MENÜ

Habur Çayı

Habur Çayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Habur Çayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 57 Habur Çayı haberi bulunmuştur.

Habur Çayı Haberleri

Ceylanpınar nerede

Ceylanpınar nerede?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen 'Barış Pınarı Harekatı' ile birlikte bölgeden haberler gelmeye devam ederken vatandaşlarımız bölge haberlerinde adı sıklıkla duyulan Ceylanpınar'ın nerede olduğunu ve sınıra ne kadar yakınlıkta olduğunu merak ediyor. İşte Ceylanpınar hakkında detaylar

10.10.2019Gündem
Dut toplarken çaya düşen Jehat, 3 gündür aranıyor

Dut toplarken çaya düşen Jehat, 3 gündür aranıyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Cumartesi günü dut topladığı ağaçta, bastığı dalın kırılmasıyla Habur Çayı'na düşüp suda kaybolan Jehat Ecer (11), 3 gündür aranıyor.

17.06.2019Gündem
Çaya düşen kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu, kuzeni kayıp

Çaya düşen kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu, kuzeni kayıp

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesinde, Habur Çayı'na düşen kuzeni Jehat Ecer'i (11) kurtarmak için suya giren Mustafa Ecer (20) akıntıya kapılıp, boğularak hayatını kaybetti. Jehat'ın arama çalışmaları ise sürüyor.

15.06.2019Haber
Çok acı... Kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu

Çok acı... Kuzenini kurtarmak isterken kendi boğuldu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, Habur Çayı'na düşen kuzeni Jehat Ecer'i (11) kurtarmak için suya giren Mustafa Ecer (20) akıntıya kapılıp, boğularak hayatını kaybetti. Jehat'ın arama çalışmaları ise sürüyor.

15.06.2019Gündem
Eksi 10 derecede balık avı

Eksi 10 derecede balık avı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde vatandaşlar, hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesine rağmen tulumlarını giyerek girdikleri Habur Çayı’nda balık avlıyor. Türkiye’nin Irak sınırında bulunan Beytüşşebap ilçesinde Feraşin Yaylası ve Kato Dağı’ndan beslenen Habur Çayı'nda vatandaşlar, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü aralık ve ocak aylarında bile balık avlıyor. Taşarası, Günyüzü, Başaran ve Ayvalık köylerinde yaşayan vatandaşlar, hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesine rağmen tulumlarını giyerek balık tutuyor. Vatandaşlardan Halit Gökçe, “Yılın her vakti balık güzel ama kış aylarında daha güzel oluyor. Serpme yöntemiyle balık avlıyoruz. Tulum var ama bazen sırılsıklam oluyoruz. Hava sıcaklığı eksi 10 derece şu anda. Eşim oruçlu olduğu için balık istedi, ben de bu yüzden oğlumla beraber balık avladım. Kendimize yetecek kadar yakaladım, şimdi eve gidiyorum. Karlar altında balık tutmak daha güzel” dedi.

5.01.2019Haber
Köyde korkutan anlar Herkes dereye koştu…

Köyde korkutan anlar! Herkes dereye koştu…

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde tahta köprüden karşıya geçmeye çalışan 3 yaşındaki bir çocuk dengesini kaybederek düştüğü dere sularından köylülerin yardımı ile kurtarıldı.

12.05.2018Gündem
Sağanak nedeniyle yağmur suyu içme suyu şebekesine karıştı...Çeşmelerden çamurlu su aktı

Sağanak nedeniyle yağmur suyu içme suyu şebekesine karıştı...Çeşmelerden çamurlu su aktı

ŞIRNAK’ın Beytüşebap ilçesinde bir haftadır etkili olan sağanak nedeniyle yağmur suları içme suyu şebekesine karıştı. İlçe merkezi ve köylerde elektrik kesintisi yaşanırken, belediye çalışanları sel ve taşkınlara karşı çalışmalarını sürdürüyor. Sağnak nedeniyle bazı köy yollarında toprak kaymaları yaşandı.

9.05.2018Gündem
Habur Çayı, tahta köprüleri yıktı, arsa ve patika yolları sular altında bıraktı

Habur Çayı, tahta köprüleri yıktı, arsa ve patika yolları sular altında bıraktı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde karların erimeye başlaması ve 3 gündür devam eden yağmur nedeniyle yükselen Habur Çayı, köprüleri yıkıp, tarlalara zarar verdi.

30.03.2018Gündem
Türkiyeye girmeye çalışan 4 PKKlı yakalandı

Türkiye'ye girmeye çalışan 4 PKK'lı yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak sınırı Anaç bölgesinde icra edilen keşif/gözetleme faaliyeti esnasında Irak’tan Türkiye’ye yasa dışı olarak girmeye çalışan 1’i kadın 4 PKK’lı teröristin yakalandığını açıkladı

23.03.2017Gündem
- 15 derecede yüzüyorlar

- 15 derecede yüzüyorlar

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’ne 7 kilometre uzaklıktaki Ilıcak Köyü yakınlarında bulunan Zümrüt Kaplıcası, eksi 15 dereceye varan soğuğa rağmen şifa arayanları ağırlıyor. Bel ağrısı, romatizma ve deri hastalığı olanlar kötü hava koşulları ve dondurucu soğuğa rağmen 24 derece sıcaklığında olan kaplıca suyuna girerek şifa bulmaya çalışıyor.

24.02.2017Gündem
Habur Çayında iki kişinin cesedi bulundu

Habur Çayı'nda iki kişinin cesedi bulundu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, bir aracın Habur Çayı'na düşmesi sonucu kaybolan 2 kadının cesedine ulaşıldı.

30.05.2013Gündem
Yazıcı: Suriyeye hiç bir zaman yaptırım uygulamadık

Yazıcı: Suriye'ye hiç bir zaman yaptırım uygulamadık

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Suriye'ye hiçbir zaman yaptırım uygulamadıklarını belirterek, “Ülkeler arası ticaret devletten devlete değil. Ticareti ülkelerin halkları, tüccarları yapar” dedi.

8.08.2012Ekonomi
Şırnakta mühimmat bulundu

Şırnak'ta mühimmat bulundu

Şırnak'ta teröristlere ait roketatar ve mühimmat bulundu.

27.09.2010Gündem
Şırnakta 44 Irak uyruklu kaçak yakalandı

Şırnak'ta 44 Irak uyruklu kaçak yakalandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda Irak uyruklu 44 kaçak yakalandı.

27.07.2007Gündem
Iraklı kaçakları kurtarmaya çalışan er şehit oldu

Iraklı kaçakları kurtarmaya çalışan er şehit oldu

Şırnak'ın Silopi ilçesinde jandarmanın “dur” ihtarından kaçmaya çalışan ve Habur Çayı'na düşen 2 Iraklıyı kurtarmaya çalışan er Kenan Kundakçı boğularak şehit oldu.

10.10.2006Gündem
Silopide 52 kaçak yakalandı

Silopi'de 52 kaçak yakalandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yapan 52 Iraklı yakalandı.

15.09.2006Gündem
Silopi’de 28 kaçak yakalandı

Silopi’de 28 kaçak yakalandı

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, kaçak yollardan Türkiye’ye giriş yapan 28 Iraklı yakalandı.

17.08.2006Gündem
Şırnakta 28 kaçak Iraklı yakalandı

Şırnak'ta 28 kaçak Iraklı yakalandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, yurda kaçak giren 28 Iraklı yakalandı.

17.08.2006Gündem
Irak’ta 2 Türk’ün cesedi bulundu

Irak’ta 2 Türk’ün cesedi bulundu

Irak’ın Zaho kenti yakınlarından geçen Dicle Nehri’nde 2 Türk’ün cesedi bulundu.

21.05.2005Dünya
Irakta 2 Türkün cesedi bulundu

Irak'ta 2 Türk'ün cesedi bulundu

Habur Sınır Kapısı'ndan 10 kilometre uzaklıktaki Irak'ın Zaho kenti yakınlarından geçen Dicle Nehri'nde 2 erkek cesedi bulundu.

21.05.2005Gündem
Tırlara çay yerine kabuk doldurdular

Tırlara çay yerine kabuk doldurdular

Artvin'in Hopa ilçesinde, 4 tırda bulunan toplam 70 bin 170 kilogram çayı transit rejimi hükümlerine aykırı olarak Türkiye gümrük bölgesinde bırakılmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

19.09.2016Gündem
Jandarma Silopide sınırı yüzerek geçen şoförlere ateş açtı: 4 yaralı

Jandarma Silopi'de sınırı yüzerek geçen şoförlere ateş açtı: 4 yaralı

HABUR Sınır Kapısı’nda girişlerde sorun yaşayıp mağdur olduklarını ve Cizre’deki yakınlarından haber alamadıklarını söyleyerek, Kuzey Irak sınırını kaçak olarak Hezil Çayı’nı yüzerek geçmeye çalışan kamyon şoförlerine jandarma ateş açtı. Olayda 4 şoför yaralandı.

10.09.2015Gündem
Jandarma Silopide sınırı yüzerek geçen şoförlere ateş açtı

Jandarma Silopi'de sınırı yüzerek geçen şoförlere ateş açtı

HABURSınır Kapısı’nda girişlerde sorun yaşayıp mağdur olduklarını veCizre’deki yakınlarından haber alamadıklarını söyleyerek, Kuzey Iraksınırını kaçak olarak Hezil Çayı’nı yüzerek geçmeye çalışan kamyonşoförlerine jandarma ateş açtı. Olayda 4 şoför yaralandı.Geçen cumagününden beri sokağa çıkma yasağı uygulanan ve cep telefonlarınınçalışmadığı Cizre’deki yakınlarıyla iletişim kuramadıklarını söyleyenyaklaşık 500 kadar şoför, Türkiye- Irak sınırını oluşturan Hezil Çayı’nakadar gelerek, ellerindeki beyaz bezlerle yurda giriş yapmaya çalıştı. Sınırda güvenliği sağlayan Kapılı Jandarma Taburuna bağlı askerler, Hezil Çayını yüzerek Türkiye’ye gelmek isteyen şoförleri önce uyardı, ardından ateş açtı. Açılan ilk ateşle yaralanan 4 şoför, arkadaşlarının yardımıyla KuzeyIrak’ın Zaho kentindeki hastanelere götürülürken, gruptan 50 kadarıHezil Çayı’ndan Türkiye tarafına geçti, diğerleri geri döndü.Sınırıyasadışı yollardan geçerek yurda giren şoförlerin önü, zırhlı jandarmaekipleri tarafından kesildi. Askerler ile yapılan görüşme sonundaşoförler karşıya geri gitmeleri için ikna edildi. Kapılı Köyü’ndeaskerlerin gözetiminde şoförler, geldikleri yoldan tekrar sınırın karşıyakasına geçiş yaptı.

10.09.2015Haber
Habur Sınır Kapısında kazı başlatıldı

Habur Sınır Kapısı'nda kazı başlatıldı

Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Habur Gümrük Sahası'nın yanında 1990'lı yıllarda kaybolan 2 işadamı ile ilgili kazı çalışmalarına başlandı.

3.02.2010Gündem
Habur Sınır Kapısında keşif yapılıyor

Habur Sınır Kapısı'nda keşif yapılıyor

Habur Sınır Kapısı'ndaki askeriyeye ait atış alınında faili meçhul cinayetlerle ilgili yapılacak kazı içini keşif yapılıyor

12.01.2010Gündem
Mayınlı arazide kayıp kazısı yapılacak

Mayınlı arazide kayıp kazısı yapılacak

GÜVENLİK güçlerine yıllarca Kürtçe tercümanlık yapan ve kaçtığı yurt dışında açıklamalarda bulunan Yıldırım Beğler’in ifadeleri dorultusunda Şırnak Barosu’nun başvurusu üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye-Irak sınırındaki Habur Gümrük Kapısı çevresindeki mayınlı arazinin kazılması için onay verdi.

5.01.2010Gündem
İşte operasyonun bilinmeyenleri

İşte operasyonun bilinmeyenleri

Irak'ın kuzeyine düzenlenen kara harekâtının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. İşte operasyonun bilinmeyenleri...

3.03.2008Gündem
Cudi ile Gabarın eve dönüş hikayesi

Cudi ile Gabar'ın eve dönüş hikayesi

Biri 8, diğeri 15 yıldır dağdaydı. Döndüler, kendi iradeleriyle teslim oldular. Teslim olurken bir talepte bulunmadılar, herhangi bir anlaşma yapmadılar, itirafçı da olmadılar. Ama bulundukları ilin mülki amirlerinden, yeni bir hayata başlarken çok destek gördüler. Geçen yıl aileleriyle yapılan görüşmeler sonucu 90, kendi istekleriyle 38 kişi teslim oldu. Son üç aydır bu süreç iyice hızlandı. Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in yaptığı açıklamaya göre, sadece 30 Ekim-10 Aralık arasında 353 PKK’lı eve döndü.

26.01.2008Kelebek
Gabarda çatışma: 4 şehit

Gabar'da çatışma: 4 şehit

Gabar dağında 1'i üsteğmen 4 asker şehit oldu.

13.11.2007Gündem
Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Kuzeydoğu Türkiye’nin en etkileyici rotası: YUKARI FIRAT HAVZASI

Fırat Nehri ve kolları boyunca yapılan, Doğu Anadolu’nun çıplak dağlarına rağmen vahalarla dolu bir yolculuk. Toplam 2800 kilometre boyunca akan Fırat’ın binbir kıvrımında, Erzincan- Elazığ yolu üzerinde, farklı bir coğrafya, bölgeye özgü yaşamlar ve kıyıda köşede kalmış, etkileyici bir tarih...

26.09.2004Seyahat
Yeni kapı, yeni yol

Yeni kapı, yeni yol

Türkiye, Irak'a geçişte Barzani'nin ağırlıkta olduğu bölgeyi devre dışı bırakmaya hazırlanıyor. Bunun için Habur'un güneybatısındaki Ovaköy mevkiinde yeni bir sınır kapısı açılacak ve Mehmetçik Türkmenlere yakın bölgeden Irak'a geçecek.

9.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

‘Çaresiz ve yalnızız’

SİLİVRİ Cezaevi’nin küçük duruşma salonunda Ergenekon 2, büyük salonunda da Balyoz davalarının duruşmaları vardı dün.

3.02.2012

Fırat’ın başlangıcı Karasu

Sıcaklar ve kuraklık haberleri bunaltmaya devam ediyor. Deniz kıyıları da sıcağa karşı çözüm değil.

11.08.2007

Küçükleri yakala büyüklere geç

‘BEN Gaziantep’den arıyorum; gümrük işleriyle ilgili bir görevliyim.

Habur’dan mazot kaçakçılığı aynen sürüyor. Vatandaşın cebine para girsin diye devlet bazı şeyleri görmüyor. En önemli sorun şeker ve çay kaçakçılığıdır.

10.12.2004