MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gübre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.513 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Hasat edilen üzümleri, ahşap ambarlarda saklıyorlar

Hasat edilen üzümleri, ahşap ambarlarda saklıyorlar

Artvin’in Sakalar köyünde çiftçiler, üzüm hasadını gerçekleştirdi. Köylüler, hasat ettikleri üzümleri asırlık ahşap ambarlara doldurdu.Geleneksel yöre mimarisi özelliğine sahip ambarlar sayesinde üzümler aylarca çürümeden saklanıyor.

28.11.2018Ekonomi
Bakan Pakdemirli uyardı: O gıdalardan uzak durun mutlaka...

Bakan Pakdemirli uyardı: O gıdalardan uzak durun mutlaka...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tüketicilerin ambalajlı ürünleri tercih etmesi gerektiğini belirterek, "Açıkta satılan süt, zeytinyağı gibi ürünlerden uzak durulması lazım. Bunlar belki organiğe, köye, çiftliğe, kırsala olan özlemimizi sembolize ediyor ama bunları her zaman çok iyi niyetli ürünler olarak algılamamamız gerekiyor." dedi.

28.11.2018Ekonomi
Dünya kazan biz kepçe dolaşacağız

Dünya kazan biz kepçe dolaşacağız

30 yıl önce elinde bir çantayla yurtdışına gidip şu anda yüzlerce milyon dolarlık ticarete imza atan işadamları olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hep birlikte dünya kazan biz kepçe misali dolaşacağız, kendimizi anlatacağız. Adım adım hedeflere ulaşacağız” dedi.

25.11.2018Ekonomi
Tam 200 milyon TLlik dev operasyon: 19 gözaltı

Tam 200 milyon TL'lik dev operasyon: 19 gözaltı

Bursa merkezli 8 ilde, sahte tarım ilacı üreten ve satan suç örgütüne yönelik operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

23.11.2018Gündem
TZDden pamuk üreticisine destek talebi

TZD'den "pamuk üreticisine destek" talebi

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, 1,5 milyon ton olan Türkiye'nin yıllık pamuk ihtiyacının ancak 800-850 bin tonunun ülkeden karşılanabildiğini belirterek, "Üreticinin maddi olarak desteklenmesi ve fiyat istikrarını sağlayacak önlemlerin alınması gerekiyor." ifadesini kullandı.

14.11.2018Ekonomi
Soğan göz yaşarttı

Soğan göz yaşarttı

Yemeklerin olmazsa olmazı soğanda fiyat yükselişe geçti. Geçen hafta kilogramı 2.5-3 TL seviyelerinde olan soğanın fiyatı bu hafta 5 TL’ye kadar çıktı. Sektör temsilcileri soğanın hastalığa yakalandığını, hastalık sebebiyle soğanların depolarda hızlı bir şekile çürümeye başladığını ifade etti. Diğer bir sıkıntı ise soğan ekim alanlarının geçen yıla göre düşmesi.

10.11.2018Ekonomi
Bill Gates insan dışkısı dolu kavanozla sahnede

Bill Gates insan dışkısı dolu kavanozla sahnede

ABD'li milyarder girişimci Bill Gates, bir etkinlikte yaptığı konuşmaya elinde bir kavanoz insan dışkısıyla çıktı.

6.11.2018Dünya
2 milyar dolarlık açık kapatacak

2 milyar dolarlık açık kapatacak

Eti Bakır ve Eti Alüminyum’a 1 milyar 175 milyon dolarlık yatırım yapan Cengiz Holding 2023 yılına kadar 1 milyar dolarlık daha yatırım planlıyor. Savunma sanayi ve elektrikli araç pili için gerekli kritik ürünleri üretecek şirketlerin 2023’te tek başına 2 milyar dolarlık cari açığı kapatacağı açıklandı.

5.11.2018Ekonomi
Geçmişi Osmanlıya uzanıyor, tohumunu kimseye vermiyorlar

Geçmişi Osmanlı'ya uzanıyor, tohumunu kimseye vermiyorlar

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde çiftçiler, geçmişi 300 yıla uzanan, aroması ve lezzeti farklı Sarıot fasulyesini, değişime uğramadan bugünlere getirmenin bilinciyle üretim yapıp, pazar sıkıntısı çekmeden satış gerçekleştiriyor.

Silifke muzu üreticisinin yüzünü güldürüyor

Silifke muzu üreticisinin yüzünü güldürüyor

Anamur'da yaygın olarak yetiştirilen muz, Silifke ilçesinde de yaygın hale geldi.İlçede ilk etapta 5 dönümde başlayan muz yetiştiriciliği 3 bin dönüme ulaşırken, kilosu 3 liradan alıcı bulması da üreticisinin yüzünü güldürüyor.

31.10.2018Ekonomi
İstanbuldan memleketine döndü Üretime başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor

İstanbul'dan memleketine döndü! Üretime başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor

İstanbul'dan memleketi Malatya'ya dönerek solucan gübresi üretmeye başlayan Erol Avşaroğlu artık müşterilere sipariş yetiştirmekte güçlük çekiyor.

29.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kestane mevsimi salep zamanı

Hava soğuk artık. Kışlık kazaklar, ceketler, yün çoraplar, atkılar ve eldivenler gardırobumuzda, kestane ise sokaktaki yerini alır.

1.11.2018