MENÜ

Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi

Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.247 Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi haberi bulunmuştur.

Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi Haberleri

Üniversitelilerden 3 boyutlu yazıcıyla giysi

Üniversitelilerden 3 boyutlu yazıcıyla giysi

Üniversiteliler üç boyutlu yazıcıda fiber optik aydınlatma elemanlarıyla giysi üretti. Üretilen giysi, Uluslararası Teknik Tekstiller Kongresi'nde tanıtıldı.

4.01.2019Eğitim
Üç boyutlu yazıcıyla giysi ürettiler

Üç boyutlu yazıcıyla giysi ürettiler

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) akademisyen ve öğrencileri, üç boyutlu yazıcı kullanarak giysi üretti.

4.01.2019Teknoloji
Akademisyenler sanat için sahnede

Akademisyenler sanat için sahnede

Kastamonu Üniversitesi’nde akademisyenlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan ‘Akademik Koro’ Türkiye'deki diğer üniversitelerin yanı sıra yurtdışındaki üniversitelerde de şarkılarını seslendirmek istiyor.

20.12.2018Eğitim
Sanatçının gözünden kökler ve tomurcuklar

Sanatçının gözünden kökler ve tomurcuklar

Urla Barbaros Köyü’nde 7, 8, 9 Eylül tarihleri arasında Oyuk Festivali’nin üçüncüsü düzenlenecek. Küratörlüğünü ünlü Sanatçı Gülfem Kessler’in yaptığı ve Dr. Filiz A.Toprak gibi ünlü sanatçıların yer aldığı festivalde en dikkat çekense Görsel Sanatlar Sergisi…

31.08.2018Seyahat
Türkiye’nin kültürel mirası İrlanda’da sergilendi

Türkiye’nin kültürel mirası İrlanda’da sergilendi

Türkiye’nin kültürel ögeleri arasında yer alan Ayasofya Müzesi, Efes Antik Kenti, İzmir Elhamra Opera Binası, Urla’nın balıkçı kayıkları illüstrasyon sanatıyla yurtdışında sergilendi.

27.08.2018Eğitim
Alman sanatçılara İzmir tasarımı

Alman sanatçılara İzmir tasarımı

Almanya’daki tiyatro sahnelerinde masallardan yola çıkarak sahnelenen oyunların kostüm ve sahne tasarımları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin modacıları tarafından hazırlanıyor.

24.08.2018Avrupa
Keçenin sanatsal yorumu Çin’de sergilenecek

Keçenin sanatsal yorumu Çin’de sergilenecek

Güzel sanatlar ve tasarım fakültesi moda ve tekstil tasarımı bölümü öğretim görevlisi, Çin’de düzenlenecek sergide Türkiye’yi temsil edecek. Akademisyen, keçenin sanata dönüşmüş halini sergileyecek.

28.07.2018Eğitim
Üniversiteli mimarın tasarımına ödül

Üniversiteli mimarın tasarımına ödül

Üniversiteli mimar adayı, farklı grupların ve milletlerin yaşam alanı haline gelen Basmane semti tasarımıyla Venedik Mimarlık Bienali’ne gezi ödülü kazandı.

26.07.2018Eğitim
Japonya’da staj yapacaklar

Japonya’da staj yapacaklar

İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü öğrencileri, Japonya’nın Chiba Üniversitesi’nde tasarım alanında staj yapacak.

24.07.2018Eğitim
Türkiye’ye, İtalya’dan tasarım ödülü

Türkiye’ye, İtalya’dan tasarım ödülü

Vakıf üniversitesinin endüstriyel tasarım bölümü mezunları, İtalya’da düzenlenen A’Design Yarışması’ndan iki ödülle döndü.

23.07.2018Eğitim
Üniversitelilere Londra’dan mimarlık ödülü

Üniversitelilere Londra’dan mimarlık ödülü

Üniversite öğrencileri Londra’da düzenlenen ve iki farklı projeyle katıldıkları mimari tasarım festivali ‘FABFEST’ten birincilik ve üçüncülük ödülleri aldı.

13.07.2018Eğitim
Üniversitelilerden ‘hayat boyu öğrenme’ alanı

Üniversitelilerden ‘hayat boyu öğrenme’ alanı

Üniversiteli iç mimarlar, ‘Urla Kadın Üretici Pazarı’nı yeniden şekillendirerek hayat boyu öğrenme mekanı haline getirdi. Mekan; kadın, çocuk, üniversite öğrencileri ve yaşlılar için farklı konseptlerle yeniden tasarlandı.

19.06.2018Eğitim
Üniversiteli Güney Kore’de yüksek lisans yapacak

Üniversiteli Güney Kore’de yüksek lisans yapacak

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencisi Ilgaz Elif Göcen, Güney Kore hükümeti tarafından verilen yüksek lisans eğitim bursunu kazandı. Göcen, Seul Ulusal Üniversitesi’nde kent tasarlama alanında yüksek lisans eğitimi alacak.

15.06.2018Eğitim
Üniversiteliler Londra’da ‘dijital şehir’ tasarımıyla yarışacak

Üniversiteliler Londra’da ‘dijital şehir’ tasarımıyla yarışacak

Mimarlık bölümü öğrencileri, Londra’da düzenlenecek mimari tasarım festivali ‘FABFEST’te, ‘dijital kent’ temalı çalışmalarıyla yarışacak.

24.05.2018Eğitim
100 metre yükseklikte evlilik teklifi

100 metre yükseklikte evlilik teklifi

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, üniversite öğrencisi Sinan Akkuş (24), kız arkadaşı Büşra Nur Ünal'a (23) Sırçalı Kanyonu'nda, yerden yaklaşık 100 metre yükseklikteki doğal 'taş teras'ın üzerinde evlilik teklifinde bulundu. Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Sinan Akkuş, 4 yıl önce tanıştığı İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Moda ve Tekstil Tasarımı Yüksek Lisans Öğrencisi Büşra Nur Ünal'a evlilik teklif etmeye karar verdi. Sinan Akkuş, mezuniyet eğlencesinde, Büşra Nur Ünal'a 'Mezuniyet fotoğrafı çekimi var' deyip, bu bahaneyle kız arkadaşını ilçeye bağlı Düzce köyünde bulunan Sırçalı Kanyonu'na getirdi. Kanyonun altındaki kaya parçasının kopmasıyla doğal terasa dönüşen kayanın üzerine çıkan Akkuş, önce fotoğrafçının direktifleriyle kız arkadaşının elinden tutup, yaklaşık 100 metre yükseklikte, doğa harikası kanyon manzarasına karşı poz verdi. Akkuş, daha sonra havadan kendisine yaklaştırılan 'drone'a iple bağlı yüzüğü alıp, diz çökerek, kız arkadaşına evlilik teklifinde bulundu. Bu sırada 'Seni çok seviyorum. Benimle evlenir misin? Büşra Nur' yazılı pankart açılırken, konfetiler patlatıldı. Teklifi kabul eden Büşra Nur Ünal, Sinan Akkuş ile çalınan keman eşliğinde dans etti.Sinan Akkuş, "2 hafta sonra mezuniyet törenim var. Balomuz vardı. Balodan 'Mezuniyet çekimi var' diye kandırdım. 4 sene oldu ilişkimiz başlayalı. Ailelerimiz biliyor. 'Evet' sözünü aldım, mutluyum. Kendisi 80 milyonun göreceği bir evlilik teklifi istiyordu. Böyle bir hayali vardı ve ben de bunu gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Ben burayı daha önceden gördüm. Buranın keşfini yaptım. Kendisi buranın altını görse belki çıkmak istemezdi. Ben oraya nasıl çıktım, nasıl böyle bir şeye kalkıştım, diye bana sorardı" dedi.Büşra Nur Ünal ise "Drone ile yüzük geldiğinde hiçbir şey anlamadım. Sonra heyecandan elim ayağım titredi. Birden ağladım mutluluktan. Şu anda çok mutluyum. Kelimeler boğazıma dizildi. Ne diyeceğimi bilmiyorum. İyi ki Sinan'la karşılaşmışım diyorum. İyi ki benim nasibim diyorum. Şükürler olsun. Mutluluktan buranın yerden 100 metre yüksekliğinde olduğunu görmedim" diye konuştu.

21.05.2018Haber