MENÜ

Gripppp

Gripppp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gripppp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Gripppp haberi bulunmuştur.

Gripppp Haberleri

Hamileler domuz gribine daha kolay yakalanabiliyor

Hamileler domuz gribine daha kolay yakalanabiliyor

Bağışıklık sistemi zayıf kişilerin daha kolay yakalandıkları domuz gribi virüsü, hamileler için de büyük bir tehdit oluşturuyor.

Domuz gribi ile mevsimsel gribi karıştırmayın

Domuz gribi ile mevsimsel gribi karıştırmayın

Grip türleri arasındaki farkı ayırt etmek giderek güçleşiyor. Özellikle mevsimsel grip ile domuz gribi arasındaki farkları ayırt etmek, hem toplum, hem de sağlık çalışanları açısından gerekli tedavileri hızla başlatabilmek için kritik bir önem taşıyor.

Aşı olmazsak, ölümler gerçekleşecek

Aşı olmazsak, ölümler gerçekleşecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de hiç aşı yapılmazsa, nüfusun tahminen 3'te birinin hastalanacağını, 5 bin kişinin hayatını kaybedeceğini söyledi.

Soğuk havalarda öpüşmeyin

Soğuk havalarda öpüşmeyin

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık, domuz gribinden korunmak için bu kış ülkemize özgü kötü bir alışkanlık olan öpüşme ve tokalaşma alışkanlığından vazgeçmeliyiz'' diye konuştu.

Korunmanın daha etkili yolu yok

Korunmanın daha etkili yolu yok!

Başta grip olmak üzere, bir çok bulaşıcı hastalığın yayılmasında doğru yıkanmayan ellerin büyük rolü olduğunu belirten uzmanlar, özellikle ilköğretim okullarında uygulamalı doğru el yıkama derslerinin verilmesini tavsiye ediyor.

Nane limon kabuğunu yabana atmayın

Nane limon kabuğunu yabana atmayın

C vitamini kullanmak, bitki çayı içmek, yatmak yerine yürümek, etten ve şekerden çok sebze ve meyve tüketmek gibi önlemler yeterli

WHO alarm seviyesini yükseltti

WHO alarm seviyesini yükseltti

Dünya Sağlık Örgütü WHO, Meksika dışında da ölümlere neden olmaya başlayan domuz gribiyle ilgili salgın alarmı seviyesini dörtten beşe yükseltti.

Dünyanın yeni korkusu

Dünyanın yeni korkusu

81 kişinin ölümüne neden olan domuz gribi Meksika sınırını aştı, tüm ülkeler Meksika'dan gelen yolcularını dikkatle izliyor.

Her hapşırık gribin habercisi değil

Her hapşırık gribin habercisi değil!

Üst solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olan virüslerin yol açtığı hapşırık için tedbir alınması gerekiyor.

Soğuk algınlığına karşı bu tedbirleri alın

Soğuk algınlığına karşı bu tedbirleri alın!

Soğuk algınlığına yakalanmamak için hasta kişilerle temas sonrası ellerinizi yıkayın!

Grip aşısı kime, ne zaman yapılmalı

Grip aşısı kime, ne zaman yapılmalı?

Grip aşısının mutlaka salgın başlamadan önce yapılması gerekiyor. Aşının etkisinin ortaya çıkması için aşağı yukarı 2-3 haftalık bir süreye ihtiyaç var.

Grip aşısı olmanın tam zamanı

Grip aşısı olmanın tam zamanı

Gripten korunmak için düzenli yaşamak, uyku ve dengeli beslenmeyi ihmal etmemek, alkol ve sigara alışkanlığını sınırlamak...