MENÜ

Hadi İpucu

Hadi İpucu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hadi İpucu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 224 Hadi İpucu haberi bulunmuştur.

Hadi İpucu Haberleri

Doğum yeri Merkez Bankası

Doğum yeri Merkez Bankası

2001 Martı’nda, ülke yangın yeri gibiyken tanıdık onu. Doların patladığı, faizlerin çıldırdığı dönemde kurulan kurtarıcı ekipte, Merkez Bankası’nın başına o geçmişti.

19.02.2005Kelebek
Doğum yeri Merkez Bankası

Doğum yeri Merkez Bankası

2001 Martı’nda, ülke yangın yeri gibiyken tanıdık onu. Doların patladığı, faizlerin çıldırdığı dönemde kurulan kurtarıcı ekipte, Merkez Bankası’nın başına o geçmişti. Biz aslında Merkez Bankası Başkanı dendiğinde iş dünyasının tanıdığı, dışarıdan gelmiş, şöhreti yaygın isimleri bilirdik daha önce. Ama bu defa öyle olmadı.

19.02.2005Kelebek
Mazeretim var asabiyim..

Mazeretim var asabiyim..

Özür dilerim Oğuz Abi. Ben de isterdim sizinle ilgili duygularımı anlatmayı. Söyleyecek sözüm de vardı. Sizin "Çiçeği Burnunda"lar kadar beceremezdim belki ama ben de birşeyler derdim işte.

2.08.2004Kelebek
Uyku hali, kaşıntı, bulantı yapabilir Aşırı doz boşanmaya sebep olabilir

Uyku hali, kaşıntı, bulantı yapabilir Aşırı doz boşanmaya sebep olabilir

Karikatürist Ramize Erer’in çizdiği bütün kadın tiplemelerinin gönlümüzdeki yeri ayrıdır. Bazen ezik kadını diline dolar, bazen fettan kadını. Ayrıca Türk kadınını o kadar şahane hatlarla çizer ki, karikatüre bakmadan edemezsiniz.

13.03.2004Kelebek
Kars: 2004’te hálá etnik kavga

Kars: 2004’te hálá etnik kavga

KARS'ın en renkli simalarından, Ticaret Borsası Başkanı İsmet Çelik'le kebabımızı atıştırıyoruz. Bana bir yerel gazete uzatıyor: ‘‘Partilerin, Belediye Başkan Yardımcılığı'na, İl Genel Meclisi üyeliğine aday gösterdiği şu isimlere bir göz at’’ diyor. Bakıyorum. ‘‘Attım ama tanımıyorum ki ben bu insanları...’’ Gözlerinde muzip bir parıltı, gülüyor: ‘‘Tanısan, partilerin Yerliler, Terekeme, Azeriler ve Kürtler arasında nasıl hassasiyetle denge kurduğunu anlardın.’’

12.03.2004Gündem
Prof.un çizilen karizması

Prof.un çizilen karizması

Anlı şanlı bir “Prof.” İstanbul çok iyi tanır da... adını ver(e)miyorum yoksa, yarın eline düşerim, oyar alimallah! 14 yaşındaki dünya güzeli kızı hastalandı. Birlikte davetli olduğumuz bir yemeğe bu yüzden gelemedi, biz de telaşlandık. Ertesi sabah ilk iş aradım, “Hayatî bir tehlike yok, ama ateşini düşüremiyoruz bir türlü” dedi, “Daha teşhis koyamadık...”

12.02.2004Kelebek
Kimse sormazsa o sorar

Kimse sormazsa o sorar

Epsilon Yayınları'nın bastığı, salı günü piyasaya çıkacak olan ‘‘Kimse Sormazsa Ben Sorarım’’ Ayşe Arman'ın Hürriyet Pazar için yaptığı 500 röportaj arasından seçtiği 46 röportajdan oluşuyor. Kapak tasarımı Ergün Gündüz-Turgut Yüksel'e (Hayal-et c. a. w. s.), kapak fotoğrafları Kerem Uzel'e, röportaj fotoğrafları Kutup Dalgakıran'a ait. Kitabın sonunda bu fotoğraflardan bir albüm de var.

18.10.2003Kelebek
İpucu yok

İpucu yok

Hablemitoğlu cinayetinde kullanılan silah belirlendi ancak saldırganların yakalanmasını sağlayacak güclü ipuçlarına henüz ulaşılamadı.

19.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni otomobilim (3)

BULABİLDİNİZ mi?

Hatırlayın, geçen pazar İngiliz estetiklere duyduğum hayranlığı ballandıra ballandıra anlattıktan sonra, yeni otomobilimin ‘British’ damga taşıyabileceğini çağrıştırmıştım. Hatta, arabamın hangi marka olduğu konusunda sizleri ‘müşterek bahse’ davet etmiştim.

14.05.2005

Yazar beğendi

İSTER ‘İlgilendiğin mevzuya bak, yakışıyor mu sana’ deyin, ister ‘Sen bu gidişle Uçan Kuş sitesine yazar olursun’ diye kafa bulun, umurumda değil.

24.02.2005

Senin anan mutlu mu

Geçtiğimiz haftanın haberiydi: Time dergisi, kapağını ‘mutluluk’a ayırmış.

Zira neymiş? Mutluluğun yüzde 50 oranında genlere bağlı olduğu ortaya çıkmış.

13.01.2005

Ford reklamı 43 ülkeye satıldı

ÜÇ hafta önce Kanat Atkaya aradı: ‘Abi, Ford’un maç arasında yayınlanan ‘Alt yapılı, çift vuruşlu, ters köşeli’ reklamlarının benzerini Eurosport’ta gördüm.

27.11.2004

Kimseyi incitmeden her şeyi anlatmış

Nezihe Meriç’in Çavlanın İçinde Sessizce adlı anılarının ilk on sayfasını okuyup bitirdiğimde, defterime şu notu düştüm:
‘Demek ki kimseyi incitmeden, kimseye hakaret etmeden, kinleri satırlara dökmeden de anılar yazılabiliyormuş.’

28.05.2004

Dört düvelden dört ahçısı, fuzyon yenir diyen garsonlarıyla Lokal, komik bir lokanta

İstiklal Caddesi'nden aşağıya doğru yürüyün. Tünel'e gelmeden az önce sağda Müeyyet Sokak No: 9'da ufacık bir lokanta var. Adı: Lokal.

18.01.2003

Cevap veriyorum

ASLI Gökçer Zorlu

En güzel annenin, annesi kadar güzel, şirin, zeki ve komik kızı, beni çok güldürüyorsun.

3.07.2002

Modern bir aşk hikayesi (III)

SİZE iki haftadır, eski mi eski arkadaşım Fatin'in geçen Ağustos ayında ve bir Pazar kahvesinde tesadüfen rastladığı; adının da Sheila olduğunu öğrendiği İrlandalı bir kızla yaşamaya başlayacağı aşk hikayesini anlatıyorum.

20.04.2002

Komik oluyoruz

Herkes komik olmak istiyor.

28.12.2001

Liberate your senses!

İTO, TÜRSAB ve TÜROB ‘‘İstanbul'u Dubai yapacağız’’ deyince, bayramda atladım Dubai'ye gittim. Kendim için birşey istediysem namerdim.

22.12.2001