MENÜ

Gül Tatlısı Nasıl Yapılır

Gül Tatlısı Nasıl Yapılır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gül Tatlısı Nasıl Yapılır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Gül Tatlısı Nasıl Yapılır haberi bulunmuştur.

Gül Tatlısı Nasıl Yapılır Haberleri

Gül tatlısı nasıl yapılır Ardanın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Gül tatlısı nasıl yapılır? Arda'nın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Arda’nın Mutfağı programının sunucusu Arda Türkmen, geleneksel Türk mutfağının en sevilen lezzetlerini ekran karşısındakilerle buluşturmaya devam ediyor. Arda'nın Ramazan Mutfağı programının 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü yayınlanan bölümünde yapılan tariflerden biri de gül tatlısı oldu. Peki, gül tatlısı nasıl yapılır? Arda'nın Mutfağı çift renkli gül tatlısı tarifi

Enfes güllaç tarifi | Ramazan Güllacı nasıl yapılır

Enfes güllaç tarifi | Ramazan Güllacı nasıl yapılır?

Ramazan denildiği zaman akla gelen ilk lezzet hiç kuşkusuz güllaç. Asırlardır süre gelen tarihi bir tatlı olan güllacın nasıl yağıldığını merak eden vatandaşlar, güllaç tarifini sorguluyor. Peki, güllaç nasıl yapılır?

22.05.2018Gündem
Güllaç nasıl yapılır Pratik güllaç tarifi

Güllaç nasıl yapılır? Pratik güllaç tarifi

Ramazan denildiğinde ilk akla gelen şeylerden biri de Güllaç tatlısı oluyor. Hafif ve pratik bir tatlı olan Güllaç, her ne kadar Ramazan ayıyla özdeşleşse de yılın her ayında tüketilebilecek bir lezzet. Peki, Güllaç tatlısı nasıl yapılır? İşte, sütlü tatlıların en sevileni, Ramazan ayının geleneği güllaç tatlısının malzemeleri ve yapım aşamaları!

14.05.2018Gündem
Güllaç nasıl yapılır Güllaç tarifi ve püf noktası

Güllaç nasıl yapılır? Güllaç tarifi ve püf noktası

Güllaç tarifi, Ramazan ayının en çok aranılan tatlı tariflerinden biri olarak göze çarpıyor. Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden Güllaç, Ramazan ayının müjdecisi, bereketi ve geleneğidir. Peki, çeşitli süslemelerle hem göze hem damağa hitap eden, hafif bir lezzet olmasına rağmen tatlı ihtiyacını karşılayan Güllaç nasıl yapılır?

27.05.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Gül: Rahatsızım, üzülüyorum

Cumhurbaşkanı Gül: Rahatsızım, üzülüyorum

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 3 günlük resmi Danimarka gezisine başlarken iç ve dış politikada önemli mesajlar verdi. Son yaşananlar için, “Rahatsızım, üzülüyorum. Türkiye’ye yakışmıyor” diyen Cumhurbaşkanı, seçim sonucundan bağımsız olarak hemen reform süreci talebini dile getirdi.

18.03.2014Dünya
Ortaçağı yaşatan Bohemyalı

Ortaçağı yaşatan Bohemyalı

Prag’ın 170 kilometre güneyindeki Cezky Krumlov, dünyanın en iyi korunan 16 ortaçağ kentinden biri. 1992’den bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. İzlenimlerini yazan okurumuz Aynur Koç, Viyana ya da Prag’a gidenlerin mutlaka görmesini öneriyor.

9.03.2014Seyahat
Aşk kenti Şiraz’ın şarabı tarih oldu, şiiri, gizemi yerli yerinde

Aşk kenti Şiraz’ın şarabı tarih oldu, şiiri, gizemi yerli yerinde

İranlı genç, kara kaşlarının altından bakarak, küçük, kalın bir kitap uzattı ve rastgele bir sayfayı açmamı istedi. “Falına bak, bütün sırlar Hafız-ı Şirazi’de saklıdır” dedi. Biraz da bu mistik ve ilahi atmosferin etkisiyle titreyen parmaklarım kitabın sayfaları arasında gezindi, bir sayfada durdu. İranlı genç ona uzattığım şiiri Farsça’dan İngilizce’ye satır satır çevirmeye çalışırken Hafız’ı tercüme etmenin ne kadar zor olduğunu o da ben de anlamıştık. Sonra “Hepimiz Hafız’ın satırlarında kendimizden bir şeyler buluruz, hepimiz yolumuzu Hafız’la çizeriz, bu da senin yolun” dedi. Yolum Şiraz’dı, İranlılar’ın yolu. Daha İran’ı görmeden ülkeyi dolaşmış, daha insanlarını tanımadan sevmiştim.

3.04.2011Seyahat
Burada kokular ve renkler başka hiçbir yerdekine benzemez

Burada kokular ve renkler başka hiçbir yerdekine benzemez

Bugün Karadeniz her zamankinden daha gözde. Ne var ki kıyıları gerçek anlamda katledildi. Artık denizi, dalgaların dövdüğü kayalıkların üzerinden değil de asfaltın kenarından seyretmek ya da sahilde yürüyüş yaparken, şehirlerarası trafiği solumak zorundasınız.

10.04.2005Seyahat
Hırçın dalgalar serin yaylalar

Hırçın dalgalar serin yaylalar

Bolaman’dan sonra bütün yolu, bir kamyonun arkasına takılıp, sıkıntı içinde sollamaya ve bir an önce Ordu’ya varmaya çalışarak geçirmeyi bir kenara bırakın. Engin denizde yol alan yunusları görmek, dalgaların dövdüğü sarı yosun tutmuş kayalıkların üzerinde yürümek, Medreseönü’nde Uzun Saçlı’nın efsanevi çayını içmek, Çaka Tüneli’nde Vonalı Celal’in yüz küsur turşusu arasından seçim yapmak ya da meşhur Karadeniz pidesinin alasını tatmak için, bu 42 kilometrelik yolu yavaştan almak gerekiyor.

5.09.2004Kelebek
Türkiye’nin en gözde meyhaneleri

Türkiye’nin en gözde meyhaneleri

Meyhane ve rakı kültürü üzerine son yıllarda çok sayıda kitap yayımlandı. Rakı nasıl içilir, içerken yanında ne yenir, çilingir sofrasında nasıl oturulur gibi tartışma konuları ortaya atıldı.

3.04.2003Seyahat

Yazar Sonuçları

Sağlık olmadan güzellik olmaz

Gülben Ergen bu hafta güzellik uzmanı Suna Dumankaya ile bir araya geldi. Dumankaya yeni kitabı “Geçmişten Günümüze Sağlık ve Güzellik”i, anneannesinden öğrendiği tarifleri ve yaz aylarında dikkat etmemiz gerekenleri anlattı.

3.07.2018

Mutsuzuz... Müzik şifa bulmak için bir olasılık

Kadıköy’de devam eden kentsel dönüşümün hayalet kasabaya çevirdiği Yeldeğirmeni’nde, bir düğün salonunun zemin katındaki efsane stüdyodayız...

12.11.2016

Küt parmaklı ya da ibik saçlı şefleri izlerim

Alice diye bir kanalın varlığını bundan sekiz yıl önce, bir ameliyat sonrası kırk beş gün kıpırdamadan yatmam gerektiğinde keşfetmiştim.

10.01.2008

Steve, ben közlenmiş patlıcanın sosuna biraz tahin katmayı severim, demez mi!

Geçen yaz İstanbul'un sıcaktan kavrulduğu günlerden birinde, telefonumu ortak bir arkadaşımızdan aldığını, adının Steve Yaşar olduğunu söyleyen biri, Boston'dan aradı.

23.11.2002