MENÜ

Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı

Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 64 Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı haberi bulunmuştur.

Güneş Gözlüğü Nasıl Olmalı Haberleri

İçişleri Bakanlığı personel alımı için artık son saatlere girildi Başvuru nasıl yapılır

İçişleri Bakanlığı personel alımı için artık son saatlere girildi! Başvuru nasıl yapılır?

Kadrosuna 1200 personel alımı yapacak olan İçişleri Bakanlığı, 21 Şubat tarihinde açtığı ilan için son başvuruları 26 Şubat tarihinde 17.30'a kadar kabul ediyor. Basit adımlarla kolayca tamamlanabilecek olan İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için fotoğraf yükleme aşamasında ebatların 600x800 piksel olması önem arz edecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Resimli başvuru kılavuzu

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Resimli başvuru kılavuzu

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için geri sayım başladı. Bünyesinde çoğunlukla büro personeli olmak üzere birçok alandan alım yapacak olan İçişleri Bakanlığı, büro personellerine brüt 2 bin 650 lira maaş ödeyecek. Peki, İçişleri Bakanlığı personel alımı başvurusu için izlenmesi gereken adımlar neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.02.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu yayımlandı Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu yayımlandı! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru formu ile toplam 6 pozisyonda alım yapacak olan bakanlığın ilanına müracaatta bulunmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. KPSS puanının önemli bir şart olduğu İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru işlemi, ön başvurunun ardından sözlü sınav ile devam edecek. Peki, başvuru formu nasıl doldurulacak ve şartlar neler olacak?

22.02.2019Gündem
Resmi Gazetede yayımlanan cam filmi yasağı nedir Cam filmi cezası ne kadar olacak

Resmi Gazete'de yayımlanan cam filmi yasağı nedir? Cam filmi cezası ne kadar olacak?

Cam filmi yasağı Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından vatandaşların sıkça araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Araçlarının camında film bulunan vatandaşlar, cam filmi yasak mı konusunu internet üzerinden araştırmaya başladı. Peki, araçlarının camında film bulunan vatandaşlar ne kadar cam filmi cezası ödeyecek? İşte, cam filmi yasak mı sorusu ve konuyla ilgili detaylı bilgiler

1.11.2017Gündem
YGSye giderken neler alınacak YGS öncesi bunları unutmayın

YGS'ye giderken neler alınacak? YGS öncesi bunları unutmayın!

YGS'ye giderken yanlarına neler alacağını bilmek isteyen öğrenciler, sınava saatler kala bu konuyu araştırmaya başladı. Sınava giderken neler götürülür ve neler götürülmez sorularına yanıt arayan öğrenciler, sınav günü şok yaşamak istemedikleri için detayları sorguluyor. İşte, YGS'ye giderken alınması gerekenler ve 12 Mart Pazar günü öncesi dikkat edilmesi gereken konular

11.03.2017Eğitim
Abin fenomen bebeğim

Abin fenomen bebeğim

Küçük bir kasabada dünyaya geldi, blog’u sayesinde uluslararası bir stil ikonu oldu. Şimdi kendi markası, dergisi, iki milyon dolarlık şahsi serveti var. Evli, mutlu, çocuklu. Erkek takipçileri, saçını kestirdiği kuaföre gitmek için toplanıp otobüs kaldırıyor. Son dönemin en popüler erkek model ve blogger’ı Mariano Di Vaio’yla konuştuk.

16.12.2016Stil
Lüks plajda giyinme rehberi

Lüks plajda giyinme rehberi

Eskiden denize gitmek için bir şort bir askılı bluz yeterdi. Bikini üzerine geçirilir plajın yolu tutulurdu. Ama artık durum o kadar basit değil. Şimdilerde dünyanın dört bir yanındaki lüks plajlarda ve tabii ki Bodrum ve Çeşme’de bir trend baskısı var. İşte size lüks plajlarda giyinme rehberi...

27.08.2014Stil
Plaj stili

Plaj stili

Plajda da stilinizi konuşturun. Plaja giderken yanınıza almanız gerekenleri sizler için listeledik...

28.06.2014Stil
Yazın gözler yanabilir

Yazın gözler 'yanabilir'

Uzmanlar uyarıyor: Yaz mevsimi göz hastalıklarına zemin hazırlıyor. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nden göz hastalıkları ve oftalmoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Rasier, 10 soruda yaz mevsimi ve göz hastalıklarını anlattı.

27.05.2014Sağlık
Annelik görevlerinden yırtma rehberi

Annelik görevlerinden yırtma rehberi

Laurie Kilmartin, Karen Moline, Alicia Ybarbo, Mary Ann Zoellner... Hepsi kendince birer ‘Çakma Anne’. Neden mi? Çünkü hepsinin çocuğuyla evcilik oynarken kendini camdan atmak istemişliği var. Domingo Yayınevi’nden çıkan ‘Çakma Anne’ kitabında da her annenin bir gün tadacağı kaçınılmaz kriz anları sıralanıp, kimseye fark ettirmeden bu anların üstesinden gelmenin sırları anlatılıyor.

9.08.2013Kelebek
Plaja giderken

Plaja giderken

İşte plaja gitmeden önce yanınıza almanız gerekenler!

28.06.2013Moda Trendleri
İLK KEZ TÜRKİYEDE KUAFÖRE GİTTİM

İLK KEZ TÜRKİYE'DE KUAFÖRE GİTTİM

Türkiye’de geçirdiği iki yılın ardından, artık kendini çok daha iyi hissediyor. İstanbul’la, yemeklerle, dostlarla ve ‘aşk’la çevrili yeni hayatından çok mutlu. Türkçesini de o kadar ilerletti ki, InStyle’a verdiği röportajda bir çevirmen ya da arkadaştan destek almadan, kendi sözleriyle anlattı hayatını. İşte “Muhteşem Yüzyıl”ın Hürrem’i Meryem Uzerli’nin o röportajı...

28.09.2012Kelebek
Bana plajını söyle sana tarzını anlatayım

Bana plajını söyle sana tarzını anlatayım

Deniz, kum, güneş deyince herkesin aklına bikini, gözlük, parmak arası terlik gelmiyor maalesef. Günümüz kadını plajda ne giyeceğine gideceği yere göre karar vermek durumunda… Aksi halde ağır bir mahalle baskısıyla karşı karşıya kalır ve stil kompleksine girer

24.08.2012Kelebek
Kıt kanaat geçinen millet imajından kurtulalım

Kıt kanaat geçinen millet imajından kurtulalım

ETS Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, ikizi Murat Ersoy ile birlikte daha lise sıralarında girişimciliğe özenmiş. şu anda grubun çatısı altında ETS Tur, Voyage otelleri, Atlas Jet Havayolları ve Maxx Royall gibi pek çok önemli şirket var. Mehmet Ersoy lüksün tanımını nasıl değiştirdiklerini anlattı

3.12.2011Seyahat
Otomobil tasarımı işinde çok Türk var

Otomobil tasarımı işinde çok Türk var

Renault’nun baş tasarımcısı Laurens Van den Acker, insanların tamamen tipine bakarak otomobil aldıklarını söylüyor. Otomobilin tasarımı fiyattan, sadakatten, çevreden ve güvenlikten önce geliyor.

23.11.2011Seyahat
O atı film yapacağım

O atı film yapacağım

“Kafkaslı benim hayatımı değiştirdi. Bana bu mesleği sevdirdi. Onun hayatını film yapmak istiyorum. Yurt dışında birçok örneği var; Secretariat, Sea Biscuit gibi. Filmin başrolünde de ben oynayacağım.”

30.08.2011Spor
Erkek olmak istiyorum

Erkek olmak istiyorum

Selma Ergeç’i ne kadar tanıyorsunuz? Onunla bir gün geçirdiğinizi varsayalım. Neler yaşar, neler konuşurdunuz, hangi yönlerini keşfederdiniz? Elle dergisi bunu keşfetmek için ünlü oyuncuyla bir araya geldi.

28.08.2011Kelebek
Doğal parkları, sıcakkanlı yerel halkı için görmeye değer

Doğal parkları, sıcakkanlı yerel halkı için görmeye değer

İstanbul’da yaşayan Güher Abacı (39), inşaat mühendisi. Sanatın yanı sıra seyahat etmeye ilgi duyuyor. Abacı, Madagaskar seyahati sırasında ziyaret ettiği Ambalavao şehrini anlattı. “İpek dokumalarını ve şaraplarını keşfettim. Doğal parklarına, sevimli çocuklarına, yaban hayvanlarına hayran kaldım” diyor.

19.06.2011Seyahat
Sırt çantası

Sırt çantası

İyi bir dağ gezisi veya bol yürüyüşlü bir seyahat için ilkbahardan daha doğru zaman yoktur. Böyle bir tatile de valizle çıkılmaz. Hareket kabiliyetini artıran sırt çantaları gerekir. Sırt çantası doğru seçilmediyse, tatil işkenceye dönüşebilir. Peki hangi modeli seçmeli, hangi markalara güvenmeli? Erkek ve kadın alışverişe çıkmadan nelere dikkat etmeli?

16.03.2011Kelebek
U2’nun hayali Boğaz Köprüsü’nde yürümek

U2’nun hayali Boğaz Köprüsü’nde yürümek

Öyle 5 -10 dakika değil, bir buçuk saat konuşuyoruz... Bono müthiş rahat. Resmen aşık oluyorum. "Türkiye'ye daha önce gelmememin insan hakları ihaleleriyle bir ilgisi yok" diyor.

28.08.2010Kelebek
Erkekler bu yaz şort giyiyor

Erkekler bu yaz şort giyiyor

Günümüz erkekleri, fiziğine, yaşam şartlarına, yediğine içtiğine sonuna kadar dikkat ediyor.

29.03.2010Kelebek
Erkekler bu yaz şort giyiyor fındık votka ikram ediyor

Erkekler bu yaz şort giyiyor fındık votka ikram ediyor

Günümüz erkekleri, fiziğine, yaşam şartlarına, yediğine içtiğine sonuna kadar dikkat ediyor. Gideceği mekanı önceden araştırıyor, modaya kadınlar kadar önem veriyor. Sahilde veya gece kulübünde kıyafetlerinin trendlere uymasına özen gösteriyor. Popüler mekanları takip edip en trend içkiyi içiyor. Tabii bu ilkbahar yaz mevsiminde de erkekleri yine pek çok yenilik bekliyor. Biz de bu yeniliklere karşı hazırlıklara başlamanız ve önlemlerinizi almanız için Boyner Back-Up’un danışmanlarına yazın trendlerini sorduk.

27.03.2010Seyahat
Cildimiz nasıl ve neden yaşlanıyor

Cildimiz nasıl ve neden yaşlanıyor

Cilt yaşlanmasının hızını sadece genetik mirasınız belirlemez. Cildinizin nasıl yaşlanacağına yalnızca genleriniz karar vermez. Dış etkenler yani çevresel yaşlanmanın etkileri çok daha önemlidir.

20.12.2009Seyahat
Güneş gözlüğü seçerken dikkat

Güneş gözlüğü seçerken dikkat!

Bahar geldi, güneş gözlüğü mevsimi açıldı! Yepyeni modeller seni bekliyor! Peki, acaba hangisi sana en uygun? Gözlüğünü alırken ve kullanırken dikkat etmen gereken püfleri sakın kaçırma!

28.05.2009Kelebek
Çocuklarla yolculuk

Çocuklarla yolculuk

Çocuklu aile için seyahate çıkmak, çok eğlenceli ve hoş olabileceği gibi, herkes için alabildiğine yorucu ve sinir bozucu da olabilir.

4.07.2008Kelebek
Belindeki kemer olayım

Belindeki kemer olayım

Bize doğruyu söyleyin, kemer kalktı mı, kalkmadı mı? Bir tarafta meşhur erkek moda dergisi Uomo Collezione’nin Yayın Yönetmeni Alessandro Ferrari.

7.03.2008Kelebek
Kar yanığına dikkat

Kar yanığına dikkat

Cilt yanığına sadece yaz güneşi neden olmuyor. Kayak yaptığınız günün sonunda aynaya baktığınızda yüzünüzün yandığını, hatta güneşe bağlı lekelenmeler oluştuğunu görürseniz şaşırmayın. "Kar yanığı", karın yansıttığı güneş ışınlarının etkisiyle gelişiyor. Kış tatilinden ciddi güneş yanıkları ve lekelerle dönmek istemiyorsanız, koruyucu ürünlerden destek almayı ihmal etmeyin... Hatta 2-3 saatte bir tekrar sürün. Dudaklarınızı da korumayı unutmayın!

13.12.2007Kelebek
Formula 1 seyircileri dikkat

Formula 1 seyircileri dikkat!

Yazın sıcağına aldırmadan pistleri dolduran Formula 1 tutkunlarını tehdit eden en önemli tehlikelerden birisi de güneş çarpması.

Göz hastalıkları ve tedavisi

Göz hastalıkları ve tedavisi

Yaz mevsiminde gözlerimizi hangi tehlikeler bekliyor? Yaz aylarında göz sağlığıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi Nova Göz Cerrahisi ve Lazer Merkezi’nden Op. Dr. Cihan Ünlüçerçi ve Memorial Hastanesi Göz Merkezi’nden Op. Dr. Mustafa Temel verdi.

3.08.2007Sağlık
Havuzun bozduğu gözlerin en pratik ilacı çay banyosu

Havuzun bozduğu gözlerin en pratik ilacı çay banyosu

Yaz aylarında alerjik göz hastalıklarında patlama oluyor! Gözde kızarıklık, çapaklanma ve kaşıntı varsa ve yakınınızda bir doktor yoksa kendinize ilkyardım uygulayın. Demlenmiş ve beklemiş çayla göze yapacağınız pansuman antibiyotik kadar etkili sonuç verir..

11.07.2007Sağlık

Yazar Sonuçları

Yaşam koçu, tarikat, akıl hocası... Ünlülerin hayatına kimler yön veriyor

Son dönemde hayatımıza, isimleri ünlülerle anılarak giren iki isim var... Biri Murat Yıldırım’la birlikte tanıdığımız Said Sözühikmet, diğeri Mustafa Ceceli’yle tanıdığımız Ahmed Hulusi...

12.06.2017

Canım Hiç Öpmiim Çok Aşığım

Deniz GÖKSon günlerde bir yağmurlu fırtınalı, bir güneşli olup bipolarmış gibi davranan ama bu sefer sıcacık, güneşli ve pırıl pırıl olmaya and içmiş bir havaya uyanmıştım. Yataktan adeta bir piyemses gibi kalktım ve mis gibi havayı içime çekmek için camı açtım.

11.06.2017

Bir sakal sorunsalı

Şimdi efendim biliyorsunuz, erkeklerimiz adeta mabada kadar sakal uzatıyor, bu gizemli halleriyle sokaklarda arz-ı endam ediyorlar.

6.06.2014

Festival merakı

8 HAZİRAN’da Ankara’yı etkisi altına alacak Shopping Fest yaklaşırken Twitter aleminden de alışveriş cıvıltıları yükselmeye başladı. Festival için “Çıldırın” çağrısı Ebrulym’den gelirken, Aytackara, kulaklarının pasını temizlemeye hazırlanıyor:

30.05.2012
Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğünüzü Seçin

Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğünüzü Seçin!

Hazır yaz sonu yaklaşmış ve güneş gözlükleri de indirime girmeye başlamışken, yeni bir çift güneş gözlüğü almak hiç de fena fikir değil. Bu aralar güneş gözlükleri benim de alınacaklar listemde başı çekiyor. Ama yeni bir güneş gözlüğü almadan önce yüz şeklinizi ve size cuk oturacak veya tam tersi "başkasınınmış gibi" duracak modelleri tanımak çok kilit bir nokta.

18.08.2011

Kadınlar daha güzel yaşlanıyor

Yaşlanmayı bir dinginlik ve huzur dönemi gibi düşünsek de yaşlanmaktan aslında pek hoşlanmayız. Zengin-fakir, okumuş-cahil, şehirli-köylü fark etmez, genelde ürkeriz bu kaçınılmaz süreçten.

18.06.2011

Murphy kanunlarını yazsam yeniden

“Bir şeyin ters gitme ihtimali varsa, mutlaka ters gider”. Murphy Kanunları’nın esası budur. Amerikalı psikoloji profesörü Suzanne C. Segerstrom, karamsarlık simgesi olarak gördüğü bu kanunlardan yakayı kurtarmanın mümkün olduğunu iddia ediyor. Yazdığı ‘Breaking Murphy’s Law-Murphy Kanunları’nı Bozmak’kitabıyla da bunu ispata çalışıyor.

21.01.2011

Yengece benzeyen uzay gemisi

“Bu ne ya!” diyorum, “Bu ne!”

“Allah’ım benim burada işim neee!”

27.08.2010

Washington’ın teşhirci casusları

Akşam. Ama sıcak o kadar arsız ki, sarkmış, olmaması gereken bir saatte, yanlış yerlerde dolanıyor.

10.07.2010

Yılın “en”lerini açıklıyorum!

Ben aralık ayına aralık demem, “yılın damga vuranları” listesi yapılmadıkça sevgili 2009’a damgasını vurmuş Habitus okuru.

25.12.2009

Dip köşe hafıza temizliğine ne dersiniz

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind’ı seyretmiş miydiniz? Bizde Sil Baştan diye oynamıştı.

25.09.2009

Yeni sorunumuz KORKU

Yok şekerim, bunlar büyüse de adam olmuyorlar!!! "Tamam" dedik, artık büyüdü. "Yedi yaşı bitiriyor. Pek çok şeyi kendi başına yapabilir. Bazı tehlikelerin farkında olduğundan kendini korumayı bilir."

31.08.2007

Yaza en yakışan spor: YÜZME

Şu günlerde serinlemenin en keyifli yolu, suyun tadını çıkarmak. O, yaşam kaynağı; üstelik yüzyıllardır hastalıkların tedavisi için kullanılıyor. Yaz mevsimine en çok yakışan spor formu da yine yüzme...

5.07.2007

Tatile anneanne götürülmeli mi götürülmemeli mi?

Bu yazın ilk mini tatilini gerçekleştirdim. Benim ve ailemin çoğunun sıcakla arası olmadığı için kısa tatilcikleri tercih ediyoruz. Hoş, şu anda yaşadığımız sıcaklarla kimsenin arası yoktur ya neyse...

29.06.2007