MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gübre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.513 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Kornişon salatalık üreticiye tam zamanında yetişti

Kornişon salatalık üreticiye tam zamanında yetişti

İzmir’in Ödemiş ilçesinde kornişon salatalığın ikinci sezonu üreticiyi memnun ediyor. İlçeye bağlı Kaymakçı beldesi çevresinde salatalık üretimi ile uğraşan çiftçiler, ekonomik kriz iddialarının tartışıldığı Ekim ayı itibarı ile fiyatlardan memnun olduklarını söylediler.

12.10.2018Ekonomi
Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

Tarımsal üretime 500 milyon TL ek gelir

5.1 milyar TL’lik tarımsal gelire sahip olan Diyarbakır’da, yapımı devam eden Silvan Projesi ile 235 bin dekarlık alan suya kavuşacak. Böylece Diyarbakır’da tarımsal gelirde artış yaşanacağına dikkat çeken DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “Örneğin söz konusu alanda sulama yapılmadan buğdaydan elde edilen gelir 88 milyon TL olacakken, sulama sonrası 137 milyon TL’ye çıkabilir. Eğer 235 bin dekarlık bu alanda pamuk ekilirse elde edilecek gelir ise 480 milyon TL’ye ulaşır” ifadelerini kullandı.

11.10.2018Ekonomi
Pamuk için tarla günü yaptılar

Pamuk için tarla günü yaptılar

Iğdır'da yıllar sonra yeniden başlanan pamuk üretimi konusunda çiftçilerin bilgilendirilmesi için "tarla günü" etkinliği gerçekleştirildi.

10.10.2018Ekonomi
1,5 milyon liralık lüks traktörlere yoğun ilgi

1,5 milyon liralık lüks traktörlere yoğun ilgi

Bursa 16. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 11'inci Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nda sergilenen 1,5 milyon liralık traktörler çiftçiler tarafından beğenildi.

9.10.2018Ekonomi
Bu sene de gübre firmaları zarar etsin

"Bu sene de gübre firmaları zarar etsin"

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, gübre fiyatlarındaki artışa tepki göstererek, "Bu sene de gübre firmaları zarar etsin. Çiftçiye destek verin. Çiftçi buğday üretemezse Türkiye sıkıntıya girer" dedi.

9.10.2018Ekonomi
Ayçiçeğinde yüzde 50 açık var

"Ayçiçeğinde yüzde 50 açık var"

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz, Türkiye’nin ayçiçeği üretiminde yüzde 50 açığı olduğunu söyledi.

9.10.2018Ekonomi
Susurluk Şeker Fabrikası 500 bin ton pancar işleyecek

Susurluk Şeker Fabrikası 500 bin ton pancar işleyecek

Balıkesir'in Susurluk ilçesindeki Şeker Fabrikası'nda pancar alım kampanyası başladı.

3.10.2018Ekonomi
Gübrede indirim ve prim desteği Güneydoğu çiftçisine can suyu oldu

Gübrede indirim ve prim desteği Güneydoğu çiftçisine can suyu oldu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, kimyevi gübrede yüzde 15'lere varan indirim sağlanacağını ve buğday ile arpada prim desteğinin artırılacağını açıklaması Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çiftçileri sevindirdi.

30.09.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Geleceğin en parlak sektörü tarım olacak

Bakan Pakdemirli: Geleceğin en parlak sektörü tarım olacak

Kayseri Şeker’in bünyesine dahil ettiği Turhal Şeker Fabrikası’nın 85’inci kampanya açılış törenine katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım sektörünün gelecekte en önemli sektörler arasında yer alacağını söyledi.

29.09.2018Ekonomi
Gübrede indirim ve prim desteği çiftçiyi sevindirdi

Gübrede indirim ve prim desteği çiftçiyi sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, kimyevi gübrede yüzde 15'lere varan indirim sağlanacağını ve buğday ile arpada prim desteğinin artırılacağını açıklaması GAP çiftçisini memnun etti.HRÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen: "Çiftçilerimiz yurt dışından gelen gübreler yerine yerli gübreleri tercih etmeli. Yerli gübre kullanımı hem maliyetleri düşürür hem de dışa bağımlığı ortadan kaldırmış olur."dedi. Çiftçi Kemal Aktaş: "Bu yıl şükürler olsun ürünlerimiz verimli ve bereketli. Bunun yanında verilecek yeni destekler çiftçileri daha da memnun etti.Bazı büyük firmalar gübreyi pahalıya satıyor. Yani yapılan indirimler çiftçiye fazla yansımıyor. Bayiler dolar kuruna göre veya kafalarına göre fiyatları değiştiriyor. Bunun sıkı takibini istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

26.09.2018Ekonomi
Korkutan görüntünün sebebi belli oldu

Korkutan görüntünün sebebi belli oldu

HATAY'ın Samandağ ilçesinden geçerek Akdeniz'e dökülen Asi Nehri'nde on binlerce balığın telef olmasıyla ilgili yapılan incelemeler sonuçlandı. Balıkların oksijen yetersizliğinden telef olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

26.09.2018Gündem
Antalya Limanında 127 bin 528 TEU konteyner trafiği

Antalya Limanı'nda 127 bin 528 TEU konteyner trafiği

Port Akdeniz Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert:"2018'in 8 ayında limanımızda genel kargo ve dökme kargoda 915 bin 777 tona ulaştık. Konteyner trafiğimiz ise 127 bin 528 TEU olarak gerçekleşti.

26.09.2018Ekonomi
Siirtteki terör operasyonu

Siirt'teki terör operasyonu

Siirt'in Pervari ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği bildirildi.

26.09.2018Gündem

Jeotermal nedir? Jeotermal enerji nedir?

Yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısının oluşturduğu, kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlar jeotermal enerji olarak adlandırılıyor. Bu enerji türü elektrik enerjisi üretimi, merkezi ısıtma, merkezi soğutma, sera ısıtması vb. ısıtma ve soğutma uygulamalarında kullanılabiliyor. İşte, 'Jeotermal nedir?' ve 'Jeotermal enerji nedir?' sorularının yanıtı...

26.09.2018Gündem
Çiftçiyi gübrede faiz yükünden kurtaran yöntem

Çiftçiyi gübrede faiz yükünden kurtaran yöntem

Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz:"(Gübre fiyatlarındaki indirim) GÜBRETAŞ'a toplu ödeme yaptık, bankaya ödenen ve fiyatlara yansıtılan faiz gideri ortadan kalkmış oldu" ifadelerinde bulundu.

25.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tasarım Bienali’nin İstanbul turizmine katkısı

CONDE Nast Traveller dünyanın önde gelen seyahat ve yaşam dergilerinden biri.

6.10.2018