MENÜ

Hacettepe

Hacettepe ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hacettepe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hacettepe haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 14.028 Hacettepe haberi bulunmuştur.

Hacettepe Haberleri

Bozkurt Güvenç kimdir Bozkurt Güvençin biyografisi

Bozkurt Güvenç kimdir? Bozkurt Güvenç'in biyografisi

Antropolog, mimar, eleştirmen ve yazar Bozkurt Güvenç 92 yaşında yaşamını yitirdi. Sosyal bilimlerin temel taşlarından Bozkurt Güvenç, bir süredir zatürre hastalığıyla mücadele ediyordu. İşte, Bozkurt Güvenç’in hayatına ilişkin bilgiler

10.12.2018Gündem
Mercedes-Benz Türk’e ilk kadın CFO atandı

Mercedes-Benz Türk’e ilk kadın CFO atandı

Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrol’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) Stefan Baasner’in emekliye ayrılması ile görevini, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle halen Mercedes-Benz Türk Kamyon Kontrol Direktörlüğü görevini yürüten Tülin Mede Esmer devralıyor. 2013 tarihinden bu yana Mercedes-Benz Türk Finans ve Kontrol’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi (CFO) görevini sürdüren Stefan Baasner, Türkiye’deki görevinden önce Daimler AG grup şirketlerinin Çin, Meksika ve İspanya lokasyonlarında CFO görevini yürütmüştü.

10.12.2018Ekonomi
Çiftlik girişinde kanlı pusu: Dehşet saçtı

Çiftlik girişinde kanlı pusu: Dehşet saçtı

ANKARA’nın Kahramankazan ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu eşi Emine T.’yi ve kayınpederini pompalı tüfekle vurarak öldüren Ahmet T., olayın ardından aynı tüfekle intihar girişiminde bulundu. Ahmet T. ağır yaralandı.

7.12.2018Gündem
Üniversitelerin mühendislik başarısı

Üniversitelerin mühendislik başarısı

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘bilgisayar bilimleri’ ile ‘mühendislik ve teknoloji’ alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerini açıkladı.

5.12.2018Eğitim
Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında

Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

Nurseli İdiz, dizi projelerinin yanı sıra konuk olarak katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda ve İstanbul Şehir Tiyatroları'nda görev alan Nurseli İdiz, dizi izleyicilerinin de yakından tanıdığı bir isim. Peki, Nurseli İdiz kimdir, kaç yaşında?

4.12.2018Magazin
Son dakika... Ankarada doğalgaz hattında patlama: 7 yaralı

Son dakika... Ankara'da doğalgaz hattında patlama: 7 yaralı

Ankara Kızılay'da bir kafede meydana gelen doğal gaz patlamasında 7 kişi yaralandı. Yaralılardan 3'üne olay yerinde müdahale edilirken, 4'ü çevredeki hastanelere kaldırıldı.

3.12.2018Gündem
Kenarda bırakmayın hayata katın... 3 Aralık  Dünya  Engelliler Günü çağrısı

Kenarda bırakmayın hayata katın... 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çağrısı

Dünya Engelliler Günü’nde, vaat içeren cümleler yerine onları anlayıp dileklerini gerçekleştiren bir projeyi paylaşmak istedik. AB desteğiyle kurulan Hacettepe Mesleki Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli bireyler eğitim alarak iş sahibi oluyor ve hayatın tam da içinde yer buluyor. İki yılda başvuran 200 engelliden 150’si eğitimini tamamladı. İşte ilham veren proje ve o gençlerin ilham veren hikâyeleri...

2.12.2018Gündem
Filiz Kılıç kimdir MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Filiz Kılıç

Filiz Kılıç kimdir? MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı Filiz Kılıç

Filiz Kılıç, MHP Nevşehir Belediye Başkan Adayı olarak belirlenmesinin ardından araştırılan isim oldu. Nevşehir Hacı Bektaşı Veli Üniversitesinin kurucu rektörü olarak görev yapan Filiz Kılıç, önemli akademik pozisyonlarda bulunmuştur. Peki, Filiz Kılıç kimdir? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

1.12.2018Gündem
Zerrin Tekindor kimdir Zerrin Tekindorun biyografisi

Zerrin Tekindor kimdir? Zerrin Tekindor'un biyografisi

Kariyeri boyunca pek çok sinema filmi, dizi projesi ve tiyatro oyununda rol alan Zerrin Tekindor'un kim olduğu, özel yaşamı ve kariyeri merak konusu oldu. Son olarak Müslüm Gürses'in yaşam hikayesinin sinemaya uyarlandığı 'Müslüm' filminde rol alan Zerrin Tekindor, yayın hayatına yeni başlayan Şahin Tepesi dizisinde de rol alıyor. Peki, Zerrin Tekindor kimdir? İşte, Zerrin Tekindor'un biyografisi...

30.11.2018Televizyon
‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

Pasifik İnşaat, ‘tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi’ olarak hazırladığı ‘Merkez Ankara’ projesini Düsseldorf’ta tanıttı. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan ‘Merkez Ankara’da gurbetçi yatırımcılara özel fırsatlar sunacaklarını söyledi.

30.11.2018Avrupa
Prof. Dr. Seza Özene uluslararası ödül

Prof. Dr. Seza Özen'e uluslararası ödül

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Romatolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seza Özen, Dünya Bilimler Akademisi 2018 Tıp Ödülü'nün sahibi oldu.

30.11.2018Teknoloji
Songül Öden kimdir Songül Öden biyografisi

Songül Öden kimdir? Songül Öden biyografisi

Başarılı oyuncu Songül Öden, projeleri ve canlandırdığı karakterlerle gündeme gelmeye devam ediyor. Songül Öden ilk olarak Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştığı Gümüş dizisiyle dikkatleri üzerine çekmişti. İşte, Songül Öden’in hayatına ilişkin bilgiler...

29.11.2018Magazin
Halil İnalcık kimdir Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık

Halil İnalcık kimdir? 'Tarihçilerin Kutbu Halil İnalcık'

Halil İnalcık, dünya tarihine çok önemli katkılar sağlayan tarih araştırmacıları arasında yer almaktadır. Türk-Osmanlı tarihi konusunda onlarca makale ve kitaba sahip olan Halil İnalcık, yaptığı araştırmalarla özellikle Osmanlı tarihine dair birçok detayı ortaya çıkarmıştır. Peki, Halil İnalcık kimdir? İşte, 2016 yılında hayata gözlerini yuman ünlü tarihçi hakkında bazı bilgiler

28.11.2018Gündem
Tarık Ünlüoğlundan sevenlerini üzen haber

Tarık Ünlüoğlu'ndan sevenlerini üzen haber!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Ünal Kaplan rolüne can veren Tarık Ünlüoğlu sağlık durumuyla sevenlerini üzdü. Dizinin senaryosunda da rol icabı sağlık sorunları yaşayan Tarık Ünlüoğlu'nun, bir süredir akciğerlerinde sorun yaşadığı öğrenildi.

26.11.2018Televizyon
Çocuklarda beslenme nasıl olmalı

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı?

Beslenmenin amacı, canlılığın devam ettirilmesi ve günlük aktivitelerimiz için enerji sağlanması. Ancak çocuklukların beslenmesinin, erişkinlerden farklı olarak önemli bir amacı daha var. Çocukluk yaş grubunun en önemli özelliği, süregelen büyüme. Büyüme ve beslenme arasındaki ilişki nedeniyle, çocuklarda beslenmenin en önemli amaçlarından biri de büyümenin çocuğun genetik potansiyeli doğrultusunda en iyi şekilde sürdürülmesi. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta yarar var. Beslenme her yaşta yaşamsal olup, çocukluk yaş grubunda büyümenin temelini oluştursa da, hiçbir besin çocuğu genetik potansiyelinin ötesine taşıyamaz.

26.11.2018Eğitim
Yaratıcılık ne değildir

Yaratıcılık ne değildir?

Yaratıcı düşünen insanlar yetiştirmek her zaman önemli ve gerekli bulunur. Yaratıcı insanlar yetiştirilmesinde ebeveyn veya öğretmen olarak bir katkımız olabileceğini sezgisel olarak biliriz. Fakat bunun nasıl olduğunu ya da neden olmadığını tam olarak açıklayamayız. Belki de neden, yaratıcılık hakkındaki peşin hükümlerimizdir. Çünkü, yaratıcılığın mahiyeti veya yaratıcı insanların özellikleri kadar şehir efsaneleriyle dolu bir konu az bulunur. O yüzden, yaratıcılığın ne olduğundan çok ne olmadığını anlamak belki de daha iyi bir başlangıç yolu olacak.

26.11.2018Eğitim
Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan kimdir

Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Selahattin Gürkan'ın aday gösterileceğini açıkladı. Peki Selahattin Gürkan kimdir?

24.11.2018Gündem
Türkiyede iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak

'Türkiye'de iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye'de iş garantili mesleki ve teknik eğitim kuruluşları konusunda çok büyük bir rekor yaşanacak. Böylece üretimin istihdamının garantisini sağlamış oluyoruz. Yükseköğretime yansıyan alanların grupsal olarak her birinin ilkokullardaki atölyelere izdüşümünü kuracağız. Bu sene ikinci dönem okullar açıldığında pilot okullarımızda da tasarım beceri atölyelerini somut olarak görme imkânımız olacak. Öğretmene sürekli yatırım yapmak zorundayız. Bunun karşılığını almak zorundayız. Aksi takdirde sorun çıkar" diye konuştu.

23.11.2018Eğitim
Türkiyede iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak

"Türkiye'de iş garantili mesleki eğitimde rekor yaşanacak"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'de iş garantili mesleki ve teknik eğitim kuruluşları konusunda çok büyük bir rekor yaşanacağını söyledi.

22.11.2018Ekonomi
MR ve tomografiye kontrol geliyor

MR ve tomografiye kontrol geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MR ve tomografinin devlete yıllık maliyetinin 1.7 milyar lira olduğunu belirterek, bu nedenle MR ve tomografiye kontrol mekanizması geleceğini açıkladı.

22.11.2018Gündem
Kız öğrencileri bilişimle buluşturdu, ‘küresel öğretmen ödülü’ kazandı

Kız öğrencileri bilişimle buluşturdu, ‘küresel öğretmen ödülü’ kazandı

Kız öğrencilerin teknoloji kullanımının geliştirilmesini sağlayan ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini ortaya çıkarmak için birçok proje geliştiren Ankara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan, Hindistan'da ‘Küresel Öğretmen Ödülü’ne layık görüldü. Arslan ve öğrencileri, farklı alanlarda yaptıkları projelerle son beş yılda sekiz uluslararası, 24 ulusal ve yedi bölgesel ödül kazandı.

21.11.2018Eğitim
Üniversitelerde tütünsüz kampüs dönemi

Üniversitelerde tütünsüz kampüs dönemi

Başkentteki üç üniversite tarafından yürütülen proje kapsamında, kampüslerde tütün ürünlerinin kullanım alanları sınırlandırıldı.

20.11.2018Eğitim
Teknoloji girişimlerine 100 milyon liralık destek

Teknoloji girişimlerine 100 milyon liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, erken aşama teknoloji tabanlı girişimlere yönelik 100 milyon lira bütçeli Girişim Sermayesi Destekleme Programı (Tech-InvesTR) kapsamında, 23 kuruluşun katıldığı 10 fonun destekleneceğini bildirdi. Bakan Mustafa Varank, "Erken aşama teknoloji girişimleri için bir milat olacak bu programla kurulan fonlar, girişimlere 1,8 milyar liraya ulaşması hedeflenen yatırımlar yapacak." ifadesini kullandı.

18.11.2018Teknoloji
Müslüm Baba’yı (Müslüm Gürses) canlandıran Timuçin Esen kimdir

Müslüm Baba’yı (Müslüm Gürses) canlandıran Timuçin Esen kimdir?

(Müslüm Gürses'in hayatının anlatıldığı Müslüm filminin başrol oyuncusu Timuçin Esen performansıyla adından söz ettirdi. Filmden sonra çok daha geniş kitleler tarafından takip edilmeyen başlanan Timuçin Esen’in hayatına ilişkin bilgiler de merak konusu oldu. Peki, Müslüm Baba’yı canlandıran Timuçin Esen kimdir?

16.11.2018Magazin
Aile Arasında filminin oyuncuları kimdir İşte Aile Arasında filminin oyuncu kadrosu ve hikayesi

Aile Arasında filminin oyuncuları kimdir? İşte Aile Arasında filminin oyuncu kadrosu ve hikayesi

Aile Arasında oyuncuları, TV başındaki izleyiciler tarafından merakla araştırılmaya başlandı. Gülse Birsel'in yazıp oynadığı filmin oyuncu kadrosunda, Erdal Özyağcılar, Demet Evgar ve Engin Günaydın gibi isimler öne çıkıyor. Fikret ve Solmaz arasındaki komik hikayenin anlatıldığı filmde, mizah hız kesmiyor. Peki, Aile Arasında oyuncuları kimdir? İşte, o isimler ve filmdeki karakterleri

15.11.2018Televizyon

Yazar Sonuçları

Tüp Mide Ameliyatı kimlere yapılır?

Bu haftaki röportaj konuğum Adana Ortadoğu Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Bayrak. Konumuz son yıllarda cerrahi işlem gerektirmesine rağmen zayıflamak isteyenlerin gözdesi olan “Tüp Mide” operasyonu.

19.11.2018