MENÜ

Güvenpark

Güvenpark ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güvenpark haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.173 Güvenpark haberi bulunmuştur.

Güvenpark Haberleri

Güvenpark canisine 37 kez ağır müebbet

Güvenpark canisine 37 kez ağır müebbet

Ankara Güvenpark’ta 36 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyla ilgili davada karar açıklandı. Mahkeme, sanık Mehmet Veysi Dolaşan’a 37 kez ağırlaştırılmış ömür boyu, iki sanığa birer kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 sanığa da üç yıldan 12 yıla kadar değişen hapis cezaları verdi.

22.11.2018Gündem
Son dakika... Güvenpark patlaması davasında karar

Son dakika... Güvenpark patlaması davasında karar

Güvenpark patlaması davasında sanıklardan biri 37 kez ağırlaştırılmış müebbet, iki sanık da ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırıldı.

21.11.2018Gündem
Bakan Varank ilik donörü oldu

Bakan Varank ilik donörü oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanlığı ile Kızılay iş birliğinde yürütülen kök hücre projesi kapsamında, kan örneği verdi ve kemik iliği donörleri arasına katıldı.

17.10.2018Gündem
Her saniyenin önemi var

Her saniyenin önemi var

30.09.2018Ankara
Terör tazminatına ‘10 bin lira fahiş’ itirazı

Terör tazminatına ‘10 bin lira fahiş’ itirazı

Güvenpark’taki terör saldırısında yaralanan Cuma Tuncer’e ‘duyduğu elem ve ıstırabın karşılığı’ olarak 10 bin TL tazminat ödenmesine karar verildi. İçişleri Bakanlığı ise bu miktarı ‘fahiş’ bularak sebepsiz zenginleşmeye neden olacağı gerekçesiyle itiraz etti.

27.09.2018Gündem
Protestoya hapis cezasına AYMden veto

Protestoya hapis cezasına AYM'den veto

Anayasa Mahkemesi’nden, Gezi Parkı eylemlerine ilişkin başvurularla ilgili iki ret, iki de ‘hak ihlali’ kararı geldi. Yüksek Mahkeme, Gezi eylemlerine katılan iki kişiye hapis cezası verilmesini ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının ihlali’ olarak değerlendirdi.

4.07.2018Gündem
Güvenpark saldırısı için 4 sanığa 37şer kez müebbet talebi

Güvenpark saldırısı için 4 sanığa 37'şer kez müebbet talebi

Güvenpark patlaması davasında 4 sanık hakkında 37'şer kez ağırlaştırılmış müebbet isteyen savcı, tutuklu diğer sanıklar hakkında ise ağırlaştırılmış müebbet, müebbet ile 7 bin 518 yıla kadar hapis cezası talep etti.

5.06.2018Gündem
flaş

flaş

5.06.2018Ankara
Kriz çıktı... Türk heyetten flaş karar

Kriz çıktı... Türk heyetten flaş karar

AKPM Türk Heyeti Başkanı Kılıç, Terör örgütü PYD eski eş başkanı Salih Müslim'i konuşmacı olarak davet eden AKPM'ye tepki göstererek, genel kuruldaki çalışmalarını yarıda kesip Türkiye'ye dönme kararı aldığını duyurdu.

23.04.2018Gündem
OHAL’e karşı oturma eylemi

OHAL’e karşı oturma eylemi

CHP 16 Nisan referandumunun yıldönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla yurt genelinde kent meydanlarında bir saatlik oturma eylemi düzenlendi.

16.04.2018Gündem
Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehirlerarası yolculuklarda otobüs yerine hızlı tren ve uçak kullanımının yaygınlaşmasıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (AŞTİ) yükünün azaldığını, bu nedenle Mamak ilçesinde yeni otobüs terminali yapılmasının artık söz konusu olmadığını bildirdi.

22.03.2018Ekonomi
Salih Müslim için atılacak adım belli oldu

Salih Müslim için atılacak adım belli oldu

Çekya’da serbest bırakılan PYD’nin eski lideri Salih Müslim’e her durakta kırmızı bülten...

1.03.2018Gündem
Mahkemeden Salih Müslim için iade talebi

Mahkemeden Salih Müslim için iade talebi

Ankara Güvenpark'ta 36 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyla ilgili 7'si tutuklu, aralarında terör örgütü PKK/PYD'nin üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu 55 sanığın yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme, Çekya'da yakalandıktan sonra serbest bırakılan Salih Müslim için iade talebinde bulundu.

28.02.2018Gündem
Salih Müslim kararına çok sert tepki: Peşini bırakmayız

Salih Müslim kararına çok sert tepki: Peşini bırakmayız

Çekya'nın başkenti Prag'da gözaltına alınan terör örgütü PYD'nin eski lideri Salih Müslim Çekya mahkemesi tarafından serbest bırakıldı. Dışişleri Bakanlığı kararın ardından Çekya'ya tepki göstererek, "Çek mahkemesi onlarca masum sivilin terör saldırılarında hayatını kaybetmesini ve onların ailelerinin acılarını umursamadığını göstermiştir" açıklaması yaptı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Çekya'ya nota verdiğini söyledi. Çavuşoğlu, karar sonrası her türlü girişimde bulunulduğunu belirtti, "Başka ülkeye giderse de peşini bırakmayacağız. Ortada mahkeme kararları da var, kırmızı bülten de var. Teröristlerin hiçbirinin peşini bırakmayacağız. Salih Müslim'in de ensesindeyiz. Hukuk çerçevesinde gerekeni yapacağız" diye konuştu.

27.02.2018Dünya
İlk görüntü Salih Müslim mahkemeye çıkarıldı

İlk görüntü! Salih Müslim mahkemeye çıkarıldı

Çekya'nın başkenti Prag'da yakalanan terör örgütü PYD'nin eski lideri Salih Müslim mahkemeye çıkarıldı. Salih Müslim'in mahkemeye çıkarıldığına ait görüntüler yayınlandı.

27.02.2018Dünya
Vergi Dairesine bombada da şüpheli

Vergi Dairesine bombada da şüpheli

Türkiye'nin talebi üzerine Çekya’da yakalanan eski PYD eşbaşkanı Salih Müslim hakkında Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Savcılık, Müslim’in sanık olduğu Merasim Sokak ve Güvenpark patlamalarının yanı sıra 1 Şubat’ta Ankara Vergi Dairesi’ne PKK bombalı saldırısı nedeniyle çıkarılan yakalama kararlarını Adalet Bakanlığı’na gönderdi. Müslim’in sanık olduğu PKK’nın Merasim Sokak bombalı saldırısına bakan mahkeme de Kırmızı Bülten çıkarılmasını istedi.

26.02.2018Gündem
Çekyada gözaltı: Müslime Prag sürprizi

Çekya'da gözaltı: Müslim'e Prag sürprizi

Terör örgütü PYD’nin eski eşbaşkanı Salih Müslim, hakkındaki sosyal medya mesajlarından Çekya’da olduğunu tespit eden Türkiye’nin şikâyetiyle, Prag’da yakalandı. PKK’nın Ankara’daki bombalı saldırılarıyla ilgili suçlanan Müslim, 4 milyon lira ödülle, aranan teröristler listesindeydi.

25.02.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Şehrin sesine kulak verin

Evden işe, işten eve, kimilerimiz okula, tatil günlerinde en sevdiğimiz kahveciye, oradan AVM’ye derken, ömrümüzü birkaç semt arasında savrularak geçiriyoruz.

15.01.2019

Bilgi yoksa açsınız

PROJESİ, patenti, tasarımı, makalesi, üretimi olmayan, bilgi edinmeden fikir yürüten, 300 kelimeyle düşünüp/konuşup/yazan, bilimden, kültürden, sanattan, şiirden, tiyatrodan kaçan, TV’lerden bazı zırvaları izleyerek kültürlü olacağını sanan, topçu-popçu peşinde koşan, her yıl salak telefonunu değiştiren, kitaba elini sürmeyen, sadece fast food zehirlerini tüketerek şişen, elini ayağını nereye koyacağını bilemeyen abullabut toraman kitlesi her geçen gün artıyor...

21.11.2018

Aşkolsun Cumhuriyet’i kuranlara, yaşatanlara...

CUMHURİYET aşktır. Aşk, yaşatmaktır. Yaşamak iyiye, güzele, çağdaşlığa akmaktır. Akmak ışık olmak, aydınlatmaktır.

25.10.2018

Başkan Tuna'ya o soruyu sordum: Yeniden adaylık düşünceniz var mı?

Pazartesi günü kaleme aldığım ve gazetemizin 1. sayfasından “Kulislerin Adayları” manşetiyle verdiğimiz yazımın ardından, çok sayıda telefon aldım.

19.09.2018

Anıt nasıl özgürleşti?

ÖĞRENCİLİK yıllarımızda Kızılay gözde mekânımızdı. Genelde Engürü Kıraathanesi’ne, Sakarya Çay Ocağı’na ve ABC Kitabevi’ne takılırdık. Üçü de yok şimdi.

27.07.2018

Yeni Şafak da Cumhuriyet de ‘tam bir tiyatro’ dedi

ABD’nin Suriye’ye yönelik harekâtının ardından...

15.04.2018

7. Cadde olur Tunalı zor

Ankara Valisi Ercan Topaca’nın ardından bu hafta da Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna konuğumuzdu.

11.03.2018