MENÜ

Hadi Salihoğlu

Hadi Salihoğlu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hadi Salihoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hadi Salihoğlu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 226 Hadi Salihoğlu haberi bulunmuştur.

Hadi Salihoğlu Haberleri

Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li 2 terörist tarafından makam odasında şehit edilişinin dördüncü yıl dönümünde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda anıldı.

30.03.2019Gündem
Terzi çıraklığından cumhuriyet savcılığına bir şehidin hikayesi

Terzi çıraklığından cumhuriyet savcılığına bir şehidin hikayesi

Görev yaptığı Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda makam odasında terör örgütü DHKP/C üyelerince şehit edilen İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın hayatı, belgesele konu oldu.

29.03.2019Gündem
Başsavcı Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

Başsavcı Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, yaptığı yazılı açıklama ile emekliliğini istediğini duyurdu.

25.07.2018Haber
İstinaf Başsavcısı Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

İstinaf Başsavcısı Hadi Salihoğlu emekliliğini istedi

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, bugün itibarıyla emeklilik talebiyle Adalet Bakanlığı'na başvuru dilekçesi gönderdiğini duyurdu.

25.07.2018Gündem
Şehit Savcı unutulmadı

Şehit Savcı unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li iki terörist tarafından şehit edilmesinin üçüncü yıldönümünde, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile anıldı.

30.03.2018Gündem
Meslektaşları unutmadı

Meslektaşları unutmadı

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li iki terörist tarafından rehin alındıktan sonra makamında şehit edilmesinin 3’üncü yıldönümünde, İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile anıldı. Törende konuşma yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Son 5 yılda yoğun bir şekilde ülkemize yönelik terör saldırılarının arttırıldığını görüyoruz. Adına FETÖ, PKK, YPG, DHKP/C hangi örgütü dersek diyelim, bu proje terör örgütlerinin temel amacı, ülkemizin birliğini, beraberliğini, bağımsızlığını, istiklalini ve istikbalini ortadan kaldırmaktır” dedi.

30.03.2018Gündem
Bir hakim bunu söyler mi Aldatıldım, kafalandım, devşirildim

Bir hakim bunu söyler mi! 'Aldatıldım, kafalandım, devşirildim'

15 Temmuz darbe girişimi sonrası görevden alınıp tutuklanan ski hakim Mustafa Göçer "Şeytana uydum, büyük hata ettim. Her şeyimi kaybettim.Eşim adına Bank Asya'dan konut kredisi çektim. Bir FETÖ'cü, FETÖ'nün kemik adamı Bank Asya'nın kıyısından, köşesinden geçmez, hastanesine gitmez, okullarına çocuklarını göndermez. Bu yasaktı başkanım. Aldatıldım, kullanıldım, kullandılar, istismar edildim, kafalandık, devşirildik. Pişmanlığım had safhada" dedi.

23.11.2017Gündem
Yeni binasında

Yeni binasında

KARTAL’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda yaklaşık bir yıldır hizmet veren İstanbul Bölge Adliye Mahkemeleri, Cevizli’de yapılan yeni binasına taşındı.

29.08.2017Gündem
Şehit savcı anıldı: Özlüyoruz

Şehit savcı anıldı: Özlüyoruz

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, şehit edilişinin ikinci yılında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda ve mezarı başında anıldı.

31.03.2017Gündem
Devir teslimde Gülen mesajı

Devir teslimde Gülen mesajı

Yeni İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan, “Başta uluslararası güç odaklarının emriyle bin yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve milletine saldırı talimatı veren, Amerika’daki meczubun liderliğindeki Fetullahçı terör örgütü olmak üzere, tüm suç örgütleriyle mücadelemiz hukuk sınırları içerisinde en etkin biçimde yürütülecektir” dedi.

27.07.2016Gündem
Çağlayan Adliyesinde görev değişimi

Çağlayan Adliyesi'nde görev değişimi

İstanbul Başsavcılığı'ndan İstanbul Bölge İdare Başsavcılığı'na atanan Hadi Salihoğlu, Çağlayan'daki İstanbul Adalat Sarayı'nda düzenlenen törenle görevini İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Başsavcı Vekili İrfan Fidan'a devretti.

27.07.2016Haber
Çağlayan Adliyesinde görev değişimi

Çağlayan Adliyesi'nde görev değişimi

İstanbul Başsavcılığı'ndan İstanbul Bölge İdare Başsavcılığı'na atanan Hadi Salihoğlu, Çağlayan'daki İstanbul Adalat Sarayı'nda düzenlenen törenle görevini İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Başsavcı Vekili İrfan Fidan'a devretti.

27.07.2016Gündem
İstanbul’un yeni Başsavcısı

İstanbul’un yeni Başsavcısı

İstanbul Adalet Sarayı’nda görev değişimi oldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, HSYK tarafından İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı’na atandı.

26.07.2016Gündem
İstanbul’un yeni başsavcısı İrfan Fidan oldu

İstanbul’un yeni başsavcısı İrfan Fidan oldu

İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu İstanbul Başsavcılığı'ndan İstanbul Bölge Adliyesi Başsavcılığına atandı. Salihoğlu'nun yerine İstanbul Başsavcıvekili İrfan Fidan geldi

26.07.2016Gündem
Gülen 1 numaralı şüpheli oldu

Gülen 1 numaralı şüpheli oldu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimine ilişkin iki ana soruşturma başlattı. Biri askeri personel diğeri hakim ve savcılara yönelik iki soruşturmanın da bir numaralı şüphelisi Fethullah Gülen. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ile birlikte bazı başsavcıvekillerinin yaptığı toplantı sonrasında soruşturmalara bakacak savcılar da bugün belirlendi.

17.07.2016Gündem
İstanbuldaki patlama ile ilgili flaş haberler...

İstanbul'daki patlama ile ilgili flaş haberler...

Hüzne boğan olaydan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

8.06.2016Gündem
Yine hain pusu

Yine hain pusu

Terör, kanlı yüzünü dün sabah Vezneciler’de üniversite yolunda gösterdi. İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde nöbet değişimine giden çevik kuvvet polislerinin bulunduğu midibüs geçerken, park halindeki bombalı araç uzaktan kumandayla patlatıldı. Üniversite binaları ile çevredeki işyerlerinin de büyük hasar gördüğü saldırıda 6 polis şehit oldu, 5 sivil yaşamını yitirdi. Üniversitede çalışan bir kadın ile kendisini işe bırakan eşi, bir banka çalışanı ve bir mağaza müdürü sivil kurbanlar arasında. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı. Saldırı dünya basınında da yer aldı. İngiliz Independent ve Financial Times gazeteleri Vezneciler'de düzenlenen bombalı saldırıyı henüz üstlenen olmasa da şüphelerin terör örgütü PKK üzerinde yoğunlaştığını yazdı. Financial Times'ta terör örgütünün taktik değişimine vurgu yapıldı.

7.06.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Haseki Hastanesinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan Haseki Hastanesi'nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezneciler'deki terör saldırısında yaralananları ziyaret etmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldi. Erdoğan'ı, hastaneye gelişinde, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Doç. Dr. Savaş Öztürk, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile diğer yetkililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret edip, yetkililerden bilgi alacak.

7.06.2016Haber
Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyede tören

Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için adliyede tören

-- İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makam odasında geçen yıl bugün, terör örgütü DHKP-C üyeleri tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için anma töreni düzenlendi.

31.03.2016Gündem