MENÜ

Güneş Tutulması Ne Zaman

Güneş Tutulması Ne Zaman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Güneş Tutulması Ne Zaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Güneş Tutulması Ne Zaman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 305 Güneş Tutulması Ne Zaman haberi bulunmuştur.

Güneş Tutulması Ne Zaman Haberleri

2019 güneş tutulması (kehribar güneş tutulması) ne zaman İşte yılın ikinci güneş tutulmasının tarihi

2019 güneş tutulması (kehribar güneş tutulması) ne zaman? İşte yılın ikinci güneş tutulmasının tarihi

2019'un ikinci güneş tutulmasına kısa zaman kala, yılın ikici güneş tutulması için araştırmalar internette hız kazandı. Doğa olayı tutkunlarının heyecanla takip edeceği güneş tutulması, 'kehribar güneş tutulması' olarak da biliniyor. Pasifik Okyanusu ve Güney Amerika'nın güneyinden gözlenebilecek olan bu tutulma, Ay'ın Dünya'ya nispeten yakın olması dolayısıyla, uzun tutulmalardan biri olacak ve yaklaşık 4,5 dakika sürecek. Peki, 2019 güneş tutulması (kehribar güneş tutulması) ne zaman?

1.07.2019Gündem
Yılın ikinci Güneş tutulması yaklaşıyor - 2019 Güneş tutulması ne zaman

Yılın ikinci Güneş tutulması yaklaşıyor - 2019 Güneş tutulması ne zaman?

Doğa olayı tutkunlarının heyecanla beklediği tutulmalara bir yenisi eklenecek, tam Güneş tutulması kısa bir süre sonra gerçekleşecek. Tam tutulma anında Güneş'in kenarına denk gelmiş bir Güneş patlaması gelişiyorsa bu patlamayı da izleme şansı olur. Peki, 2019 Güneş Tutulması ne zaman?

26.06.2019Gündem
2019un ikinci güneş tutulması ne zaman Türkiyeden güneş tutulması izlenecek mi

2019'un ikinci güneş tutulması ne zaman? Türkiye'den güneş tutulması izlenecek mi?

Ay'ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ile gözlemlenen güneş tutulması, 2019 yılında üç kez meydana gelecek. Yılın ilk önemli gök olayı olan parçalı güneş tutulması 5-6 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşmiş, Türkiye'den izlenememişti. Peki, yılın 2. güneş tutulması ne zaman olacak? Güneş tutulması Türkiye'den izlenecek mi? İşte, 2019 güneş tutulmasına dair bazı detaylar.

18.06.2019Teknoloji
2019un ikinci Güneş tutulması ne zaman

2019'un ikinci Güneş tutulması ne zaman?

2019 yılında üç Güneş, iki Ay tutulması olmak üzere toplamda 5 tutulma gerçekleşecek, ayrıca 8 de gök taşı yağmuru gerçekleşecek. Yılın ilk önemli gök olayı 5-6 Ocak 2019 tarihindeki parçalı Güneş tutulmasıydı. Peki, ikinci Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek?

17.05.2019Gündem
Güneş tutulması ne zaman 2019 tutulma tarihleri

Güneş tutulması ne zaman? 2019 tutulma tarihleri

2018 yılının tüm tutulmalarının sona ermesi ardından gözler 2019 tarihlerine çevrildi. Bu senenin ilk Güneş tutulması 15 Şubat 2018’de, son Güneş tutulması da 11 Ağustos’ta gerçekleşmişti. Peki, 2019’da Güneş tutulması ne zaman? İşte, 2019 tutulma tarihleri…

17.12.2018Gündem
Güneş tutulması Türkiyeden izlenebilecek mi Ne zaman saat kaçta gerçekleşecek

Güneş tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? Ne zaman saat kaçta gerçekleşecek?

Güneş tutulması, gökbilimciler tarafından merakla bekleniyor. Gökyüzünde meydana gelen belli başlı doğa olaylarından birisi olan güneş tutulması, son günlerin önemli maddeleri arasında yer aldı. Yeryüzünde bazı noktalardan net bir şekilde izlenebilecek olan güneş tutulması, parçalı olarak gerçekleşecek. Peki, güneş tutulması canlı izlenebilecek mi? İşte, merak edilen o detaylar

10.08.2018Gündem
Güneş Tutulması ne zaman Parçalı Güneş tutulması nedir

Güneş Tutulması ne zaman? Parçalı Güneş tutulması nedir?

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Kanlı Ay tutulması ardından gözler Güneş tutulmasına çevrildi. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Gözlemevi’nin yayımladığı takvime göre yılın üçüncü Güneş tutulması, ağustos ayında izlenecek. Peki, Güneş Tutulması ne zaman? Parçalı Güneşi tutulması ne zaman?

2.08.2018Gündem
Güneş tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek Parçalı güneş tutulması nedir

Güneş tutulması ne zaman saat kaçta gerçekleşecek? Parçalı güneş tutulması nedir?

Yılın ikinci Güneş tutulması için geri sayım başladı. Bu yılın üçüncü tutulması 13 Temmuz'da (bugün) parçalı güneş tutulması şeklinde olacak. Ülkemizden izlenemeyecek bu tutulmada ay, güneşin yüzde 34'ünü kapatacak. Peki, Güneş tutulması saat kaçta, hangi ülkelerde izlenebilecek?

13.07.2018Gündem
Güneş tutulması saat kaçta Parçalı Güneş tutulması nedir

Güneş tutulması saat kaçta? Parçalı Güneş tutulması nedir?

Güneş tutulması için tarih araştırması yerini saat sorgulamalarına bıraktı. 2018 doğa olayları takvimine göre, Ay'ın Güneş'i tamamen kapatamaması nedeniyle parçalı Güneş tutulması adı verilen tutulma bugün gerçekleşecek. 2018 yılında ilk Güneş tutulması, 15 Şubat 2018 tarihinde yaşanmıştı. Peki, parçalı Güneş tutulması saat kaçta, hangi ülkelerden izlenebilecek?

12.07.2018Gündem
Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek Parçalı güneş tutulması nedir

Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek? Parçalı güneş tutulması nedir?

Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Astronomiyle yakından ilgilenen vatandaşlar bu yıl gerçekleşecek olan ikinci güneş tutulmasını bekliyorlar. Peki, güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek? Parçalı güneş tutulması nedir?

2.07.2018Gündem
Güneş tutulması ne zaman saat kaçta olacak Parçalı Güneş tutulması Türkiyeden görüntülenebilecek mi

Güneş tutulması ne zaman saat kaçta olacak? Parçalı Güneş tutulması Türkiye'den görüntülenebilecek mi?

Güneş tutulması için kısa bir süre kalması nedeniyle saat araştırmaları başladı. Bu tutulma sırasında Ay, Güneş’in yüzde 60’lık kısmını kapatacak. Tutulma, Avustralya'nın güneyinde ve Antarctica'nın batısındaki Pasifik Okyanusunda başlayacak, maalesef Türkiye’den görülemeyecek. Peki Güneş tutulması ne zaman saat kaçta? Parçalı Güneş tutulması ne demek?

15.02.2018Gündem
Güneş tutulması ne zaman 2018 Güneş tutulmaları

Güneş tutulması ne zaman? 2018 Güneş tutulmaları

Güneş tutulması gibi doğa olaylarını merakla bekleyen tutkunlar için geri sayım başladı. Kuzey Amerika'dan gözlemlenebilecek olan parçalı güneş tutulması, astronomiyle ilgilenen vatandaşlar tarafından yakından takip edilecek. Peki, güneş tutulması ne zaman izlenebilecek? İşte, merakla araştırılan tutulması tarihleri ve detaylı bilgiler

23.01.2018Gündem
Güneş tutulması saat kaçta canlı olarak izlenebilecek İşte güneş tutulmasını izlemek isteyenler için NASA canlı yayını

Güneş tutulması saat kaçta canlı olarak izlenebilecek? İşte güneş tutulmasını izlemek isteyenler için NASA canlı yayını

Güneş tutulmasının saat kaçta canlı olarak izlenebileceğini merak eden vatandaşlar konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Amerika kıtasında gerçekleşecek olan güneş tutulması orada yaşayan vatandaşlar tarafından çıplak gözler takip edilebilecek. Doğa olaylarına ilgi duyan Türk vatandaşları ise NASA'nın canlı olarak yayınladığı bu doğal olayını Türkiye'den nasıl izleyeceklerini merak ediyorlar. Peki, güneş tutulması saat kaçta başlayacak? Türkiye'den güneş tutulması nasıl izlenecek? İşte detaylar.

21.08.2017Gündem
Tam Güneş tutulması bugün saat kaçta Güneş tutulması Türkiyede nasıl izlenir

Tam Güneş tutulması bugün saat kaçta? Güneş tutulması Türkiye'de nasıl izlenir?

Güneş tutulmasının tarihi ve saati hem dünyanın hem de Türkiye'nin gündeminde! Ay'ın Güneş'i Dünya'dan disk halinde görünen ışıkyuvarını tümüyle örtmesi ile oluşun Tam Güneş tutulması bugün gerçekleşecek. Doğa olayı tutkunlarının günlerdir beklediği tutulma Kuzey Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) görüntülenebilecek. Peki Güneş tutulması Türkiye'de nasıl izlenir?

21.08.2017Gündem
Güneş tutulması ne zaman olacak

Güneş tutulması ne zaman olacak?

Güneş tutulması ne zaman olacak sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar, bu doğaüstü olayı izlemek için net bir tarih merak ediyorlar. NASA tarafından yapılan açıklamalarla birlikte güneş tutulmasının ne zaman olacağıyla ilgili tüyolar geldi. Peki, güneş tutulması ne zaman olacak?

18.08.2017Gündem
2017 Güneş tutulması ne zaman NASA’dan tüyolar geldi

2017 Güneş tutulması ne zaman? NASA’dan tüyolar geldi

Doğa olayı tutkunlarının heyecanla beklediği Güneş tutulması için sayılı gün kaldı. Tutulma sırasında, Ay’ın yaklaşık 90 dakika boyunca Güneş’in önünde kalması bekleniyor. Tutulma evresi 2 dakika 45 saniye sürecek. Yalnızca ABD’den izlenebilecek olan bu tam tutulma, DKIST teleskopu ile de ölçümlenecek. Peki 2017 Güneş tutulması ne zaman? Tutulma nereden izlenecek? İşte NASA'dan gelen bilgiler...

16.08.2017Teknoloji
Tarihin en büyük güneş tutulması Güneş Tutulması ne zaman

Tarihin en büyük güneş tutulması! Güneş Tutulması ne zaman?

Tarihin en büyük güneş tutulması için sayılı gün kaldı. Bilim insanlarının ‘tarihin en büyüğü’ olarak sıfatlandırdığı güneş tutulması sırasında, Ay, yaklaşık 90 dakika boyunca Güneş’in önünde kalacak. Peki Güneş Tutulması ne zaman?

2.08.2017Dünya
Güneş tutulması ne zaman 2017 Güneş tutulması hangi tarihte gerçekleşecek

Güneş tutulması ne zaman? 2017 Güneş tutulması hangi tarihte gerçekleşecek?

Güneş tutulması, bu doğa olayını izlemek isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Bilimsel anlamda her yıl incelenen konular arasında yer alan Güneş tutulması, Ay'ın Dünya ile Güneş arasına girmesiyle meydana geliyor. Çıplak gözle izlenemeyen bu doğa olayı, güneş gözlüğü ve röntgen filmi gibi geleneksel yöntemlerle takip edilebiliyor. Peki, 2017 Güneş tutulması ne zaman meydana gelecek? İşte, merak edilen tarih detayı

9.06.2017Gündem
Güneş tutulması ne zaman Halkalı Güneş tutulması saat kaçta

Güneş tutulması ne zaman? Halkalı Güneş tutulması saat kaçta?

Özellikle doğa olayları tutkunlarının büyük bir merakla beklediği Güneş Tutulması için saatler kaldı. Astronomi dünyasında 2017 yılında iki kez meydana geleceği açıklanan güneş tutulması, Türkiye üzerinden de gözlemlenebilecek. Tutulma, 26 Şubat Pazar günü yani bugün halkalı görünümde ortaya çıkacak. Peki, Halkalı Güneş tutulması saat kaçta görülebilecek? İşte, detaylar!

26.02.2017Gündem
Güneş tutulması ne zaman Saat kaçta meydana gelecek

Güneş tutulması ne zaman? Saat kaçta meydana gelecek?

Güneş tutulması, yılın belirli dönemlerinde meydana gelen ve Ay'ın güneş ışığının tamamını ya da belirli bir bölümü kapatmasıyla ortaya çıkan doğa olayıdır. Astronomi dünyasında 2017 yılında iki kez meydana geleceği açıklanan güneş tutulması, belirli lokasyonlardan gözlemlenebilecek. Peki, 2017 güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek? İşte, merak edilen o tarih

22.02.2017Gündem
Ay tutulması nedir Güneş tutulması ne zaman

Ay tutulması nedir? Güneş tutulması ne zaman?

Doğa olayı tutkunlarının günlerdir beklediği Ay tutulması dün gece gerçekleşti. Gökyüzünde hem dolunay ve Ay tutulması hem de kuyruklu yıldız olması, adeta bir görsel şölen yaşattı. Ay tutulmasının ardından gözler, Güneş tutulmasına çevrildi. Peki, Ay, yeni Ay evresindeyken Dünya ile Güneş arasına girdiğinde oluşan Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek? İşte, detaylar!,

12.02.2017Gündem
Güneş tutulması Google Doodle oldu Güneş tutulması nedir

Güneş tutulması Google Doodle oldu! Güneş tutulması nedir?

Google bugüne özel hazırladığı esprili Doodle ile ‘Güneş tutulması nedir?” sorusunun yanıtını verdi. Peki, güneş tutulması nedir? Güneş tutulması ne zaman olacak? Güneş tutulması Türkiye’den görülebilecek mi? Tüm detaylar haberimizde...

9.03.2016Teknoloji
Tam Güneş Tutulması Nedir 9 Mart 2016 Güneş Tutulması saat kaçta

Tam Güneş Tutulması Nedir? 9 Mart 2016 Güneş Tutulması saat kaçta?

Güneş tutulması nedir? ve Tam güneş tutulması ne zaman yaşanacak? sorularının yanıtını haberimizden öğrenebilirsiniz. Arama motoru Google bugün ana sayfasında 'Güneş Tutulması 2016' temalı Doodle yayınladı. Bugün meydana gelecek olan güneş tutulması olayı ülkemizden kısmi olarak izlenebilecek. İşte detaylar.

9.03.2016Kelebek
Oğlak Burcu - Yıllık

Oğlak Burcu - Yıllık

Oğlak Burcu - Yıllık

23.07.2019Oğlak
Aslan Burcu - Yıllık

Aslan Burcu - Yıllık

Aslan Burcu - Yıllık

23.07.2019Aslan
Koç Burcu - Yıllık

Koç Burcu - Yıllık

2019 yılı mart ayında çılgın ve asi değişimlerin gezegeni Uranüs artık Koç burcundan ayrılıyor.

23.07.2019Koç
Kova Burcu - Yıllık

Kova Burcu - Yıllık

Kova Burcu - Yıllık

23.07.2019Kova
Yengeç Burcu - Yıllık

Yengeç Burcu - Yıllık

Yengeç Burcu - Yıllık

16.07.2019Yengeç
Ay Tutulması saat kaçta Ay tutulması Türkiyeden izlenecek mi

Ay Tutulması saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

Normal bir doğa olayı olan Parçalı Ay Tutulması, 16 Temmuz gecesi gerçekleşecek. Tutulmayı izlemek isteyenler yada doğa olaylarına ilgisi olanlar, 'Ay Tutulması saat kaçta? Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?' sorularının cevabını internet üzerinden araştırmaya başladı. Ay tutulmasıyla beraber, kırmızıya bürünen ayın önüne gelen bulutlarla renkli görüntüler oluşturması bekleniyor. İşte, ay tutulmasıyla ilgili merak edilenler.

16.07.2019Gündem
Güneş tutulmasının burçlara etkisi ne olacak Astrolog Aygül Aydın yazdı

Güneş tutulmasının burçlara etkisi ne olacak? Astrolog Aygül Aydın yazdı

2019 yılının ikinci güneş tutulması 2 Temmuz'da genel zaman ile 18.01-20.44 saatlerinde gerçekleşecek. Güneş tutulması, astrolojik olarak burçlar üzerinde de bir etkiye sahip olacak. Astroloji ve burçlarla ilgilenenler, 'Güneş tutulmasının burçlara etkisi ne olacak?' sorusunun yanıtını aramaya başladı. Astrolog Aygül Aydın'ın güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini yazdı. İşte, Astrolog Aygül Aydın'ın o yazısı.

2.07.2019Hayat
Ankarada bugün (8 Mayıs) iftar saat kaçta açılacak İşte il il iftar saatleri

Ankara'da bugün (8 Mayıs) iftar saat kaçta açılacak? İşte il il iftar saatleri

Türkiye’nin başkenti, aynı zamanda en kalabalık illerinden biri olan Ankara ve ilçelerinin iftar saati için araştırmalar başladı. 8 Mayıs'ta oruç ibadetinin üçüncü gününü geride bırakacak olan Ankara'daki vatandaşlar, iftar bilgilerini Diyanet'in 2019 imsakiye tablosu üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, başkentliler bugün orucunu saat kaçta açacak? Ankara ve diğer illerin haftalık imsakiye bilgilerini görüntülemek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

8.05.2019Gündem
Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Anne adayı için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreç olan gebelik döneminde cilt çok hassaslaşıyor ve bu nedenle farklı cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, gebelikte en sık görülen 7 cilt sorununu ve çözümlerini anlattı.

Ay tutulması ne zaman Türkiyeden izlenebilecek mi

Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den izlenebilecek mi?

2019’un ilk Ay tutulması için nefesler tutuldu. 2019 Gök Olayları Yıllığından yapılan derlemelere göre, 'Süper Kanlı Kurt Ay Tutulması' adı verilen görsel şölen ocak ayı içerisinde gerçekleşecek. Peki, Ay tutulması tam olarak ne zaman gerçekleşecek, Türkiye'den izlenebilecek mi?

14.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Astroloji bilimsel düşünme biçimidir.  

Günaydın hepinize…Size aydınlık verecek bir hafta sonu yazısı köşeye bırakmak istedim.

19.10.2019

Başak burcunda Yeniay! Vaktinde firar, zaferdir

Günaydın hepinize. Harika bir yeniay gerçekleşiyor bu hafta…

27.08.2019

Dolunay sabahı… “Üzerime gelmeyin çocuklar!”

Günaydın hepinize bir ay tutulması sabahından…

18.07.2019

Merkür gerilemesi fırsatlarını biliyor muydunuz?

Günaydın hepinize yepyeni bir haftadan ve yepyeni bir günden…

9.07.2019

Yılın son güneş tutulmasına 1 gün kaldı!

Günaydın hepinize yepyeni bir günden ve yepyeni bir haftadan merhaba.

2.07.2019

Bana, sakın iyi bir şey olacak demeyin!

Son günlerde karşılaştığım bir cümleden bahsediyorum. Dünkü yazımın içinde de bu cümle geçiyordu ama bugün yazdığım o yazıyı okumadan yaptığım birçok telefon görüşmesinde bana aynı şeyler söylendi.

28.06.2019

Yılın 2. Güneş Tutulmasına Hazır Mısın?

2 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye saati ile 22.17'de yılın son Güneş Tutulması Yengeç burcunda başlayacak.

24.06.2019

Sonuçlara varmak için acele etme!

Günaydın hepinize haftanın son gününden…Dün kendi kendime yolda giderken söylendim. Nasıl olur ya nasıl??? 21 Haziran’a nasıl gelmiş olabiliriz.

21.06.2019

Güneş Tutulmasının Burçlara Etkileri

7 Ocak’ta Oğlak burcunda güneş tutulması yaşandı. Bu tutulma 2019 yılının tümünü bize anlatacak ve ve 6 ay boyunca burçlar üzerindeki etkisini gösterecek. Astrolog Aygül Aydın tek tek burçlara etkilerini yazdı…

9.01.2019

Eğer yerinde sayarsan yürüdüğün zamana göre daha fazla ses çıkartırsın.

Yani şair yukarıdaki başlıkta şunu anlatıyor. Gürültü çıkartmaya başladıysanız anlayın ki ilerlemiyor yerinizde sayıyorsunuzdur. Çok haklı ve doğru bir bakış açısı aslında.

8.01.2019

Oğlak Burcunda Güneş Tutulması Gerçekleşti! İşte Etkileri...

Gökyüzünde sabah 04:00 sıralarında güneş tutulması yaşandı. Bu tutulma 2019 yılının tümünü bize anlatacak ve ifade edecek bir tutulma olmaya aday. Tutulmanın oğlak burcunda olması ve birden fazla gezegen yerleşiminin bu burçta olması ise bizleri oldukça karamsar ve mücadeleci bir yöne sevk ediyor olabilir.

6.01.2019