MENÜ

Güney Pasifik

Güney Pasifik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güney Pasifik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.609 Güney Pasifik haberi bulunmuştur.

Güney Pasifik Haberleri

Güney Pasifik Okyanusunda deprem

Güney Pasifik Okyanusu'nda deprem

Güney Pasifik'te bir bağımsız ada devleti olan Samoa yakınlarında 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

21.11.2017Dünya
Güney Pasifik Okyanusunda deprem

Güney Pasifik Okyanusu'nda  deprem

Güney Pasifik Okyanusu'nda  deprem

21.11.2017İstanbul
Dünyanın en küçük ülkeleri

Dünyanın en küçük ülkeleri

Ülkelere yolculuk dediğimizde aklımıza ilk olarak metropol şehirlere sahip, yüz ölçümü olarak büyük ülkeler gelir. Ancak bunların arasında haritalarda adeta gizlenmiş, küçücük diyebileceğimiz ülkeler de yer alıyor. İşte size haritalarda gizlenmiş dünyanın en küçük ülkeleri…

8.11.2017Seyahat
Güney Pasifik Okyanusunda deprem

Güney Pasifik Okyanusu'nda deprem

Güney Pasifik Okyanusu'nda deprem

4.11.2017İstanbul
44 Bitcoin karşılığında vatandaşlık veren ülke: Vanuatu

44 Bitcoin karşılığında vatandaşlık veren ülke: Vanuatu

Vanuatu Avustralya’nın komşu adalarından… Şu sıralarda başlattığı ilginç uygulamayla gündemde… Vanuatu hükümetinin aldığı kararla 44 Bitcoin karşılığında artık Vanuatu vatandaşı olunabiliyor. Hatta Vanuatu’da yaşayanlar aralarında İngiltere, Rusya ve AB üyelerinin de olduğu 113 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyor. Peki bitcoin nedir, 1 Bitcoin kaç Türk Lirası ediyor ve Bitcoin'in değeri ne kadar?

12.10.2017Seyahat
38 milyon parça çöple dünyanın en kirli adası

38 milyon parça çöple dünyanın en kirli adası!

Güney Pasifik’te bulunan Henderson Adası, 38 milyon parça çöple dünyanın en kirli adası olarak konumlanıyor. Adada bulunan canlılar için büyük tehlike oluşturan bu durum uzmanları ve yetkilileri isyan ettirecek boyutta. İşte Henderson Adası ile ilgili detaylar...

6.10.2017Seyahat
Sağlıklı bir tatil geçirmek için ipuçları

Sağlıklı bir tatil geçirmek için ipuçları

Rezervasyonunu aylar öncesinden yaptırdığınız, bütün bir yıl boyunca dört gözle beklediğiniz, tatil zamanı geldi çattı. Yurtdışı tatili veya Kurban Bayramı tatili için bavulunuzu bile hazırlamış olabilirsiniz; ancak seyahatinizi sağlıkla yapmanızın bunlardan daha önemli olduğunu unutmayın. Sağlıklı seyahatin ipuçlarını İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu verdi.

23.8.2017365 Gün İyi Yaşam
Dünyanın en az nüfusa sahip 25 ülkesi

Dünyanın en az nüfusa sahip 25 ülkesi

Uluslararası ortamda, Birleşmiş Milletler'e üye olan 192 ülke ve Vatikan olmak üzere 193 ülke tanınıyor. Birleşmiş Milletler'e üye olmayan veya uluslararası ortamda tanınmayanlarla birlikte bu ülkelerin sayısı 206'yı buluyor. Bu ülkelerden bazıları ise tahmin edemeyeceğiniz kadar küçük. İşte dünyanın nüfusu en az ve en küçük ülkeleri...

29.4.2017Seyahat
Eğlenirken ders çalışmayı unutmayın

Eğlenirken ders çalışmayı unutmayın

18 milyon öğrenci heyecanla beklediği yarıyıl tatiline kavuştu. Bu sürede eğlenmek isteyenler için her yaşa uygun etkinlik bulunuyor. Kamp programları, sanat atölyeleri, tiyatro gösterileri bunlardan birkaçı. Sizin için bu aktiviteleri derledik. Ayrıca tatili verimli geçirmek için yapılabilecekleri bir uzmana sorduk.

22.1.2017Eğitim
Dünyanın en egzotik 10 yeri

Dünyanın en egzotik 10 yeri

Gözünüzü kapatın ve hayal edin. Sizce dünyanın en egzotik yeri neresi? Gittiğinizde dünyanın geri kalanında göremeyeceğiniz, sizi büyüleyecek ve aklınızdan ömür boyu çıkmayacak gezegenin en egzotik adresleri listemizde!

11.1.2017Seyahat
Fijide 7,2 büyüklüğünde deprem

Fiji'de 7,2 büyüklüğünde deprem

Güney Pasifik’te bulunan Fiji açıklarında 7,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

3.1.2017Dünya
Karaya en uzak ve en ıssız nokta neresi

Karaya en uzak ve en ıssız nokta neresi?

Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor. Peki neresi orası?

3.11.2016Teknoloji
Akdenizde aslan balığı uyarısı

Akdeniz'de 'aslan balığı' uyarısı

Türkiye kıyılarında aslanbalığı alarmı yaşanıyor. İnsanlarla temas etmeleri halinde öldürücüetkisi olan, sualtında köpek balıklarının bile yanlarından geçmeyekorktuğu aslan balığı, ilk kez Türkiye kıyılarında görüldü.Ege'deki balonbalığı tehlikesinden sonra bir şimdi de Aslan balığı alarmı yaşanıyor.Uluslararası Doğayı Koruma Birliği, zehirli aslan balığının Lübnan veKıbrıs'tan sonra Türkiye kıyılarında çoğalmaya başladığı uyarısınıyaptı. Güney Pasifik ve Hint Okyanusu kökenli Aslan balığı, dikenleriniinsana batırarak ölümcül bir etki yaratıyor. Konuyla ilgili UICNinternet sitesinde açıklama yapan Maria de Mar Otero, balığın Akdeniz'indoğu bölgelerinde görüldüğünü belirterek, "Bu balığın Akdeniz sularındaartması bizim için endişe verici" dedi. Bu balık türünün artışınınAkdeniz'deki diğer balıkları etkileyerek ölümlerine neden olabileceği vebunun ilerleyen zamanlarda Akdeniz'deki ekosistemi olumsuz etkileyeceğiuyarısı da yapıldı.

22.6.2016Haber
Akdenizde Aslan balığı uyarısı

Akdeniz'de 'Aslan balığı' uyarısı

Ege'deki balon balığı tehlikesinden sonra bir şimdi de Aslan balığı alarmı... Uluslararası Doğayı Koruma Birliği, zehirli aslan balığının Lübnan ve Kıbrıs'tan sonra Türkiye kıyılarında çoğalmaya başladığı uyarısını yaptı.

22.6.2016Dünya
36 saatte Oahu / Hawaii adaları

36 saatte Oahu / Hawaii adaları

Her gün aynı hayallerle uçaklar dolusu turist Hawaii adalarının başkenti Honolulu’ya ulaşıyor. Başta ünlü Waikiki olmak üzere Diamond Head, Chinatown, Pearl Harbor ve Kapiolani, Ala Moana gibi kent sahillerine koşuyorlar. Oahu’nun kuzey ve doğusunda müthiş deniz ve orman manzaraları, zengin, derin Hawaii kültürel mirası sizi bekliyor.

6.6.201636 Saatte Keşfet
En prestijli süperyatların bulunduğu kıyılar

En prestijli süperyatların bulunduğu kıyılar

Süperyatların pek çoğunun önümüzdeki yaz aylarını Akdeniz sahillerinde geçireceği tahmin edilse de, halen dünyanın farklı yerlerinde seyirlerini sürdürüyorlar. Belki de bir kısmı, daha az tercih edilen bölgelere seyahat planı yapıyor olabilirler. Dünyanın pek çok farklı köşesinde görülebilen süperyatların, ilkbaharda nerelerde olduklarını araştırdık ve 10 farklı yerdeki süperyatları sizler için derledik.

11.5.2016Kelebek İçerik Ortaklıkları
IMFye en küçük yeni üye

IMF'ye en küçük yeni üye

Uluslararası Para Fonu (IMF) dünyanın en küçük ada ülkesi Nauru Cumhuriyeti'nin 189. üyesi olduğunu bildirdi.

13.4.2016Ekonomi
Atatürk 93 Yıl önce bugün Time dergisinin kapağındaydı

Atatürk 93 Yıl önce bugün Time dergisinin kapağındaydı

ABD’de yayımlanan Time dergisi 24 Mart 1923 tarihli baskısında Mustafa Kemal Atatürk’e kapağında yer vermişti. Yani 93 yıl önce bugün...

24.3.2016Hayat
İşte dünyanın en pahalı 5 sanat eseri

İşte dünyanın en pahalı 5 sanat eseri

Osmanlı’nın son dönemine gerek resimleri gerek müzeciliği ve arkeoloji alanındaki çalışmalarıyla damga vuran Osman Hamdi Bey’in bir eseri daha mahkeme koridorlarına takıldıktan sonra satışa çıkıyor. Haber, Şubat başında müzayede usulüyle satışı gerçekleştirecek Antik A.Ş. tarafından duyuruldu.

15.2.2016Dünya
Survivor 2016 Ünlüler Yılmaz Morgül kimdir Biyografi

Survivor 2016 Ünlüler Yılmaz Morgül kimdir? Biyografi!

Survivor 2016 Ünlüler kadrosunda, ünlü şarkısı Yılmaz Morgül de yarışıyor. Bir dönem eşsiz sesiyle müzik dünyasının çok konuşulan isimlerinden olan Yılmaz Morgül kimdir?, Yılmaz Morgül kaç yaşındadır?, Yılmaz Morgül nerelidir?, Yılmaz Morgül şarkıları nelerdir? gibi soruların yanıtları haberimizde.

20.1.2016Kelebek

Vanuatu'da 7,3 büyüklüğünde deprem

Güney Pasifik'te 83 adadan oluşan Vanuatu yakınlarında 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre, yerleşim birimlerinde can ve mal kaybı yaşanmadı.

21.10.2015Dünya
Motosiklet ile dalgaların üstünde sörf keyfi

Motosiklet ile dalgaların üstünde sörf keyfi

Avustralyalı motosiklet sürücüsü ve aynı zamanda dublörlük yapan Robbie Maddison, Pasifik Okyanusu’nda bulunan Tahiti Adaları’nda dalgaların üzerinde böyle sörf yaptı.

4.8.2015Kelebek
Seyahatten önce bilgi alın

Seyahatten önce bilgi alın

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, Türkiye'de 2013'te 285, geçen yıl ise 233 sıtma vakasının görüldüğünü belirterek, "Ülkemizde sarıhumma vakası 2014 yılında hiç görülmemiştir. Türkiye'de dünya ortalamasının çok altında oluşan bu rakamlar bize seyahat enfeksiyonlarında paniğe gerek olmadığını göstermektedir" değerlendirmesinde bulundu.

27.6.2015Sağlık
340 km’lik PAM çığlığı

340 km’lik PAM çığlığı

BAŞKENT Port Vila’da bulunan Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) çalışanı Alice Clements, şehri adanın doğusuna bağlayan köprüyü göstererek, “Bu köprü çürük değildi. Beton ve çelikten inşa edilmişti. Şimdi sadece dışarı çıkan çelik kirişler var. Bu kasırganın şiddetini gösteriyor” dedi.

16.3.2015Dünya
Pam 340 km hızla vurdu

Pam 340 km hızla vurdu

GÜNEY Pasifik’teki ada ülkesi Vanuatu’yu Pam kasırgası vurdu. Hızı saatte 340 kilometreyi bulan kasırga nedeniyle çok sayıda ev yıkıldı, ağaçlar yerinden söküldü.

14.3.2015Dünya
Pam kasırgası Vanuatuyu yıktı geçti

Pam kasırgası Vanuatu'yu yıktı geçti

Hızı saatte 340 kilometreyi bulan Pam kasırgası Güney Pasifik’teki ada ülkesi Vanuatu’yu yıkıma uğrattı. 80 adayla iletişim kurulamıyor.

14.3.2015Dünya
Üçüz kasırga

Üçüz kasırga

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), JMA MTSAT-2 uydusundan çekilen ve aynı kadrajda görülen üç kasırganın fotoğrafını yayınladı.

13.3.2015Dünya
Tongada yeni bir ada doğdu

Tonga'da yeni bir ada doğdu

Güney Pasifik'teki sualtı yanardağı Hunga Tonga'nın patlaması sonucu yeni bir ada meydana geldi.

12.3.2015Dünya
Sıtma ve Ebolanın ön klinik bulguları birbiriyle örtüşmektedir

"Sıtma ve Ebola'nın ön klinik bulguları birbiriyle örtüşmektedir"

- Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu: - "Hastaneye kaldırılan Ebola şüpheli 28 vakadan 12'sinde sıtma mikrobuna rastlandı. Çünkü sıtma ile Ebola ön klinik bulguları, birbiriyle tamamen örtüşmektedir" - "Sıtma, yaygın ve yaşamı tehdit eden, tedavi edilmezse dünyada enfeksiyonlar içinde en fazla ölüme yol açabilen bir hastalıktır"

18.11.2014Konya
Cesur ekip aktif yanardağın içine girdi

Cesur ekip aktif yanardağın içine girdi!

Güney Pasifik’teki Vanuatu Cumhuriyeti’nde yer alan aktif volkandan görüntü almak için hayatlarını tehlikeye atan 4 maceracı, hayatlarında bir daha yaşayamayacakları bir tecrübe edindiler.

6.9.2014Eğlence
Yanardağın içine inip dehşeti görüntülediler

Yanardağın içine inip dehşeti görüntülediler

Vanuatu’daki aktif bir volkanın ağzından içeri inen 4 maceracı, hayatlarını tehlikeye atarak lavların eşsiz görüntülerini elde etti.Sıradışı yaşam tarzı aktiviteleri ve tecrübeleri sunan ABD merkezli Xola şirketinden Sam Cossman, Kanadalı kaşif ve televizyoncu George Kourounis, macera yapımlarının ünlü isimleri Geoff Mackely ile Brad Ambrose, aktif bir volkana en fazla yaklaşabilen isimler oldu.Güney Pasifik’teki Vanuatu Cumhuriyeti’nde yer alan Marum Krateri’ne giden 4 maceracı, dünyanın en tehlikeli ve girilmez bölgelerinden birisi olarak gösterilen bu volkana girerek adeta ölüme meydan okudular. Günümüzde Ay yüzeyini bile tehlikeli Marum Krateri’nden daha fazla insan ziyaret etmiş durumda.Video paylaşım sitelerine yüklenen inanılmaz görüntülerde, ekibin volkanın yakınına helikopterle yaklaştığı, kraterin içine doğru son derece riskli bir iniş yaptıkları ve yüzlerce derece sıcaklıktaki lavlara yaklaştıkları görülüyor. KURGU: Levent SERT

6.9.2014Haber
İşte dünyanın en az turist çeken ülkeleri

İşte dünyanın en az turist çeken ülkeleri

Birleşmiş Milletler (BM) 2014 Turizm Raporu’nda dünyanın en az turist gelen 10 ülkesi açıklandı. Die Welt gazetesinin haberine göre, bu 10 ülke arasında iki Avrupa ülkesi de bulunuyor. Raporda en az turist gelen ülkeler şöyle sıralandı:

5.9.2014Avrupa
Yanardağ alarmı

Yanardağ alarmı

İzlanda’da ve Papua Yeni Gine’de volkanik patlamalar meydana geldi.

31.8.2014Dünya
İzlanda ve Papua Yeni Ginede yanardağlar harekete geçti

İzlanda ve Papua Yeni Gine'de yanardağlar harekete geçti

İzlanda'da ve Papua Yeni Gine'de volkanik patlamalar meydana geldi. Papua Yeni Gine'deki Tavurvur Yanardağı çevresinde yaşayanlar tahliye edildi, bazı uluslararası uçuşların rotaları değiştirildi.

29.8.2014Dünya
Antarktika’da adeta boyut atladım buzulların arasında hıçkırarak ağladım

Antarktika’da adeta boyut atladım buzulların arasında hıçkırarak ağladım

Gülten Dayıoğlu, son 40 yılda 11’i gezi türünde toplam 79 kitap yazdı, iki evlat yetiştirdi, bu arada beş kıtada 107 ülke gezdi. Türkiye Gezginler Derneği’nin kurucuları arasında. Son yılların en unutulmaz gezisini sorduğumda “Antarktika turu” diyor. Dayıoğlu, ocak ayında Güney Kutbu’nda geçirdiği 5 günü anlattı.

16.3.2014Seyahat
Vanuatuda 6,6 büyüklüğünde deprem

Vanuatu'da 6,6 büyüklüğünde deprem

Güney Pasifik'te yer alan ada ülkesi Vanuatu'da 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

1.1.2014Dünya
Son 20 yılda 530 bin insanı felaketlerde kaybettik

Son 20 yılda 530 bin insanı felaketlerde kaybettik

Alman kalkınma ve çevre örgütü Germanwatch, 2014 Küresel İklim Risk Endeksi'ni Varşova'da düzenlenen BM İklim Konferansı'nda kamuoyuna sundu.

14.11.2013Dünya
DVD

DVD

9.11.2013Gündem
DVD

DVD

2.11.2013Gündem
Pasifikte Bir Cennet: Fiji

Pasifikte Bir Cennet: Fiji

Dünyanın en egzotik yerlerinden biri olan Fiji, Güney Pasifik sularından gizli bir mücevher gibi. Fiji'ye yolunuz düştüğünde dünyanın en cana yakın insanları size ev sahipliği yapacak.

11.7.2013Diğer Videolar
Bu ada 60 yıl içinde sular altında kalacak

Bu ada 60 yıl içinde sular altında kalacak

Güney Pasifik'teki ada ülkesi Kiribati tıpkı cennetin resmi gibi.

13.6.2013Seyahat
Pasifik kıyısında özel bir ün

Pasifik kıyısında özel bir ün

Başkent Santiago’ya 120 kilometre uzaklıkta bir liman kasabası Valparaiso. Nobelli şair Neruda’nın evinin bulunduğu sayfiye yeri doğası ve yapıları nedeniyle görülmeye değer. Yanı başındaki Vina del Mar ise saray gibi köşkleriyle tanınıyor. Okurumuz Selin Ekim yazdı.

19.5.2013Seyahat
Time’ın kapağında bir Türk markası

Time’ın kapağında bir Türk markası

Dünyanın en saygın haber ve politika dergilerinden Time son sayısında kapak haberi olarak “Milenyum jenerasyonu”nu mercek altına aldı.

14.5.2013Ekonomi
Güverteden düşen çift için umutlar bitti

Güverteden düşen çift için umutlar bitti

Sağlık görevlisi Paul Rossington (30) ve kız arkadaşı Kristen Schroder (26), ABD Miami merkezli Carnival Corp şirketinin işlettiği Carnival Spirit lüks gemisiyle 10 günlük Güney Pasifik yolculuğuna çıkmıştı.

10.5.2013Gündem
Bilette, kiloya göre fiyat uygulaması başlattı

Bilette, kiloya göre fiyat uygulaması başlattı

Güney Pasifik Okyanusunda adalar topluluğundan oluşan Bağımsız Samoa Devletine ait Samoan Havayolları bugüne kadar görülmemiş bir uçak bilet ücretlendirmesi uygulaması yapıyor. Artık, yolcuların kilosu ile ödeyeceklerin ücret orantılı olacak. Yeni uygulamanın gerisinde yatan sebeplerden biri, ülkelede artan obezite tehlikesi.

3.4.2013Ekonomi
Rüya gemilerle 5 kıtada 12 rotada rüya yolculuklar

Rüya gemilerle 5 kıtada 12 rotada rüya yolculuklar

Bavulunuzu toplamadan, odanızı değiştirmeden şehirler, ülkeler arası yolculuğa çıkmak istiyorsanız yüzer tatil köyü konforundaki kruvaziyerler sizi bekliyor. Yeter ki siz temanızı seçin: Macera, huzur, lezzet, keşif, güvertede eğlence. Ne ararsanız var...

24.2.2013Seyahat
Guantanamo tutsağı Türklerden biri kayıp

Guantanamo tutsağı Türklerden biri kayıp

Palau'nun kabul ettiği eski Guantanamo tutsağı altı Uygur Türk'ünden birinin kayıplara karıştığı bildirildi.

15.2.2013Gündem
Güney Pasifikteki depremde ölenlerin sayısı 9a çıktı

Güney Pasifik'teki depremde ölenlerin sayısı 9'a çıktı

Güney Pasifik'te meydana gelen 8.0 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan ve Solomon Adaları'nı etkileyen yaklaşık 1.5 metre yüksekliğindeki tsunamide ölenlerin sayısı dokuza yükseldi.

7.2.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanı ne yapacağını bilmiyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, vergilerimizi hiç tanışmadığı bir insanın cenazesine katılmak için harcamak üzere Amerika’ya doğru yola çıkarken, Almanya’daki Ermeni soykırımı yasası ile ilgili olarak şunu söyledi:

9.6.2016