MENÜ

Grev

Grev ile ilgili tüm haberleri, son dakika Grev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Grev haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.679 Grev haberi bulunmuştur.

Grev Haberleri

Dev şirketten uçuş uyarısı

Dev şirketten uçuş uyarısı

Alman hava yolu şirketi Lufthansa'da kabin personelinin, ücretlerin artırılması talebiyle pazar günü yapacağı greve diğer hava yolu şirketleri çalışanları da katılacak.

19.10.2019Ekonomi
Lufthansa hostesleri greve gidiyor

Lufthansa hostesleri greve gidiyor

UFO sendikası, kabin personelinin Frankfurt ve Münih havalimanlarında 20 Ekim Pazar günü saat 06.00’da beş saatlik greve gideceğini açıkladı.

15.10.2019Ekonomi
Gösteriler yüzünden başkenti taşıdılar

Gösteriler yüzünden başkenti taşıdılar

EKVADOR’da hükümetin kemer sıkma politikalarına karşı çıkan yerli halk ve işçilerin şiddetli gösterileri durulmuyor.

10.10.2019Dünya
Ekvador’da bölgesel sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması getirildi

Ekvador’da bölgesel sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması getirildi

Hükümet karşıtı gösterilerin sürdüğü Ekvador'da tüm ülkede devlet dairelerinin bulunduğu ve Başsavcılığın belirleyeceği bölgelerde sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması ilan edildi.

9.10.2019Dünya
İşsizlik maaşı kaç ay alınır İşsizlik maaşı ödemesi 2019 yılında ne kadar

İşsizlik maaşı kaç ay alınır? İşsizlik maaşı ödemesi 2019 yılında ne kadar?

İşsizlik maaşına başvurmak isteyen vatandaşlar bu maaş sisteminin özelliklerini merak ediyorlar. İşsizlik maaşı alabilmek için hangi şartların gerektiğini merak eden çalışanlar, kaç yıl çalıştıktan sonra bu maaşa hak kazabildiklerini öğrenmek istiyorlar. Bir diğer cevap aranan soru da 2019 yılında işsizlik maaşı ödemelerinin ne kadar olduğu ile ilgili.. İşte İşsizlik maaşı hakkında merak edilen soruların cevapları

4.10.2019Gündem
Greta Thunberg kimdir ve kaç yaşında Küçük yaşta Time kapağı oldu

Greta Thunberg kimdir ve kaç yaşında? Küçük yaşta Time kapağı oldu!

İklim konusundaki hassasiyeti ile ünlenen Greta Thunberg, söylemleriyle pek çok kişinin araştırdığı isim olmaya başladı. Asperger sendromu bulunan Greta Thunberg, hastalığına boyun eğmeyerek hayatını iklim değişikliğini önlemek için harcayan Greta Thunberg, biyografisi ile merak konusu oldu. Peki, İsveçli Greta Thunberg kimdir ve kaç yaşında? İşte, küçük yaşta Time'a kapak olan o isim hakkında bazı bilgiler

24.09.2019Dünya
1.6 milyon iklim grevinde

1.6 milyon iklim grevinde

Çok sayıda bilim insanı iklim krizinin giderek içinden çıkılamaz bir hal aldığı konusunda hemfikir. Geçen yıl İsveç’te yaşayan 15 yaşındaki Greta Thunberg iklim krizine dikkat çekmek için okula gitmeyi reddederek ‘İklim için Okul Grevi’ yazılı pankartla çağrıda bulundu. Dünyada milyonlarca yanıt bulan bu çağrıyı Türkiye’de duyan ilk isim 13 yaşındaki Atlas Sarrafoğlu ve çevre aktivisti Elif Ünal iklim grevini anlattı.

19.09.2019Gündem
Dev şirket çalışanları greve gitti

Dev şirket çalışanları greve gitti

ABD'de otomotiv sektörünün en büyük şirketlerinden General Motors ile Birleşik Otomotiv İşçileri Sendikası (UAW) arasında yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varılamamasının ardından sendikaya üye 49 bin işçi greve gitti.

16.09.2019Ekonomi
Pilotlar grevde uçaklar yerde

Pilotlar grevde uçaklar yerde

Geçtiğimiz hafta grevlerle sarsılan İngiliz havayolu şirketi British Airways, pilotlar ve uçuş personelinin 27 Eylül’de düzenleyeceği yeni grev üzerine o tarihteki tüm uçuşlarını askıya aldı.

14.09.2019Dünya
British Airways pilotlarının grevi ikinci gününde

British Airways pilotlarının grevi ikinci gününde

İngiliz havayolu şirketi British Airways'ın pilotlarının ücret artışlarında anlaşmaya varamamaları nedeniyle başlattığı grev ikinci gününde devam ediyor. Grev nedeniyle bin 700 uçuşun iptal edildiği, 195 bin kişinin etkilendiği belirtildi.

10.09.2019Ekonomi
İşsizlik maaşı ne kadar İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı ne kadar? İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar bu konu hakkındaki detayları merak ederken, iki soru ön plana çıkıyor. Özellikle İşsizlik maaşını nasıl alacağını ve işsizlik maaşının miktarını merak edenler bu soruların tüm detaylarını öğrenmek istiyor. Peki İşsizlik maaşı alma şartları nedir? Kaç yıl çalışanlar bu maaş ödemesini almak için hak kazanır? İşte merak edilen soruların cevapları

9.09.2019Gündem
Havacılık tarihinin en büyük grevi, krize neden oldu: 200 bin yolcu etkilendi

Havacılık tarihinin en büyük grevi, krize neden oldu: 200 bin yolcu etkilendi

İngiltere’de British Airways pilotlarının iki günlük grevi, ülke havacılık tarihinin en büyük krizlerinden birine dönüştü. 2 bine yakın uçuş iptal oldu, 200 bin yolcu etkilendi. Peş peşe havalimanlarına gelmeyin uyarıları yapılıyor.

9.09.2019Avrupa
British Airways pilotları greve gitti, uçuşlar iptal edildi

British Airways pilotları greve gitti, uçuşlar iptal edildi

British Airways ile pilotlar arasında ücret anlaşması olmaması nedeniyle uçuşlar iptal oldu.

9.09.2019Ekonomi
Toplu sözleşmelerde sıra özel sektörde

Toplu sözleşmelerde sıra özel sektörde

KAMUDA işçiler ve memurlarla yapılan Toplu sözleşme görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, sıra özel sektör Toplusözleşme görüşmelerine geldi.

3.09.2019Ekonomi
Yolları kestiler... Yeniden havalimanı

Yolları kestiler... Yeniden havalimanı!

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde suçluların Çin'e iadesi tasarısına karşı protesto gösterileri düzenleyenlerin eylemleri sürüyor. Protestocular, sosyal medyadan 2-3 Eylül'de genel grev yapma çağrısında bulundu.

1.09.2019Dünya
Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yerli edebiyatın ustalarının en yeni eserleri, dünyanın dört bir yanından ödüllü romanlar, çarpıcı biyografiler, yeni keşifler, tarih, bilim, anı türünde dikkat çeken çalışmalar... Yayın dünyası yeni sezona hazırlanırken önümüzdeki günlerde tanışacağımız kitapları seçtik, öne çıkanları derledik...

22.08.2019Kitap Sanat
Komşu ülkede benzin kuyrukları oluşturmuşlardı: Yine başladı

Komşu ülkede benzin kuyrukları oluşturmuşlardı: Yine başladı

Portekiz’de tanker şoförleri, maaş artışıyla ilgili anlaşmanın işverenlerce kabul edilmemesi üzerine süresiz greve başladı. Tanker şoförlerinin, nisan ayındaki grevinde ülkede yakıt bitmiş, vatandaşlar İspanya tarafına geçerek benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturmuştu. Uçaklar yakıt ikmali için İspanya’daki havaalanlarını kullanmış ve toplu ulaşımda ciddi sorunlar yaşanmıştı.

12.08.2019Avrupa
El Prat Havalimanı’nda süresiz grev var

El Prat Havalimanı’nda süresiz grev var!

İspanya’nın Barselona kentindeki El Prat Havalimanı’ndaki yaklaşık 500 özel güvenlikçi, çalışma şartlarında iyileştirme ve maaş zammı taleplerinin, bağlı oldukları Trablisa firması tarafından kabul edilmemesi üzerine süresiz greve gitti.

9.08.2019Avrupa
Memur ve kamu işçisinin gözü sözleşmede

Memur ve kamu işçisinin gözü sözleşmede

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile kamu işçisini kapsayan 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesinin müzakereleri devam ediyor. 5. Dönem Toplu Sözleşmesi 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2020-2021, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi ise 200 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeriyor. Kamu işçisine yüzde 6 4'lük zam teklif eden hükümet, memur ve memur emeklilerine ise zam teklifini 16 Ağustos'ta sunacak.

6.08.2019Ekonomi
Heathrow’da grev planları altüst etti

Heathrow’da grev planları altüst etti

İngiltere'nin başkenti Londra’daki Heathrow Havalimanı çalışanlarının dün başlayacağını açıkladığı 24 saatlik grev, son anda bugüne ertelendi. Ancak iptal edilen grev, dünyanın üçüncü en yoğun havalimanındaki kaosa engel olmadı.

6.08.2019Dünya
Ortalık savaş alanına döndü... Tehlikeli gerginlik

Ortalık savaş alanına döndü... Tehlikeli gerginlik

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde, zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısını protesto edenlere, bir grup sopalarla saldırdı.

5.08.2019Dünya
Hong Kongdaki protestolarda 420 gösterici gözaltına alındı

Hong Kong'daki protestolarda 420 gösterici gözaltına alındı

Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde, zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısına karşı devam eden gösterilerde 9 Haziran'dan bu yana 420 gösterici gözaltına alındı.

5.08.2019Dünya
Hong Kongda grev sebebiyle 200den fazla uçuş iptal edildi

Hong Kong'da grev sebebiyle 200'den fazla uçuş iptal edildi

Protestoların sürdüğü Hong Kong'da bugün alınan grev kararı nedeniyle havalimanında 200'den fazla uçuş iptal edildi.

5.08.2019Dünya
British Airways pilotları greve hazırlanıyor

British Airways pilotları greve hazırlanıyor

İngiltere'deki Temyiz Mahkemesi, bir alt mahkemenin kararını haklı bularak Britanya Pilotlar Derneği'ne bağlı pilotların greve çıkabilmesinin önünü açan kararı duyurdu.

1.08.2019Ekonomi
Türk-İş Genel Başkanı Atalaydan toplu sözleşme açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan toplu sözleşme açıklaması

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, "(Kamu işçisinin zam pazarlığı) Dün bize en son verdikleri teklif, ilk altı ay için yüzde 6, ikinci altı ay için yüzde 4. Kıdem tazminatının mevcut yapısından memnunuz. Almayanlarla ilgili düzenleme yapılabilir. Fonla ilgili bugüne kadar başımıza gelenler ortada" açıklamasında bulundu.

31.07.2019Ekonomi
İspanyada demir yolu işçileri grevde

İspanya'da demir yolu işçileri grevde

İspanya'da demir yolu işçilerinin bağlı bulunduğu Genel İş Konfederasyonunun (CGT) çağrısıyla yapılan grev nedeniyle ülke genelinde 700 tren seferi iptal edildi.

31.07.2019Dünya
Son dakika... Antalya Büyükşehir Belediyesindeki grev kararı

Son dakika... Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndeki grev kararı

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 4 bin 500 arkadaşımız zorla, tehditle sendikamızdan istifa ettirildi" açıklamasında bulundu.

30.07.2019Ekonomi
Masada bitirelim

Masada bitirelim

Hükümet 200 bin kamu işçisini ilgilendiren ilk toplu iş görüşmelerinde ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay içinse yüzde 4 maaş zammı teklif etti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay “Enflasyonun yüzde 17 olduğu yerde bize yüzde 5 zam öneriyorlar. Bu teklifin konuşulabilir, müzakere edilebilir bir tarafı yok. Arzumuz bu işin masada bitmesi” dedi.

10.07.2019Ekonomi
Fransa acil servis çalışanlarından ‘robot değiliz’ grevi

Fransa acil servis çalışanlarından ‘robot değiliz’ grevi

Fransa’da 154 hastanenin acil servisindeki sağlık görevlileri, kötü çalışma koşullarına dikkat çekmek için grev yaptı. Tek bir hemşirenin 20 hastayla ilgilenmek zorunda kaldığını iddia eden çalışanlar Sağlık Bakanlığı’na kadar “Robot değiliz” sloganları atarak yürüdü.

3.07.2019Avrupa
Fenerbahçeli Kameni Kamerunu karıştırdı

Fenerbahçeli Kameni Kamerun'u karıştırdı!

Fenerbahçe'deki sözleşmesi çok konuşulan Carlos Kameni, Kamerun Milli Takımı'nda da oldukça tartışılıyor...

27.06.2019Futbol
Kamerun Milli Takımındaki kriz için Etoo devrede

Kamerun Milli Takımı'ndaki kriz için Eto'o devrede

Mısır'da organize edilecek olan ve 21 Haziran'da başlayacak Afrika Uluslar Kupası öncesi Kamerun Milli Takımı'nda kriz yaşanıyor. Katılım primlerini alamadıklarını iddia eden futbolcular grev kararı alırken devreye tanıdık bir isim girdi.

20.06.2019Futbol
Suudi Arabistan’da kalan Türk işçiler yardım bekliyor

Suudi Arabistan’da kalan Türk işçiler yardım bekliyor

Suudi Arabistan’da otel inşaatında yaklaşık 13 aydır çalışan yaklaşık 480 işçi, ücretlerini alamadıklarını belirterek greve başladı. 4. gününe giren grevde işçiler 8 aydır maaş alamadıklarını belirterek yetkililerden yardım istedi.

20.06.2019Dünya
ILO’da gündem Türkiye

ILO’da gündem Türkiye

ULUSLARARASI Çalışma Örgütü’nün (ILO) geçen hafta Cenevre’de düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı’nda Türkiye’deki çalışma hayatı da tartışıldı. Konferans kapsamındaki aplikasyon komitesinde, işçi, işveren ve hükümet temsilcileri Türkiye ile ilgili son gelişmeleri ve iddiaları tartıştı. Aplikasyon Komitesi’nin tartışmalar sonrasında alacağı karar ise önümüzdeki hafta belli olacak.

16.06.2019Ekonomi
İsviçrede on binlerce kadın grevde

İsviçre'de on binlerce kadın grevde

İsviçre'de on binlerce kadın, başta "eşit işe eşit ücret" talebi olmak üzere kadına karşı şiddet, cinsiyet ayrımcılığı ve eşitsizliğe karşı ülke genelinde greve gitti.

15.06.2019Dünya
Hong Kong ayakta

Hong Kong ayakta

Hong Kong’da zanlıların Çin’e iadesini kolaylaştıracak yasa tasarısının ardından başlayan protestolarda dün en az 72 kişi yaralandı. Polisin plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği gösterilerin ardından tasarı için planlanan dünkü parlamento oturumu ertelendi.

13.06.2019Dünya
Sudanda asker ve muhalefet müzakerelere yeniden başlayacak

Sudan'da asker ve muhalefet müzakerelere yeniden başlayacak

Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi ve Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri arasında geçiş konseyinin kurulmasına ilişkin müzakerelere yeniden başlanacak.

12.06.2019Dünya
BMGK Sudandaki şiddet olaylarını kınadı

BMGK Sudan'daki şiddet olaylarını kınadı

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Sudan'da son dönemde yaşanan şiddet olaylarını şiddetle kınadı.

12.06.2019Dünya
Adaleti getirsinler başımız üstüne

"Adaleti getirsinler başımız üstüne"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Deniyor ki adalet reformu yapacağız, gerçek anlamda adaleti getireceğiz. Şu anlama da geliyor: Adalet yok, getirmeye çalışıyoruz. 17 yıldır insanlar adalet beklentisinde, yeni mi aklınıza geldi? Adaleti getirsinler başımızın üstüne”dedi. Kılıçdaroğlu, grupta özetle şunları söyledi:

12.06.2019Gündem
Sudanda muhalifler sivil itaatsizlik ve grevi askıya aldı

Sudan'da muhalifler sivil itaatsizlik ve grevi askıya aldı

Sudan'da muhalif göstericilere liderlik eden çatı oluşum Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri (ÖDBG), sivil itaatsizlik ve grevi askıya aldıklarını bildirdi.

12.06.2019Dünya
Sudan’da hayat durdu

Sudan’da hayat durdu

Afrika ülkesi Sudan’da sivil hükümet taleplerini kabul etmeyen orduya karşı düzenlenen ‘sivil itaatsizlik’ hareketi sonrasında ülkede yaşam durma noktasına geldi. Askeri Geçiş Konseyi ise greve katılma kararı alan çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

10.06.2019Dünya
Avusturya’da mülteciler açlık grevine başladı

Avusturya’da mülteciler açlık grevine başladı

Avusturya’nın Trol eyaletine bağlı Kufstein kasabasındaki mülteci merkezinde aralarında 14 yaşındaki bir kız çocuğunun da bulunduğu 15 ilticacı, sığınma talepleri reddedildiği için açlık grevine başladı. Avusturya İçişleri Bakanlığı, grevin ret kararını değiştirmeyeceğini açıkladı.

6.06.2019Avrupa
Sudanda 9 ay içinde seçime gidilecek

Sudan'da 9 ay içinde seçime gidilecek

Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Orgeneral el-Burhan, muhalif göstericilere liderlik eden ÖDBG ile müzakereleri durdurduklarını, 9 ay içerisinde genel seçim kararı aldıklarını açıkladı.

4.06.2019Dünya
Honduras karıştı ABD Büyükelçiliğinin kapısını ateşe verdiler

Honduras karıştı! ABD Büyükelçiliğinin kapısını ateşe verdiler

Orta Amerika ülkesi Honduras'ta hükümet karşıtı gösteriler devam ederken protestocular, ABD Büyükelçiliğinin giriş kapısının önünde lastik yaktı.

1.06.2019Dünya
Toplu sözleşme haziranda başlıyor

Toplu sözleşme haziranda başlıyor

YAKLAŞIK 200 bin işçiyi yakından ilgilendiren kamu toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde hedef sözleşmeleri temmuz sonuna kadar bitirmek. Edinilen bilgilere göre, toplusözleşmelerde rakam pazarlığının haziran ayı başında başlatılması hedefleniyor.

30.05.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Profesör Levent Kurnaz’dan felaket senaryosu değil, gerçek… İklim değişikliği böyle devam ederse Eminönü, Karaköy, Beykoz sular altında kalacak!

Aslında büyük bir felaket yaklaşıyor. Ama duyarsızlık son haddinde! Ne devletler ne bireyler ciddiye alıyor. Her şey, ‘Yarından Sonra’ film senaryosu gibi algılanıyor. Fantastik bir buzul çağı yine! Nasıl olsa bizi vurmaz, bize dokunmaz! Ama çocuklarımız son derece ciddiye alıyor. Hatta bu konuda grev yapıyor, okula gitmeyi reddediyorlar. “Geleceğimiz yoksa, okul niye” diye sorguluyorlar. Gidişat durdurulamazsa, gerçekten de bir ‘gelecek’ olmayacak. Bu röportajda Profesör Levent Kurnaz’a ‘iklim değişikliği’ hakkında merak ettiğim her şeyi sordum…

22.09.2019

Travmatik günler

ATEŞLİ bir yol üzerinde yürüyor yaşadığımız çağın insanı.

7.08.2019

Badem cevize rakip - Adıyaman notları (2)

İşkadını Hayriye Ersoy, Adıyaman’a çok şeyler katıyor. Aile fertleri İstanbul’da yaşıyor ama kendisi çok sevdiği kenti terk etmiyor.

1.08.2019

Bayramda köprü geçişlerine dikkat! Nakit para bulundurun

KEMAL Anadol’un dünkü ‘Osmangazi’de ücreti neden nakit alıyorlar?’ yazısı üzerine okurumuz Mustafa Bozdağ da yaşadığı benzer olayı anlatıyor:

31.05.2019