MENÜ

Guinness Rekorlar Kitabı

Guinness Rekorlar Kitabı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Guinness Rekorlar Kitabı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.027 Guinness Rekorlar Kitabı haberi bulunmuştur.

Guinness Rekorlar Kitabı Haberleri

Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlık yaptık

"Guinness Rekorlar Kitabı için hazırlık yaptık"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "(Fidanlar Fidanlarla Büyüyor) Bu projeyi Guinness Rekorlar Kitabı'na girecek şekilde hazırladık." açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi
Yaratıcılığın sınırlarında gezin

Yaratıcılığın sınırlarında gezin

Yaratıcılığın sınırlarında gezindiğimiz ve alabildiğine özgür hissettiğimiz 102. sayımızın Neşeli Günler sayfasından merhaba!

4.11.2018Kampüs
Üniversiteli Büşranın rekor denemesini milyonlar izledi

Üniversiteli Büşra'nın rekor denemesini milyonlar izledi!

TÜRKİYE’DE yemek yeme yarışmalarını başlatan ve 2 sene önce Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran Mehmet Kaya, yeni bir rekortmen daha çıkardı. Denizlide gerçekleşen yarışmada 48 kilo olan yarışmacı Büşra Erdoğan, 26 dakikada 302 çöp şiş yiyerek rekor kırdı. Canlı yayınlanan rekor denemesini 4 milyon kişi canlı yayında izledi.

19.10.2018Gündem
Sadece 43 kilo ama öyle bir rekor kırdı ki...

Sadece 43 kilo ama öyle bir rekor kırdı ki...

Denizli’de yemek yeme yarışmaları düzenleyen Mehmet Kaya, yeni bir rekortmen çıkardı. 43 kilo olan Mihriban Kadap düzenlenen Çöp Şiş yarışmasında, 290 çöp şiş yiyerek yeni bir rekora imza attı.

13.09.2018Gündem
Ziyaretçilerini dünya yolculuğuna çıkaran müze

Ziyaretçilerini dünya yolculuğuna çıkaran müze

İş insanı Akın Gökyay’ın 1975 yılından bu yana 6 kıtada 110 ülkeden toplanan, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren 412 satranç takımıyla birlikte toplam 690 satranç takımın sergilendiği müze, gezenleri dünya yolculuğuna çıkarırken, satranç kurslarına, eğlenceli buluşmalara da ev sahipliği yapıyor.

12.09.2018Seyahat
Doğası ve eserleriyle: Rusya

Doğası ve eserleriyle: Rusya

Kuzeyinde Kuzey Kutup Denizi, doğusunda Pasifik Okyanus’u bulunan Rusya Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya, Ukrayna, Moldova, Kazakistan, Moğolistan, Çin, Gürcistan, Azerbaycan, Kuzey Kore olmak üzere toplam 14 ülkeyle sınır komşusu. 150'den fazla etnik kökenin birlikte yaşadığı, Bizans ve Slav kültürünün sentezi mimarisi, sanatı ve kültürüyle en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer alan Rusya'nın gezilecek yerlerinden bazıları haberimizde...

6.09.2018Seyahat
Üniversite hocasının hedefi: Dünyanın en büyük küpünü yapmak

Üniversite hocasının hedefi: Dünyanın en büyük küpünü yapmak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Ergün Arda, Bilecik'te 5,5 metre yüksekliğinde küp yapmayı hedefliyor.

28.08.2018Kampüs
Türk savunma sanayisinden rekor çıktı

Türk savunma sanayisinden rekor çıktı

ROKETSAN tarafından Birleşik Arap Emirlikleri için geliştirilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, "namlu sayısı bakımından dünyanın en büyük roket topçusu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini aldı.

26.08.2018Haber
Türk savunma sanayisinden rekor çıktı Guinness Rekorlar Kitabına girdi

Türk savunma sanayisinden rekor çıktı! Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ROKETSAN tarafından Birleşik Arap Emirlikleri için geliştirilen Jobaria Çok Kundaklı Lançer, "namlu sayısı bakımından dünyanın en büyük roket topçusu" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda yerini aldı.

26.08.2018Ekonomi
Ünlü senariste Anayasa Mahkemesinden kötü haber

Ünlü senariste Anayasa Mahkemesi'nden kötü haber

Yazdığı senaryolar kullanılarak çekilen 347 filmin televizyonlarda izinsiz gösterilmesi nedeniyle açtığı telif hakkı davası reddedilen Türk sinemasının emektar senaristlerinden Safa Önal, mülkiyet hakkının ve makul sürede yargılanma haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu. Anayasa Mahkemesi, yürürlükteki hukuk kurallarına göre, senaryo yazarı olan başvurucunun bu sinema filmleri üzerinde herhangi bir mülkiyet hakkı bulunmadığı tespitini yaparak, Önal'ın mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar verdi. Ancak Önal'ın açtığı telif davasının 10 yıldan fazla sürmesi nedeniyle makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiği sonucuna varan Mahkeme, bu ihlal tespiti nedeniyle Önal'a 12 bin lira manevi tazminat ödenmesine hükmetti.

30.07.2018Gündem
Olan karpuzlara oldu

Olan karpuzlara oldu

FARKLI dallarda onlarca rekoru bulunan Ashrita Furman, palayla karnının üzerinde 60 saniyede 26 karpuz keserek yine Guinness Rekorlar kitabına girdi.

19.07.2018Dünya
Dünyanın en yaşlı Sumatra orangutanı öldü

Dünyanın en yaşlı Sumatra orangutanı öldü

Avustralya'nın Perth kentindeki bir hayvanat bahçesinde yaşayan, dünyanın bilinen en yaşlı Sumatra orangutanı öldü.

19.06.2018Dünya
32 kişi aynı anda ateşe verdi

32 kişi aynı anda ateşe verdi!

 Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da 32 kişi kendini aynı anda ateşe vererek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

9.06.2018Dünya
Çayınız hazırsa teste geçelim

Çayınız hazırsa teste geçelim

Ülke seçime giderken biz bildiğimiz yöne doğru gitmeye devam edelim. Sarı taksi-Uber tantanası tam gaz devam, internet dolandırıcılığı yine ummadık yerden vurdu, Jimmy Page’in canı niye sıkkın? Hepsi haftalık yan gündem testimizde... ◊ Mehmet İren

2.06.2018Hürriyet Pazar
114 yaşındaki adam hayattaki tek isteğini açıkladı

114 yaşındaki adam hayattaki tek isteğini açıkladı

Güney Afrikalı Fredie Blom, yakında Guinness Rekorlar Kitabı'na yaşayan "en yaşlı kişi" olarak girebilir. Ama 114 yaşında olan Blom'un Guinness yetkililerinin kendisi ile ilgili yaptığı araştırmadan daha büyük bir problemi var; sigarayı bırakmak.

29.05.2018Dünya
Dünyanın en yaşlı kişisi sigarayı bırakmaya çalışıyor

'Dünyanın en yaşlı kişisi' sigarayı bırakmaya çalışıyor

Güney Afrikalı Fredie Blom, yakında Guinness Rekorlar Kitabı'na yaşayan "en yaşlı kişi" olarak girebilir.

29.05.2018Dünya
Edirne’de rekor kırma heyecanı Dünyanın en büyük tavasını yaptılar…

Edirne’de rekor kırma heyecanı! Dünyanın en büyük tavasını yaptılar…

8.Uluslararası Edirne Bando Ve Ciğer Festivali kapsamında Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek amacıyla hazırlanan 2 tonluk ciğer tavası Edirne'ye getirildi.

11.05.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Festival öncesi rekor denemesi

Ankara’nın Çubuk ilçesinde 13-16 Eylül tarihleri arasında “13. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali” düzenlenecek. Festival öncesinde Çubuk Belediyesi tarafından Çubukabad Parkı’nda dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi gerçekleştirildi. Ben de bu denemeye katıldım, devasa turşu kavanozuna turşu doldurdum.

8.09.2018