MENÜ

Gül Tatlısı Tarifi

Gül Tatlısı Tarifi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gül Tatlısı Tarifi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Gül Tatlısı Tarifi haberi bulunmuştur.

Gül Tatlısı Tarifi Haberleri

Gül tatlısı nasıl yapılır Ardanın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Gül tatlısı nasıl yapılır? Arda'nın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Arda’nın Mutfağı programının sunucusu Arda Türkmen, geleneksel Türk mutfağının en sevilen lezzetlerini ekran karşısındakilerle buluşturmaya devam ediyor. Arda'nın Ramazan Mutfağı programının 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü yayınlanan bölümünde yapılan tariflerden biri de gül tatlısı oldu. Peki, gül tatlısı nasıl yapılır? Arda'nın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Gelinim Mutfakta’dan kim elendi İşte gün- hafta birincisi ve haftalık puan durumu

Gelinim Mutfakta’dan kim elendi? İşte gün- hafta birincisi ve haftalık puan durumu

Gelinim Mutfakta'nın hafta finali olan 175. bölümünde en az puanı toplayan gelin ve kaynana yarışmaya veda etti. Gelinim Mutfakta'ya veda eden gelin diğer yarışmacıların gözyaşı dökmesine sebep oldu. Peki, Gelinim Mutfakta'dan kim elendi, gün ve hafta birincisi kim oldu? İşte, son bölümde yaşananlar.

16.11.2018Televizyon
Zerde nedir Safranlı tatlı Zerdenin tarihi gelişimi

Zerde nedir? Safranlı tatlı Zerde'nin tarihi gelişimi

Zerde, Osmanlı dönemlerinden bu yana toplantıların vazgeçilmezleri arasında yer almıştır. Eski dönemlerde matem yemeği olarak bilinen Zerde, sonraları sünnetlerde, düğünlerde ve zafer kutlamaları gibi özel günlerde de servis edilmeye başlamıştır. Zerde'nin bu dönemlerde bu kadar sevilmesinin nedeni ise safranın güneşe ve altına benzeyen güzel sarı rengi olmuştur. İşte, Zerde hakkında detaylı bilgiler

2.09.2018Gündem
Güllaç tatlısı nasıl yapılır İşte güllaç tatlısı tarifi ve malzemeleri

Güllaç tatlısı nasıl yapılır? İşte güllaç tatlısı tarifi ve malzemeleri

Güllaç tatlısı, Ramazan ayında sofraları süsleyen lezzetler arasında yer almaya devam ediyor. Hafif ve tatlı tadıyla sofraların vazgeçilmezi olan güllaç tatlısının yapılışını sizler için derledik. İşte, güllaç tatlısı tarifi ve malzemeleri.

29.05.2018Gündem
Enfes güllaç tarifi | Ramazan Güllacı nasıl yapılır

Enfes güllaç tarifi | Ramazan Güllacı nasıl yapılır?

Ramazan denildiği zaman akla gelen ilk lezzet hiç kuşkusuz güllaç. Asırlardır süre gelen tarihi bir tatlı olan güllacın nasıl yağıldığını merak eden vatandaşlar, güllaç tarifini sorguluyor. Peki, güllaç nasıl yapılır?

22.05.2018Gündem
Phuket: Bir baharat ve çiçek buketi

Phuket: Bir baharat ve çiçek buketi

Tay mutfağı, dünyada sevilen, benim de favorilerimden. Dolayısıyla bir haftalık Phuket tatilimi yemek deneyimiyle doldurmaya çalıştım. Tayland şarapları tadımından sadece Phuket’de üretilen kaffir lime, tarçın, limon otu, Tay fesleğeni gibi farklı aromaları olan Chalong Bay Rum tadımlarına kadar pek çok tadıma katıldım. Ama en zevklisi bizzat yemek pişirdiğimiz, yakındaki yerel pazarı gezdiğimiz ve üstelik bütün tarifleri de hediye olarak aldığımız yemek kursu. İşte heyecan verici, lezzet dolu kursumuzun macerası...

11.09.2017Seyahat
Güllaç nasıl yapılır Güllaç tarifi ve püf noktası

Güllaç nasıl yapılır? Güllaç tarifi ve püf noktası

Güllaç tarifi, Ramazan ayının en çok aranılan tatlı tariflerinden biri olarak göze çarpıyor. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden Güllaç, Ramazan ayının müjdecisi, bereketi ve geleneğidir. Peki, çeşitli süslemelerle hem göze hem damağa hitap eden, hafif bir lezzet olmasına rağmen tatlı ihtiyacını karşılayan Güllaç nasıl yapılır?

27.05.2017Gündem
Aşure tarifi ve diğer bilgiler... Aşure Günü ne zaman

Aşure tarifi ve diğer bilgiler... Aşure Günü ne zaman?

Aşure Günü için özel hazırlanan Aşure tatlısı nasıl yapılır, içine neler koyulur, işte detayları...

3.11.2014Keyif
Güllacın dondurmalısı hurmanın buzlusu makbul

Güllacın dondurmalısı hurmanın buzlusu makbul

Ramazan ayının sıcak ve uzun günlere denk gelmesi iftar sofralarının da kimyasını değiştirdi. Ramazanla özdeşleşmiş hurma ve güllaç gibi alışıldık lezzetler sofralarda alışılmadık şekillerde yer almaya başladı. Hurmanın ve güllacın serinlemiş, hatta buz tutmuş halleri bu ramazanın yıldızı. İftar saatlerinde sıcakta çabuk bozulan hurma yerine buzlu hurma ve klasik güllaç yerine dondurmalı güllaçla serinlemek de mümkün.

11.09.2009Seyahat
En iyi 10 yol lokantası

En iyi 10 yol lokantası

Yol lokantaları uzun yolculuklarda soluklanmak ve karın doyurmanın ötesinde, yeni tadlar keşfetmek için iyi bir fırsat. Ama nerede mola verdiğinize bağlı. Seçim yapmanın iki yolu var. Ya daha evvel yolu mekana düşen ve memnun kalan eşin, dostun tavsiyesine bakacaksınız, ya da maceracı ruhla, gözünüze kestirdiğiniz lokantaları deneyeceksiniz.

3.08.2006Kelebek
Hırçın dalgalar serin yaylalar

Hırçın dalgalar serin yaylalar

Bolaman’dan sonra bütün yolu, bir kamyonun arkasına takılıp, sıkıntı içinde sollamaya ve bir an önce Ordu’ya varmaya çalışarak geçirmeyi bir kenara bırakın. Engin denizde yol alan yunusları görmek, dalgaların dövdüğü sarı yosun tutmuş kayalıkların üzerinde yürümek, Medreseönü’nde Uzun Saçlı’nın efsanevi çayını içmek, Çaka Tüneli’nde Vonalı Celal’in yüz küsur turşusu arasından seçim yapmak ya da meşhur Karadeniz pidesinin alasını tatmak için, bu 42 kilometrelik yolu yavaştan almak gerekiyor.

5.09.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Çileği hiç bu kadar ahmak görmediniz

Çok şükür ki çilek mevsimi geldi. Bence baharın bu nimetinden yararlanmanın her yolunu denemek lazım. Bugün size bir dizi çilek tarifinin yanısıra, bir İngiliz tatlısı olan ‘fool’dan söz etmek istiyorum. Fool (fuğl okuyun) ahmak anlamına gelen İngilizce bir sözcük.

9.05.2009

Küt parmaklı ya da ibik saçlı şefleri izlerim

Alice diye bir kanalın varlığını bundan sekiz yıl önce, bir ameliyat sonrası kırk beş gün kıpırdamadan yatmam gerektiğinde keşfetmiştim.

10.01.2008