinden fazla düşünür kadınlar. Kimi zaman kendilerini, kimi zaman karşılarındakini kimi zaman da sevişmenin kendisini sorgularlar. İşte erkekler zevkten dört köşeyken kadınların akıllarından geçen 10 şey!

16.06.2015Avrupa
Numan Kurtulmuştan flaş koalisyon çıkışı

Numan Kurtulmuş'tan flaş koalisyon çıkışı

CNN Türk'te konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan flaş açıklamalar. Kurtulmuş, ilk tur görüşmelerde koalisyon çıkabileceğini söyledi.

14.06.2015Gündem
İade garantili 12 ay taksitle tabut

İade garantili 12 ay taksitle tabut!

Kabul edelim, internette gezerken '12 taksitle tabut' satan bir site karşımıza çıksa oturduğunuz yerde küçük bir titreme gelebilir. Ama gel gör ki 'Her canlı bir gün ölümü tadacaktır' şiarıyla yola çıkan girişimci esnafın kafası, bunu elbet ticaret zekasıyla birleştirmekten de geri kalmaz. İşte ahiret işleriyle dünya işlerini birleştirenlerden biri: Cenaze Market'in hikayesine buyrun...

11.06.2015Kelebek
Beren saat patladı: İnsanlar aklını kaybetti gerçekten

Beren saat patladı: "İnsanlar aklını kaybetti gerçekten"

Beren Saat Instagram'da paylaştığı kuğu fotoğrafına tepki gösterenlere yine Instagram'dan başka bir fotoğrafla yanıt verdi.

10.06.2015Kelebek
Bülent Arınçtan açıklamalar

Bülent Arınç'tan açıklamalar

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki bir soruya Arınç, "8 Haziran’dan sonra çok şeyler açıklayabileceğimizi söylemiştim. Ama bugün 8 Haziran… 8 Haziran sonrası değil" şeklinde cevap verdi.

8.06.2015Gündem
MEB öğretmen ihtiyacını belirliyor

MEB öğretmen ihtiyacını belirliyor

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kütahya’daki seçim gezisinde Türkiye’deki eğitimle ilgili bilgiler verdi. Bakan Avcı, "Türkiye genelinde sınıflardaki öğrenci sayıları ortalamamızı 30'un altına düşürdüğümüz takdirde bütün okullarımızda tekli eğitime geçtiğimiz takdirde, 116 bin öğretmen ihtiyacımız var. Bunu da inşallah önümüzdeki 2 yıl içerisinde tamamlamış olacağız" dedi.

29.05.2015Eğitim
Yalçın Akdoğan soruları cevapladı

Yalçın Akdoğan soruları cevapladı

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akdoğan, "Bizim özellikle şunu söylememiz lazım: HDP'ye oy veren insanlar, HDP'nin barajı geçmesi halinde AK Parti iktidarı güç kaybederse, Çözüm Süreci falan kalmaz. Yani Çözüm Süreci daha güçlü çıkmaz buradan" dedi.

21.05.2015Gündem
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: Necdet Özelin istifa düşüncesi yok

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: Necdet Özel'in istifa düşüncesi yok

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, 'Başörtüsüyle ilgili kurallar, sizin ancak çalışanınız için geçerli olabilir, dolayısıyla, çalışanın eşi ve çocukları için böyle bir kural söz konusu olamaz' kararı verdi. Bu karar, artık bütün silahlı kuvvetlerimiz için bağlayıcıdır. Eğer buna aykırı işlem yaparlarsa, hukuka uygun davranmamış olurlar" dedi. Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in görev süresinin 30 Ağustos'ta dolacağını hatırlatan Yılmaz, “Genelkurmay Başkanımızın 30 Ağustos'taki sürecinin yasal olarak biteceği doğal süreç varken, onun dışında kalarak bir, iki ay önceden, görevinden istifa etmesi veya ayrılmasının doğal olmadığını, Genelkurmay Başkanımızın da bunu düşünmediğini açıkça ifade etmek isterim” ifadelerini konuştu.

15.05.2015Gündem
“Yoksulluğun mirasçısı olmak istemiyoruz”

“Yoksulluğun mirasçısı olmak istemiyoruz”

Yaklaşık 5 milyon Roman vatandaş TBMM’de ilk kez temsile çok yakın. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta Meclis’te görüşüp “Bu ayıbı bitireceğim” diyerek İzmir’den kontenjan sözü verdiği Avrupa Konseyi Türkiye Romanları Temsilcisi Özcan Purçu seçilirse Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın üçüncü Roman vekili olacak. Aynı zamanda bir insan hakları uzmanı olan Purçu ile hayat hikâyesini ve projelerini konuştuk:

26.02.2015Gündem
“Gülen öldü” sorusu şaşırttı

“Gülen öldü” sorusu şaşırttı

Bakanlar Kurulu’nun ardından soru-cevap bölümünde bir gazetecinin sorusu Arınç başta olmak üzere salondaki diğer gazetecileri de şaşırttı.

2.02.2015Gündem
Başbakan Davutoğlundan canlı yayında önemli açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

17.01.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim

Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim

TSK’nın en çalkantılı döneminin Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Aytaç Yalman’dan tarihi söyleşi... Bu tarihi mülakat yarın Hürriyet’te devam edecek.

14.12.2014Hayat
Matematik zordu, din kolaydı, Türkçede selfie güldürdü

'Matematik zordu, din kolaydı, Türkçe'de selfie güldürdü'

TEOG sınavında bugün Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi ile matematik sorularına yanıt veren öğrenciler, maraton biter bitmez Twitter’dan ilk değerlendirmeleri yaptı. Öğrenciler en çok matematik testinde zorlandıklarını söyledi. Öğrenciler geçen yıl çok zor bulunan din sorularının ise bu sene çok kolay olduğunu belirtti. Öğrencilere 'selfie' kelimesiyle ilgili bir soru da yöneltildi.

26.11.2014Eğitim
Selin Sayek Böke: Bu böyle gitmez batacağız

Selin Sayek Böke: Bu böyle gitmez batacağız

CHP'nin Ekonomiden Sorumlu yeni Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, Çarşamba Sohbetleri'nde Ahmet Hakan'a konuştu.

25.11.2014Gündem
DNA örneği alınan anne: Umudumu yitirmedim

DNA örneği alınan anne: Umudumu yitirmedim

Ermenek'te 18 işçinin mahsur kaldığı maden ocağından 2 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Madenci annesi Seyde Çolak'ın kimliklerin belirlenmesi amacıyla yapılan DNA testi için kan ve tükürük örneği vermesine rağmen söyledikleri yürek burktu. Çolak "Çocuğumu göreceğim, onu bekliyorum. Umudumu koruyorum hala" dedi.

7.11.2014Gündem
Derbide yeniden; “Biz Kardeşiz…”

Derbide yeniden; “Biz Kardeşiz…”

Bu haftaki röportaj konuklarım Adana Demirspor Şimşekler Tribün Lideri Göksel Tel ve Adanaspor GKA Turbeyler Tribün Lideri Refik Gül… Bu akşam 18.30’da 5 Ocak Stadyumu’nda oynanacak derbi için bir araya geldik.

19.10.2014Futbol
CHP lideri Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. "AKP'li bakan bir emniyet görevlisinin Kocatepe'deki cenaze töreninde bana teşekkür etti" diyen Kılıçdaroğlu, bakanın iznini almadan ismini açıklayamayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu, Başbakan seçilen Davutoğlu'nun kendisine yönelik bir eleştirisinin doğru olduğunu dile getirerek, "(Ben seçildim. Kılıçdaroğlu beni kutlamadı) diye. Doğrudur. Hiç bunu da eleştirmedim çünkü haklı bir eleştiriydi'' ifadelerini kullandı. Ak Saray'da yapılacak 29 Ekim resepsiyonu için Erdoğan'dan davet aldığını ama katılmayacağını vurgulayan CHP lideri, "Biz CHP olarak o binayı kullanmayacağız. ODTÜ'ye vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

18.10.2014Gündem
Yeni bir sayfa açmaktan yanayım

Yeni bir sayfa açmaktan yanayım

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 12 Ekim'de yapılacak seçimine ilişkin, "HSYK'yı demokratik bir şekilde anayasa değişikliğiyle yeniden toparlayalım ama iktidarın zihnindeki anayasa değişikliği değil benim söylediğim" dedi.

27.09.2014Gündem
Melih Gökçek: Ey Aylin, Ankaranın suyuna niye çamur atıyorsun

Melih Gökçek: Ey Aylin, Ankara'nın suyuna niye çamur atıyorsun

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın evinin bulunduğu sitede kaçak su kullanıldığını ileri sürerek, "Sen bir milletvekilisin, milletin temsilcisisin. Nasıl kaçak su kullanırsın? Nasıl milletin hakkını çalarsın? Ondan sonra da 'Ben halkçıyım'. Nerede sen halkçısın. Sen halkın hakkını yiyensin. Vatandaşın hakkını cebellezi edensin, yani cebine atansın.Ey Aylin, Ankara'nın suyuna kalkıyorsun niye çamur atıyorsun? Aylin cesaretin C'si varsa gel bir televizyona çıkalım, seninle bu konuyu tartışalım" dedi.

27.09.2014Gündem
Satrancın harika çocukları

Satrancın harika çocukları

Onlar, bu ülkenin medarı iftiharı. Onlar, genç nesil satranççılar. Tatlılar, komikler, çok zekiler, sosyaller, benim aklımı uçuran başarılara imza atmışlar ama çok mütevazılar… Daha önce de sporcu röportajları yaptım ama kendini bu kadar iyi ifade edebilenlerine rastlamadım.Satranç farkı bu olsa gerek… Henüz 17 bile değiller, filozof gibi konuşuyorlar...

12.09.2014Hayat
Satrancın Harika Çocukları

Satrancın Harika Çocukları

“Kaybettiğin bir oyundan öğrendiklerin, kazandığın bir oyundan öğrendiklerinden çok daha fazladır. İyi bir oyuncu olmadan önce yüzlerce defa yenilmelisin!”

12.09.2014Advertorial
Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş

Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilliği’nden istifa eden Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, CNN Türk televizyonunda yayınlanan Ne Oluyor programında Şirin Payzın’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben, 4 aday önerdim. İsimleri söylemek istemiyorum. Bir tanesini söyleyeyim. Mehmet Bekaroğlu’nu önerdim. Dedim ki Saadet Partisi tabanından AKP’nin belli bir kesiminden oy alırız. Aday gösterelim dedim" dedi.

19.08.2014Gündem
İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhanoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı bilmediğine ilişkin iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

1.08.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Geç yatan tayfa mahkeme basar

GENÇLİĞİMDE Güney Amerika’daki “muz cumhuriyetleri” ile dalga geçmek için şunu söylerdik:

27.04.2015

Bir şeyin hakkını vermek

Bu uzun yazıya başlamadan önce Nepal’deki depremin yine hepimizi derinden etkileyip sarstığını, her seferinde uykuya yatırdığımız kendi deprem gerçeğimizi hortlattığını söylemeden geçemeyeceğim.

27.04.2015

Piyasalar değişti yatırım alışkanlığımız değişmedi

Başlıktaki soruyu biraz daha açalım. Vatandaş, tasarruflarını nerede değerlendiriyor, yatırım yaparken ağırlıklı hangi enstrümanları tercih ediyor?

21.04.2015

Mevsim bahar olunca...

İNSANA bazen “Bi gideyim” hali gelir. Bu hal, bir masadan kalkıp gitmek olarak da tezahür edebilir. Bir evden, bir şehirden, hatta bir ülkeden gitmek şeklinde de...

17.04.2015

AKP-CHP koalisyonu konu dahi olamaz

HİÇ düşünmediğim bir başlığı atmak zorunda kaldım, Hürriyet’in iki komşu yazarı AKP-CHP koalisyonu olasılığı üzerine tartışmaya girince.

12.04.2015

Bir kucağa oturtma hikâyesi

KARARLIYIM... Sizi bu ülkenin sıkıcı, boğucu havasından kaçıracağım.

6.02.2015

Trafo gibisiniz Başkanım!

CUMHURBAŞKANI Kırşehir konuşmasında söyledi:

4.02.2015

Forsun sökülmesi içimizi acıttı

ANKARA’daki evim Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün tam karşısındadır.

30.01.2015

Bu böyle gitmez batacağız

EKONOMİDE Türkiye nereye gidiyor?

25.11.2014

Şehir bunu konuşuyor...

Neyi konuşuyor? Tabii ki Ata’yla Özge’nin herkes için sürpriz olan boşanmasını...

13.11.2014

Özgürlük olsun diye mi başörtüsü serbest oldu?

ORTAÖĞRETİMDE başörtüsünün serbest olması iki meseleyi ortaya çıkardı:

24.09.2014

Satrancın harika çocukları

“Kaybettiğin bir oyundan öğrendiklerin, kazandığın bir oyundan öğrendiklerinden çok daha fazladır. İyi bir oyuncu olmadan önce yüzlerce defa yenilmelisin!”

12.09.2014

O fotoğraf üzerine düşünceler

Gülben Ergen’in doğum gününde spiker sevgilisi Erhan Çelik umrede çekilmiş bir fotoğraflarını Instagram’dan yayınladı.

28.08.2014

O aile fotoğrafına kim girecek

ÖNCEKİ akşam o cümleleri işitince, “tak” diye uyandım... Ve kendi kendime o soruyu sordum:

6.08.2014

Nasıl geçiyor yaz?

Hakikaten nasıl geçiyor yaz?

2.08.2014