MENÜ

Günlük Kiralama

Günlük Kiralama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Günlük Kiralama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Günlük Kiralama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 945 Günlük Kiralama haberi bulunmuştur.

Günlük Kiralama Haberleri

Esenyurtta sitede günlük ev kiralama kavgası kamerada

Esenyurt'ta sitede günlük ev kiralama kavgası kamerada

ESENYURT'ta, bir sitenin yöneticileri ile sitede günlük ev kiraladıkları iddia edilen kişiler ve bu kişileri kolladıkları iddia edilen site sakini 2 polisin de bulunduğu grup arasında kavga çıktı. Site sakini polislerin, kendilerine bıçak çeken site çalışanı ile bazı kişileri silah çekerek yere yatırması ve daha sonra gelen takviye polislerin toplanan kalabalığı biber gazıyla dağıtması güvenlik kameralarına yansıdı.

2.11.2019Gündem
Kiralık araçta GPS oyunu 15 bin TL masraf çıkarttılar...

Kiralık araçta GPS oyunu! 15 bin TL masraf çıkarttılar...

İnternetten ‘fiyatı uygun’ diye kiraladığı araç, dönüş yolunda çalışmadı. Kendisine 15 bin TL masraf çıkarılan Hürriyet Ankara okuru, oynanan oyunu tüm ayrıntılarıyla anlattı.

18.02.2019Gündem
Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler

Arkadaşlarını kazada kaybettiler yeni cihaz ürettiler

Arkadaşlarını trafik kazasında kaybeden girişimciler, başkaları da aynı acıyı yaşamasın diye akıllı bir cihaz geliştirdiler. Geliştirilen Drivee SafeCall cihazı, sürüş davranışlarını geliştirerek oluşabilecek kazaları engellemeye çalışırken, olası bir kazayı çarpışma sensörleriyle algılıyor, ihtiyaç halinde kaza lokasyonuna en yakın acil müdahale ekibine durumu bildiriyor.

15.12.2018Teknoloji
Sizi hayata bağlıyor

Sizi hayata bağlıyor!

Güvenli sürüş ve kaza sonrası için girişimciler yeni nesil cihazlar geliştiriliyor. Drivee adındaki araç asistanı, sürücülerin araç sürüşlerini analiz ediyor, üzerindeki sensörlerle kazayı anlıyor ve ambulansı çağırıyor.

13.12.2018Ekonomi
Artık günlük değil saatlik... Kimlik bile istemiyorlar

Artık günlük değil saatlik... Kimlik bile istemiyorlar!

Bir dönem günlük kiralık daireler gündemeydi, şimdi ise saatlik kiralamalar. Emlak sitelerinde yüzlerce ilan görmek mümkün. İstanbul’dan Ankara’ya, Diyarbakır’dan Kütahya’ya kadar birçok ilde saatlik kiralama yapılıyor. Birkaç saatlik ev kiralamanın bedeli 40 liradan başlıyor. Bu tip işletmelerde kimlik bildirimi zorunlu olmasına rağmen istemeyenler de var. Sektör temsilcilerine göre de kısa dönem kiralaların sadece yüzde 10’lu yasal mevzuaya uygun.

13.10.2018Ekonomi
Tarım bizim için milli meseledir

Tarım bizim için milli meseledir

Türkiye’nin tarımına inandıklarını ve bundan 15 yıl önce tarım bankacılığına başladıklarını ifade eden DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, tarımı milli bir mesele olarak gördüklerini, üreticilerin yararına olacak şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

29.04.2018Ekonomi
Günlük kiralık eve “aile” yasağı geliyor

Günlük kiralık eve “aile” yasağı geliyor!

GÜNLÜK kiralamalara “aile” yasağı geliyor. Dairelerinin yarısından fazlasında aile oturuyorsa o binada günlük kiralama yapılamayacak.

7.04.2018Ekonomi
Günlük haftalık kiralık ev ve yazlık için kira beyannamesi verilir mi

Günlük haftalık kiralık ev ve yazlık için kira beyannamesi verilir mi?

Günlük ya da haftalık ev kiralayan mal sahiplerinin araştırdığı konulardan birisi de kira beyannamesi oldu. Ticari sıfatla kullanılan ve defter tutma zorunluluğu bulunan bu dairelerin beyanname koşulları biraz daha farklı işliyor. Yazlık evin kira geliri beyannamesi olup olmadığı da aynı koşullar dahilinde merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, yazlık ev ile günlük ve haftalık kiralık ev için beyanname verilme koşulu bulunuyor mu?

7.03.2018Gündem
Appledan film kiralayanlara müjde Süre uzadı

Apple'dan film kiralayanlara müjde! Süre uzadı

Apple, kiraladığınız filmleri izleyebileceğiniz süreyi iki katına çıkarttı!

2.10.2017Teknoloji
Avek Otomotiv de günlük kiralamaya girdi

Avek Otomotiv de 'günlük kiralama'ya girdi

Avek Otomotiv, Çanakkale ve Ümraniye yatırımlarından sonra yeni bir yatırım daha hayata geçiriyor. Günlük araç kiralama sektörüne de giriş yapan  Avec Car Rentals, 1 Haziran'dan itibaren havalimanı ofislerini faaliyete aldı.

6.06.2017Ekonomi
1. Melez Savaşları

1. Melez Savaşları

Yaşanan emisyon skandalları ve sıkılaşan kanunlarla dizel motorlu araçlar yavaş yavaş yerlerini hibrit yani hem elektrikli hem benzinli motorlara sahip ‘melez’ otomobillere bırakıyor. Yüzde 100 elektrikli otomobillere geçişte önemli bir köprü olacak hibrit otomobiller özellikle Asyalı markalar arasında yeni bir savaşı başlatacak gibi görünüyor. Çünkü Toyota’dan sonra Türkiye’de Kia da ‘Niro’ ile hibrit silahını çekmiş durumda.

21.05.2017Ekonomi
Gecelik kirası 6 bin Euro

Gecelik kirası 6 bin Euro

2014 yılında kapılarını açan Raffles İstanbul Zorlu Center’da, ‘Raffles Residences’ birimleri devreye girdi.

4.05.2017Ekonomi
Mobil adalet

Mobil adalet

Önümüzdeki hafta Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde konuşma yapacak İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu Başkanı Mark Malloch-Brown, mobil teknolojilerin önümüzdeki 10 yılda dünyayı daha adil ve sürdürülebilir bir yola taşımadaki en önemli araç olduğunu söyledi.

17.03.2017Ekonomi
Günlük kiralamada nasıl vergi ödenir

Günlük kiralamada nasıl vergi ödenir?

Konut kira gelirlerini ve işyeri kira gelirlerinin vergilendirilmesini örneklerle üç gün boyunca irdeledikten sonra bugün beyanname verme ve vergi ödeme konularını ele alıyoruz. Yazlık kiralamanın ve günlük haftalık taşınmaz kiralamanın püf noktalarını da açıklıyoruz ayrıca.

3.03.2017Ekonomi
Tekneler yatıyor

Tekneler 'yat'ıyor

Turizmde yaşananlar tekne ve yat kiralama sektörünü de etkiledi. 2015’te yüzde 80 doluluk ile çalışan sektör, 2016’da yüzde 30 doluluğu ancak yakaladı. 2017’ye de iyi başlamadıklarını söyleyen sektör temsilcileri, “12 kişilik teknenin günlüğü 700 Euro. Normal şartlarda yapılan rezervasyonlarla sezonun yüzde 60’ını tamamlamalıydık. Ancak şu anda yüzde 15’teyiz” diye konuştu.

14.02.2017Ekonomi
Bu kabilede kadınlar çıplak gezmek zorunda

Bu kabilede kadınlar çıplak gezmek zorunda

Size de olur mu bilmiyorum. Bazen bir şeyi çok istediğinizde olası tüm problemlerle karşılaşır, gördüğünüz zorluklar yüzünden istediğiniz şeyin gerçekten olup olmadığını sorgularsınız. Yerli kabilelerden gün batımlarına, okyanusa kavuşan çöl kumullarından tercih edilen kıyafetlere kadar turuncunun elli tonunu görebileceğiniz, dünyanın bütün masallarının gizli başkenti Namibya serüveni benim için tam olarak böyle başlıyor.

11.01.2017Seyahat
Sonbaharın en güzel bisiklet rotası

Sonbaharın en güzel bisiklet rotası

Sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerden birini bisikletle keşfetmeye ne dersiniz? Burası Doğu Avrupa’nın mistik şehri Belgrad... Tuna ile Sava’nın kesiştiği noktada bulunuyor. Yemyeşil parkları, kaleleri, tarihi semtleriyle özgün bir karaktere sahip. Arka sokaklarında hâlâ Sovyet ruhu taşıyan bu kentte pedalladıkça büyüleneceksiniz.

18.11.2016Seyahat
Filo kiralamada araç çalınmalarına karşı önlem

Filo kiralamada araç çalınmalarına karşı önlem

İki yıl önce piyasadaki 450 aracı çalınan filo kiralama sektörü, araç çalınmalarına karşı önlem almak için çalışma başlattı. TOKKDER öncülüğünde kurulacak bir platform üzerinde Kara Liste hazırlayacak olan sektör temsilcileri, şüphe içeren durumlarda sistem üzerinden sorgulama yapabilecek.

30.05.2016Ekonomi
‘Anadolu’da bahriyeli başkan

‘Anadolu’da bahriyeli başkan

ANADOLU Grubu’nun üst yönetiminde önemli değişiklikler yapılıyor. Yazıcılar Holding’den konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı.

18.04.2016Ekonomi
Bahriyeli stratejisi

Bahriyeli stratejisi

5 yılda 5-6 bin adetten bugün 60 bin adetlik satış ve kiralama hacmine ulaşan Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, bunu tamamen iyi seçilmiş ve inanmış ekibe bağlıyor. İş hayatına deniz subayı olarak başlayan ve 7 yılını denizlerde geçiren Koçak, “Ekip ruhunun önemini savaş gemisinde öğrendim” yorumunu yapıyor.

13.12.2015Ekonomi
5 yılda 250 milyondan 1.5 milyar TL’lik ciroya koşuyor

5 yılda 250 milyondan 1.5 milyar TL’lik ciroya koşuyor

Anadolu Grubu bünyesindeki Çelik Motor, son 5 yılda yarattığı yeni markalar ve kiralama işiyle cirosunu 250 milyon TL’den 1.5 milyar TL’ye ulaştırmayı hedefliyor. 5 yıl önce yılda toplam 10 bin araçlık satış ve kiralama yapan şirket bu yıl bu rakamı 60 bin adede yükseltiyor. Bu performans sektörde, ‘Yok bölme bir büyüme’ dedirtiyor.

17.05.2015Ekonomi
Koç’tan saati 13 TL’ye kiralık araç

Koç’tan saati 13 TL’ye kiralık araç

SAATLİK araç kiralama servisiyle araç sahipliği anlayışına yeni bir boyut kazandıran Zipcar, Koç Holding bünyesinde bulunan Otokoç Otomotiv ile Türkiye’ye giriş yaptı.

3.04.2015Ekonomi
En büyük müşteri

En büyük müşteri

Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan’ın kiralamada ‘liderlik’ istediği Çelik Motor, 30 bin adetlik aracı aşan bir operasyonu yöneterek, 3 yıl içinde hem uzun dönemli hem de günlük kiralamada liderliğe koşuyor. Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, “2015’te sattığımızdan daha fazla otomobil alacağız. En büyük müşteri oluyoruz” dedi.

28.12.2014Ekonomi
Bayramda kiralanacak otomobil kalmadı

Bayramda kiralanacak otomobil kalmadı

Tatili nedeniyle birinci ve ikinci el otomobillerin fiyatının artması tüketiciyi başka alternatiflere yönlendirdi. Bayram tatilinin de gelmesiyle vatandaşlar araç kiralama servislerine yoğun ilgi gösterdi. Firmalar yüzde 100 dolulukla çalıştıklarını bildirirken araç kiralamada yoğunluğun 15 Ağustos'a kadar sürebileceği uyarısında bulundu.Otomobil kiralama sektörüne artan talepten firmalar memnun ancak müşteriler, kiralayacak araç bulamamaktan şikayetçi.

27.07.2014Ekonomi
Çankaya hayali 48 milyon TL

Çankaya hayali 48 milyon TL

İki yeniliği aynı anda yaşıyoruz. Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçecek. Seçim kampanyaları da halkın adaylara yaptığı bağış üzerinden yürütülecek. Peki 10 Ağustos’ta dananın kuyruğu kaç paraya kopacak? En büyük masraf medya, sürpriz masraf vinçler, fuzuli masraf kitapçıklar... Alışık olmadığımız türdeki seçim dev bir bütçe istiyor. Kampanya uzmanları hesapladı.

21.07.2014Hayat
CHPliTanrıkulu, Haliç Kongre Merkezini Meclis gündemine taşıdı

CHP'liTanrıkulu, Haliç Kongre Merkezi'ni Meclis gündemine taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'nın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Haliç Kongre Merkezi'nin Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim üssü olarak kullanılacağı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

15.07.2014Gündem
Alaçatı’da her şey sörfle başladı

Alaçatı’da her şey sörfle başladı

O, Alaçatı’yı bugünkü popülerliğine kavuşturan isimlerden biri. Turizmci değil, rüzgâr sörfü âşığı. Ortada yol, elektrik, hatta insan yokken tüm hayatını, işini bıraktı, bir sörf okulu açtı.

6.07.2014Seyahat
Lüks kiralamanın en önemli adresi

Lüks kiralamanın en önemli adresi

Türkiye’nin 13 noktasında yer alan ‘Borusan Premium Kiralama’ 2 bin 400 adede çıkarmayı hedeflediği filosuyla kiralamada lüksün en önemli adresi olmayı hedefliyor.

5.03.2014Ekonomi
8.2 milyarlık araç kiraladık

8.2 milyarlık araç kiraladık

AVANTAJLARININ iyice anlaşılmasıyla birlikte Türkiye’de son dönemde araç kiralama sektöründe büyük patlama yaşanıyor. Bu patlama özellikle operasyonel kiralamada, yani şirketlerin kiraladığı araç sayısında yaşanıyor.

4.03.2014Ekonomi
En genç lider olma hedefi

En genç lider olma hedefi

Kiralama sektörünün son dönemde hızlı büyüyen en genç oyuncularından ‘Çelik Motor Filo Kiralama’ hedeflerini yükseltti. Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, 2013 yılında 15 bin olan araç parklarını 2014’te 17 bine çıkaracaklarını belirterek, “En geç 2017’de pazar lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

4.03.2014Ekonomi
50 bin araçlık park 400 milyon Euro ciro

50 bin araçlık park 400 milyon Euro ciro

Türkiye’nin en büyük operasyonel filo kiralama şirketi olan Intercity, otomotivdeki olumsuzluklara rağmen 2014 yılında araç parkını 35 binden 50 bine, cirosunu ise 250 milyon Euro’dan 400 milyon Euro’ya çıkartmayı hedefliyor.

4.03.2014Ekonomi
Otobüs seçimi

Otobüs seçimi

30 MART’ta yapılacak yerel seçimler öncesi otobüs kiralama alanında büyük bir hareketlilik başladı

11.02.2014Ekonomi
Günlük kiraya kart

Günlük kiraya kart

Yasal bir düzenlemesi olmamasına karşın hızla büyüyen ‘günlük ev kiralama’ için çözüm bulundu. İstanbul’da 100 dairede uygulanan Akıllı Kilit Sistemi ile günlük kiralık daireler vergi ve güvenlik açısından kayıt altına alınacak.

29.01.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Satışlar düştü bakım azaldı

7 ayda toplam pazar 2017’nin aynı dönemine göre yüzde 55, 2018’e göre ise yüzde 47.5 düşerken, bu durum yetkili servisleri kullanan 0-3 yaş araç parkının da küçülmesini sağladı. Aralık 2017’ye göre servislere giren araç sayısı Temmuz 2019’da yüzde 17.59 düşerken, pazarın daralmasına bağlı olarak bu oran Aralık 2020’de yüzde 55’e ulaşacak. İlk 6 ay sonunda yetkili servislere giren araç sayısı da yüzde 15 azaldı.

12.08.2019

Filo pazarı 40 bine iner

BUNDAN tam 1 yıl önce, Türkiye’de hızla büyüyen filo kiralama sektöründeki sermaye yapısına ve borç sorununa dikkat çekip, “Hormonlular havlu atacak!” uyarısı yapan Intercity’nin sahibi Vural Ak, bu sözleri nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

15.04.2019

‘Rent a tuzak’ta GPS oyunu

Hürriyet Ankara’da, 13 Şubat Çarşamba günü “Rent a tuzak” manşeti vardı.

18.02.2019

Amalfi kıyılarının en ucuz kasabası: Minori

Bu yaz Amalfi sahil şeridini gezmeyi planlıyorsanız hiç düşünmeden size Minori’de konaklamanızı önerebilirim. Hem konumu ve bütçe dostu oluşu, hem de sakin bir kasaba olması sebebiyle sizi de memnun edeceğine eminim. İşte size Minori hakkında bilgiler…

30.01.2019

Trafikte kiralık araca çarpan yandı!

Okuyuculardan, kiralık araçların (rent a car) karıştığı kazalarla ilgili onlarca şikayet geliyor.

14.01.2018

Ünlüler internet kanallarından ne kazanıyor?

Ünlüler arasında yeni moda internet kanalı kurmak.

11.08.2017

Günlük kiralamalarda vergi cezası riski

İNTERNET bankacılığı kullananlar sürekli bu seçeneğin üzerini tıklarlar.

13.06.2017

Günlük kiralamada nasıl vergi ödenir?

Konut kira gelirlerini ve işyeri kira gelirlerinin vergilendirilmesini örneklerle üç gün boyunca irdeledikten sonra bugün beyanname verme ve vergi ödeme konularını ele alıyoruz. Yazlık kiralamanın ve günlük haftalık taşınmaz kiralamanın püf noktalarını da açıklıyoruz ayrıca.

4.03.2017

Yazlıkta Rus yöneticiniz varsa

Yazlığı olan Ankaralılar... Bu haftaki ‘Şehir Hukuku’ köşemiz, sizi de yakından ilgilendiriyor olabilir.

13.01.2017

Metrocity’de sular durulacak mı?

Metrocity açıldığı 2003’ten beri ortaklar arası ve aile içi kavgalarla gündemde. Ortaklar arasında yeni kavganın konusu ortaklardan Seda Gengörü’nün şirketten aldığı belirtilen 60 milyon TL para. Bu paranın silinmesi talep ediliyordu. Bu nedenle de iki yıldır genel kurul toplantısı yapılamıyordu. Genel kurul toplandı. Borcun silinmesi reddedildi!

9.07.2016

Alaçatı’da her şey sörfle başladı

O, Alaçatı’yı bugünkü popülerliğine kavuşturan isimlerden biri. Turizmci değil, rüzgâr sörfü âşığı.

4.07.2014

İKSV projesi yarım kaldı, bakanlık isteyince UNIQ’e 100 milyon Euro yatırdı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, 1990’ların başlarında çok amaçlı etkinlik alanı eksikliğini dikkate alarak içinde Ayazağa Kasrı, Süvari Köşkü ve Çinili Köşk’ün bulunduğu araziyi İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) kullanımına açtı.

26.06.2014