MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gübre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.468 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Boron deterjanına talep beklentiyi aştı, fabrikada vardiyalar arttırıldı: 24 saat ‘bor’ mesaisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın yeni bor stratejisiyle üretilen ve Eti Maden’in yaptığı Ar-Ge ile piyasaya sunulan ‘Boron’ marka temizlik deterjanının satışları beklentilerin çok üzerinde gerçekleşiyor. Bu nedenle ‘Boron’un üretildiği fabrikada vardiyalar arttırıldı, mesai 24 saate çıktı. Ayrıca kapasite arttırımı için yatırım yapılacak.

16.02.2019Ekonomi
Sıfır atık ilçesi kuruluyor

Sıfır atık ilçesi kuruluyor

TÜRKİYE’nin ilk sıfır atık ilçesinin belirlenmesi için 81 il ve 951 ilçede tarama yapılıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı proje kapsamında Japonya’nın Kamikatsu kasabasında olduğu gibi Türkiye’ye örnek olacak bir sıfır atık ilçesi oluşturulması hedefleniyor.

15.02.2019Gündem
Çölde domates yetiştirilebilecek nitelikte gübre üretildi

Çölde domates yetiştirilebilecek nitelikte gübre üretildi

Denizli'de bir makine mühendisinin geliştirdiği ve suyu yüzde 330 oranında tutma özelliğine sahip organik gübre, çöl şartlarında dahi sebze üretimine imkan tanıyor.

15.02.2019Teknoloji
Irakın kuzeyinde eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon

Irak'ın kuzeyinde eylem hazırlığındaki teröristlere operasyon

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesine düzenlenen operasyonda eylem hazırlığındaki teröristlerin, barındıkları sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda mühimmatı bırakıp kaçtığı belirlendi.

13.02.2019Dünya
Traktörde hareket ikinci yarı başlar

Traktörde hareket ikinci yarı başlar

Geride bıraktığımız 2018’de dizel, gübre, ilaç ve yem fiyatlarının artması ve kurdaki artışla çiftçinin maliyetlerinin katlandığını bunun da traktör pazarına yansıdığını söyleyen TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, “Sektör olarak üretimde yılı yüzde 34’lük bir daralma ile kapattık. 2019’un ilk yarısında da bu daralma devam edecek gibi görünüyor. Yaptığımız analiz ve hesaplamalara göre yılın ikinci yarısından itibaren traktör pazarında bir iyileşme olacak ve dengelenme süreci başlayacak” dedi.

13.02.2019Ekonomi
‘Patlıcana taktı kafayı’

‘Patlıcana taktı kafayı’

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin dünkü grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek şunları söyledi:

13.02.2019Gündem
Ejder meyvesinde yüksek gelir beklentisi

Ejder meyvesinde yüksek gelir beklentisi

MERSİN’in Bozyazı ilçesinde yaşayan Sabit Toru (35) ile Ali Tol (42), 1 dönümlük serada ürettikleri ejder meyvesinin satışından 80 bin TL gelir elde etmeyi planlıyor.

10.02.2019Ekonomi
14 Şubat’ta hedef 5 milyon gül

14 Şubat’ta hedef 5 milyon gül

SÜS Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, Sevgililer Günü dolayısıyla bu yıl gül talebinde yüzde 20’lik artış beklediklerini belirterek, “Çiçekçilerin bu yıl yaklaşık 3.5 milyon gül satacağını tahmin ediyoruz” dedi.

10.02.2019Ekonomi
Sevgililer Gününde 3.5 milyon gül satışı bekleniyor

Sevgililer Günü'nde 3.5 milyon gül satışı bekleniyor

Sevgililer Günü'ne sayılı günler kala çiçekçiler de hazırlıklarını tamamladı. SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, 3.5 milyon gül satışı olabileceğini söyledi.

9.02.2019Ekonomi
Patlıcanın fiyatı yarı yarıya düştü

Patlıcanın fiyatı yarı yarıya düştü

10 liraya kadar yükselen fiyatıyla dikkat çeken patlıcan ucuzlamaya başladı.

9.02.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli çiftçilerle buluştu

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli çiftçilerle buluştu

Bakan Pakdemirli; 'Biliyoruz ki bu dövizin fırlamasından tarım etkilendi, girdi maliyetleriniz arttı. Biz de oturduk dedik ki 'fiyatları nasıl geri çekeriz?' Tarım Kredi Kooperatifimizle konuştuk. Onlar geri çektiğinde diğerleri de çekiyor. Onlar da kar gözetmeksizin çiftçimizi, köylümüzü rahatlatmak için her türlü emeği koydular. Olabildiğince zarar noktasına getirmeden gübrede, yemde indirim yaptılar" açıklamasında bulundu.

8.02.2019Ekonomi
Toprakta bulduğu mikroorganizmalar tarımsal üretimi artıracak

Toprakta bulduğu mikroorganizmalar tarımsal üretimi artıracak

Dr. Öğretim Üyesi Fadime Özdemir Koçak tarafından Pazaryeri ilçesindeki topraktan izolasyon çalışmalarıyla elde edilen Aktinomiset grubu 2 mikroorganizmanın, bitki gelişimini teşvik edici özellikte olduğu belirlendi.

7.02.2019Teknoloji
Kenevirde ’Çin’ uyarısı

Kenevirde ’Çin’ uyarısı

Türkiye’nin 2 yıl içinde kenevirden üretilen ürünleri ihraç edebileceğini söyleyen Türkiye Kenevir Platformu Kurucu Üyesi Ercüment Degidiben, "Avrupa dört gözle bizden organik kenevir bekliyor. Piyasayı Çin’e bırakmamalıyız yoksa kaybederiz" dedi.

6.02.2019Ekonomi
Sebze ve meyveler sahte evrakla yurt dışına kaçırılıyor

Sebze ve meyveler sahte evrakla yurt dışına kaçırılıyor

İç pazara sebze, meyve satmayanlar sahte belgelerle yurt dışına gıda ürünlerini taşıdığı iddia edildi. Bulgaristan'da bu iş için 3 ayrı soğuk hava deposu kurulduğu belirtiliyor.

6.02.2019Ekonomi
Kivi üretimine ilgi artıyor

Kivi üretimine ilgi artıyor

Ordu Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Uzunlar, kivinin para ettiğini gören birçok üreticinin müsait arazilerine bu meyvenin fidanlarını dikmeye başladığını ve hasadı yapılan 15 ton üründen yaklaşık 50 bin lira kazanç sağlandığını söyledi.

5.02.2019Ekonomi
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman hangi gün verilecek 2019 mazot ve gübre desteklemesi

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman hangi gün verilecek? 2019 mazot ve gübre desteklemesi

'Mazot ve gübre desteği ne zaman verilecek?' sorusu, geçimini tarımla uğraşarak sağlayan çok sayıda vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Geçtiğimiz yıllarda da yapılan ödemelerin 2019 tarihi internet üzerinden araştırılıyor. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

4.02.2019Gündem
Siirtte PKKya çok önemli bir darbe daha vuruldu

Siirt'te PKK'ya çok önemli bir darbe daha vuruldu!

SİİRT'in Baykan ile Bitlis sınırlarında güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'ya ait 9 sığınakta el yapımı patlayıcı ile çeşitli yaşam ve gıda malzemesi ele geçirildi. Sığınaklar kullanılamaz hale getirildi.

4.02.2019Gündem
Sarımsak üreticisi fiyatlardan memnun

Sarımsak üreticisi fiyatlardan memnun

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde üretilen ve bölge halkının "beyaz altın” olarak nitelendirdiği dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağının en kalitelisinin fiyatı 16 TL’den alıcı buluyor. Kastamonu merkezde ise en iyi sarımsak 25 TL’den alıcı buluyor.

3.02.2019Ekonomi
Gübretaş ve SOCARdan işbirliği

Gübretaş ve SOCAR'dan işbirliği

Gübre Fabrikaları, karbamit/üre ithal etmek ve iç-dış pazarlara satılmasına yönelik SOCAR Turkey ile anlaşma imzaladı.

1.02.2019Ekonomi
İçinde 1.5 milyon liralık yakıt bulunan gemi hacizden satıldı

İçinde 1.5 milyon liralık yakıt bulunan gemi hacizden satıldı

Mersin'de fırtınada sürüklenip karaya oturan hacizli gemi 9 milyon liraya ihaleyle satıldı.

31.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum büyük hazırlığı duyurdu... Hepsi depozitolu olacak

Son dakika... Bakan Kurum büyük hazırlığı duyurdu... Hepsi depozitolu olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pet ve cam şişeler, süt içilen karton kutular gibi ürünlerin kullanımını azaltmak ve bunları geri dönüşümde kullanmak için depozito uygulamasına geçileceğini belirterek, "Amacımız üretilen kapların yüzde 80-90'ının, bu uygulamaya geçmiş gelişmiş ülkelerde olduğu gibi toplanması. Bu uygulamayla o pet şişeleri getirenlere kontör yükleyeceğiz, otobüsle alakalı bilet uygulamasında destek olacağız." dedi.

30.01.2019Ekonomi
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek Tarih belli oldu mu

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek sorusunun yanıtı, yüzlerce çiftçi tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ekin ve hasatlarına devlet desteği alan çiftçiler tarafından 2019 yılında desteklemelerin ne zaman ödeneceği merak ediliyor. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? Tarih belli oldu mu?

29.01.2019Gündem
TARSİMe ilgi artıyor

TARSİM'e ilgi artıyor

Doğal afetlere karşı bilinçlenen çiftçilerin tarım sigortası yaptırma talebi her geçen gün artıyor.

29.01.2019Ekonomi
2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
Venezuela ekonomisi mercek altında

Venezuela ekonomisi mercek altında

Yer altı kaynakları açısından dünyanın en zengin ülkelerinin başında gelen ve ekonomisinin yüzde 90'dan fazlası petrole dayanan Venezuela'da, güvenlik sorunları gerekçe gösterilerek ülkenin batısında protestoların başladığı 2014 yılı bir dönüm noktası olarak görülüyor.

25.01.2019Ekonomi
Katara ihracatta yüzde 62lik artış

Katar'a ihracatta yüzde 62'lik artış

Türkiye'nin Katar'a ihracatı 2018'de önceki yıla göre yüzde 62 artarak bir milyar 19 milyon dolara ulaştı.

23.01.2019Ekonomi
Nefesimiz tükeniyor

Nefesimiz tükeniyor

Hayat nefesle başlıyor... Nefesle bitiyor... Temiz hava solumak en temel insan haklarından. Ancak kirli havaya bağlı gelişen hastalık ve ölümlerle ilgili veriler, aldığımız her nefesle ciğerlerimize sigara içer gibi ‘zehir’ gönderdiğimize dair alarm veriyor. Dünya Sağlık Örgütü bu kirlilik için “Görünmez katil” diyor. Dünyada her yıl 8 milyon insan hava kirliliği kaynaklı hastalıklar sonucu yaşamını yitiriyor. Beş yaş altı çocuklarda görülen on ölümden birinin nedeni kirli hava. Türkiye için yapılan tahminler de çok vahim. Soluduğu kirli hava nedeniyle her yıl 34 binden fazla kişinin erken öldüğü tahmin ediliyor.

20.01.2019Gündem
2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek

2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek?

Mazot ve gübre desteği, ekinlerine devlet desteği alan çiftçiler tarafından araştırılmaya başlandı. Geçtiğimiz yıl aldıkları mazot ve gübre desteklerinin bu yıl ne zaman ödeneceğini merak eden çiftçiler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, 2019 mazot ve gübre desteği ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

14.01.2019Gündem
Nişantaşında moda tasarımcılığını bırakıp çiftçi oldu

Nişantaşı'nda moda tasarımcılığını bırakıp çiftçi oldu

Nişantaşı'nda moda tasarım atölyesi bulunan Nevin Yüncü, kızı için döndüğü memleketi Tekirdağ'da 15 yıldır çiftçilik yapıyor.

14.01.2019Ekonomi
Yağışlar çiftçiye nefes aldırdı

Yağışlar çiftçiye nefes aldırdı

Ülke genelinde yağışların geçen üretim sezonuna göre yüzde 50 artış göstermesi, yüksek verim bekleyen çiftçileri umutlandırdı.

13.01.2019Ekonomi
Karla mücadelede çığır açacak formül geliştirdi

Karla mücadelede çığır açacak formül geliştirdi

Türk kimyager, 6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yerli ve milli kaynaklarla çevre dostu ve eksi 45 dereceye kadar buz ve karı 20 dakika içinde çözebilen özel formüllü granül üretti.

13.01.2019Teknoloji
6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıktı.. Karla mücadelede çığır açacak formül

6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıktı.. Karla mücadelede çığır açacak formül!

Türk kimyager, 6 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yerli ve milli kaynaklarla çevre dostu ve eksi 45 dereceye kadar buz ve karı 20 dakika içinde çözebilen özel formüllü granül üretti. Kanada, Rusya gibi ülkelerde denenen ürün, yollarda kar ve buzlanmaya çözüm olarak başarılı bulundu. Kimyager Yücel Kaynak: - "Eksi 45 dereceye kadar ürünün denemesini yaptık. Buz ve karın üzerine döküldüğünde ilk 20 dakika içinde zemine ulaşıyor. Zeminden buzu ve karı parçalıyor, zeminde yayılma yapıyor. Kar ve buz tanecikleri ortamdan çakıl taneleri gibi uzaklaşıyor, zemin güvenilir hale geliyor"

12.01.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖcülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'cülere sesleniyorum artık sonunuz geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuştu.

9.01.2019Gündem
Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Son dakika: AK Parti İzmir adayları tanıtım toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İzmir’in ilçe belediye başkan adaylarını kamuoyuna açıkladı. Erdoğan İzmir’deki konuşmasında ayrıca bu ay sonuna kadar 2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin rakamlarını da tek tek duyurarak toplamda 2 milyar 35 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım toplantıda açıklama yaptı.

5.01.2019Gündem
Yerli beyaz çekirdeğe Çin darbesi vuruldu

Yerli beyaz çekirdeğe Çin darbesi vuruldu

Türkiye’nin önemli kuruyemiş üretim merkezleri arasındaki Denizli’de, tedarikçiler Çin’den gelen siyah çekirdeğin bu yıl yerli ürün olan beyaz çekirdek satışlarını olumsuz etkilediğini ifade ederek, çekirdeğe 2018 yılında adeta Çin darbesi vurulduğunu belirttiler.

31.12.2018Ekonomi
Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Salıdan sonra poşetler ücretli. Uzun zamandır gündemdeydi, 1 Ocak itibariyle hayata geçiyor. Artık plastik poşetlerin her biri en az 25 kuruşa satılacak, bu ücret her yıl güncellenecek. Bu karar yeterli mi, hayatımızda neler değişecek, doğayı korumak için başka neler yapabiliriz? Uzmanlara danıştık.

Kıbrıslı Türklerinin her zaman yanındayız

'Kıbrıslı Türklerinin her zaman yanındayız'

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Kıbrıs konusu Türkiye'nin de milli davasıdır. Kıbrıs Türkü'nün haklı mücadelesini destekliyoruz ve Kıbrıslı Türklerin her zaman yanındayız." dedi.

26.12.2018Dünya
Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Parti grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon, Denizli, Erzurum, Çankırı, Nevşehir, Kars, Kırıkkale, Uşak, Osmaniye ve Gümüşhane'nin belediye başkan adaylarını açıkladı.

25.12.2018Gündem
Bakan Pakdemirli: Ekilmeyen tarım arazisi kalmayacak

Bakan Pakdemirli: Ekilmeyen tarım arazisi kalmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, atıl tarım arazilerinin envanterinin tamamlanacağını belirterek, "İşlenmeyen tarım arazimiz kalmayacak. Çeşitli nedenlerle ekilemeyen 2 milyon hektar tarım arazisi, tarımsal üretime kazandırılacak. Böylelikle 13 milyar lira gelir artışı sağlanacak." dedi.

20.12.2018Ekonomi
1 milyon çiftçiye finansal okuryazarlık eğitimi

1 milyon çiftçiye finansal okuryazarlık eğitimi

Çiftçilerin finansal ürünler ve kavramlar hakkında bilgilendirilmesi ve finansal refahının artırılması amacıyla hayata geçirilen "Bütçesini Bilen Çiftçi Projesi" kapsamında 1 milyon çiftçiye finansal okuryazarlık eğitimi verilmesi hedefleniyor. Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz: "(Araştırmaya göre çiftçilerimiz) Finansa erişimi, devletin finansa ve üretime dair verdiği destekleri, tasarruf etmeyi, yatırım yapmayı, dolayısıyla finansal okuryazarlığı bilmiyor. Üreticilerimize tarımsal işletmelerinin bütçelerinin ayrı, aile bütçelerinin ise ayrı olduğunu anlatmamız, bütçelerini yönetmeyi ve bütçe planlamasını nasıl yapmaları gerektiğini öğretmemiz gerekmektedir.(Proje kapsamında) Hazirandan beri 10 bin çiftçiye finansal okuryazarlık eğitimi verildi. Hedefimiz, kooperatifimize kayıtlı yaklaşık 850 bin ortağımız ile birlikte 1 milyon çiftçiye ulaşmak." açıklamalarında bulundu. FODER Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Denizmen: "Dünyada gıdanın 3'te biri israf oluyor. İsraf büyük bir sorun ve tasarruf dönemindeyiz. Finansal okuryazarlık ise tasarrufun temelidir, davranış ve tutumların altyapısıdır." ifadelerinde bulundu.

19.12.2018Ekonomi
Buğday ekim alanı 7,5 milyon hektara düştü

"Buğday ekim alanı 7,5 milyon hektara düştü"

Ulusal Hububat Konseyi (UHK) Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Taşpınar, "Planlarımızı ve hedeflerimizi tarımda dünyada ilk 5'e girmek üzerine kurgulamalıyız. Hububatta en önemli sorun, stratejik ürün olan buğday ekim alanlarının daralmasıdır. 15 yıl önce 9 milyon hektar olan buğday ekim alanı 7,5 milyon hektara düştü. Bu konuda acilen yeni politikalar üretilmeli ve uygulamaya konulmalıdır." dedi.

19.12.2018Ekonomi
Türkiyenin ilk ve tek Tarım AVM’si kuruluyor

Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM’si kuruluyor

Bursa'da Karacabey Belediyesi tarafından, Karacabey-Bandırma yolu üzerinde 200 dönümlük alan üzerinde kurulacak Türkiye’nin ilk ve tek Tarım AVM'si ilçeyi cazibe merkezi haline getirecek. Türkiye’nin ilk Tarım Alışveriş Merkezi fuarlara ev sahipliği yapacağı gibi üretici ile tüketiciyi de ilk elden buluşturacak.

14.12.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

“Cacık’tan vazgeçmem” diyenler için...

“Argo” diye belletilmiş olduğundan mıdır, nedir?

16.02.2019

İyi ki Selçuk Yaşar’lar var

SELÇUK Yaşar geçenlerde 94 yaşına girdi. Allah uzun ömür versin.

10.02.2019

Domates, biber, patlıcan... Bir anda bütün dünyam karardı

RAHMETLİ Barış Manço’nun 90’lı yıllarda meşhur ettiği şarkısı. Şimdi alışverişe çıkan hemen herkesin aklında herhalde sürekli bu şarkının sözleri yankılanıyordur.

8.02.2019

İtin kursağı yağ götürür mü

1976 yılı yaz ortası, Malatya... Oto elektrik-bobinaj ustası abim Kemal Munyar’ın barakadan hallice dükkanında çırak-kalfa olarak çalışırken, postacı üniversite sınav sonucu zarfını getirdiğinde heyecanla açtım:

13.01.2019