MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gübre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.465 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Bagfaş Gübre, 24,5 milyon Euro tazminat ödeyecek

Bagfaş Gübre, 24,5 milyon Euro tazminat ödeyecek

Uluslararası Tahkim Mahkemesi (ICC) Bagfaş'ın Alman şirketi ThyssenKrupp'a 24.5 milyon Euro tazminat ödemesine hükmetti.

29.08.2018Ekonomi
Limonun ateşini yapılacak hasat düşürecek

Limonun ateşini yapılacak hasat düşürecek

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde 10 lirayı bulan limonun yüzde 65'inin üretildiği Mersin'in Erdemli ilçesinde, dalında 1 lira 30 kuruş ile 1 lira 80 kuruş arasında satılmaya başlandı.

27.08.2018Ekonomi
Turkcell, Sıfır Atık dönemini başlattı

Turkcell, "Sıfır Atık" dönemini başlattı

Turkcell İdari İşler Direktörü Murat Kutlu Küçük, "Sürdürülebilir çevreye katkı sağlamak, ülke kaynaklarımızı verimli kullanmak ve gelecekte çocuklarımıza daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Aldığımız kompost makinesiyle artık Genel Müdürlük binamızda tüm katı yemek atıklarını doğaya zarar vermeden organik gübreye dönüştüreceğiz." ifadelerini kullandı.

27.08.2018Teknoloji
Hindistana elma Kanadaya meyve suyu

Hindistan'a elma Kanada'ya meyve suyu

YAKLAŞIK 250 milyon dolar yatırım yaparak, meyve üretimine başlayan Anadolu Etap’ta toplam yatırım tutarı 350 milyon doları aştı.

24.08.2018Ekonomi
1.2 milyar Euroluk yatırımda geri sayım

1.2 milyar Euro'luk yatırımda geri sayım

MARDİN'de Cengiz Holding'in 1.2 milyar Euro yatırımla 5 ana fabrika ve 12 yardımcı üniteden oluşan Eti Bakır Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisleri önümüzdeki günlerde kademeli olarak üretime başlayacak.

24.08.2018Ekonomi
Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bodrum Kervansaray otel satıldı. Mega Varlık Yönetim şirketinin sahip olduğu oteli iş insanı Şaban Kayıkçı aldı. Otelin devir işlemleri bu hafta yapılacak. Bir yıldır kapalı olan otelin önümüzdeki sezon yeni bir isimle hizmete alınacağı öğrenildi.

14.08.2018Ekonomi
Siyez buğdayında rekolte yüz güldürdü

Siyez buğdayında rekolte yüz güldürdü

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde "buğdayın atası" olarak bilinen siyez buğdayında verim yüzde 30 arttı.

13.08.2018Ekonomi
İhracatta yeni rota 2,8 trilyon dolarlık pazar

İhracatta yeni rota 2,8 trilyon dolarlık pazar

Türkiye'nin yeni dönemde ihracatta öncelikli ülkeler olarak belirlendiği Çin, Meksika, Rusya ve Hindistan'ın ithalat pazarının büyüklüğü 2,8 trilyon doları aşıyor. Türkiye, bu pastadan daha çok pay alabilmek için söz konusu ülkelere yönelik özel stratejiler belirleyecek.

13.08.2018Ekonomi
İş hayatında başarıyı solucanlarla yakaladı

İş hayatında başarıyı 'solucanlarla' yakaladı

Hatay'da yaşayan 23 yaşındaki Nursel Nur, babasının tavsiyesi ve desteğiyle başladığı solucan gübresi üretiminde, çevresinden gelen tepkilere aldırış etmeyerek başarılı bir girişimci oldu

7.08.2018Haber
Ayçiçeği üretim alanları artmalı”

"Ayçiçeği üretim alanları artmalı”

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de 681 bin hektar alanda ekimi yapılan ayçiçeği üretiminin önemli ancak yetersiz olduğunu söyledi.

6.08.2018Ekonomi
CHP’li Şevkin: Ayçiçeği üreticisinin önü açılmalı

CHP’li Şevkin: Ayçiçeği üreticisinin önü açılmalı

CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Türkiye’de 681 bin hektar alanda ekimi yapılan ayçiçeği üretiminin önemli ancak yetersiz olduğunu vurguladı.

6.08.2018Çukurova
Gelir arttıkça üretim alanı da arttı

Gelir arttıkça üretim alanı da arttı

Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde Tarım ve Orman Bakanlığının teşvikleriyle kurulan ve elde edilen verimle üreticinin yüzünü güldüren kapama ceviz bahçelerinin alanı son 10 yılda 4'e katlandı.

31.07.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mali yükü arttıracak sektör talepleri başladı

BAYRAM sonrası piyasalar yine kurlarda artış ile açılırken, sektörlerden gelen talepler de dillendirilmeye başladı. Kurlar indirilemediği sürece, kamunun mali dengesini olumsuz etkileyecek bu taleplerin giderek artması kaçınılmaz olacak.

27.08.2018

Teşvik ‘performans’a bağlansın, çığır açana ‘sabırlı sermaye’ bulun

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Afrika-Zambiya seyahatinin Lusaka durağında SETA Genel Direktörü Prof. Burhanettin Duran, kurumun son hazırladığı raporu gösterdi:

2.08.2018