MENÜ

Guzeller Galerisi

Guzeller Galerisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Guzeller Galerisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Guzeller Galerisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15 Guzeller Galerisi haberi bulunmuştur.

Guzeller Galerisi Haberleri

Cumhuriyetin 91’inci yılında  91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Yeni Dünya’nın en büyük eğlence parkı

Yeni Dünya’nın en büyük eğlence parkı

Eğlence parklarının ve her çeşit gösterinin başkentine hoşgeldiniz. ABD’nin Orlando kentinde sadece insanlar değil, hayvanlar bile hayatlarını eğlenmek, eğlendirmek üzerine kurmuş.

25.12.2011Seyahat
Ölene kadar fırçayı elinden bırakmadı

Ölene kadar fırçayı elinden bırakmadı

İş Sanat Kibele Galerisi yeni sezonda, çağdaş Türk resminin büyük ustalarından, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun eşi Eren Eyüboğlu’nu (1907-1988) bir retrospektifle ağırlıyor. Çağdaş Türk resminin kurucularından ve büyük ustalarından Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘Doğumunun 100. Yılı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergi, İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkacak, Eren Eyüboğlu’nun yaşamı ve sanat hayatının anlatıldığı kitabın sergisi niteliğini taşıyor.

10.11.2011Kelebek
New York’la yarışan Doğulu

New York’la yarışan Doğulu

Günü 24 saat yaşayan, her saniye büyüyen, yenilenen, değişimin ritmiyle başınızı döndürecek bir şehre yolculuk yaptınız mı hiç? Çin’in 23 milyon nüfuslu kenti Şanghay işte bu şehirlerden. Adeta New York’la yarışıyor. Merkezinden geçen Huangpu’nun kıyısında ise geçmişi yaşatıyor. Okurumuz Zeynep Kanra, şehirde üç gün kaldı, izlenimlerini yazdı.

15.05.2011Seyahat
‘Ressamı indirdim inşallah ölmüştür’

‘Ressamı indirdim inşallah ölmüştür’

Ressam Bedri Baykam ve asistanı Tuğba Kurtulmuş’u bıçaklayan Mehmet Çelikel’in olaydan sonra “Ressamı indirdim” dediği öğrenildi. Psikolojik tedavi gören ve adam yaralamadan sabıkası olan Çelikel’in, Baykam’ı Facebook’tan takip ettiği ortaya çıktı.

19.04.2011Gündem
Medyadan MAGAZİN

Medyadan MAGAZİN

Hande Ataizi gövde gösterisi yapmış – İzmir’in başarısı diyor haber, güzeller hep İzmir’den çıkıyormuş da – Ali Atıf Bir şovmen Mehmet Ali Erbil’i ‘her şeyin altından çıkmakla’ ve sululukla suçluyor – Balkona üstsüz çıkan mankeni tabii ki kaçırmamışlar – Fatih Tekke’ye övgüler yağdırmış FİFA – Pardon, Daum 25 milyon kişisin NESİYLE oynamış, anlamadım – Hürriyet’ten bir hizmet daha, sevişirken nasıl sesler çıkarmalı – Gizli reklam yasak, açık açık yapınca bi’şey olmaz – Mesut Yar’ı severdim, Yataş reklamını yazınca daha çok sevdim – Atalarımız Jennifer Lopez’in kalp krizi geçirmeyeceğini nasıl bildi... vs

5.06.2005Kelebek
Çini sevdasını dünyaya taşıdı

Çini sevdasını dünyaya taşıdı

Kütahya'da 41 yıl önce dar gelirli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen İsmail Yiğit'in çini sevdası onu dünyaca ünlü bir çinici yaptı. Çocuk yaşlarda çamuru yoğurarak sevdasını gidermeye çalışan Yiğit, bugün Oxfort Üniversitesi, British Museum gibi ünlü mekanlarda yaptığı çini tanıtımı, İngiltere'nin ünlü Harrods mağazalarında açtığı sergi ve restorasyon çalışmalarıyla tanınıyor.

22.06.2004Gündem
Medyadan : Hafif zarif ve abuk sabuk

Medyadan : Hafif zarif ve abuk sabuk

Hülya Avşar’ın korkusu medyaya konu olmakmış – Serdar Ortaç bilmeden Ebru Gündeş’e nasıl hakaret etti – Magazincilerden narkotik beddua – Reha Muhtar’ın 64 yaralı kadına fırçası – Haber başlıklarında olimpiyat rekoru kırıldı... ve diğer abuk sabuk haberler.

15.11.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Brüksel’de bir ressam

Büyük ressamımız ve şairimiz Bedri Rahmi Eyüboğlu Hoca 1950’de Paris’e gittiğinde, orada mozaik çalışmalarına katıldıktan sonra 1958’de Brüksel’de organize edilen uluslararası bir sergiye 272 metrekarelik mozaik pano ile katılmış ve bu eseriyle serginin büyük ödülü olan Altın Madalyayı alarak, daha o yıllarda ülkemiz sanatını Avrupa’ya tanıtmıştı.

23.11.2012