MENÜ

Gss Prim Borcu

Gss Prim Borcu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gss Prim Borcu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gss Prim Borcu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 198 Gss Prim Borcu haberi bulunmuştur.

Gss Prim Borcu Haberleri

Vergi ve prim affında son 5 güne girildi

Vergi ve prim affında son 5 güne girildi!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim borçları ile vergi borçlarını geçen yıl çıkan af yasası kapsamında yapılandıranlara tanınan ek süre 28 Şubat’ta bitiyor.

24.02.2019Ekonomi
GSS borç sorgulama nasıl yapılır e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

GSS borç sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyenlerin gecikme cezalarının silineceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından, GSS borçlarının olup olmadığını merak eden vatandaşlar, GSS borç sorgulama hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, GSS borç sorgulama nasıl yapılır?

27.12.2018Gündem
SGK uyardı: Bugün son gün

SGK uyardı: Bugün son gün

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Göktaş, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanlar için başvuru süresi bugün sona erdiğini söyledi.

30.11.2018Ekonomi
GSS prim borcularıyla ilgili düzenleme

GSS prim borcularıyla ilgili düzenleme

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olması nedeniyle Medula tarafından provizyon verilmeyen vatandaşlar, bu yılın sonuna kadar sağlık hizmetlerinden faydalanmayı sürdürecek.

23.06.2018Gündem
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor... Son fırsat 2 Nisan

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor... Son fırsat 2 Nisan

Geçmişte genel sağlık sigortası prim borcu olanlara borçları yapılandırma ve gelir testi yaptırmaları için tanınan bir yıllık süre 2 Nisan'da doluyor.

30.03.2018Ekonomi
SGK borç sorgulama nasıl yapılır Prim borcum var mı

SGK borç sorgulama nasıl yapılır? Prim borcum var mı?

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanlığı, GSS ile ilgili açıklama yaptı. . GSS primlerini ödeme imkanı olmayan vatandaşlar, 2 Nisan'a kadar borçlarını sildirebilecek veya yapılandırabilecek. Fırsatı değerlendirmek isteyen vatandaşlar, ‘prim borcum var mı?’ sorusuna yanıt bulabilmek için SGK borç sorgulaması yapıyor.

28.03.2018Gündem
Milyonlarca borçluya güzel haber

Milyonlarca borçluya güzel haber!

Devrim niteliğindeki yeni GSS sistemiyle 6.3 milyon kişinin prim borcu affedildi. 53.33 lira ödeyen herkesin sağlık hizmetine kavuştuğu sistemde, borçların faizleri siliniyor. İsteyene taksit de var.

7.04.2017Ekonomi
GSS borç sorgulaması nasıl yapılır GSS nedir

GSS borç sorgulaması nasıl yapılır? GSS nedir?

GSS borcuna af bekleyen vatandaşların beklediği haber geldi. Yaklaşık 5 milyon vatandaşın prim borçları 1 Nisan'dan itibaren yeniden hesaplanacak. Gecikme cezaları ve faizler silinecek. Peki, binlerce vatandaşı ilgilendiren GSS nedir? GSS borç sorgulaması nasıl yapılır?

30.03.2017Ekonomi
17 bin liralık borç 4 bin liraya inecek

17 bin liralık borç 4 bin liraya inecek

Genel Sağlık Sigortası’nda 2012’den beri gelir testi yaptırmadığı için aylık 426 liraya varan tavan rakamdan hesaplanan prim borcu 1 Nisan’dan sonra güncellenecek. Yaklaşık 5 yıldır bu durumda olan bir kişinin borcu 17 bin 489 liradan 3 bin 989 liraya çekilecek

17.03.2017Ekonomi
GSS affı bekleyenlere müjdeli haber - Prim miktarı ne kadar olacak

GSS affı bekleyenlere müjdeli haber - Prim miktarı ne kadar olacak?

GSS affı bekleyenlere müjdeli haber geldi. Genel Sağlık Sigortası borcu olan 4.2 milyon kişinin borcu hazırlanan yeni torba yasa ile silinecek. Kanun tasarısı sonrası cebinden prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanacak kişilerin primleri ne kadar olacak? Peki, Genel Sağlık Sigortası prim miktarı ne kadar olacak? Aylık ödenecek prim 53 lirayı geçmeyecek, 53 lira prim ödeyen sağlık haklarından yararlanacak.

14.02.2017Ekonomi
GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat Gelir testi nedir

GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat! Gelir testi nedir?

GSS borcunu sildirmek isteyenler, gelir testi yaptırarak borçlarından kurtulabilecek! Peki, nasıl? SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü'nün yeni yapılandırmasıyla birlikte daha önce gelir testi yaptırmayıp bu yıl yaptıranlar borçlarından kurtulabilecek. Gelir testi nedir? Nasıl yaptırılır? İşte, bilinmesi gerekenler!

17.12.2016Gündem
GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat

GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat!

Daha önce hiç gelir testine girmeyenler için GSS borcunda fırsat doğdu. Daha önce hiç gelir testi yaptırmamış olan vatandaşlar kısmi af sayesinde borcunu sildirebilecek. GSS borcunda yapılandırmaya giderek peşin ödeyenler faizden de kurtulacak, GSS borcunu 12 taksitle ödeyenler ise gecikme zammı ve cezası ödemeyecek. İşte, gelir testi aracılığıyla GSS borcunun sildirmek isteyenlerin bilmesi gerekenler!

14.12.2016Ekonomi
Prim borcu olanların tedavi hakkı bitiyor

Prim borcu olanların tedavi hakkı bitiyor

SGK’ya prim borcu olanlar tedavi hizmeti alamıyor. Halen 11 milyar liraya yakın Genel Sağlık Sigortası prim borcu bulunan sigortalıların sağlık hakkı 20 gün sonra doluyor.

10.06.2016Ekonomi
3.5 milyon gencin prim borcu siliniyor

3.5 milyon gencin prim borcu siliniyor

Kamuoyunda ‘işsiz evlat vergisi’ olarak tartışılan sorun, Meclis’teki torba yasa ile çözülüyor. 25 yaşına kadar olan ve GSS prim borcu bulunan 3.5 milyon gence af geliyor. Devlet, 3.6 milyar liralık alacağının tahsilatından vazgeçiyor.

12.04.2016Ekonomi
GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır 2016 GSS ücretleri arttı mı

GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? 2016 GSS ücretleri arttı mı?

2016 yılıyla beraber asgari ücrete yapılan %30’luk zammın ardından Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerine de zam geldi ve en düşük 50 TL olan GSS primi 65 TL’ye çıktı. Peki, e-Devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

10.03.2016Gündem
GSSde yeni dönem e-Devlet ile GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır

GSS'de yeni dönem! e-Devlet ile GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır?

2016 yılıyla beraber asgari ücrete yapılan %30’luk zammın ardından Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerine de zam gelmiş en düşük 50 TL olan GSS primi 65 TL’ye çıkmıştı. Şimdi ise yapılan yeni düzenlemeyle beraber GSS primleri için tek bir prim tutarı belirlenecek ve herkes aynı ücreti ödeyecek. Peki, yeni GSS primleri ne kadar olacak? e-Devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

22.02.2016Gündem
İşsiz evlat priminde sistem yumuşuyor, milyarlarca lira borç silinebilir

İşsiz evlat priminde sistem yumuşuyor, milyarlarca lira borç silinebilir

2012’den itibaren herkes için zorunlu olan Genel Sağlık Sigortası’nda gençlerin milyarlarca liralık borcunu silen düzenleme yakında Meclis’e gelecek. Düzenlemeye göre yeni mezunların GSS primini 2 yıl devlet karşılayacak.

29.01.2016Ekonomi
GSS primlerine zam geldi GSS borç sorgulama

GSS primlerine zam geldi! GSS borç sorgulama

Asgari ücrette yapılan artış sonrasında birbiri ardına gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerine zam geldi.

18.01.2016Gündem
e-Devlet SGK GSS borç sorgulaması nasıl yapılır

e-Devlet SGK GSS borç sorgulaması nasıl yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası prim borçları e-Devlet üzerinden nasıl öğrenilir? SGK GSS prim borçları nasıl ödenir? İşte detaylar…

18.01.2016Gündem
SGK borç sorgulama nasıl yapılır

SGK borç sorgulama nasıl yapılır?

SGK GSS Borç Sorgulama işlemleri nasıl yapılır? GSS prim borcu olduğu nasıl öğrenilir? Genel Sağlık Sigortası ile ilgili bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.

6.01.2016Gündem
SGK Sisteminde Borç Nasıl Sorgulanır

SGK Sisteminde Borç Nasıl Sorgulanır?

SGK borç sorgulama ve SGK borç ödeme nasıl yapılmaktadır? SGK borç sorgulama e devlet sistemi üzerinden nasıl gerçekleştirilmektedir? İşveren SGK borcunu nasıl öğrenebilir? Tüm bu soruların yanıtlarının yazının devamından öğrenebilirsiniz.

17.12.2015Gündem
GSS prim borcu sorgulama

GSS prim borcu sorgulama

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS prim borcunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. GSS nedir? GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS kimleri kapsar?

14.12.2015Bilgi
GSS prim borcu sorgulama işlemleri

GSS prim borcu sorgulama işlemleri

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS prim borcunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. GSS nedir? GSS kimleri kapsar? GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS prim miktarı nasıl hesaplanır?

8.12.2015Bilgi
GSS prim borcu sorgulama işlemleri

GSS prim borcu sorgulama işlemleri

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS prim borcunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. GSS nedir? GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS kimleri kapsar?

30.11.2015Bilgi
E-devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet üzerinden GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS prim borcunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS nedir? GSS kimleri kapsar?

25.11.2015Bilgi
E-Devlet ile GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır

E-Devlet ile GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcunuzu online olarak takip edebilirsiniz. Peki, GSS prim borcu sorgulama işlemi nasıl yapılır? GSS kimleri kapsar?

24.11.2015Bilgi
E-devlet ile GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet ile GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet ile GSS prim borcunuzu takip edebilirsiniz. GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu e-devlet üzerinden online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS nedir? GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS kimleri kapsar?

23.11.2015Bilgi
E-devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulama işlemleri

E-devlet üzerinden GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS prim borcunuzu e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS nedir? GSS kimleri kapsar?

16.11.2015Bilgi
GSS prim borcu sorgulama işlemi

GSS prim borcu sorgulama işlemi

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. İnternet üzerinden GSS prim borcunuzu takip edebilirsiniz GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? GSS nedir? GSS kimleri kapsar?

10.11.2015Bilgi
GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcu sorgulama | SGK Emekli maaşı sorgulama

GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcu sorgulama | SGK Emekli maaşı sorgulama

E-Devlet şifreniz ile GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS kimleri kapsar? GSS borç sorgulama işlemleri nasıl yapılır? SGK emekli maaşı nasıl sorgulanır? E-Devlet şifresi nereden alınır?

4.11.2015Bilgi
2 Kasım sabahı nasıl bir Türkiye

2 Kasım sabahı nasıl bir Türkiye?

Facebook ve Twitter hesaplarımızdan “2 Kasım sabahı nasıl bir Türkiye’ye uyanmak istersiniz?” diye sormuştuk. İşte cevaplar…

30.10.2015Kelebek
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlükte soruları yanıtladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün internet sitesi Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı. Sorular arasında Trabzonspor Başkanı'nın hakemleri alıkoyması, Anayasa'nın ilk dört maddesi, PKK'nin bir terör örgütü olup olmadığı da vardı; iş bulup eş bulamayanlar, işsiz olup GSS prim borcu olanların soruları da...

30.10.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlükte soruları yanıtladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük'te soruları yanıtladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekşi Sözlük takipçilerinin sorularını online yanıtladı.

29.10.2015Gündem
E-Devlet ile GSS Sorgulama nasıl yapılır

E-Devlet ile GSS Sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden birçok hizmete ulaşmanız mümkün. Bu hizmetlerden biride GSS Sorgulama işlemidir. Peki, sigortalı vatandaşlar e-Devlet üzerinden GSS Sorgulama işlemini nasıl yapabilir?

27.10.2015Bilgi
GSS Borç Sildirme için Son Gün Ne Zaman | 2 Kasım

GSS Borç Sildirme için Son Gün Ne Zaman? | 2 Kasım

GSS borç sildirme için son başvuru ne zaman? GSS borç sildirmeden kimler yararlanabilir,ödeme nasıl yapılır?

22.10.2015Bilgi
GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcu sorgulama | GSS nedir

GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcu sorgulama | GSS nedir?

E-Devlet üzerinden GSS(Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. GSS nedir, kimleri kapsar? E-Devlet üzerinden GSS borç sorgulama işlemleri nasıl yapılır?

19.10.2015Gündem
GSS prim borcu sorgulama | Bağ-kur prim sorgulama

GSS prim borcu sorgulama | Bağ-kur prim sorgulama

GSS (Genel Sağlık Sigortası) prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. Bağ-kur borç sorgulama.

14.10.2015Gündem
GSS prim Borcu sorgulama nasıl yapılır  Bağ-Kur borç sorgulama nasıl yapılır

GSS prim Borcu sorgulama nasıl yapılır? Bağ-Kur borç sorgulama nasıl yapılır?

GSS (Genel Sağlık Sigortası) ve BAĞ-KUR prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. Online olarak borç sorgulama nasıl yapılır ve borç sorgulama hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

7.10.2015Gündem
GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır |  Bağ-kur borç sorgulama nasıl yapılır

GSS prim borcu sorgulama nasıl yapılır? | Bağ-kur borç sorgulama nasıl yapılır?

GSS (Genel Sağlık Sigortası) ve BAĞ-KUR prim borcunuzu online olarak sorgulayabilirsiniz. Online olarak borç sorgulama nasıl yapılır ve borç sorgulama hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

6.10.2015Gündem
SGK-GSS prim borcu sorgulama işlemleri (GSS prim borcu ödeme)

SGK-GSS prim borcu sorgulama işlemleri (GSS prim borcu ödeme)

GSS ve BAĞ-KUR borç sorgulama işlemini yaparak prim borcunuz olup olmadığını anında öğrenebilirsiniz. GSS nedir, borç sorgulama işlemi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını ve GSS borç sorgulama işlemi hakkındaki önemli bilgileri haberimizde bulabilirsiniz

5.10.2015Gündem
Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz

Bedava kömür yerine bedava elektrik ve gaz

CHP'nin 1 Kasım seçim bildirgesinin omurgasını, 7 Haziran'daki bildirgede olduğu gibi işsizler, gençler, emekliler, yoksullar, bankalara borcu olanlar ve aileler oluşturdu. Meslek lisesine gidenlere mezun oldukları gün iş garantisi vaat eden CHP, asgari ücreti 1500 lira yapacağını tekrarladı.

30.09.2015Ekonomi
Tavandan prim ödememek için 3 gün var

Tavandan prim ödememek için 3 gün var

2012’den itibaren Genel Sağlık Sigortası’nın zorunlu hale gelmesinden sonra tescili yapılan ancak gelir testine gitmeyenlerin bu nedenle tavandan hesaplanan borçlarını düzeltmek için 30 Eylül’e kadar süresi var.

26.09.2015Ekonomi
GSS nedir GSS prim borcu öğrenme (Genel sağlık sigortası kimleri kapsar)

GSS nedir? GSS prim borcu öğrenme (Genel sağlık sigortası kimleri kapsar?)

GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında..

8.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Emekliye % 4 zam kesin, fark da olacak

Görevdeki memurlar ile emekliler, toplusözleşmeye göre 2019 Ocak-Temmuz döneminde yüzde 4 zam alacaklar. Geçmiş 6 aylık enflasyon da yüzde 3.5’i aşarsa fark, maaşlara zam olarak yansıyacak.

26.12.2018

Sağlık sigortası prim borcu olanlara müjde

Vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarına af getiren yasa tasarısı, genel sağlık sigortası borcu olanları da yakından ilgilendiriyor. GSS prim borcu olanlar sene sonuna kadar sağlık hizmetlerinden yararlanacak. Yeni düzenleme ile gelir testi için başvuru süresi de uzatıldı.

15.05.2018

5 milyon kişi için son hak

Genel sağlık sigortasına prim borcu olan ve sağlık hizmeti alamayan 5 milyona yakın kişi, 2 Ocak 2017’ye kadar borçlarını yeniden yapılandırabilecek. Tek şart ise gelir testi yaptırmaları. İlk taksitlerini ödedikten sonra da devletin sunduğu sağlık hizmetinden yararlanabilecekler.

13.12.2016