MENÜ

Gülsuyu Mahallesi

Gülsuyu Mahallesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gülsuyu Mahallesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 800 Gülsuyu Mahallesi haberi bulunmuştur.

Gülsuyu Mahallesi İstanbul Maltepe'de aynı adlı tepenin üzerine kurulmuş bir mahalle. D 100 karayolunun üst tarafında yer alır.

Gülsuyu mahallesinde halkın çoğunluğu küçük esnaf ve esnaflardan oluşur.1970'lerden itibaren çoğunlukla doğudan artan göç dalgası ile nüfusu hızla artmıştır.

Gülsuyu Mahallesi Haberleri

Hasan Ferit Gedik cinayeti davasında karar

Hasan Ferit Gedik cinayeti davasında karar

MALTEPE’nin Gülsuyu Mahallesi’nde 2013 yılında Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı olaylara ilişkin 35 kişinin yargılandığı dava karara bağlandı. Mahkeme 3 sanığa kasten öldürme, 3 sanığa ise kasten öldürmeye teşebbüs suçundan toplamda 47.5’er yıl hapis cezası verdi.

14.2.2018Gündem
Cengiz Topel kimdir İşte Cengiz Topelin hayatı hakkında bilinenler

Cengiz Topel kimdir? İşte Cengiz Topel'in hayatı hakkında bilinenler

Cengiz Topel kimdir sorusu birçok kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Kıbrıs Harekatı sırasında Eskişehir’den Kıbrıs’a, dörtlü kol komutanı olarak gönderilen Cengiz Topel kimdir? İşte hayatı hakkında merak edilenler

30.12.2017Gündem
Maltepede şüpheli araç paniği

Maltepe'de şüpheli araç paniği

- Maltepe'de bir iş yerinin duvarına asılan pankartın altına bırakılan şüpheli paket paniğe yol açtı. Bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılan etrafı bantla sarılı paket boş çıktı. Maltepe Gülsuyu Mahallesi Ümit Kaftanoğlu caddesi üzerinde bir işyerinin duvarına asılan pankartın altına bırakılan şüpheli paket paniğe yol açtı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen polis ekipleri çevre güvenliği alarak durumu bomba imha uzmanına bildirdi. Kısa süre sonra olay yerine gelen bomba imha ekipleri, özel kıyafetini giyerek, şüpheli paketi fünye ile patlattı. Yapılan incelemelerde paketin boş olduğu anlaşıldı. Paketin boş olduğunun anlaşılmasının ardından sokak araç ve yaya trafiğine açıldı.

7.11.2017Haber
Maltepede şüpheli paket paniği

 Maltepe'de şüpheli paket paniği

Maltepe'de bir işyenin  duvarına asılan pankartın altına bırakılan şüpheli paket paniğe neden oldu . Bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatılan etrafı bantla sarılan paket boş çıktı.

7.11.2017Gündem
Maltepede şüpheli paket paniği

 Maltepe'de şüpheli paket paniği

 Maltepe'de şüpheli paket paniği

7.11.2017İstanbul
İstanbulda 1 Mayıs öncesi terör operasyonu: 16 gözaltı

İstanbul'da "1 Mayıs" öncesi terör operasyonu: 16 gözaltı

İstanbul'da "1 Mayıs" öncesi terör operasyonu: 16 gözaltı

30.4.2017İstanbul
Son dakika haberi... Bu sabah yakalandılar

Son dakika haberi... Bu sabah yakalandılar

İZMİR'de bu sabah saatlerinde yapılan operasyonda 1 Mayıs İşçi Ve Emekçi Bayramı'nı kana bulamaya hazırlanan 6 kişi gözaltına alındı. İstanbul ve Adana'da da bir çok adrese şafak vakti operasyon başlatıldı. Çok sayıda gözaltı var.

30.4.2017Gündem
İstanbulda Terör operasyonu

İstanbul'da Terör operasyonu

İstanbul'da Terör operasyonu

30.4.2017İstanbul
Anadolu yakasında bazı ilçelere 21 Kasımda elektrik verilemeyecek

Anadolu yakasında bazı ilçelere 21 Kasım'da elektrik verilemeyecek

İstanbul'un Anadolu yakasında 8 ilçede 21 Kasım'da elektrik kesintisi uygulanacak.

19.11.2016Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul Anadolu yakasındaki 6 ilçe için elektrik kesintisi uyarısında bulunuldu.

5.9.2016Gündem
Maltepede şüpheli paket alarmı

Maltepe'de şüpheli paket alarmı

Maltepe'de şüpheli paket alarmı

28.8.2016İstanbul
Hasan Ferit Gedik davası ertelendi

Hasan Ferit Gedik davası ertelendi

Maltepe Gülsuyu'nda gösteri yapan gruba yönelik silahlı saldırıda Hasan Ferit Gedik'in ölümü ile 3 kişinin yaralanmasına ilişkin, 6'sı tutuklu 35 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

13.7.2016Gündem
Maltepede güpegündüz börekçiyi kurşunladılar: 3 yaralı

Maltepe'de güpegündüz börekçiyi kurşunladılar: 3 yaralı

Maltepe'de güpegündüz börekçiyi kurşunladılar: 3 yaralı

25.5.2016İstanbul
İstanbulda börekçiye silahlı saldırı

İstanbul'da börekçiye silahlı saldırı

MALTEPE’de, motosikletle gelen silahlı 2 kişi börekçi dükkanına kurşun yağdırdı. Saldırıda işyeri sahibi ile bir çalışan ve bir müşteri yaralandı. Saldırganlar ise geldikleri motosikletle kaçtılar.

25.5.2016Gündem
Elektrik kesintisi İstanbulda kaç saat sürecek

Elektrik kesintisi İstanbul'da kaç saat sürecek?

İstanbul'un bazı bölgelerinde bugün elektrik kesintileri yaşanacak. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleşecek olan elektrik kesintileri pek kısa süremeyecek. İstanbul'da yaşanacak elektrik kesintileri bölgelere göre değişkenlik gösterirken, en kısa 3 saatlik kesintiler gerçekleşecek. Peki İstanbul'daki elektrik kesintisi Anadolu Yakası'nda hangi bölgelerde olacak

13.5.2016Gündem
Alevlerden bir balyoz kurtardı

Alevlerden bir balyoz kurtardı

İstanbul Maltepe Gülsuyu Mahallesi, Türkan Saylan Kültür Merkezi yanında bulunan Om-Ar tekstil şirketine ait otel inşaatında, dün sabah saat 10.15 sıralarında yangın çıktı.

12.1.2016Gündem
Liseli Selin “Kaybolan Değerler”i Anlattı

Liseli Selin “Kaybolan Değerler”i Anlattı

YAZDIĞI KOMPOZİSYONLA İLGİLİ KONUŞAN SELİN ÇELİK, "İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ, MAHALLEMDE GÖRMÜŞ OLDUĞUM, SICAK KÜLTÜRÜ; BUNUN YANI SIRA KAYBOLAN DEĞERLERİ YAZDIM" DEDİ.

25.12.2015İstanbul
Maltepe Adliyesinde 4 gözaltı

Maltepe Adliyesi'nde 4 gözaltı

Maltepe'de Hasan Ferit Gedik'in ölümü ve 3 kişinin yaralanmasına ilişkin 11'i tutuklu 35 sanığın yargılandığı davanın görüldüğü Anadolu Adalet Sarayı önünde eylem yapan 4 kişi gözaltına alındı.

5.10.2015Gündem
Hasan Ferit Gedikin ölümü davasında bir tutukluya tahliye

Hasan Ferit Gedik'in ölümü davası'nda bir tutukluya tahliye

Maltepe Gülsuyu'nda gösteri yapan gruba yönelik silahlı saldırıda Hasan Ferit Gedik'in ölümü ve 3 kişinin yaralanmasına ilişkin 11'i tutuklu 35 sanığın yargılandığı davada, bir tutuklu sanığın tahliyesine karar verildi.

13.7.2015Gündem
Gülsuyu Davası gergin başladı

Gülsuyu Davası gergin başladı

Maltepe Gülsuyu'nda, 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı olaylara ilişkin davanın görülmesine devam ediliyor.

16.3.2015Gündem
Maltepede sopalı, palalı kavga

Maltepe'de sopalı, palalı kavga

Maltepe'de, inşaat işçileri ile mahallenin gençleri arasında çıkan 10 kişinin karıştığı palalı kavgada 2’si ağır 3 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Mahalle sakinleri, işçilere saldıranların uyuşturucu kullandıklarını iddia etti.

28.1.2015Gündem
Maltepede terör operasyonu

Maltepe'de terör operasyonu

Maltepe'de sabah erken saatlerde terör operasyonu gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Maltepe Gülsuyu ve Gülensu Mahalleleri'nde daha önceden belirlenen adreslere şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlara Özel Harekat Timleri ile Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. Polis ekiplerinin operasyon sırasında, "akrep" diye tabir edilen zırhlı araçlarla Gülsuyu Mahallesi'nde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü. Operasyonun hangi örgüte yönelik olduğu açıklanmazken; polis baskın yaptığı adreslerde aramalarını sürdürüyor. Haber-Kamera: Ramazan EĞRİ / İstanbul DHA

15.1.2015Haber
Maltepede terör operasyonu

Maltepe'de terör operasyonu

İstanbul Maltepe'de sabah erken saatlerde terör operasyonu gerçekleştirildi.

15.1.2015Gündem
Gülsuyu olayları davasında 4 aydır Adalet Bakanlığı’nın görüşü bekleniyor

'Gülsuyu olayları' davasında 4 aydır Adalet Bakanlığı’nın görüşü bekleniyor

MALTEPE’de 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin da yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin davada mahkeme, "Kamu güvenliği nedeniyle" davanın nakli konusunda 15 Eylül 2014’te Adalet Bakanlığı’na yazılan müzekkerenin cevabının beklenmesine ve cevabın akıbetinin sorulmasına oy çokluğu ile karar verdi. Duruşmada konuşan Hasan Ferit Gedik’in babası İbrahim Gedik, "Sizin de başınıza gelebilir. Bizim ciğerimiz yandı, sizin de yanabilir. Vicdanınızı sorgulayın" dedi.

6.1.2015Gündem
Maltepede halk kütüphanesinde yangın

Maltepe'de halk kütüphanesinde yangın

Maltepe'de 5 gün önce yanan halk kütüphanesi, bugün çıkan ikinci yangın sonucunda küle döndü. Vatandaşlar yangının kundaklama nedeni ile çıktığını öne sürdü.Maltepe Gülsuyu Mahallesi Cenk Sokak'ta bulunan Engin Ceber Halk Kütüphanesi'nde saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından yangın söndürüldü. Kısa sürede söndürülmesine rağmen kütüphanenin küle döndüğü görüldü. Öte yandan bu kütüphanenin bir hafta içinde ikinci kez yandığı ortaya çıktı. Aynı binada 5 gün önce gece yarısı yangın çıktığı ve büyük kısmının yandığı belirtildi. Mahalle sakinleri yangının kundaklama nedeni ile çıktığını öne sürdü. Haber:Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHA

26.12.2014Haber
Maltepede kütüphane yandı

Maltepe'de kütüphane yandı

MALTEPE’de bulunan ve 5 gün önce yanan Engin Ceber Halk Kütüphanesi’nde bugün ikinci kez yangın çıktı.

26.12.2014Gündem
Maltepede şüpheli paket fünye ile patlatıldı

Maltepe'de şüpheli paket fünye ile patlatıldı

Maltepe'de bir binanın duvarına asılan pankartın altına bırakılan bomba süsü verilmiş şüpheli paket fünye ile patlatıldı. Etrafı bantla sarılan kutunun içinden dinamit görüntüsü verilmiş kağıt ve kablolar çıktı.

19.12.2014Gündem
Gülsuyu’nda yine silahlar konuştu

Gülsuyu’nda yine silahlar konuştu

MALTEPE’nin Gülsuyu Mahallesi’nde aralarında husumet olan İsmail Doğan (41) ile manav Ercan T. (38) önceki gün saat 16.30 sıralarında Emek Caddesi’nde karşılaştı.

5.10.2014Gündem
Duruşma güvenlik nedeniyle yine ertelendi

Duruşma güvenlik nedeniyle yine ertelendi

MALTEPE Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu satıcılarına karşı düzenlenen eylemde kurşunlanarak öldürülen Hasan Ferit Gedik’in duruşmasında, mahkeme salonunun izleyicilere kapatılması nedeniyle kavga çıktı.

4.9.2014Gündem
Maltepede PTT şubesine ses bombası atıldı

Maltepe'de PTT şubesine ses bombası atıldı

MALTEPE Gülsuyu’nda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, PTT şubesine parça tesirli ses bombası atıldı.

27.8.2014Gündem
Maltepe’de soygun

Maltepe’de soygun

MALTEPE’de sigara dağıtım aracı maskeli kişiler tarafından çalındı. 100 bin liralık sigarayı alan soyguncular aracı terk edip kayıplara karıştı.

4.8.2014Gündem
Hasan Ferit Gedik cinayetinden örgüt çıktı

Hasan Ferit Gedik cinayetinden örgüt çıktı

Maltepe Gülsuyu'nda geçtiğimiz yıl Eylül ayında Hasan Ferit Gedik'in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin soruşturma tamamlandı. İddiname, Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 311 sayfalık iddianamede "Kasten yaralama", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve üye olma", "Nitelikli yağma", "Kasten öldürmeye teşebbüs", "Nitelikli yağma" gibi suçlardan, 11 yıl ile 269 yıl arasında değişen hapis ve müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacak 35 sanık adı bulunuyor. Olaya ilişkin telefon tapelerine de yer verilen iddianamede, örgüt yöneticisi Zafer Turan'ın "Allah herkese hayırlı cinayetler nasip etsin, polis-molis öldürmeyelim de, polis devletin bir adamı, devrimci öldürsek önemli değil" şeklindeki sözleri de yer alıyor.

20.5.2014Gündem
Savaşın katil zanlısı yakalandı

Savaş'ın katil zanlısı yakalandı

MALTEPE’de 4 Nisan tarihinde öldürülen Savaş Taşhan’ın(18) katil zanlısı olduğu tespit edilen 17 yaşındaki T.S. polis tarafından yakalandı. Savaş Taşhan’ın resmi ve isminin bölgede daha önce çıkan olaylar sırasında öldürülen Hasan Ferit Gedik’le ilgili sosyal medyada yayınlanan yasadışı bir örgütün "failler" listesinde yer alıyordu. Şüpheli T.S. olayla ilgili verdiği ifadesinde "Daha önceden aramızda bir husumet vardı. Yolda karşılaşınca hiçbir şey sormadan öldürdüm" dediği öğrenildi.

26.4.2014Gündem
TÜNEL KAZIP KUYUMCU SOYDULAR

TÜNEL KAZIP KUYUMCU SOYDULAR

Maltepe'de tünel kazarak kuyumcuya giren hırsızlar yaklaşık 1.8 milyon değerindeki altınlarla kayıplara karıştı. Hırsızların kamera ve alarm sistemin etkisiz hale getirdikten sonra kasadaki altınları çalarken polis hırsızları yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı. Hırsızlık önceki gece Maltepe Gülsuyu Mahallesi Üsküdar caddesi üzerinde buluna Yiğitler kuyumculukta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, kuyumcunun arkasında bulunan bahçeden tünel kazarak kuyumcuya girdiler. Hırsızlar önce kamera ve alarm sistemini etkisiz hale getirdiler. Daha sonra yanlarındaki getirdikleri matkap ve oksijen tüpleriyle kasayı açarak 1.8 milyon lira değerinde altını alıp girdikleri yaklaşık 3-4 metre uzunluğundaki tünelden çıkarak kaçtılar. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları geniş çaplı araştırma sonrası hırsız ya da hırsızları yakalamak için çalışma başlattı. Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHA

14.3.2014Haber
Gülsuyunda son firari yakalandı

Gülsuyu'nda son firari yakalandı

GÜLSUYU’nda 30 Eylül 2013 tarihinde gösteri yapan gruba yapılan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in katil zanlısı olarak aranan son şüpheli Ş.E. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Ş.E. soruşturmanın yürütüldüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

21.2.2014Gündem
Şehit polisin kızından yürek burkan feryat

Şehit polisin kızından yürek burkan feryat

Maltepe'de aile içi şiddet olayına müdahale ettiği sırada bıçaklanarak şehit olan polis memuru Mehmet Emin Aydın için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen cenaze töreninde, gözyaşlarına boğulan kızları Aylin ve Sıla Aydın'ı, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve eşi Gülhan Altınok teskin etmeye çalıştı.

17.2.2014Gündem
Aile içi şiddete müdahale etmeye gitmişlerdi

Aile içi şiddete müdahale etmeye gitmişlerdi

MALTEPE’de aile içi şiddet ihbarına giden iki polis memuru bıçaklandı. Ağır yaralanan polislerden Mehmet Emin Aydın kaldırıldığı Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit oldu. Polisler saldırganı bacaklarından vurarak etkisiz hale getirdi.

17.2.2014Gündem
GÜLSUYUNDA POLİSE BIÇAKLI SALDIRI

GÜLSUYU'NDA POLİSE BIÇAKLI SALDIRI

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'nde bir olaya müdahale eden 2 polis, bıçaklı saldırıya uğradı. Polislerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Ağır yaralanan polislerden Mehmet Emin Aydın kaldırıldığı Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit oldu. Ramazan ALMAÇAYIR - İSTANBUL - DHA

17.2.2014Haber
Gülsuyu cinayeti şüphelisi yakalandı

Gülsuyu cinayeti şüphelisi yakalandı

İstanbul Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde düzenlenen bir yürüyüş sırasında, gruba açılan ateş sonucu ölen Hasan Ferit Gedik’in cinayet şüphelisi olduğu öne sürülen Emrah O. (23), Maltepe’de yakalandı.

19.11.2013Gündem
Hasan Ferit Gedikin katil zanlısı yakalandı

Hasan Ferit Gedik'in katil zanlısı yakalandı

Maltepe Gülsüyu’nda gösteri yapan gruba yapılan silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in katil zanlısı yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramalarda piyasa değeri 20 bin lira olan ve taş olarak tabir edilen 140 adet kokain maddesi bulundu.

19.11.2013Gündem
Maltepede doğalgaz paniği

Maltepe'de doğalgaz paniği

Maltepe’de ters yöne giren bir aracın sıkıştırdığı minibüs sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederek bir binanın önünde bulunan doğal dağıtım kutusuna çarptı.

16.11.2013Gündem
O kalaşnikof ele geçirildi

O kalaşnikof ele geçirildi

Gülsuyu Mahallesi'nde çıkan çatışmada hayatını kaybeden Hasan Fırat Gedik'in cenaze töreninde kortejin önünde yüzü maskeli kişilerin taşıdığı kalaşnikof ele geçirildi.

4.11.2013Gündem
Gülsuyunda ölü bulunan genç cinayete kurban gitmiş

Gülsuyu'nda ölü bulunan genç cinayete kurban gitmiş

Maltepe Gülsuyu'nda bir parkta başına isabet eden bir kurşun nedeniyle ölmüş olarak bulunan gencin cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Asayiş Şube Müdürlüğünün yaptığı operasyonda 2 kişi, cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı.

30.10.2013Gündem
Gülsuyunda ölü bulunan genç cinayete kurban gitmiş

Gülsuyu'nda ölü bulunan genç cinayete kurban gitmiş

Maltepe Gülsuyu'nda bir parkta başına isabet eden bir kurşun nedeniyle ölmüş olarak bulunan gencin cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Asayiş Şube Müdürlüğünün yaptığı operasyonda 2 kişi, cinayet zanlısı olarak gözaltına alındı.

30.10.2013Gündem
GÜLSUYUNDA PARKTA CESET BULUNDU

GÜLSUYU'NDA PARKTA CESET BULUNDU

Maltepe Gülsuyu Mahallesi'ndeki parkta bir ceset gören vatandaşlar polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri parkta kafasından silahla vurulmuş bir erkeğe ait ceset buldu. Cesedin yanında bir silah olduğu görülürken polis yaptığı incelemede ölen kişinin 20 yaşındaki Yaşar Toplu olduğunu belirledi. Yaşar Toplu'nun dün sülüsünü aldığı ve kısa bir süre sonra askere gideceği öğrenildi. Toplu'nun olay yerine gelen yakınları da cesedi görünce gözyaşlarına boğuldu. Polis ekipleri ilk incelemede olayın intihar olabileceğini düşünürken, çok yönlü soruşturma başlattı. Ramazan ALMAÇAYIR İSTANBUL DHA

29.10.2013Haber
Gülsuyunda parkta ceset bulundu

Gülsuyu'nda parkta ceset bulundu

Maltepe Gülsuyu'nda birkaç gün sonra askere gideceği öğrenilen gencin cesedi bulundu. Gencin yanındaki silah dikkat çekti. Kısa süre sonra askere gidecek gencin intihar etmiş olabileceği üzerinde duruluyor.

29.10.2013Gündem
GÜLSUYUNDA 19 TUTUKLAMA

GÜLSUYU'NDA 19 TUTUKLAMA

Gülsuyu gözaltılarından mahkemeye sevkedilen 19 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında Gezi eylemleri sırasında elinde sapanla görüntülenen ve 'Sapanlı Teyze' olarak anılan Emine Cansever de vardı.

12.10.2013Gündem