MENÜ

Hadi Sorusu

Hadi Sorusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi Sorusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 699 Hadi Sorusu haberi bulunmuştur.

Hadi Sorusu Haberleri

İçki, Osmanlı’da hem çok baş döndürdü hem de çok baş aldı

İçki, Osmanlı’da hem çok baş döndürdü hem de çok baş aldı

QARAGÖZ: Sosyal medya yıkılıyor Hacı caw caw... Eleştiriler de kara mizah da tavan yaptı.

1.06.2013Kelebek
Babayı kullandılarsa haklarından geleceğim

'Baba'yı kullandılarsa haklarından geleceğim'

Muhterem Nur, "Sanatçı dostlarımız, Müslüm'e bir katkıları olsun diye birer tane şarkı okumuşlar. Böyle birşeyden benim sonradan haberim oldu. Bu arkadaşlarımız Eflatun Müzik'e severek bu jesti yaptıysalar o beni alakadar etmiyor. Ama Müslüm Gürses'in projesi olarak davet edip de insanları kullandılarsa dava açacağım."

10.07.2013Avrupa
İslam’a göre resim ve heykel yasak mı

İslam’a göre resim ve heykel yasak mı?

Resmin yasak olduğunu ileri sürenlerin en kuvvetli delilleri bile ya sahih olmaktan uzaktır, ya da resmi değil, putperestliği yasaklamaktadır.

31.07.2013Gündem
Diziler yumuşar

Diziler yumuşar

Yönetmen Serdar Akar, Behzat Ç.’nin ikinci sinema filmi ‘Ankara Yanıyor’u çekerken Gezi olaylarının tam ortasına düştü.

11.08.2013Gündem

Gökçek: “Elemanlarıma tembih edeceğim, milletvekiline ‘hadi bakalım’ diyecekler”

ODTÜ’deki yol tartışması Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşındı. Çalışmalar sırasında eylemcileri destekleyen milletvekillerini hedef alan Gökçek, “Bundan sonra arkadaşlara tembih edeceğim, milletvekilleri geldiği zaman ‘Hadi bakalım hadi bakalım’ diyecekler” dedi.

9.09.2013Gündem
Cumhurbaşkanı Gül 4. İstanbul Forumunda konuştu

Cumhurbaşkanı Gül 4. İstanbul Forumu'nda konuştu

mhurbaşkanı Abdullah Gül, "İçinde yaşadığımız bu bölgede beşeri coğrafyada devlet ve iktidar anlayışında köklü değişiklikler gerçekleşmekte, yeni bir düzenin kurulması kaçınılmaz olacaktır. Bölgede nasıl yeni bir siyasi, ekonomik düzen ortaya çıkacağı hepimizin cevap aradığı temel bir meseledir" dedi.

4.10.2013Gündem
Suç onu koruyanda

Suç onu koruyanda

Başbakan Erdoğan’ın kızlı-erkekli öğrenci evleri açıklamasına jet hızıyla ‘Bizim için talimattır’ yanıtını verdiği için Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından ‘gayretkeş vali’ olarak eleştirilen, ardından vatandaşa “Gavat” dediği için gündemden düşmeyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’a iktidardan da tepki geldi. “Suç o valiyi koruyanda” diyen AK Parti Adana Milletvekili Ali Küçükaydın şunları söyledi:

11.11.2013Gündem
TBMM Başkanı Çiçekten Vali Coşa sert sözler

TBMM Başkanı Çiçek'ten Vali Coş'a sert sözler

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 10 Kasım törenlerinde bir vatandaşa 'gavat' diyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'u sert sözlerle eleştirdi. Vali Coş'un sözlerinin tasvip edilemeyeceğini belirten Çiçek, ''Valiler konuşmalarına, tavırlarına, her şeyine de dikkat edecek. Bunlar olmadığı takdirde bunca sıkıntının içerisine bir de vali sıkıntısı yaşarız'' dedi.

14.11.2013Gündem
Asıl siz okura cevap verin

Asıl siz okura cevap verin

Hürriyet önceki gün manşetinde son rüşvet skandalının merkezinde yer alan ve tutuklu yargılanan Reza Zarrab’ın sorgu hâkimliğinde verdiği ifadenin tutanaklarını yayımladı.

25.12.2013Ekonomi
Sıfır gümrük vergisi tamam

Sıfır gümrük vergisi tamam

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kuru fasulyenin gümrük vergisi oranının sıfıra indirilmesi işleminin tamamlandığını açıkladı.

16.01.2014Ekonomi
Yakışıklı şaşkınlığı

Yakışıklı şaşkınlığı

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, dün Bursa Gemlik’te temel atma töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken zor anlar yaşadı.

7.02.2014Gündem
Bülent Arınç: Türkiyede sadece Hoca Efendinin cemaati yok

Bülent Arınç: Türkiye'de sadece Hoca Efendi'nin cemaati yok

Bursa'da Olay Tv canlı yayına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Arınç “Ben hayatıma siyasette geçirdiğim yılları bu hizmetleri desteklemekle geçirdim. Benim söylediğimin siyasi anlamda karşılığı şudur. Bu cemaat ya da başka cemaatler. Türkiye'de sadece Fethullah Gülen Hoca Efendi'nin cemaati yok. Onlarca cemaat var. 11 sene önce de bu cemaatler, camialar vardı ama 11 sene öncesine gelinceye kadar bunların hepsi baskı görüyordu. Bunların hepsine hakaret ediliyordu, hepsine zulmediliyordu. Ve bu insanlar hizmetlerini korkuyla yapıyorlardı. 'Acaba nerede kapatacaklar? Acaba nerede bizi suçlayacaklar? Acaba nerede dava açacaklar?' diye. Ama Ak Parti geldikten sonra bütün ayrımcılıkları kaldırdı. Din ve vicdan özgürlüğünü sonuna kadar sağladı. Herkesin fikrini inancını konuşabilmesinin imkanlarını hazırladı. 11 seneden beri bütün bu camialar hepsi rahat ettiler” dedi.

8.02.2014Gündem
Bakan Avcı’dan atanamayan öğretmen açıklaması

Bakan Avcı’dan atanamayan öğretmen açıklaması

Bakan Nabi Avcı, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün okullarındaki öğretmen açığını doldurmak için 126 bin öğretmene ihtiyacımız var. Bütçemiz, imkanlarımız müsait olsa 126 bin öğretmen aldığımız anda bizim bütün tarihle, İngilizce ile branşlarda bütün şeyimiz dolacak. Diyor ki (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) ‘Bütün hepsini alacağım’. Kaç kişi bu bütün hepsi dediği biliyor musunuz? 300 bin kişi. Nereye alacaksın yav, nereye alcaksın. Maaşını nereden vereceksin, hangi sınıfa alacaksın. Kamuda en büyük atamayı Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Her sene 30-40 bin, (toplamda) 412 bin öğretmen ataması yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bu kadar yüksek sayıda öğretmen tayini yok” dedi.

21.03.2014Eğitim
Polis bunları niye sormadı

Polis bunları niye sormadı

Bir gün önce Facebook sayfasına Deniz Gezmiş’in resmini niye koydun?
Bu olaylardan bir gün önce ya da aynı gün kimlerle görüştün, kiminle buluştun?
Tanıdığın, görüştüğün milletvekili var mı yok mu, esrarı kimden aldın?

9.04.2014Gündem
Salihoğlu: 25 Aralık dosyası bizde

Salihoğlu: 25 Aralık dosyası bizde

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. 17 Aralık, 25 Aralık ve Selam Terör Örgütü soruşturmalarının devam ettiğini belirten Başsavcı Salihoğlu, hem bu dosyalara hem de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

15.04.2014Gündem
Çocuğa Sınır Çizmek

Çocuğa Sınır Çizmek

Bundan bir kaç gün önce epey yoğun bir gün geçirmiştim. Eve yorgun bir şekilde geldiğimde oğlumu uyutacağım süre haliyle gözümde büyümüştü.

2.05.2014Yazarlar
Memet Ali Alabora Londrada panele katıldı

Memet Ali Alabora Londra'da panele katıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’da, “6 Mayıs Denizler’in ölüm yıldönümü” münasebetiyle “68’den Gezi’ye Toplumsal Mücadele” konulu geniş katılımlı bir panel düzenlendi.

5.05.2014Dünya
Türk-İşten 10 gün sonra gelen Soma açıklaması

Türk-İş'ten 10 gün sonra gelen 'Soma' açıklaması

Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay, Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısının 301 olduğunu belirterek, "En son ocaktan çıkan bizim oradaki kurtarma ekipleri, 3 kere ocağı bir daha taradılar. Diyorlar ki 'Suriyeli var.' Hiç kusura bakmayın, orada çalışanların hepsi Suriyeli. Nasıl Suriyeli arıyoruz ki biz. Herkes Suriyeli olmuş. Orada çalışanların hepsi Suriyeli" dedi. Atalay, Soma faciasının yaşandığı madenden daha tehlikeli durumda olan maden ocaklarının olduğuna da işaret etti.

23.05.2014Ekonomi
6 yıldır sustuk şimdi...

6 yıldır sustuk şimdi...

Deniz Seki'nin kardeşi Serkan Seki ilginç iddialarda bulundu.

2.06.2014Magazin
Başsavcı Hadi Salihoğlu gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı

Başsavcı Hadi Salihoğlu gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Ses ve görüntü kaydının yapılmadığı yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Başsavcı Salihoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

27.06.2014Gündem
İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

İhsanoğlu’ndan Erdoğan’a İstiklal Marşı yanıtı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhanoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı’nı bilmediğine ilişkin iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

1.08.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Gezi direnişinde medyanın ilk 5’i...

Her kriz ortamı bazı medya kuruluşlarının ve gazetecilerin yıldızını parlatır.

4.06.2013

Ben seni bir türlü anlamamak

Ümük sıkmaktan bahsediliyor, yedirmeyiz deniliyor, anladığınız dilden konuşuruz tehdidi savruluyor, olaylar belli bir merkezden planlanıyor diye endişe tohumları ekiliyor ve sonra da o muhteşem klişe adres köpürtülüyor:

11.06.2013

İşte Suriyelilerin istediği uçuşa yasak bölge haritası

Obama ve Putin Kuzey İrlanda’da baş başa verip Suriye’nin geleceğini konuşurken, Suriyeli muhalifler de Washington’da Yönetim’e uçuşa yasak bölge haritası öneriyordu. İşte o harita. Üzerine biraz konuşacağız. Ve Washington’ın yavaş yavaş nasıl Esad’lı planlara itirazını yumuşatma sürecine girdiğine bakacağız.

19.06.2013

İşte ABD ve Türkiye’nin Suriye ve Gezi’deki farklılıkları

Çok basit bir metin analizi... Dün Başbakan Erdoğan ve Başkan Obama’nın yaptıkları telefon görüşmesini iki tarafın nasıl sunduğunu gösteren açıklamaları karşılaştıracağız. Ve ABD ile Türkiye’nin hem Suriye hem de Gezi protestoları konusunda yaşadıkları anlaşmazlıkları kelimelerin arasından söküp çıkaracağız.

26.06.2013

Çok zorsun çocuğum!

Oğlumun dünyaya geldiği an nefesimi tutup sesini duymak için pür dikkat bekliyordum.

19.07.2013

Fişlemede MİT iddiasına devam

CHP’lilerle ilgili fişleme konusunda Kemal Kılıçdaroğlu, MİT’i adres gösterirken, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’ın değerlendirmeleri oldu.

19.08.2013

Şehirde neler konuşuluyor

Delicatessen’in Pera şubesi önümüzdeki hafta içi açılıyor.

29.08.2013

Azıcık rahat ol ey AKP karşıtı

MARMARAY, daha ilk gününde elektrik kesintisi, kapıların kapanmaması gibi bir dizi talihsizlikler yaşadı ya...

31.10.2013

İşte Altın Kelebek tarihi

Okurlar, haklı olarak bu yılki Altın Kelebek ödül töreninin ne zaman düzenleneceğini merak ediyor.

6.11.2013

Aklınıza mı gelmedi, yoksa işinize mi

SİZE sesleniyorum koskoca iki komutan...

3.12.2013

Gorbaçov’a başkaldıran Türk

Bu yazıyı komünizm in ve Soğuk Savaş’ın en katı dönemlerinde Sovyetler Birliği tarihinde Komünist Parti’nin politikalarını belirleyen en üst karar organı ‘Politbüro’ üyeliği ve Başbakan Birinci Yardımcılığı görevine kadar yükselen ilk ve tek Türk asıllı Müslüman lider Haydar Aliyev’in 10'uncu ölüm yıldönümü için kaleme aldım.

25.12.2013

Milyon dolarlık servetten 300 TL haftalığa

Mario Puzo’nun “Baba” romanı, Balzac’ın şu sözcükleriyle başlar: “Her büyük servetin arkasında bir suç yatar.”

6.01.2014

Toblerone’cu Bakanı açıklıyorum

HER şey, kadın bakan alışveriş merkezinde yürürken karşısına çıkan şekerci dükkânında başladı.

13.01.2014

Sex and the City ve ben

Bu, online oynadığım kanastanın başıma getirdiği ikinci vaka.

23.01.2014

Övgü, çocuklara neden zarar verir?

Sınıfın en arkasında oturuyorum ve öğretmenin çocuklarla olan iletişimini gözlemliyorum.

30.01.2014

Bu da bir test

Her gördüğü sakallıyı şeriatçı zanneden, her gördüğü dindarı irticacı addeden zevata, şimdi soruyorum:

20.02.2014

O kadar emin olma

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan “Allah” konusunda kendinden çok emin.

25.02.2014

Mesele 3-5 kuş değil sen hâlâ anlamadın

GEÇTİĞİMİZ günlerde otoritenin çılgın mı çılgın projelerinden 3. havalimanının doğru dürüst araştırma yapılmadan, üstünkörü analizlerle hazırlanan ÇED raporundaki eksiklikleri ve hataları yazmıştım.

10.03.2014

Cevapsız sorular

Russell Crowe, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz’ın oynadığı The Water Diviner filminin İstanbul çekimleri bitti.

11.03.2014

Cemaat’i niçin mi eleştirmiyorum?

Üç ay geçti, hâlâ ‘darbe girişimi’nin faillerini ve ‘paralel devletin yetkilileri’ni açığa çıkartıp, yargı süreci başlatmadılar.

20.03.2014

Birden devletin aklıyla karşılaşınca

ÖNCEKİ gün öğleden sonra günlük yazımı yetiştirmeye çalışırken bir ara elektronik posta kutumu kontrol etmek üzere arka ekrana geçtim ve bir meslektaşımın göndermiş olduğu bir haberin linkiyle karşılaştım. Bu adrese girdiğimde, devletin en tepe noktalarında görev yapan bir grup önemli şahsiyetin konuşmalarına ait olduğu ileri sürülen bir metin karşıma çıktı.

28.03.2014

Popüler siyaset terimlerinin Türkçe meali

İç siyaset, 90’larda Türk popunun yaşadığı patlamayı yaşıyor!

6.05.2014

Nihayet! Müzik meslek birlikleri anlaştı

Diyelim bir kafeniz var, dükkanda müzik yayını yaptığınız için MÜYAP’a yıllık bir telif ödemek zorundasınız...

29.05.2014

Cannes’daki yaz balosu ya da: Ağa takıldık bir kere!

Hayatımda ilk kez hayli aristokrat bir baloya katıldım ve artık ukalalık yapabilirim: Nerede o eski balolar bebeğim?

7.06.2014

Bu gazetecileri bir araya toplayan kim?

Reha Muhtar, Ali Kırca, Hasan Cemal, Zafer Mutlu, Nazlı Ilıcak, Sedat Ergin, Yalçın Balcı, Nuri Çolakoğlu aynı masadayız.

13.06.2014

Nasıl geçiyor yaz?

Hakikaten nasıl geçiyor yaz?

2.08.2014

O aile fotoğrafına kim girecek

ÖNCEKİ akşam o cümleleri işitince, “tak” diye uyandım... Ve kendi kendime o soruyu sordum:

6.08.2014